Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Nightlife » Treba li JAZZ CLUB u našem gradu? Idite na [1], 2, 3, 4, 5  Sljedeća  :| |:

#1: Question Treba li JAZZ CLUB u našem gradu? Autor: RENO Post Postano: 14.02.2008. 2:10

..

#2:   Autor: Svebor Post Postano: 14.02.2008. 2:50

većinu srijeda prošle godine klub mini teatar je bio otvoren. na repertoaru su bile session večeri i najčešće se mogla čuti jazz i blues glazba.
nije se održalo. par zanesenjaka, prijatelja i slučajnih zalutalih prolaznika... i to je to.
toliko o tome.

#3:   Autor: allein Post Postano: 14.02.2008. 10:07

Jesu to neke cajke?

#4:   Autor: mladunce Post Postano: 14.02.2008. 10:55

nekako mi mini teatar ni nije prostor za jazz. pretpostavljam da bi jazz club posjecivala i starija publika, a ne samo djecurlija koja ide u mini teatar (al vecinom je djecurlija), tako da bi zato trebao neki kulturniji prostor!

nemam nista protiv mini teatra, idem tamo svako malo, al mislim da nije prostor za jazz.

#5:   Autor: Kiki_08 Post Postano: 14.02.2008. 11:02

Svaka raznolikost je dobro došla u ovom gradu.

#6:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 14.02.2008. 12:02

Kiki_08 je napisao/la: ›
Svaka raznolikost je dobro došla u ovom gradu.


Slažem se u vezi raznolikosti.
Jazz cijenim, ali nisam njegov veliki ljubitelj, no svakako podržavam takvu inicijativu.Ali, pitanje je koliko bi se dugo to održalo.Nažalost.

#7:   Autor: kopile Post Postano: 14.02.2008. 13:47

Da se takav klub otvori propao bi za par mjeseci.

#8:   Autor: Delfin Post Postano: 14.02.2008. 14:04

Svebor je napisao/la: ›
većinu srijeda prošle godine klub mini teatar je bio otvoren. na repertoaru su bile session večeri i najčešće se mogla čuti jazz i blues glazba.
nije se održalo. par zanesenjaka, prijatelja i slučajnih zalutalih prolaznika... i to je to.
toliko o tome.


Ja za ovo nisam cula, sto znaci da se trebaju vise pozabavit marketingom. i isto mislim da mini teatar nije za jazz.
Jazz club nemora biti novootvoreni klub to moze biti neki stari klub koji je malo preurađen gdje bi stali 3-4 sviraca i gdje bi bila ugodna atmosfera. Mislim da se nikako ne bi zatvorio jer bi tamo dolazili i malo stariji, sjedili,pijuckali koktel, cavrljali sa drustvom.. smatram da tako sta fali Osijeku a ja bi bila prva koja bi dolazila u takav club.

#9:   Autor: DonQuijote Post Postano: 14.02.2008. 14:13

takav klub bi mogao egzistirati samo je je u užem centru. i nema govora da bi mogao pokrivati svakodnevno 3-4 svirača, pa čak ni svakog vikenda. možda jednom mjesečno. inače bi se svodilo na puštanje jazza i srodnih žanrova, a vikendom živa svirka 1 ili 2 lika. to bi možda još i imalo prometa dovoljno da se održi.

#10:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 14.02.2008. 14:24

Jazz klub?! Hmmm...nije da u Osijeku nema ljudi koji povremeno vole cuti jazz, ali mi se cini da ih nema dovoljno da takav klub bude rentabilan.

Ako me sjecanje dobro sluzi, stari Kesten je nekad bio okupljaliste ljubitelja jazz glazbe.

Dakle, nesto tipa prostora koja je inace miran, ugodan, zamracen, prozracen prostor s atmosferom koja omogucava diskretna saputanja, mrmorenje zaljubljenih usana ili ugodnu raspravu o bitku s nekoliko legosa, a vikendima ili odredjenog dana u tjednu ugoscuje live izvodjace.

IMHO, nikada nije pitanje "treba li" nesto Osijeku, vec postoji li mogucnost prezivljavanja.

#11:   Autor: faktor-x Post Postano: 14.02.2008. 14:48

Problem ovoga grada je što bi svi htjeli zaraditi na brzinu i ako za mjesec dana nema zarade barem 10 milja panika je. Neka se otvori, nek se napravi dobar marketing (pogledajte što se događa sa kinematografima u samo 2-3 mjeseca) pa ćemo vidjeti. Nakon 1-2 godine će se pokazati jel nam tako nešto treba ili ne.

#12:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 14.02.2008. 15:23

S obzirom da su većina ugostitelja lopovčine, i to najčešće lopovčine u lažnoj invalidskoj mirovini (i to najčešće Ptsp generacija 2006.), ne može se ni očekivati da jedan otvori nešto s imalo ukusa. Konjini je važnije da ubere milju kuna mjesečno povrh mirovine i da se njegova banda ćelavaca ima gdje valjati cijeli dan, i tako slijedećih 30 godina.
I to se odnosi na cijelu Hrvatsku.
Da ja otvaram jazz klub napravio bi klub zatvorenog tipa, jer ti samo još fale ćelavci u trenerci na kavi prijepodne.

#13:   Autor: Isis Post Postano: 14.02.2008. 16:28

To bi bilo lijepo, ali nebi se dugo održalo...

#14:   Autor: omke Post Postano: 14.02.2008. 17:00

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › takav klub bi mogao egzistirati samo je je u užem centru. i nema govora da bi mogao pokrivati svakodnevno 3-4 svirača, pa čak ni svakog vikenda. možda jednom mjesečno. inače bi se svodilo na puštanje jazza i srodnih žanrova, a vikendom živa svirka 1 ili 2 lika. to bi možda još i imalo prometa dovoljno da se održi.



Slazem se s ovim gore,i naravno da bi trebalo imati takav jedan klub...ali da u tom klubu bude zastupljen i Blues i Soul zanr.Mislim da bi onda bilo ok.

#15:   Autor: cane Post Postano: 14.02.2008. 17:10

Ideja je ok, al je pitanje ima li u Osijeku glazbenika koji bi nam mogli dočarat onu atmosferu Jazz clubova kakve smo viđali u amerićanskim filmovima.
Osijek031.com » Nightlife » Treba li JAZZ CLUB u našem gradu? Idite na [1], 2, 3, 4, 5  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 5.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::