Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Film i TV » TV pretplata Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:   Autor: tayllor Post Postano: 03.03.2008. 9:33

i što je najgore svako malo dižu pretplatu, evo sada su ponovno podigli!!!

#17:   Autor: Loona Post Postano: 04.03.2008. 7:45

cane je napisao/la: ›
Platiš ZAMP 3000kn godišnje i još ti dođe inakasator naplatit radio pretplatu 70kn. A ako imaš tv u lokalu onda je 140kn. Strava!!! Pljačka!!!

Ok, to je lokal, čista pljačka, slažem se.. Ali, pazi sad! Na benzinskoj postaji isto se naplaćuje pretplata ZAMP-a ako na bp ima radio uređaj!
Naša službena vozila su sva rentana i za njih uredno na rent-a-car firmu dolazi pretplata za svako vozilo zbog radio prijemnika u njemu. Pa sad uzmimo da oni imaju koju tisuću auta samo u našoj firmi + ostale... da te zaboli glava.. čekam samo kada će se pri registraciji osobnog vozila početi naplaćivati pretplata za radio uređaj u njemu... Rolling Eyes

#18:   Autor: Frost Post Postano: 04.03.2008. 11:48

Mene zanima... Sto ako ja u kucu uvedem neki sustav na kojemu HRTovi programi NISU dostupni, recimo DigiTV.

Zasto bih ja morao onda placati pretplatu HRTu? Zasto udruga Potrosac ovdje nista ne moze poduzeti? Koja glupost...Boze moj...

Loona je napisao/la: ›
Pa nije ni meni bed platiti jednome ili HRT-u ili B.netu.. ali ne obadvojima za iste programe..

E, bas to Smile

#19:   Autor: Loona Post Postano: 04.03.2008. 12:45

Frost je napisao/la: ›
Mene zanima... Sto ako ja u kucu uvedem neki sustav na kojemu HRTovi programi NISU dostupni, recimo DigiTV.


Koliko sam ja shvatila taj DigiTV, i njima plaćaš neku sitnu pretplatu, ali nije točno da preko njih nemaš HRT programe.. Imaš ih, kao i ostale domaće te nekoliko stranih. No, uopće ne sumnjam da gospoda iz HRT-a nađu načina da ti svejedno naplate pretplatu, jer kako je gore netko napisao - ne plaćaš pretplatu za programe, nego porez na posjedovanje TV-a..

#20:   Autor: Frost Post Postano: 04.03.2008. 13:09

A-ha! Sto ako ja svoju plazmu (koju nemam Laughing ) ne prijavim jer ju koristim kao drugi monitor za laptop?

Kako bi kolegica insomnia rekla Very Happy sod off, HRT!!

Apropos DigiTVa...moji ga imaju kod sebe i nikako nisam uspio naci HRT gore, barem ne u njihovom paketu. Ima Nova TV i RTL, ima Z1 i OTV, ali nema HRTa. A DigiTV za smijesnu pretplatu daje ne 2 kanala, nego barem 2 na sestu. Gledljivih kanala. S hrvatskim zvukom. Ili hrvatskim titlovima. Ili oboje.

#21:   Autor: Loona Post Postano: 04.03.2008. 13:28

Ja sam htjela svoj LCD tako prijaviti al nije upalilo. A još k tome imam i laptop kojemu je (recimo) potreban još jedan monitor kako bi lijepo na 82 cm gledao divxe.. Smile al, kako rekoh, nije upalilo..

#22:   Autor: visage Post Postano: 04.03.2008. 14:27

Ma ne kuzim sto da placam hrt kad neme u kuci tv imam samo kopm s 25 inc monitorom,zvao sam tipa da mi taj tv zapecati ali on kaze da to ne moze jer drzava to neda,kao ja gledao tvili ne moram da placam.
DA PLACAM za sto rekao sam mu da sljedeci pu dofura s sudskim nalogom da mi naplati i naravno s sudskim nalogam za pravo da mi zvoni i uznemiravam me popodne kad dodjem s posla.
Nema druge nego u glavu,djubrad jedna HARAC RAJO HARAC ma sto vise stremimo EU mi smo vece ovce za siljiti,
Davaj svoja iskustav ali ih ne pustajte kuci bez sudskoga naloga

#23:   Autor: morgan Post Postano: 04.03.2008. 17:44

Frost je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: ›
Pa nije ni meni bed platiti jednome ili HRT-u ili B.netu.. ali ne obadvojima za iste programe..

