Svi zaposlenici gradske uprave moraju biti informatički pismeni, odnosno moraju znati barem osnove rada na računalu, a za one koji ne svladaju taj zadatak neće biti mjesta u Kuhačevoj 9, najavljuje gradonačelnik Krešimir Bubalo.
– Svi moraju biti informatički pismeni. Ili će naučiti raditi na računalu, ili neće raditi u gradskoj upravi, nedvosmisleno je poručio gradonačelnik, inače poznat kao ljubitelj modernih tehnologija. Ujedno je stručnim gradskim službama naložio da provedu testiranje među djelatnicima.
– Ne morate testirati sve, nego samo one za koje niste sigurni da znaju raditi na računalu. I vi i oni znaju o kome je riječ, dodao je. Kasnije je pojasnio kako je u sistematizaciji radnih mjesta znanje rada na računalu jedan od uvjeta za rad na većini poslova u gradskoj upravi.
– Želimo efikasnu upravu, a danas je za većinu poslova nužno poznavanje Worda, Excela i drugih osnovnih programa. Kao što je sramota da je netko u 21. stoljeću nepismen, sramota je i da zaposleni u gradskoj upravi ne znaju osnove rada na računalu. Iskreno se nadam da nitko neće ostati bez radnog mjesta, nego da će naučiti raditi svoj posao – poručuje Bubalo. Vlastitu informatičku pismenost, pak, visoko ocjenjuje.
– To mi je bilo potrebno još dok sam radio u banci, a znanje nastojim stalno nadograđivati. Ovo nije prvi put da se Bubalo bavi “kompjutorskim” temama. Prije nekoliko mjeseci računala u Kuhačevoj 9 dobila su zabranu pristupa Facebooku, YouTubeu i sličnim stranicama.
Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder/foto-arhiv 031



![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)
