Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Zanimljivi linkovi » Jeste li umjetnička duša?

#1:  Jeste li umjetnička duša? Autor: Frost Post Postano: 14.11.2009. 2:37

Kakav ste - i jeste li - umjetnički tip?

http://www.youniverse.com/art

meni kaže (i pogađa):


You're a "Realist"

You love getting creative but you don’t like the chaos that sometimes comes with arty pursuits. You’re a deep thinker – with a strong conceptual grounding to whatever it is that you do – and so you feel most comfortable if you can express yourself within an ordered structure. You are probably quite a realist at heart and your creativity tends to be rooted in this pragmatic view of the world.

#2:   Autor: nake_rado Post Postano: 14.11.2009. 6:51

A mogao si reć da treba imat fesjbać Smile

#3:   Autor: tux Post Postano: 14.11.2009. 8:41

You're a "Happy Dabbler"

Your creativity lies in everyday objects. You don’t need to roll up your sleeves or embark on a major project to get creative. And in fact you may not have much time for grand artistic schemes. But you still find plenty of ways to express yourself in your daily life. It’s just a natural reflection of who you are.

#4:   Autor: Monstrum Post Postano: 14.11.2009. 9:39

ne treba meni neki usrani kviz da mi kaže da sam umjetnička duša. i to ne da sam umjetnička duša ja sam najumjetničkija duša od svih umjetničkih duša uopće. ni jedna umjetnička duša nije ravna mojoj umjetničkoj duši kolka sam umjetnička duša, umjetnička.

#5:   Autor: Frost Post Postano: 14.11.2009. 11:21

nake_rado je napisao/la: ›
A mogao si reć da treba imat fesjbać Smile

a da, sorry Very Happy iako mislim da se može i ovako zasebno registrirat

Monstrum je napisao/la: ›
ne treba meni neki usrani kviz da mi kaže da sam umjetnička duša. i to ne da sam umjetnička duša ja sam najumjetničkija duša od svih umjetničkih duša uopće. ni jedna umjetnička duša nije ravna mojoj umjetničkoj duši kolka sam umjetnička duša, umjetnička.

op op op Smile novi Salvador Very Happy

#6:   Autor: FunkyLady Post Postano: 14.11.2009. 13:12

You're a "Hands On"

For you, creativity is all about getting physical. You like to roll up your sleeves and get stuck in. Being able to make something with your hands is an important expression of who you are. Art is probably a big part of your life. And you like to use your natural flair for creativity at work and at home. You particularly enjoy the feeling of seeing a project through from start to finish. Nothing beats the sense of satisfaction that comes from watching your own creation evolve and grow. Chances are you really appreciate the special skills that you have - it’s a wonderful gift to be able to express yourself in this way. Read your full report

#7:   Autor: Frost Post Postano: 14.11.2009. 13:17

testovi su toliko super da sam ih riješio sve na stranici Very Happy

#8:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 14.11.2009. 13:39

Ja sam kubist po kvazi umjetnickom kvizu, Jabba the Hutt po sw kvizu, 7 od 9 po st kvizu, lejdi gaga po pop kvizu i govnar po prirodi. Serem vam se na kvizove!
Osijek031.com » Zanimljivi linkovi » Jeste li umjetnička duša?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::