Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao

#1:  Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: Redakcija 031 Post Postano: 24.02.2012. 16:07

U Osijeku je 23. veljače 2012. predstavljen projekt osječkih IT tvrtki pod nazivom Osijek Software City. Kao prva u nizu aktivnosti ovog projekta, na Ekonomskom fakultetu u Osijeku je održan okrugli stol tj. meetUp "Ulovi IT posao" koji je, osim tvrtki trenutno uključenih u ovaj projekt – Inchoo, K-informatika, Mono Software i Farmeron, okupio oko 200 zainteresiranih studenata osječkog Sveučilišta ali i njihove profesore, te učenike srednjih škola i nezaposlene. Uz njih, više od 100 ljudi pratilo je ovaj događaj putem live streaminga.

Susret je moderirao Hrvoje Bujas, poznati IT poduzetnik, a cilj je bio predstaviti grad Osijek kao mjesto gdje postoje i razvijaju se značajni IT potencijali, te kako postoji velika potražnja za kvalitetnim IT kadrom, ali i pružiti konkretne informacije koja su to znanja potrebna kako bi se zaposlilo u ovom sektoru na području Osijeka.

Galerija 031: Osijek Software City: Ulovi IT posao
[Foto: Daniel Antunović,][23.02.2012. EFOS]

Uvodnu riječ imao je Tomislav Bilić, osnivač i vlasnik tvrtke Inchoo, koji je ispričao kako je projekt nastao zbog velikog broja softverskih tvrtki u Osijeku, kao i potrebe za razvijanjem novog sposobnog kadra te njihovim zapošljavanjem, ali i kako bi se drugi motivirali za pokretanje vlastitog posla u IT sektoru.

Prisutne je pozdravio prof.dr.sc. Josip Mesarić, voditelj smjera Poslovna informatika na EFOS-u, koji je istaknuo kako je danas ključno oslanjanje upravo na znanje i IT, a ne isključivo na druge tradicionalne oblike proizvodnje. Ohrabrio je studente na inicijativu u postavljanju pitanja okupljenima, ali i na inicijativu u stjecanju i primjeni IT znanja.

Vještine su budućnost, ali i sadašnjost

Na vrlo atraktivan i publici zabavan način, Bujas je prisutnima ispričao nekoliko primjera iz vlastitog poduzetničkog iskustva, nastojeći okupljene ohrabriti na reagiranje na promjenu mentaliteta, govoreći kako danas nije najvažnije završiti fakultet i dobiti posao, već pokazati vještine i znanja koja danas uvjetuju zapošljavanje i napredovanje. Naglasio je kako su vještine i budućnost, ali i sadašnjost. Pojednostavio je to objašnjavajući tzv. "zakon tržišta", koji govori da ako imate vještine, da ćete biti i dobro plaćeni te da je svrha ovog skupa upravo naglasiti potrebu za kvalitetnim kadrom koji funkcionira na taj način.

Prije samih pitanja iz brojne publike, predstavnik svake tvrtke koja je za sada uključena u ovaj projekt kratko je objasnio čime se bave i kakav profil zaposlenika trenutno traže. Predstavili su se tako Davor Grubelić (Farmeron), Tomislav Bilić (Inchoo), Dejan Bešir (K-informatika) i Denis Sušac (Mono Software). O konkretnim znanjima koje pojedina od navedenih tvrtki traži možete saznati putem web stranice softwarecity.hr, gdje se nalaze upute o tome koji se alati, tehnologije i procesi koriste u kojoj tvrtki, te kako se ta znanja mogu steći.

Pitanja i odgovori

Publiku je zanimalo pregršt detalja o tome kako mogu dobiti posao u konkretnoj tvrtki, što je s poslovima iz ekonomske struke, koliko je zapravo važna diploma i formalno obrazovanje, prate li fakulteti u dovoljnoj mjeri potrebe tržišta rada i slično. Okupljeni predstavnici osječkih tvrtki zajedno s moderatorom susreta odgovarali su na postavljena pitanja naglašavajući kako je ovo prva faza projekta Osijek Software City, u kojem je naglasak na potražnji za developerima tj. programerima, te koja konkretna znanja se traže trenutno u Osijeku. Rekli su kako formalno obrazovanje nije preduvjet posla, već su to konkretna programerska znanja koja se trebaju moći pokazati kroz npr. portfolio, sam kod ili prikaz ozbiljnijeg projekta, koji će biti pokazatelj inicijative i primijenjenih znanja.