E, bas to Smile

B-netu plaćate to što ne morate nakon svakog jačeg vjetra ići na krov i vrtit antenu, te što vam on odkodira neke satelitske programe, a ne pretplatu.to s uvam dvije različite stvari.

#24:   Autor: unLog!c Post Postano: 12.04.2009. 10:23

Kada plačaš tu pristojbu ti ne plačaš "HRT", HRT je samo preuzeo obvezu toga naplačivanja... Ti ustvari plačaš (kako i piše) RTV pristojbu, to znači da plačaš radio signal, frekvenciju jel...

Isto to plačaš i za mobitel, oni koji imaju pretplatu i sami mogu vidjeti tu stavku na računu kao 12.5kn mjesečno...

Ti ako imaš TV bez DVB prijemnika ti nemoraš plačati tu pristojbu, dosta ljudi recimo ima maxTV i ima TV bez tog prijemnika i NE plača pristojbu i kada ti i uđu u kuću i pregledaju sve, neće ti ni naplatiti tu pristojbu...

Nažalost, problem je što je kod nas takve TV-ove skoro pa nemoguće kupiti jer se forsiraju oni koji imaju DVB prijemnike u sebi, vjerojatno baš zbog toga da MORAŠ plačati...
(osim ako ti oni sami ne "zapečate" TV)

#25:   Autor: tayllor Post Postano: 19.04.2009. 11:37

unLog!c je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ti ako imaš TV bez DVB prijemnika ti nemoraš plačati tu pristojbu, dosta ljudi recimo ima maxTV i ima TV bez tog prijemnika i NE plača pristojbu i kada ti i uđu u kuću i pregledaju sve, neće ti ni naplatiti tu pristojbu...



Nije DVB već DVB-T, a odakle ti informacija da oni koji imaju max tv ne moraju plaćati pristojbu, jer to prvi puta čujem!?

#26:   Autor: unLog!c Post Postano: 20.04.2009. 15:59

da, dobro DVB-T... pa ne plačaš ti pretplatu za hrt nego za korištenje radio frekvencije..
upravo to što sam ispričao... ako imaš maxtv, znači nemaš TV antenu, niti taj prijemnik ne moraš plačati pretplatu Smile

info sam dobio ljudi koji na taj način ne plačaju Smile

#27:  TV -pretplata ? Autor: root Post Postano: 06.09.2011. 4:38

TV-pretplata kaj pa kaj je to sim tam ne ?

pretplata

#28:   Autor: PEGY Post Postano: 06.09.2011. 9:07

Bojim se da je običnom čovjeku to teško izvesti, posebno s ovim novim zakonom o ovrsi.

#29:   Autor: tamna strana Post Postano: 06.09.2011. 17:24

svatko može probati na ovaj navedeni nacin osporiti placanje tv pretplate...
samo bojim se da ce na teži nacin saznati da zakon nije za sve isti......

#30:   Autor: izružine Post Postano: 17.03.2012. 19:11

Vaqn teme:
Molim gospodina Linića da kaže, dali ćemo i tv pretplatu plaćati po kvadraturi, kao plin, jer signal primam u cijeloj kuči.
Imam staru kuču od 1o6m2, a pretplatu plaćam od 1962.g. po neustavnom zakonu. Nekom pretplata iznosi 0,75% a nekome preko 10% mirovine.
Jedamput je porez na prijemnik, a drugi put tv pretplata na kopju se ne plaća pdv. Pa nije RTV Božja kuća, pa zato ne mora plaćati pdv.
Molim sredite tu sramotu što prije. Umirov.ljenik MJ.
Osijek031.com » Film i TV » TV pretplata Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::