Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » Muzej Slavonije Osijek: Likovna radionica "Maske i običaji"

#1:   Muzej Slavonije Osijek: Likovna radionica "Maske i običaji"
18.02.2023. 11:00
Autor:  Redakcija 031 Postano:

Nedaleko Osijeka, u baranjskom kraju u vrijeme karnevala pojavljuju se buše. U strašne buše odijevaju se ponajprije muškarci. Oni na svojim glavama i ramenima nose strašne maske, a preko tijela dugačak kožuh koji je okrenut tako da je vidljivo ovčje runo. Ipak, postoje i lipe buše. U lijepe buše odijevaju se djeca, djevojke i momci, i to u najljepše oprave koje postoje.

Što su maske buša strašnije to će kolona jednostavnije protjerati zimu i hladnoću, bolesti i nevolje iz cijeloga svijeta.

Zato se uputite u Muzej Slavonije, u subotu 18. veljače 2023., s početkom u 11:00 sati, i zajedno s muzejskom pedagoginjom izradite strašne i lipe maske za dobar provod.

Prijava za sudjelovanje na radionici je obvezna zbog ograničenog broja mjesta.

Prijaviti se možete pomoću poveznice:


Cijena radionice iznosi 2.65 EUR po djetetu.

Materijal za radionicu je osiguran. Na radionici mogu sudjelovati i djeca mlađeg uzrasta, ali u pratnji roditelja (roditelji, ukoliko su pratnja djetetu, ne plaćaju ulaz).
Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » Muzej Slavonije Osijek: Likovna radionica "Maske i običaji"


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::