Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Dok nas smrt ne rastavi?! Ili ipak ne... Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Dok nas smrt ne rastavi?! Ili ipak ne... Autor: SrodnaDuša Post Postano: 31.03.2013. 23:43

Često nam je trava zelenija u tuđem dvorištu...

Jedno je kad ljubavnik ili 'potencijalni ljubavnik' dođe na kavu, istuširan, nasmijan, u svom najboljem izdanju i naoko bez većih problema, a drugo je s nekim provoditi život i vidjeti kako izgleda kada je tužan, iscrpljen, nemoćan, ljut, bolestan...

Sve to ne izgleda niti najmanje privlačno, a godine ispunjene zajedničkom brigom o kući, djeci, poslovne obveze, nerijetko donose sa sobom kolotečinu i možda i osjećaj dosade.

I tada nam trava u tuđem dvorištu postane zelenija, sve dok je mi ne budemo morali kositi, onda ćemo shvatiti da je jednako zelena kao i ona u našem, ako ne i manje, ali tada će možda biti kasno...

#2:   Autor: tamna strana Post Postano: 01.04.2013. 10:30

da i ?

#3:   Autor: PEGY Post Postano: 01.04.2013. 10:40

tamna strana je napisao/la: ›
da i ?


ReadThatFuckingManual

#4:   Autor: anakonda Post Postano: 02.04.2013. 8:21

...hvala što si s nama podijelila trenutak samospoznaje.....

#5:  Re: Dok nas smrt ne rastavi?! Ili ipak ne... Autor: 1step2far Post Postano: 02.04.2013. 8:24

To je stvarnost. Dok smo slobodni, dok se pokušavamo nekome svidjeti, naravno da dolazimo na sastanke sređeni, dobro raspoloženi, kimamo glavom na različite šitove itd, i naravno da nakon nekoliko godina veze/braka mnoge stvari upadnu u kolotečinu, ali kolotečina ne mora biti nužno loša. Ne mogu se zamisliti da mi npr. propadne brak i da se moram vratiti na tržište, ne znam, ne da mi se. Uživam u svakom danu, svakoj povremenoj svađi jer znam da nam nije dosadno, da si smijemo dopustiti masnu kosu, prištiće, crijevnu virozu itd. bez srama i straha. Meni brak odgovara u svakom pogledu. U tuđem je vrtu trava zelenija možda jer imaju bolje aute i bolje plaćene poslove, ali ja imam divnu obitelj.

#6:   Autor: simo031 Post Postano: 02.04.2013. 8:35

 "Čitava vještina u braku je umjeti prijeći iz ljubavi u prijateljstvo, ne žrtvujući pri tome ljubav."

André Maurois

#7:   Autor: PEGY Post Postano: 02.04.2013. 10:54

ah dobit ću šećer
brak je interesna zajednica i gotovo! Svadja Tup, tup osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#8:   Autor: tamna strana Post Postano: 02.04.2013. 10:56

anakonda je napisao/la: ›
...hvala što si s nama podijelila trenutak samospoznaje.....
Mr. Green osijek031.com smile

#9:   Autor: simo031 Post Postano: 02.04.2013. 11:13

PEGY je napisao/la: ›

brak je interesna zajednica i gotovo!

Kod tebe, garant.

#10:   Autor: Melora Post Postano: 03.04.2013. 1:12

Iz raznih razgovora, pogotovo uz kavicu, što se tiče razloga kad je "trava zelenija", mogla bih zaključiti slijedeće:
1. Ljudi ostaju u nekvalitetnim vezama: nezadovoljni su, a ne žele ili nemaju hrabrosti prekinuti iz nekog razloga (emotivna ovisnost, seksualna, puka navika, općenito nesamostalnost ili nesigurnost pojedinca, financijska sigurnost/ovisnost itd.) nego se radije upuste u brak, ako zakrizi, uvijek se nađe nešto sa strane

2. Brak s osobom koju nedovoljno poznaju: možda zbog pritiska od godina, biološkog sata, okoline, pa lega, prvo poštenije što naleti- bacaj mrežu. Emotivna nestabilnost osobe ili nesposobnost da se više veže zbog same prirode te osobe ili negativnih iskustava iz prošlosti, ali vrijeme je da se "skrasi".

3. Dugoročna financijska kriza ili nemogućnost prilagodbe na niži životni standard (najčešće u dužim brakovima)

S druge strane, osobno sam više obiteljski tip (volim kućicu u cvijeću, blagdane, obitelj na okupu) i oko mene je više lijepih veza i sretnih brakova, stvar je u tome da se glupo uspoređivati s drugima jer si tako uvijek možemo nabijati kompleks manje/više vrijednosti, a što se tiče prljave kose i crijevih viroza, to je sastavni dio (su)života Very Happy ako do rastave i dođe, teška je situacija, ali nije kraj svijeta.

#11:   Autor: milo_moje Post Postano: 03.04.2013. 17:52

kad je trava zelenija kod mog susjeda, ja je jednostavno pošpricam herbicidom, što bi kod njega bila trava ljepša i zelenija Mr. Green

#12:   Autor: mali_ivica Post Postano: 03.04.2013. 20:40

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › ah dobit ću šećer
brak je interesna zajednica i gotovo! Svadja Tup, tup osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Dobro ajde, neobičan odgovor (zato što je iskren valjda) al koji je TVOJ INTERES? Very Happy Baš me zanima odgovor.

#13:   Autor: mali_ivica Post Postano: 03.04.2013. 20:42

milo_moje je napisao/la: ›
kad je trava zelenija kod mog susjeda, ja je jednostavno pošpricam herbicidom, što bi kod njega bila trava ljepša i zelenija Mr. Green
Ono kad ideš uređivat vrt samo zato što i komšija uređuje Very Happy

#14:   Autor: PEGY Post Postano: 04.04.2013. 10:51

mali_ivica je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › ah dobit ću šećer
brak je interesna zajednica i gotovo! Svadja Tup, tup osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Dobro ajde, neobičan odgovor (zato što je iskren valjda) al koji je TVOJ INTERES? Very Happy Baš me zanima odgovor.


pa eto sve se legice poudavale pa sam morala i ja, mislila sam jbte il se udaj il ćeš s 30 još po disku skakat Mr. Green

#15:   Autor: Monstrum Post Postano: 04.04.2013. 21:12

ja kosim svu živicu i nema te živice i trave koja bit pokošena neće ... tuđe dvorište postaje i moje dvorište uvijek a i onda jer to tako ja oću, a moje dvorište ostaje moje dvorište dok je svijeta i vijeka i ja ga branim krvlju i bombama i s mitraljezom ... orem njive duboko da budu plodne i da rode jer sam ih uzoro ... op šaj drž nedaj njivu orem duboko
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Dok nas smrt ne rastavi?! Ili ipak ne... Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::