Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Učenice II. gimnazije Osijek kreativnošću osvojile vrijedne nagrade

#1:  Roleplay Učenice II. gimnazije Osijek kreativnošću osvojile vrijedne nagrade Autor:  Redakcija 031 Postano:
Povodom Tjedna austrijske kulture u Osijeku, Austrijski kulturni forum organizirao je nagradni natječaj „Što te u Osijeku podsjeća na Austriju?“. Zadatak je bio fotografirati Austriju u Osijeku i napisati kreativan i originalan tekst.

Učenice II. gimnazije Osijek, Paula Rem i Ljubica Brigitte Nikić, pod vodstvom mentorice profesorice Sanje Ivanović, napisale su dva najbolja rada te osvojile vrijedne nagrade - književne pakete u vrijednosti 150 i 100 €. Nagrada im je uručena 21. listopada 2011. u prostorima Austrijske čitaonice.

Njihovi radovi i fotografije bit će tiskani na razglednicama te uz ostale učeničke uratke, izloženi u Austrijskoj čitaonici u Osijeku.

Cilj ove cjelotjedne manifestacije „Austrija u Osijeku, Hrvatska u Beču“, je produbiti svijest o kulturološkoj, gospodarskoj, povijesnoj, ali i prijateljskoj povezanosti Hrvatske i Austrije i potaknuti na održavanje suradnje ovih dviju prijateljskih zemalja.

Erinnerst du dich an die Zeit? , Paula Rem, 2011.

#2:    Autor:  izida Postano:
Jako je lijepo to sročila ova gimnazijalka. Treba se boriti za kulturu ovog propalog grada. Ne mora sva infrastruktura nekog prošlog Osijeka biti rasprodana i postati kasino, skladište, trgovina trgovačkog lanca i sl. No, odakle ovoj mladoj gospođici o kinu u Royalu o starom dobrom Korzu? Kolektivno pamćenje? Ima li ovaj rad literaturu ili što? Kada je Korzo bio "živ" u onom pravom sjaju, ona nije bila ni u planu, ako me služi matematika.
Osijek031.com » Vijesti » Učenice II. gimnazije Osijek kreativnošću osvojile vrijedne nagrade


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::