Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sub 27. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Dani tehničke is...
Glazbena škola F...
ned 28. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Dani medijske pi...
Glazbena škola F...
pon 29. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Dani medijske pi...
Glazbena škola F...
uto 30. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Dani medijske pi...
Glazbena škola F...
sri 01. 05. 2024.
Nastavljaju se r...
Barcelona pub Os...
Kuća Biljkinog o...
Praznik rada tra...
čet 02. 05. 2024.
Nastavljaju se r...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



12. srpnja, srijeda

21 sat DAISSA – ISTOČNO OD RAJA - balet
Koreograf Staša Zurovac
Hrvatsko narodno kazalište, Split
Dvorište Vege 1


22.30 sati CZSABA DESEÖ QUINTET - jazz koncert
Mađarska
ispred Bastiona
(loše vrijeme -> Hotel Central)


Citat: › Plesač i koreograf Staša Zurovac, diplomirao je na Školi za klasični balet u Zagrebu, u klasi prof.Tatjane Lucić-Šarić, a usavršavao se u Petrogradu i diplomirao kod V. K. Onoška. Članom Baleta HNK u Zagrebu postaje 1989. i radi s koreografima kao što su Milko Šparemblek, Martino Müller, Ted Brandsen, Vasco Wellenkamp, Gagik Ismailian, Peter Breuer, Dinko Bogdanić.

U sezoni 1995/96 dodijeljena mu je Nagrada Oskar Harmoš za najbolje muške uloge u baletima: Dragocjen život M. Müllera, Nepoznata pustolovina T. Brandsena, Usporedni putnici G. Ismailiana te Cantatta 66 V. Wellenkampa. Kao plesač gostovao je u Portugalu, Italiji, Nizozemskoj, Češkoj, Mađarskoj, Austriji, Sloveniji, Makedoniji, Turskoj, SAD, Brazilu... Od 1996. počinje koreografirati. Njegove prve dvije koreografije, New Begining 1996. i Gantara 1997. predstavljene su kazališnoj publici u sklopu Prve i Druge koreografske radionice članova Baleta HNK u Zagrebu. Kasnije su ta djela izvođena kao dio redovitog repertoara zagrebačkog Baleta. Tijekom 1996. gostovao je u trupi Compania Portuguesa de bailado contemporaneo portugalskog koreografa Vasca Wellenkampa. S tom trupom ostvario je svoju treću koreografiju, San zaručnice, koja je izvedena na Svjetskoj izložbi EXPO '98 u Lisabonu. U suradnji s istom trupom nastaje 1999. i plesna predstava Molim te, probudi me!, a izvedena je u zagrebačkom HNK u sklopu cjelovečernje predstave Tko je ugasio svjetlo?! Za Molim te, probudi me! dobio je 2000. godine Nagradu Hrvatskog glumišta za najbolje ostvarenje mladog umjetnika.

U sezoni 2000/01 ponovno mu je dodijeljena nagrada zagrebačkog Hrvatskog narodnog kazališta Oskar Harmoš za ulogu Mandarina u Bartókovom Čudesnom mandarinu. S Markom Boldinom 2001.godine osniva Atelier Corégraphique s kojim ostvaruje djelo Bogovi su ljuti ( Les Dieux sont fâchés). U svibnju 2001. na beogradskom 5. festivalu koreografskih minijatura osvaja Prvu nagradu i Nagradu publike za San zaručnice. Istu predstavu postavio je i u HNK u Zagrebu 2003. Na 17. međunarodnom natjecanju za koreografiju u Hanoveru osvojio je drugo mjesto. Prvo cjelovečernje djelo mu je balet Cirkus primitif, a nastalo je u povodu Međunarodnog dana plesa, 29. travnja 2003. godine.

Od sezone 2003/04 Staša Zurovac ravnatelj je baleta u riječkom HNK "I. pl Zajca" gdje su postavljene već dvije njegove koreografije: Marquezomanija i Volite li Brahmsa. Nakon koreografija Bogovi nisu ljuti i Daj Daj ostvarenih u sklopu baletnog triptiha zajedno s Leptirima Ramija Be'era na 49. Splitskom ljetu, a za koju je Baletni ansambl HNK Split dobio nagradu Peristil i ostvario zapažena gostovanja u zemlji i inozemstvu, ovo je Zurovčeva prva cjelovečernja koreografija u Splitu.




Citat: › CZSABA DESEÖ QUINTET

Violinist Csaba Deseo (1939.) studirao je na Konzervatoriju Bele Bartoka u Budimpešti, a diplomirao je 1961. godine. Njegova jazz karijera započela je sredinom šezdesetih godina. Osim koncerata u Mađarskoj vrlo skoro pojavio se na međunarodnim jazz festivalima u Pragu, Varšavi, Berlinu, Zagrebu, Bledu i Ljubljani.

Njegova prva LP pod nazivom «Four String Tschaba» snimljena je 1974. godine u Zapadnoj Njemačkoj (MPS) s njemačkim, švedskim i engleskim glazbenicima. Uslijedila su 3 LP-a kod Hungarotona, zatim 6 CD-a u posljednjih 15 godina. Svirao je u različitim formacijama s vrhunskim mađarskim izvođačima, te 2004. godine snimio svoj zadnji album pod nazivom «Tale». Deseo je svirao s Jan-Luc Pontyem, Johnom Lewisom, Martinom Drewom, Gaborom Szabom, Tonyjem Lakatosem, Aladarom Pegeom i mnogim drugima. Vrlo često je i solirao s različitim zagrebačkim jazz sastavima kao primjerice Lacijem Fidrijem, Boškom Petrovićem, Hot Clubom Zagreb. Od 1967. do 1999. bio je član Mađarskog državnog filharmonijskog orkestra. Tijekom posljednjih godina sivrao je s najboljim glazbenicima mladih naraštaja s budimpeštanske jazz scene. Na naslovnici CD-a «Tale» napisao je: «Snimili smo pjesme koje su bliske našim srcima, u nadi da će doprijeti do svih onih koji su u našem svijetu poludjeli te koji još uvijek vole melodiju, harmoniju i swing.

1. Csaba Deseo – el. violina
2. Gabor Cseke – piano
3. Attila Rieger – gitara
4. Sandor Sarkany – bas
5. Tamas Berdisz – bubnjevi

Posebni gost: Laci Fidri



Osječko ljeto kulture 2006. - program

Gemi031


 Stranica prilagođena ispisu
Advertisement Advertisement Advertisement






Grafički dizajner s di...
BOO pomeranci, cistokr...
American Bully Klas...
BORN SENSATION odgajiv...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:276

Registrirani online (): Nitko