Također, više puta je naglašena potreba za inicijativom potencijalnih zaposlenika, kako u dobivanju posla, tako i u samom stjecanju novih znanja – sada ali i konstantno kroz radni vijek. Na pitanje mogu li pružiti praksu ili volontiranje zainteresiranima, zajednički je usuglašeno kako je privatnim poduzetnicima teško za to odvojiti vrijeme, a da svatko zaslužuje biti plaćen za svoj posao, te su podsjetili na potražnju za konkretnim znanjima koja se traže, a koja su odgovarajuće i nagrađena. Studentima su poručili kako im fakultet neće odmoći, ali neka se tijekom studija pobrinu da stječu dodatna znanja i ulažu u svoja programerska znanja, osobito jer su brojni izvori i zajednice (online community) dostupni za učenje i usavršavanje, te da od fakulteta zahtijevaju više.

Zaključno

Završnu riječ uputio je voditelj projekta Osijek Software City, Nandino Lončar iz tvrtke Inchoo, koji se zahvalio okupljenima, ali i svima koji su pomogli u organizaciji, osobito Studentskom zboru EFOS-a, portalu Osijek031.com na podržavanju live streaming-a, te svim medijima koji su pokazali interes. Na kraju je sve pozvao i na praćenje daljnjih faza projekta, koje će uključivati edukativna predavanja namijenjena srednjoškolcima te predstavljanje na Elektrotehničkom fakultetu, ali i puno toga što je tek u pripremi.

Kako su pokazali organizatori, a što je potvrdio i izniman odaziv posjetitelja na prvi ovakav meetUp u istočnoj Hrvatskoj, Osijek ima želju i potencijal razviti se kao grad prepoznatljiv po proizvodnji software-a i kvalitetnom IT kadru – Osijek kao Software City.

Osijek Software City - Ulovi IT posao [#1-5]
[video snimak | 23.02.2012. | Osijek031.com]










Tekst: Sanja Martinovć/Inchoo.hr
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv 031


Zadnja promjena: Redakcija 031; 26.02.2012. 15:29; ukupno mijenjano 1 put.

#2:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 17:10

Svima koji su bili tamo htio bih reći da mi je jako žao što nisam, iako pozvan, mogao biti tamo. Oni koji su se pitali kako naučiti vještine da bi se zaposlili u IT tvrtkama poručio bih slijedeće - Javite se u ESCAPE. Mi smo do sada pripremili 3 developera koji rade u tvrtki Inchoo, 1 voditelja internet marketinga u Njuškalo, 1 voditelja internet marketinga u KG mediju, 2 developera u NetGen, 1 freelancera u dizajnu i uspjeli smo otjerati 1 suvlasnika da osnuje Inchoo. Stoga nam je uspješnost 100% i jamčimo da ćemo Vas pripremiti za posao u tim firmama po vrlo prihvatljivoj cijeni.

#3:   Autor: DonQuijote Post Postano: 24.02.2012. 17:25

mvarga je napisao/la: ›
Svima koji su bili tamo htio bih reći da mi je jako žao što nisam, iako pozvan, mogao biti tamo. Oni koji su se pitali kako naučiti vještine da bi se zaposlili u IT tvrtkama poručio bih slijedeće - Javite se u ESCAPE. Mi smo do sada pripremili 3 developera koji rade u tvrtki Inchoo, 1 voditelja internet marketinga u Njuškalo, 1 voditelja internet marketinga u KG mediju, 2 developera u NetGen, 1 freelancera u dizajnu i uspjeli smo otjerati 1 suvlasnika da osnuje Inchoo. Stoga nam je uspješnost 100% i jamčimo da ćemo Vas pripremiti za posao u tim firmama po vrlo prihvatljivoj cijeni.

