Dječje kazalište [16.-22.04.2012.]
13.04.2012. 11:28

Trg bana Josipa Jelačića 19
31000 Osijek
t: 031/ 50 14 85
f: 031/ 50 14 88
e: [email protected]
w: www.djecje-kazaliste.hr
Na raspolaganju je nova internetska stranica Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića.
Adresa je ostala ista www.djecje-kazaliste.hr.
DKO vas pozva na premijeru predstave "Pale sam na svijetu" koja će se u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića održati u četvrtak 19. travnja 2012. godine s početkom u 18 sati i 30 minuta. Riječ je o predstavi koju za kazalište režira Ivan Kristijan Majić, dramatizira Maja Sviben, a glume provjereno genijalna Areta Ćurković i novi mladi glumac Edi Ćelić.
Kako je na konferenciji za novinare istaknula ravnateljica Jasminka Mesarić kazalište je poznato po tome što priliku daje novim mladim ljudima i novoj kreativnoj energiji. Tako je ovo Ivanu Kristijanu Majiću prva suradnja s kazalištem, prva je ovo predstava u kojoj će glumiti Edi Ćelić, a po prvi puta moći ćete vidjeti i novi tip lutke.
- Pale je novi tip lutke, težak za animaciju, a ponaša se kao slobodna marioneta. Radeći s takvom lutkom, koju sam upoznao studirajući u Budimpešti, glumac mora pokazati svu svoju vještinu - kaže redatelj Ivan Kristijan Majić.
Lutke je izradila Neda Ilijević, kostime Maja Marković, a za glazbu je zadužen Darko Horvat. Zanimljivo je da su glavni lik Pale zapravo dvoje glumaca - Areta i Edi zajedno, a ako želite vidjeti kako se međusobno nadopunjuju, izgrađuju lik i priču dođite u Dječje kazalište Branka Mihaljevića vidjeti Paleta samog na svijetu.
Svoj dolazak potvrdite mailom na djecje.kazaliste[at]os.t-com.hr ili telefonom na 031/501-495.
Program za Dječje kazalište [16.-22.04.2012.]
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)