#1:
Pampas će dobiti novu halu za sajmove i sport
Autor:
Redakcija 031
Postano:
12.02.2010. 12:34
Gradske tvrtke prošlu su godinu okončale s gubitkom od 85 milijuna kuna - čulo se na jučerašnjem sastanku gradonačelnika Krešimira Bubala i zamjenika s direktorima gradskih tvrtki.
Govorilo se i o planovima za ovu godinu. Nakon što su prepolovljeni troškovi za mobitele, Bubalo je istaknuo intenciju da se ubuduće provode objedinjene javne nabave za sve što je moguće. Želja je, dodaje, i “pročistiti” kolektivne ugovore, odnosno ujednačiti standarde u sustavu.
Vodovod će ove godine imati 20 milijuna kuna kapitalnih investicija, a prema Unikomu će biti usmjereno 40 milijuna kuna. GPP očekuje uređenje triju tramvaja radi budućeg širenja mreže, dok će u groblja biti uloženo milijun i pol kuna. Najavljena je kupnja opreme za smanjenje volumena otpada u Ukopu, s obzirom na najavljeni novi način naplate. Prostori na donjogradskoj tržnici, gdje su trebale biti izložene lutke, najavljeno je, iznajmit će se. O Zračnoj luci Osijek Bubalo je razgovarao i s novim predsjednikom Hrvatske Ivom Josipovićem.
- Ako je za regionalnu razvijenost, onda je bitno da centar ove regije ima otvorenu zračnu luku. Očekujem pomoć Predsjednika i resornog ministarstva, ali i da se menadžment Zračne luke jače potrudi, kazao je Bubalo. Grad, otkrio je, priprema dokumentaciju za izgradnju nove hale na Pampasu koja će služiti za sportske i sajamske priredbe. Hala će biti energetski učinkovita, a postoji mogućnost da se gradi kroz model javno-privatnog partnerstva.
Bubalo je i uputio javnu zahvalu gradonačelniku Tuzle Jasminu Imamoviću, uz čiju pomoć je osigurano dodatnih 300 tona soli za Osijek.
Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije-hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031
|