osijek031.com smile

#4:   Autor: bob11 Post Postano: 24.02.2012. 17:52

mvarga je napisao/la: ›
Svima koji su bili tamo htio bih reći da mi je jako žao što nisam, iako pozvan, mogao biti tamo. Oni koji su se pitali kako naučiti vještine da bi se zaposlili u IT tvrtkama poručio bih slijedeće - Javite se u ESCAPE. Mi smo do sada pripremili 3 developera koji rade u tvrtki Inchoo, 1 voditelja internet marketinga u Njuškalo, 1 voditelja internet marketinga u KG mediju, 2 developera u NetGen, 1 freelancera u dizajnu i uspjeli smo otjerati 1 suvlasnika da osnuje Inchoo. Stoga nam je uspješnost 100% i jamčimo da ćemo Vas pripremiti za posao u tim firmama po vrlo prihvatljivoj cijeni.


A KOLIKO TO KOŠTA????

#5:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 17:58

bob11 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la: ›
Svima koji su bili tamo htio bih reći da mi je jako žao što nisam, iako pozvan, mogao biti tamo. Oni koji su se pitali kako naučiti vještine da bi se zaposlili u IT tvrtkama poručio bih slijedeće - Javite se u ESCAPE. Mi smo do sada pripremili 3 developera koji rade u tvrtki Inchoo, 1 voditelja internet marketinga u Njuškalo, 1 voditelja internet marketinga u KG mediju, 2 developera u NetGen, 1 freelancera u dizajnu i uspjeli smo otjerati 1 suvlasnika da osnuje Inchoo. Stoga nam je uspješnost 100% i jamčimo da ćemo Vas pripremiti za posao u tim firmama po vrlo prihvatljivoj cijeni.


A KOLIKO TO KOŠTA????


Ovisno o tome koliko brzo učiš i koliko truda ulažeš. Od 3 mjeseca do 5 godina su navedeni trebali Smile

#6:   Autor: bob11 Post Postano: 24.02.2012. 18:25

mvarga je napisao/la: ›
bob11 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la: ›
Svima koji su bili tamo htio bih reći da mi je jako žao što nisam, iako pozvan, mogao biti tamo. Oni koji su se pitali kako naučiti vještine da bi se zaposlili u IT tvrtkama poručio bih slijedeće - Javite se u ESCAPE. Mi smo do sada pripremili 3 developera koji rade u tvrtki Inchoo, 1 voditelja internet marketinga u Njuškalo, 1 voditelja internet marketinga u KG mediju, 2 developera u NetGen, 1 freelancera u dizajnu i uspjeli smo otjerati 1 suvlasnika da osnuje Inchoo. Stoga nam je uspješnost 100% i jamčimo da ćemo Vas pripremiti za posao u tim firmama po vrlo prihvatljivoj cijeni.


A KOLIKO TO KOŠTA????


Ovisno o tome koliko brzo učiš i koliko truda ulažeš. Od 3 mjeseca do 5 godina su navedeni trebali Smile

OK,UZMIMO DA MI TREBA 5 MJESECI????

#7:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 18:33

Javi se na [email protected], pošalji portfolio (ma kakav on bio) sa kratkim CV-om i područjem u kojem želiš postati specijalista.
Onda ću ti javiti detalje, ali računaj od 15.000,00 do 110.000,00kn, ovisno o području i predznanju. Taj novac je u stvari potreban za državne doprinose. Nama ćeš radeći, otplatiti naše uloženo znanje.
Jamčim da ćeš naučiti, ali to ti nije jamstvo da ćemo mi dati dobru preporuku. Ovisi i kakva si osoba.

#8:   Autor: Stella1989 Post Postano: 24.02.2012. 18:52

mvarga je napisao/la: › ...ali računaj od 15.000,00 do 110.000,00kn, ovisno o području i predznanju. Taj novac je u stvari potreban za državne doprinose. Nama ćeš radeći, otplatiti naše uloženo znanje.

Iskreno, meni ovo malo zbunjeno izgleda. Možete malo bolje to objasniti?

