Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » Popis stanovništva: Kako ćete se izjasniti po pitanju vjere? Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:
Poll :: Popis stanovništva: Kako ćete se izjasniti po pitanju vjere?

Jedi
31%
 31%  [ 23 ]
Kršćanin - katolik
31%
 31%  [ 23 ]
Nešto treće
29%
 29%  [ 22 ]
Neću se izjasniti
8%
 8%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 74



#1:  Popis stanovništva: Kako ćete se izjasniti po pitanju vjere? Autor: Chule Post Postano: 02.04.2011. 15:58

Kako ćete se izjasniti po pitanju vjere na popisu stanovništva? Evo kako je to ispalo u Britaniji prije deset godina - http://en.wikipedia.org/wiki/Jedi_census_phenomenon

Citat: ›
The Jedi census phenomenon is a grassroots movement that was initiated in 2001 for citizens of a number of English-speaking countries, urging them to record their religion as "Jedi" or "Jedi Knight" (after the quasi-religious order of Jedi Knights in the fictional Star Wars universe) on the national census. This gave rise to a movement to establish "genuine" Jediism.

It is believed the majority of self-reported Jedi claimed the religion for their own amusement, to poke fun at the government, or as a protest against the inclusion of the religion question on the census form.

#2:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 02.04.2011. 16:29

kontam da cu ja reci googlist Very Happy
http://www.thechurchofgoogle.org/

#3:   Autor: 123456 Post Postano: 02.04.2011. 21:23

iskreno ću se izjasniti, eto kako!

#4:   Autor: anakonda Post Postano: 03.04.2011. 8:30

kveker


#5:   Autor: Provokator Post Postano: 03.04.2011. 12:54

a kak da se izjasnim neg kao katolik, ne idem u crkvu, bogu se molim svakih 10 godina, al slavim božić, uskrs.. odrasto u katoličkoj obitelji, tak da koliko god crkva kao organizacija bila šugava i izasrana, moram se izjasnit kao katolik jer to i jesam

#6:   Autor: nake_rado Post Postano: 03.04.2011. 20:39

Provokator je napisao/la: ›
a kak da se izjasnim neg kao katolik, ne idem u crkvu, bogu se molim svakih 10 godina, al slavim božić, uskrs.. odrasto u katoličkoj obitelji, tak da koliko god crkva kao organizacija bila šugava i izasrana, moram se izjasnit kao katolik jer to i jesam

I meni svakih pola godine prođe da ne pojedem meso pa to ne znači da sam vegetarijanac.

#7:   Autor: francika Post Postano: 03.04.2011. 20:47

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): ›
Provokator je napisao/la: ›
a kak da se izjasnim neg kao katolik, ne idem u crkvu, bogu se molim svakih 10 godina, al slavim božić, uskrs.. odrasto u katoličkoj obitelji, tak da koliko god crkva kao organizacija bila šugava i izasrana, moram se izjasnit kao katolik jer to i jesam

I meni svakih pola godine prođe da ne pojedem meso pa to ne znači da sam vegetarijanac.

Ne želi se čovjek odreći imidža katolika pa makar ateistima i smanjili poreze. Licemjerje je odlika svih Hrvata, a ne samo katolika.

#8:   Autor: simo031 Post Postano: 03.04.2011. 20:58

francika je napisao/la: ›
Ne želi se čovjek odreći imidža katolika pa makar ateistima i smanjili poreze. Licemjerje je odlika svih Hrvata, a ne samo katolika.

Možda čovjek jednostavno ne želi pljunuti na svoje pretke...

#9:   Autor: nake_rado Post Postano: 03.04.2011. 21:06

simo031 je napisao/la: ›
francika je napisao/la: ›
Ne želi se čovjek odreći imidža katolika pa makar ateistima i smanjili poreze. Licemjerje je odlika svih Hrvata, a ne samo katolika.

Možda čovjek jednostavno ne želi pljunuti na svoje pretke...

Kakve to veze ima s njegovim vjerskim uvjerenjima?

#10:   Autor: simo031 Post Postano: 03.04.2011. 21:23

nake_rado je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
francika je napisao/la: ›
Ne želi se čovjek odreći imidža katolika pa makar ateistima i smanjili poreze. Licemjerje je odlika svih Hrvata, a ne samo katolika.

Možda čovjek jednostavno ne želi pljunuti na svoje pretke...

Kakve to veze ima s njegovim vjerskim uvjerenjima?

Ako vjeru nije naslijedio od susjeda ili nekog trećeg onda velike...

#11:   Autor: nake_rado Post Postano: 03.04.2011. 21:28

simo031 je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
francika je napisao/la: ›
Ne želi se čovjek odreći imidža katolika pa makar ateistima i smanjili poreze. Licemjerje je odlika svih Hrvata, a ne samo katolika.

Možda čovjek jednostavno ne želi pljunuti na svoje pretke...

Kakve to veze ima s njegovim vjerskim uvjerenjima?

Ako vjeru nije naslijedio od susjeda ili nekog trećeg onda velike...

Pita se za njegovu vjeru, a ne vjeru njegovih predaka. Osim ako nije dopušteno da čovjek mjenja stavove i uvjerenja.

#12:   Autor: zeros Post Postano: 03.04.2011. 21:30

nake_rado je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
a kak da se izjasnim neg kao katolik, ne idem u crkvu, bogu se molim svakih 10 godina, al slavim božić, uskrs.. odrasto u katoličkoj obitelji, tak da koliko god crkva kao organizacija bila šugava i izasrana, moram se izjasnit kao katolik jer to i jesam

I meni svakih pola godine prođe da ne pojedem meso pa to ne znači da sam vegetarijanac.


hahaha joooj kako je ovo dobra izjava...nu ti kikosha Smile

Neću biti licemjer i izjasnit ću se prema svojim uvjerenjima.

#13:   Autor: MissTake Post Postano: 03.04.2011. 21:33

mene zanima kako će država dokazati da lažem i kazniti me s 800kn

#14:   Autor: simo031 Post Postano: 03.04.2011. 21:57

nake_rado je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
francika je napisao/la: ›
Ne želi se čovjek odreći imidža katolika pa makar ateistima i smanjili poreze. Licemjerje je odlika svih Hrvata, a ne samo katolika.

Možda čovjek jednostavno ne želi pljunuti na svoje pretke...

Kakve to veze ima s njegovim vjerskim uvjerenjima?

Ako vjeru nije naslijedio od susjeda ili nekog trećeg onda velike...

Pita se za njegovu vjeru, a ne vjeru njegovih predaka. Osim ako nije dopušteno da čovjek mjenja stavove i uvjerenja.

Svatko sam bira svoju sreću

#15:   Autor: DonQuijote Post Postano: 03.04.2011. 22:08

iako sam katolik prema sakramentima (mada ne i prema prakticiranju vjere) i iako nemam ništa osobno protiv katoličkog boga, ipak se neću izjasniti kao katolik. dijelom zato što osjećam da je pripadanje bilo kojoj vjeri zapravo nepotrebno ako i bez uputa koje nameće vjera pokušavamo živjeti kao dobre osobe, ali najviše kao izraz revolta zbog katoličke crkve kakva je danas.
Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » Popis stanovništva: Kako ćete se izjasniti po pitanju vjere? Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::