Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sri 15. 10. 2025.
Plesni klub &quo...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
CineStar Osijek ...
čet 16. 10. 2025.
Popust na članar...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
Boom kulture u B...
pet 17. 10. 2025.
Klub knjižare No...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
Galerija Kazamat...
sub 18. 10. 2025.
Dan gmazova u os...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
Dvorana Yoga hom...
ned 19. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
pon 20. 10. 2025.
Pravni fakultet ...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Radionice...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U subotu 10. svibnja 2025. godine, udruga „Korijeni pustare“ organizira 11. edukativno – rekreativnu biciklijadu „Tragom pustara“ u spomen na nestale pustare. Planirana ruta kreće iz Osijeka, ispred murala posvećenog Pustarama u Trpimirovoj ulici, južno od grada, preko Gacke ulice, Vinkovačke ceste, Brijesta, Josipinog Dvora, Antunovca, Ivanovca, ostatka utvrde Kolođvar, te povratka u Antunovac i Salaš na poziciju „Pustaraški ćošak“.

Početak biciklijade je u 9 sati, a kreće se ispred murala posvećenog Pustarama južno od Osijeka u Trpimirovoj ulici preko puta benzinske crpke Crodux nakon što se napravi „Milenijska“ fotografija prije polaska. Dolazak na cilj, odnosno Salaš (križanje Školske i Kolodvorske ulice) planiran je između 12:30 i 13:00 sati.

Program uključuje lagano bicikliranje uz zaustavljanje na mjestima bivših Pustara uz kratke priče o svakoj od njih. Organizatori preporučuju da na put ponesete komad kruha, kobasice ili nešto po želji, dok će sve ostalo biti osigurano na odredištu – pripremljen prostor, vatra, zašiljene šibe za pečenje, slanina i zajedničko druženje. Ove godine partneri na biciklijadi su Savez sportske rekreacije "Sport za sve" Osječko-baranjske županije i Javna ustanova za zaštitu prirode Osječko – baranjske županije, koja kroz projekt koji provodi pod nazivom ClimEmpower želi promovirati, educirati, poticati i ukazati na važnost prilagodbe klimatskim promjenama i kako svi mi kao pojedinci možemo dati svoj doprinos u smanjenju utjecaja i prilagodbi tim promjenama. Svjesnost o klimatskim promjenama i prilagodba je ključ zaštite prirodnih resursa i održavanja poljoprivredne proizvodnje. Korištenjem bicikla umjesto automobila doista možemo doprinijeti očuvanju okoliša za buduće naraštaje. Stoga, pridružite nam se i učinite nešto već danas za bolje sutra!

Prijave:



 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Dostupni doberman sten...
Odgajivačnica La Casa ...
– Na prodaju plavi i m...
Nasa odgajivacnica se ...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:158

Registrirani online (): Nitko