Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Izložba fotografija „Susreti – Obilasci“ @ Trica

#1:   Izložba fotografija „Susreti – Obilasci“ @ Trica Autor:  Redakcija 031 Postano:
U sklopu Dana austrijske kulture u Osijeku 2011., koji se održavaju drugu godinu za redom, u cafe baru Trica održana je izložba mladog austrijskog fotografa Andreasa Zeitlera pod nazivom „Susreti – Obilasci“. Izložba je plod autorovog dvotjednog putovanja po sjevernoj i istočnoj Hrvatskoj kroz Varaždin, Zagreb i Osijek.

Motiv fotografija, kako je i sam autor rekao, je svakodnevica i životni motivi gledani kroz jednu sasvim drugu perspektivu, pa je tako slikama zabilježio spontane trenutke, razgovore, poglede, ulice i kutove i dao im posebnu draž kroz svoj stil i način slikanja.

Izložbi slika pridružili su se i Duo Michaela Rabitsch i Robert Pawlik kroz bogat i raznolik jazz program. Michaela Rabitsch jedina je jazz-trubačica i pjevačica u Austriji i opravdano nosi epitet „a modern day female Chet Baker".

Ovo je peti i ujedno zadnji dan festivala koji organizira Austrijski kulturni forum u Zagrebu. Bogat program dokaz je tijesne povijesne i kulturne povezanosti između Austrije i Osijeka te njegovih stanovnika.

Duo Catch – Pop String – Strong danas će zatvoriti festival svojim koncertom u kinu Urania u 20:30 h, koje će također zatvoriti svoja vrata, ali nadamo se ne zauvijek.







Tekst i foto: Hrvoje Jurić
Osijek031.com » Vijesti » Izložba fotografija „Susreti – Obilasci“ @ Trica


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::