Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Sve osnovne škole u Osječko-baranjskoj županiji imat će poligone za tjelovježbu do 2020. godine

#1:   Sve osnovne škole u Osječko-baranjskoj županiji imat će poligone za tjelovježbu do 2020. godine Autor:  Redakcija 031 Postano:
Danas je na konferenciji u Osijeku službeno započeo projekt „Živjeti zdravo“.

Nositelj je projekta Hrvatski zavod za javno zdravstvo u partnerstvu s 21 županijskim zavodom za javno zdravstvo. Projekt je vrijedan 31 milijun kuna od čega je 85% iznosa sufinancirano iz Europskog socijalnog fonda.

Cilj projekta je u idućih šest godina intenzivno promicati zdravlje među građanima u svim hrvatskim županijama, a konkretne aktivnosti su usmjerene na poboljšanje zdravlja cijele populacije, aktiviranje građana, posebice onih najmlađih, te informiranje o pozitivnim stranama zdravog života.

Voditeljica projekta, doc.dr. Sanja Musić Milanović, istaknula je na konferenciji kako je on podijeljen u pet osnovnih komponenti:
- zdravstveno obrazovanje – promicanje tjelesnog, mentalnog i spolnog zdravlja djece, ali i njihovih roditelja, učitelja...
- hodanjem do zdravlja – uređenje jedne staze za hodanje u dužini od 4 km u svakoj županiji s volonterom hodačem koji će svakog tjedna u određeno i dogovoreno vrijeme čekati kolege hodače
- prehrana i zdravlje – izrađen je jamstveni žig „Živjeti zdravo“ koji potvrđuje da namirnica zadovoljava najviše standarde kvalitete
- tvrtka-prijatelj zdravlja – pravilna prehrana u tvrtkama, kutak za opuštanje ili tjelovježbu djelatnika
- volonteri u parku – u OBŽ se uređuje park u kome će volonteri čekati djecu i biti s njima dok roditelji obavljaju svoje poslove.

Musić Milanović je podsjetila i kako su do sada u OBŽ-u samo četiri osnovne škole dobile poligone za tjelovježbu, no obećala je kako će do 2020. sve osnovne škole, njih 105 na području županije, kroz ovaj projekt imati takve poligone.





Tekst: Osijek031.com
Foto: OBZ.hr


Najava: 19. Županijska konferencija "Živjeti zdravo" [2018.]
Osijek031.com » Vijesti » Sve osnovne škole u Osječko-baranjskoj županiji imat će poligone za tjelovježbu do 2020. godine


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::