Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Humor, vicevi » Zalba na kaznu za prekoracenje brzine

#1:  Zalba na kaznu za prekoracenje brzine Autor: Leteci mungos Post Postano: 02.04.2009. 10:18

Poštovani Sude!

Dana 02.03.2009. godine sam stvarno kraj ceste zamijetio neki okrugli znak sa crvenim obrubom u kome je na bijeloj podlozi stajao broj sedamdeset, ali pokraj tih brojeva nije stajala nikakva oznaka koja oznaèava mjernu jedinicu na što se taj broj odnosi. Kako i sami znate Hrvatski sabor je Ukazom o proglašenju Zakona o mjernim jedinicama od 10. lipnja 1993. godine (NN 58/93) proglasio da su mjerne su jedinice odreðene na temelju meðunarodnih ugovora koji obvezuju Republiku Hrvatsku i da su u RH zakonite mjerne jedinice SI sustava. U toj uredbi piše da je mjera za duljinu metar, a mjera za vrijeme je sekunda.

Izvedenica za brzinu je jedinica duljine kroz vrijeme. Ne mogu si zamisliti da djelatnici Ministarstva unutarnjih poslova krše jedan od temeljnih Zakona u RH. Dakle, ako kod znaka nije napisana mjerna jedinica za pretpostaviti je da se radi o mjeri koju je RH meðunarodno prihvatila i Zakonom ozakonila. Tako sam ja, cijenjeni sude, pretpostavio da se radi o 70 m/s, odnosno nešto više od 250 km/h. Kako sam ja vozio samo 180 km/h što je daleko ispod dozvoljenih 70 m/s (252
km/h) molim da mi se vrati vozaèka dozvola koju su mi revnosni prometni policajci bespravno oduzeli.

#2:   Autor: zeros Post Postano: 02.04.2009. 10:29

hehehehe, car.....

#3:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.04.2009. 10:34

ahahahahaahha predobro Smile

#4:   Autor: cobi Post Postano: 02.04.2009. 11:25

hahahahahhahah bravoo majstoree

#5:   Autor: MissTake Post Postano: 02.04.2009. 11:26

svaka čast

#6:  Re: Zalba na kaznu za prekoracenje brzine Autor: non plus ultra Post Postano: 02.04.2009. 11:40

ZAKONO SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 53.

(1) Na cesti u naselju vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od 50 km na sat, odnosno brzinom većom od brzine dopuštene postavljenim prometnim znakom za cijelo naselje ili njegov dio.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, na cesti u naselju čiji prometno-tehnički i sigurnosni elementi to omogućuju (npr. pješački podhodnici i nadhodnici, dodatne trake za lijevo, odnosno desno skretanje, upravljanje na raskrižjima uređajima za davanje znakova prometnim svjetlima i sl.) može se prometnim znakom dopustiti kretanje vozilom i brzinom većom od 50 km na sat, a najviše do 80 km na sat.

#7:   Autor: exHOP3on Post Postano: 02.04.2009. 12:51

i sad si pokvario užitak...
Osijek031.com » Humor, vicevi » Zalba na kaznu za prekoracenje brzine


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::