Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Hardware » Resetiranje umjesto gašenja

#1:  Resetiranje umjesto gašenja Autor: exHOP3on Post Postano: 26.05.2009. 17:01

dakle ovako, kod jednog lege postoji problem s računalom pa me zvao da provjerim u čemu je problem.
naime njemu se računalo prilikom gašenja (preko shutdowna ili glavne tipke na kućištu) resetira... provjerio sam i problem ne mogu pronaći u softveru nigdje dakle ne može biti jer mu je računalo čisto od nametnika a sustav je isti koji imam i ja doma...
rekao je da se to i prije događalo al mu je nakon nekog vremena napajanje riknilo pa je stavio novo i jače (imao je 280w sad ima 400w) no problem se opet pojavio, ja sumnjam na neku grešku na matičnoj no nemam tolko pojma o hardverskom djelu računala...
el iko to doživio pa da mi kaže u čem je problem?

#2:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 26.05.2009. 18:50

Pogledaj je li reset mikroprekidač dobro spojen na F_PANEL matične ploče. On se obično nalaži u donjem desnom kutu, a gore se spajaju power i reset switch, pc speaker i LED indikacije rada HDD-a i napajanja.

Za ilustraciju:

#3:   Autor: darkmark Post Postano: 18.06.2009. 13:51

Nesto je krivo spojeno , to definitivno...

#4:   Autor: PEGY Post Postano: 18.06.2009. 16:35

Kod mene je bio slučaj sa skoro spaljenim napajanjem-žica se rastalila pa je "visila na koncu". I PUNO prašine unutra.

#5:   Autor: exHOP3on Post Postano: 19.06.2009. 16:22

e da, hvala @bazooka_joe, uspio sam to riješit, prespojio sam žičice i srušio sustav, radi ko sisa Very Happy

#6:   Autor: silence Post Postano: 10.07.2013. 10:01

Molim pomoć, savjet
Imam sličan problem- win xp stolno računalo koje nije spojeno na internet.
Ne mogu ugasiti računalo sa shut down, gasim ga na način da držim par minuta tipku za paljenje gašenje.
Pojavljuje se ending process Net-Broadcast Event Window.2.0.0 .

#7:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 10.07.2013. 13:23

silence je napisao/la: ›
Molim pomoć, savjet
Imam sličan problem- win xp stolno računalo koje nije spojeno na internet.
Ne mogu ugasiti računalo sa shut down, gasim ga na način da držim par minuta tipku za paljenje gašenje.
Pojavljuje se ending process Net-Broadcast Event Window.2.0.0 .


Pokušaj boot xp-a u "clean boot" modu; koraci podešavanja clean boota (i vraćanja u normal state) opisani su u sljedećem KB članku:
http://support.microsoft.com/kb/310353

#8:   Autor: silence Post Postano: 10.07.2013. 14:02

hvala pokušat ću, valjda neću nešto pogrešno uraditi

ili bolje da ništ ne diram i zovem jokera koji to bolje zna

#9:   Autor: silence Post Postano: 14.07.2013. 16:40

iako koristim Ccleaner očito da ne očisti sve iz registriya
prijatelj koji mi je pregledao računalo pronašao je nešto što se zove globe7.exe i uspješno ga je uklonio nakon nekoliko pokušaja
mislim da mi je to ostalo nakon deinstalacije nekog programa za izradu vizitki
sad je sve ok
Osijek031.com » Hardware » Resetiranje umjesto gašenja


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::