#9:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 19:05

Stvar je jednostavna: Pošto mi nismo obrazovna ustanova, jedina je mogućnost da kod nas netko nauči, je da ga zaposlimo. Kako nama zaposlenik znači obavezu plaćanja plaće i doprinosa Državi, a nemamo nikakve koristi od njega niti ga trebamo, to mora snositi sam. Znači ako želi nešto naučiti mora platiti ono što Država od nas traži da platimo za njega.
Ali...
Umjesto da plati toliko neki neupotrebljivi tečaj, mi ga pripremamo za drugog poslodavca. Ako je dobar, preporučujemo ga, ako ne valja, ne.
Do sada nam je uspješnost 100% jer odmah kažemo osobi koja nije za taj posao istinu u bebu. Mjesečne obaveze po zaposlenom su oko 3500,00kn za minimalac. Koliko mjeseci - toliko ulaganja.
Sada je jasnije?

#10:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: francika Post Postano: 24.02.2012. 19:13

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Stvar je jednostavna: Pošto mi nismo obrazovna ustanova, jedina je mogućnost da kod nas netko nauči, je da ga zaposlimo. Kako nama zaposlenik znači obavezu plaćanja plaće i doprinosa Državi, a nemamo nikakve koristi od njega niti ga trebamo, to mora snositi sam. Znači ako želi nešto naučiti mora platiti ono što Država od nas traži da platimo za njega.
Ali...
Umjesto da plati toliko neki neupotrebljivi tečaj, mi ga pripremamo za drugog poslodavca. Ako je dobar, preporučujemo ga, ako ne valja, ne.
Do sada nam je uspješnost 100% jer odmah kažemo osobi koja nije za taj posao istinu u bebu. Mjesečne obaveze po zaposlenom su oko 3500,00kn za minimalac. Koliko mjeseci - toliko ulaganja.
Sada je jasnije?

Super je taj dogovor. Jel tako i stažisti u bolnici plaćaju državi svoj staž?
Samo niste rekli kolika je Vaša provizija ako pronađete jednog konja sa dobrim zubima, ili Vi volite da Vas netko jaše?

#11:   Autor: Stella1989 Post Postano: 24.02.2012. 19:16

mvarga je napisao/la: ›
Stvar je jednostavna: Pošto mi nismo obrazovna ustanova, jedina je mogućnost da kod nas netko nauči, je da ga zaposlimo. Kako nama zaposlenik znači obavezu plaćanja plaće i doprinosa Državi, a nemamo nikakve koristi od njega niti ga trebamo, to mora snositi sam. Znači ako želi nešto naučiti mora platiti ono što Država od nas traži da platimo za njega.
Ali...
Umjesto da plati toliko neki neupotrebljivi tečaj, mi ga pripremamo za drugog poslodavca. Ako je dobar, preporučujemo ga, ako ne valja, ne.
Do sada nam je uspješnost 100% jer odmah kažemo osobi koja nije za taj posao istinu u bebu. Mjesečne obaveze po zaposlenom su oko 3500,00kn za minimalac. Koliko mjeseci - toliko ulaganja.
Sada je jasnije?

Aha, vjerujem da je i drugima sada jasnije. Zahvaljujem na objašnjenju! Wink

#12:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 19:24

@francika
Ne, stažisti u bolnici rade u Državnoj tvrtki pa Bolnicu ne kažnjava inspekcija rada.
Naša provizija je u tome da taj koji uči kod nas radi za nas. Nikoga ne tražimo niti molimo da dođe. Ovo je samo za one koji ozbiljno traže posao. Naravno, uvijek mogu tata ili mama platiti nekom proviziju za zaposlenje.

Tko ne želi, ne mora platiti naše znanje. Nažalost, studenti se ne bore na svojim fakultetima da ih nauče primjenjena znanja. A fakultetima Država plaća njihovu izobrazbu. I nitko se ne uzrujava.

Ako netko ipak želi naučiti, preostaju mu razni modeli. Naš je jedan. Osim toga trebao bi pratiti raspravu od početka. Jedini je Don Kihot shvatio, ali o-tom potom.

