Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
pet 30. 05. 2025.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba p...
GISKO: Izložba p...
Kino Urania: Rev...
Dječje kazalište...
sub 31. 05. 2025.
Privremena izmje...
Olympos - Konven...
Obilježavanje Sv...
Kino Urania: Rev...
Dječje kazalište...
ned 01. 06. 2025.
Provjerite koje ...
Olympos - Konven...
GČ Gornji grad: ...
Kino Urania: Rev...
Dječje kazalište...
pon 02. 06. 2025.
Dječje kazalište...
30. Susret lutka...
Izložba "Ni...
Kino Urania: Rev...
uto 03. 06. 2025.
Dječje kazalište...
30. Susret lutka...
Knjižnica Centra...
Kino Urania: Rev...
Premijera filma ...
sri 04. 06. 2025.
Dječje kazalište...
30. Susret lutka...
Kino Urania: Rev...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Predstava je OTKAZANA zbog bolesti glumca.

U Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku u utorak 13. svibnja 2008. na programu je predstava "Zastave, barjaci, stjegovi", drama Miroslava Međomorca.

Početak je u 19 sati.


Predstava "Zastave, barjaci, stjegovi", drama Miroslava Međimorca, u svojoj je praizvedbi predstava kojom se obilježava 100. godišnjica Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku. Svečanu je izvedbu imala 7. prosinca 2007., na središnji dan velikog jubileja osječkog HNK-a.

Redatelj: Georgij Paro
Scenograf: Dinka Jeričević
Kostimograf: Marija Maca Žarak

Izbor Krležinog teksta za proslavu 100 godišnjice Kazališta u Osijeku, nameće se sam po sebi. Od povijesnog Krležinog osječkog predavanja pa preko čitavog niza uspješnih izvedbi njegovih drama na sceni HNK u Osijeku stvorila se čvrsta umjetnička sinteza Krležinih djela i osječkog Kazališta. Ideja o postavljanju ZASTAVA logičan je slijed te suradnje. ZASTAVE su Krležin pristup novijoj hrvatskoj povijesti i sudbini ljudi na hrvatskome prostoru . To se u ZASTAVAMA izražava u osobi Kamila Emeričkog , hrvatskog intelektualca u njegovom povijesnom hodu po mukama od gimnazijskih dana pa do predvečerja II svjetskog rata . Ova predstava pratila bi Kamilov životni put, kao i putovanje njegovih suputnika od stvaranja versajske Jugoslavije pa do raspada AVNOJ- evske Jugoslavije. Da bi ta ideja mogla biti ostvarena,, trebalo je nadopisati nastavak ZASTAVA od početka II svjetskog rata do početka Domovinskog rata. Tog zadatka prihvatio se književnik Mirosav Međimorec. On je bio prvi redatelj i adaptator Krležinih ZASTAVA, pa vjerujemo da će nastavak ZASTAVA kao svoje autentično djelo uspješno obaviti.


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Top stenci dostupni za...
Na prodaju stenci crve...
Iznajmljujemo vise kom...
Mirela Belegis jedina ...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:264

Registrirani online (): Nitko