Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Ljubav nije matematika … ili možda je?

#1:  Ljubav nije matematika … ili možda je? Autor: simo031 Post Postano: 21.11.2010. 19:06

Nekidan pri mojoj redovnoj dnevnoj migraciji „bocnuo“ me u oko jedan neobičan, očigledno zaljubljeni par (zaključio po njihovom ponašanju), koji je prošetao pješačkim prijelazom ispred mog automobila. Dama je bila u kasnim srednjim godinama (vrlo sofisticiranom odokativnom metodom dobro je prešla pola stoljeća) a mladac je bio maximum u kasnim dvadesetim. Meni ja njihovo izmjenjivanje nježnosti i „gugutanje“ djelovalo pomalo degutantno, iako sam u životu vrlo često susretao parove sa velikom razlikom u godinama.
Pitanje se nameće samo po sebi. Mislite li da je ljubav moguća i održiva, kad je tako velika razlika u godinama između partnera.



#2:   Autor: tamna strana Post Postano: 21.11.2010. 19:21

budimo realni...
kao prvo...svaka ljubav bez obzira na razliku u godinama..ili bez obzira na bilo koju drugu razliku....za niti jednu ljubav nema garancije da bude održiva....
ljudi se vole 30 godina..i onda skuže da to nije to....neki se vole mjesec dana..pa skuže da to nije to....
tako i ova "njihova" razlika može trajati vjecno...a može trajati do iduceg ponedjeljka

#3:   Autor: S@ky c@r Post Postano: 21.11.2010. 19:44

Može, što ne bi moglo... mislim da godine u biti nisu ni najmanji problem... ako si ljudi odgovaraju, što ne bi bili skupa... ako može biti skupa i cijela gay populacija, zašto ne bi bili i ljudi sa cca 20-ak godina razlike... mislim da je vći problem od godina ljudska skeptičnost prema takvim parovima...

#4:   Autor: fear of the dark Post Postano: 21.11.2010. 22:43

Sve ovisi.....o puno faktora.....
ima ona narodna : stara koka dobra juha Smile :->o=
no na stranu sve.......
ja mislim da veza ovisi o dvoje ljudi koji su u njoj i po onom principu kako si prostreš tako ćeš leći.....
sve se može dok su se ljudi voljni truditi....
jer u svakoj vezi ima nešto..što bi se moglo gledati kao neka vrst prepreke....negdje su to godine, negdje nešto drugo....
možda je stvar u tome što se dosta toga u životu gleda kroz nekakve kalupe..pa automatski čim nešto ispada iz kalupa preispituje se....
e sad vjerovatno bi tu Freud imao svašta za reći,ali ja ipak nebi tako daleko....
jer ipak ljubav nije racionalna i tu se ne može puno učiniti....ne biramo u koga ćemo se zaljubiti...

#5:   Autor: Sir William Post Postano: 21.11.2010. 22:50

jebeš ti takvu vezu u kojoj se moraš trudit da bi stvari funkcionirale.. to je jednako forsiranju, što je opet jednako laganju na neki način..

prava ljubav ne poznaje granice..

možda je baba balava za svoje godine, a mali zreliji nego što bi trebo bit.. pa si gode..

#6:   Autor: fear of the dark Post Postano: 21.11.2010. 22:55

Sve u životu zahtjeva nekakav trud pa tako i veza....bar što se mene tiče jedno je forsirati nešto,a skroz drugo truditi se....
jer bez obzira koliko se dvoje voli svaka veza zahtjeva nekakve kompromise...promjene...trud....
na koncu koliko god ljubav bila divna od ljubavi se ne živi......ima tu još puno, puno toga....

#7:   Autor: S@ky c@r Post Postano: 21.11.2010. 22:59

fear of the dark je napisao/la: ›
Sve u životu zahtjeva nekakav trud pa tako i veza....bar što se mene tiče jedno je forsirati nešto,a skroz drugo truditi se....
jer bez obzira koliko se dvoje voli svaka veza zahtjeva nekakve kompromise...promjene...trud....
na koncu koliko god ljubav bila divna od ljubavi se ne živi......ima tu još puno, puno toga....


lijepo sročeno... potpisujem Smile

#8:   Autor: Sir William Post Postano: 21.11.2010. 23:06

da, kompromisa obicno treba, samo sto ga ja ne smatram nekim trudom, nego sastavnim dijelom veze.. zato sam dobio dojam da pricas o nekom forsiranju..

#9:   Autor: nicoll Post Postano: 21.11.2010. 23:09

Moguća svakako...
ali održiva, houmm..daa, ali ipak uz malo više truda nego "uobičajena" veza..uvijek postoji neka različitost među partnerima, samo što je ovakva razl preočita i na taj način na meti okoline i zločestih komentara koji kad-tad povrijede i utječu na vezu, bez obzira koliko ona jaka bila...

A možda oni ni traže trajanje od svega toga već jednostavnu ljubavnu avanturu..pa dok traje traje...
ali u svakom slučaju, lijepo je kada se ljudi vole Smile

#10:   Autor: nicoll Post Postano: 21.11.2010. 23:11

fear of the dark je napisao/la: ›
Sve ovisi.....o puno faktora.....
ima ona narodna : stara koka dobra juha Smile :->o=
no na stranu sve.......
ja mislim da veza ovisi o dvoje ljudi koji su u njoj i po onom principu kako si prostreš tako ćeš leći.....
sve se može dok su se ljudi voljni truditi....
jer u svakoj vezi ima nešto..što bi se moglo gledati kao neka vrst prepreke....negdje su to godine, negdje nešto drugo....
možda je stvar u tome što se dosta toga u životu gleda kroz nekakve kalupe..pa automatski čim nešto ispada iz kalupa preispituje se....
e sad vjerovatno bi tu Freud imao svašta za reći,ali ja ipak nebi tako daleko....
jer ipak ljubav nije racionalna i tu se ne može puno učiniti....ne biramo u koga ćemo se zaljubiti...
baš to Smile oteo mi misao
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Ljubav nije matematika … ili možda je?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::