Tvoje je da biraš želiš li naučiti ili ne.

Ja držim puno besplatnih predavanja i pišem blog pa tko želi sam naučiti jer nas ne može platiti, neka se trudi pratiti moj blog (ako ga moje područje zanima).
Tko se ne želi truditi ili nema vremena čekati, mora platiti. Nije moje vrijeme na usluzi svakome.


Zadnja promjena: mvarga; 24.02.2012. 19:26; ukupno mijenjano 1 put.

#13:   Autor: bob11 Post Postano: 24.02.2012. 19:25

[quote="Stella1989"]
mvarga je napisao/la: ›
Stvar je jednostavna: Pošto mi nismo obrazovna ustanova, jedina je mogućnost da kod nas netko nauči, je da ga zaposlimo. Kako nama zaposlenik znači obavezu plaćanja plaće i doprinosa Državi, a nemamo nikakve koristi od njega niti ga trebamo, to mora snositi sam. Znači ako želi nešto naučiti mora platiti ono što Država od nas traži da platimo za njega.
Ali...
Umjesto da plati toliko neki neupotrebljivi tečaj, mi ga pripremamo za drugog poslodavca. Ako je dobar, preporučujemo ga, ako ne valja, ne.
Do sada nam je uspješnost 100% jer odmah kažemo osobi koja nije za taj posao istinu u bebu. Mjesečne obaveze po zaposlenom su oko 3500,00kn za minimalac. Koliko mjeseci - toliko ulaganja.
Sada je jasnije?

aha,u biti netko vama plati da bi radio kod vas i ništ nezaradi i još k tome mora naći sam posao (ili mu ga vi nađete?) ovdje gdje je to nemoguća misija,a od vas dobije preporuku!hm.....

#14:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 19:33

bob11 je napisao/la (Pogledaj post): ›
aha,u biti netko vama plati da bi radio kod vas i ništ nezaradi i još k tome mora naći sam posao (ili mu ga vi nađete?) ovdje gdje je to nemoguća misija,a od vas dobije preporuku!hm.....


Da, točno tako. Isto kao da je upisao MBA. S tom razikom što mu mi odmah kažemo da odustane, ako tako procijenimo, a tamo mu uzmu cijelogodišnju školarinu.
I da, naša uspješnost je do sada 100% i nitko još nije požalio. Naši 'učenici' zarađuju od 5000 do 15000kn/mjesečno nakon suradnje s nama.
Znadete li koliko Vaši roditelji plaćaju fakultetsko obrazovanje kroz porez? I znadete li koja je uspješnost tih diploma?

Prošlo je vrijeme da nekome sve mora osigurati 'država'. Ako želite znanje i perspektivu, morate uložiti u sebe. I nemojte doći k nama ako Vam se taj model ne sviđa Wink

#15:   Autor: kurbla Post Postano: 24.02.2012. 19:39

Imate li spremačicu/spremača i koliko zarađuje ako imate? Very Happy

#16:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: Coca Cola Post Postano: 24.02.2012. 20:52

Citat: › Onda ću ti javiti detalje, ali računaj od 15.000,00 do 110.000,00kn, ovisno o području i predznanju. Taj novac je u stvari potreban za državne doprinose. Nama ćeš radeći, otplatiti naše uloženo znanje.
Jamčim da ćeš naučiti, ali to ti nije jamstvo da ćemo mi dati dobru preporuku. Ovisi i kakva si osoba.


Hahaha pa ovo nema nigdje haha.. di je sad inspekcija? naravno daje nema! (a mozda je bude) Ti bi ljude trazio da ti oni daju 110 000kn da si oni sami plate doprinose i da budu tvoj radnik haha.. i jos imas muda reci preko foruma da nista obrazovna ustanova.. znanje se placa svakako ali ne na takav nacin.. mogli ste na postenij nacin da osoba koja se obrazuje kod vas da vam isplati na drugaciji nacin da odradi kojih 2 -3godine za dobiveno znanje kod vas i to je posten nacin ili ako hoce ranije otici iz vase firme da mora podmiriti neku sumu novaca i to je to.. ali ovako da vama ljudi donose plave koverte haha nevjerojatno..

