Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Pijetao u sred grada. Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:

#16:   Autor: Mislioc Post Postano: 07.08.2013. 8:43

Ok puno hvala silence.

A da li netko zna što je sa svinjcima? Znam da se ne smiju imati u gradu ali ponekad, kao i upravo sada dok pišem, se osijeti jak smrad svinjaca. Odakle to dolazi?

#17:   Autor: simo031 Post Postano: 07.08.2013. 8:58

Zadah malograđanštine često mijenja svoj oblik.

#18:   Autor: anakonda Post Postano: 07.08.2013. 12:47

Mislioc je napisao/la (Pogledaj post): › Ok puno hvala silence.

A da li netko zna što je sa svinjcima? Znam da se ne smiju imati u gradu ali ponekad, kao i upravo sada dok pišem, se osijeti jak smrad svinjaca. Odakle to dolazi?


...ovisno gdje si, ali po ljeti ti mirisi dolaze sa svih strana van grada.....na jugu smo krepavali od smrada s branjevine, recimo....

#19:   Autor: silence Post Postano: 07.08.2013. 13:38

kontejneri i kante za smeće koje stoje vani ispred stambenih zgrada najviše smrde

#20:   Autor: milo_moje Post Postano: 08.08.2013. 19:55

silence je napisao/la: ›
kontejneri i kante za smeće koje stoje vani ispred stambenih zgrada najviše smrde

možda griješim, ali nisam primjetio ovu akciju unikoma ove godine, pogotovo pred ove ljetne mjesece

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=20275

#21:   Autor: Mislioc Post Postano: 09.08.2013. 7:46

Ma baš su u pitanju farme. Jučer je opet baš odvratno smrdjelo cijeli dan. Možda kada bi svi postali vegeterijanci...

simo031 je napisao/la: ›
Zadah malograđanštine često mijenja svoj oblik.

Jesi tu riječ baš naučio u crkvi? Wink

#22:   Autor: simo031 Post Postano: 09.08.2013. 9:13

F
Mislioc je napisao/la: ›
Ma baš su u pitanju farme. Jučer je opet baš odvratno smrdjelo cijeli dan. Možda kada bi svi postali vegeterijanci...

simo031 je napisao/la: ›
Zadah malograđanštine često mijenja svoj oblik.

Jesi tu riječ baš naučio u crkvi? Wink

Ne. Naucio sam ju u Donjiki, tamo oko Saponije.

#23:   Autor: milo_moje Post Postano: 12.08.2013. 16:12

Mislioc je napisao/la: ›
Ma baš su u pitanju farme. Jučer je opet baš odvratno smrdjelo cijeli dan. Možda kada bi svi postali vegeterijanci...

simo031 je napisao/la: ›
Zadah malograđanštine često mijenja svoj oblik.

ma zna simo što smrdi, osjeti se po cijeloj Tenji http://www.glas-slavonije.hr/206975/3/Smrad-amonijaka-uvlacio-se-i-u-prostorije-za-pomoc-su-zvali-i-112

ubiće ih onaj mamić i farma

#24:   Autor: alex os Post Postano: 14.08.2013. 0:14

Mislioc je napisao/la: ›
U meni? Kako bi tebi bilo da ti se pola noći pjetao dere iz sveg glasa?
pola noći je najbolje vrijeme za posjet susjedu, a pijetlova dreka odličan razlog da mu objasniš da je juhica najbolje rješenje...ili samo nabaviš debele čepove i staviš u uši...ili nabiješ pijetlu plutani na kljun.....ili mu pomakneš sat pa neka kukuriče u podne kada si ti već dobro naspavan...svaki problem ima više rješenja....na tebi je da odabereš najbolje, ili možda neku kombinaciju ?!

#25:   Autor: PEGY Post Postano: 14.08.2013. 9:35


#26:  Re: Pijetao u sred grada. Autor: milo_moje Post Postano: 15.08.2013. 21:59

Riješen misterij zašto pijetao kukuriče u zoru Razz i neke budi



Seljak je očito naučio ustajati na prvo kukurikanje svoga pijevca, međutim taj dan pijetao je zaspao, a seljak zakasnio na prosvjede Razz



U oba slučaja pijetao je obrao bostan i umočio je nogicu Razz



Pijetao u vinu i dodajte jednu žlicu Vegete, i to je to. Dobar tek!!!

#27:   Autor: Mislioc Post Postano: 21.08.2013. 8:47

Osijek u mnogim stvarima drži seoske običaje. Kao recimo potreba katoličkih crkvi da zvone svakih 15 minuta, bio dan ili noć i tako označavaju vrijeme kao da je srednji vijek i ljudi nemaju satove. No oni to vjerojatno ne rade zato što su zabrinuti da li ljudi znaju koliko je sati ili ne već da pokažu tko je šef, kao kad svodnik u baru kuca šakom u stol da se čuje tko je glavni, e tako oni samo sa velikim gvozdenim zvonima.

#28:   Autor: mariox Post Postano: 21.08.2013. 8:54

Podsjećaš me na BBC-evu seriju Grumpy old man. I njima SVE živo smeta.

#29:   Autor: simo031 Post Postano: 21.08.2013. 15:08

Rđavom k_rcu i dlake smetaju.

#30:   Autor: simo031 Post Postano: 21.08.2013. 15:17

Mislioc je napisao/la: ›
... e tako oni samo sa velikim gvozdenim zvonima.

Zvona se izrađuju od mesinga i bronce, a ne od gvožđa (ma što to bilo),
a dio koji uspoređuje mjesto duhovne obnove sa svodništvom je jadan.
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Pijetao u sred grada. Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::