#17:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 21:12

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hahaha pa ovo nema nigdje haha.. di je sad inspekcija? naravno daje nema! (a mozda je bude)
Ima je, ali je informatički nepismena. Osim toga ovo je jedino zakonito u RH. Ili misliš da je poštenije platiti 15.000€ školarinu (Vern) i ne dobiti posao? Samo za informaciju, eZ-publish certifikacija košta 7000€. Mi nudimo nekome da si sam plaća sve, a mi ćemo ga naučiti. Samo to. Pošto to ne smijemo napraviti drugačije nego ga zaposliti, mora platiti i te troškove.
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Ti bi ljude trazio da ti oni daju 110 000kn da si oni sami plate doprinose i da budu tvoj radnik haha.. i jos imas muda reci preko foruma da nista obrazovna ustanova.. znanje se placa svakako ali ne na takav nacin..
Plaća se upravo na takav način. Raspitaj se kako se vani prenosi znanje u specijaliziranim ustanovama. Platiš brdo novaca i naradiš se. Nakon toga te svatko treba i želi zaposliti jer znaju da znaš i da si im vrijedan. Ti misliš da vrijediš samim tim što imaš diplomu? Nažalost NE.
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › mogli ste na postenij nacin da osoba koja se obrazuje kod vas da vam isplati na drugaciji nacin da odradi kojih 2 -3godine za dobiveno znanje kod vas i to je posten nacin
Ovo je najpoštenije jer svi znaju od početka sve uvjete. I da ponovim, 100% uspješnosti u zapošljavanju nakon naše izobrazbe.
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › ili ako hoce ranije otici iz vase firme da mora podmiriti neku sumu novaca i to je to.. ali ovako da vama ljudi donose plave koverte haha nevjerojatno..
Ne trebaju mi ljudi. Kad mi trebaju ja ih zaposlim i školujem o svom trošku jer školstvo mi u tome ne pomaže. I ljudi ne donose plave koverte nego plaćaju virmanski po ugovoru i sve ide preko žiro-računa. Kao da smo Ivora. Plave koverte ostavljamo za one koji žele polagati ispite bez učenja ili naći posao bez znanja.
Uvijek ti ostaje mogućnost da platiš tečaj u IVORI 15.000kn i da te IT tvrtke ismijavaju jer je to bačen novac.


Zadnja promjena: mvarga; 24.02.2012. 21:23; ukupno mijenjano 2 put/a.

#18:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 24.02.2012. 21:19

@mvarga, odlicno!

#19:   Autor: francika Post Postano: 24.02.2012. 21:30

Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.
U ovakvoj jadnoj državi nažalost mogu uspjeti samo jadni poduzetnici kao što je Escape.

#20:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 21:33

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.

Nije jadan ni bijedan, nego nije glup. Ako želiš moje znanje besplatno, nemoj od mene tražiti da ti još platim dok ga upijaš.

#21:   Autor: francika Post Postano: 24.02.2012. 21:35

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.

Nije jadan ni bijedan, nego nije glup. Ako želiš moje znanje besplatno, nemoj od mene tražiti da ti još platim dok ga upijaš.

Pa nitko tvoje znanje ne treba, ti ga sam nudiš. Zašto to radiš?

#22:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 21:42

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.

Nije jadan ni bijedan, nego nije glup. Ako želiš moje znanje besplatno, nemoj od mene tražiti da ti još platim dok ga upijaš.

Pa nitko tvoje znanje ne treba, ti ga sam nudiš. Zašto to radiš?


Nikome ne nudim ništa. Cijelo vrijeme samo odgovaram na pitanja i branim se od napada.

#23:   Autor: francika Post Postano: 24.02.2012. 21:46

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.

Nije jadan ni bijedan, nego nije glup. Ako želiš moje znanje besplatno, nemoj od mene tražiti da ti još platim dok ga upijaš.

Pa nitko tvoje znanje ne treba, ti ga sam nudiš. Zašto to radiš?


Nikome ne nudim ništa. Cijelo vrijeme samo odgovaram na pitanja i branim se od napada.

Prvo su te vukli za uho da napišeš prvi post u ovoj temi da ćeš ih ti (Escape) obučavati a sad te još i napadaju, ma sram ih bilo te nepotrebne programere što ti rade.
osijek031.com smile

Pa čak i dileri ti daju besplatno dok te ne naprave ovisnim, i žena i svi drugi, osim možda cigana i još par pojedinaca.

#24:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 24.02.2012. 21:59

@francika, to sto mvarga nudi je fer i korektno da ne moze biti korektnije, za razliku od kojekakvih drntch-tecajeva ili fakulteta, koji su doduse besplatni, ali na koje studenti idu radi papira, a ne znanja.

Ili zivi u neznanju, kukajuci, drkajuci s traktorima i navlaceci govno od drzave da jos malo lupi poreza onima koji imaju znanje, rade posteno i na znanju zaradjuju - kako bi im na koncu drzava otela vise od pola i dala parazitima.

#25:   Autor: francika Post Postano: 24.02.2012. 22:13

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @francika, to sto mvarga nudi je fer i korektno da ne moze biti korektnije, za razliku od kojekakvih drntch-tecajeva ili fakulteta, koji su doduse besplatni, ali na koje studenti idu radi papira, a ne znanja.

Ili zivi u neznanju, kukajuci, drkajuci s traktorima i navlaceci govno od drzave da jos malo lupi poreza onima koji imaju znanje, rade posteno i na znanju zaradjuju - kako bi im na koncu drzava otela vise od pola i dala parazitima.

Ja nisam rekao da je to loše, nego da nisam znao da je Escape tako jadan i bijedan da nemože uplatiti ni minimalnu plaću perspektivnim stipendistima.

#26:   Autor: kurbla Post Postano: 24.02.2012. 22:13

Shmrtz, jedino meni nije odgovorio Sad A vjerujem da nas ima još koji se ne razmišljamo o karijeri u IT sektoru, nego pri istom ;-)
Btw ovo je najbolja tema na forumu odavno.

#27:   Autor: fatalni_cevap Post Postano: 24.02.2012. 22:53

ako nekog vec zanima to zasto ne bi fakultet upiso. pa ako ce ucit na nekom od tecajeva onda je normalno da ce ucit i na fakultetu. s tim da će na faxu proc besplatno + dobit diplomu + znat ce sve 'kako radi + itd. itd.
ti studenti sto idu na fax 'radi papira', onda idu i na tecajeve radi papira i nece isto nista naucit.
tako da mi nije jasno o cemu vi pricate. a nije ni bitno Smile


Osijek Software City - odlicna stvar Wink
samo mozda je steta sto je (po mom misljenju) publika kriva. ovo je odlicno za pricat studentima preddiplomskog studija. (ono sto je npr. JobFair u zagrebu). mozda ce na sljedecim meetenzima bit konkretnijih stvari za ove sto traze poso
malo me iznenadila tolika potraznja za PHP developerima.


Zadnja promjena: fatalni_cevap; 24.02.2012. 23:30; ukupno mijenjano 3 put/a.

#28:   Autor: mvarga Post Postano: 24.02.2012. 22:56

@francika ne znam zašto bi Escape bio jadan ili bijedan ako nekoga želi naučiti poslu? I to bez naknade.
Ali mislim da ne bi Escape trebao plaćati danak gluposti koja vlada u ovoj državi i ne omogućuje da se mladu osobu obućava u firmi ako nije zaposlenik. A ako ta mlada osoba stvarno vrijedi i ako je stvarno potencijal, opet ne vidim zašto da Escape plaća njene doprinose da je pripremi za novog poslodavca i sjajnu karijeru. Pa nek' uloži u sebe ako je potencijal.
@kurbla outsource-amo čistačicu tako da mi je žao za sada
@mungos hvala za stav

#29:   Autor: Vic.Mackey Post Postano: 24.02.2012. 23:43

da bi se zaposlio trebas biti barem 80. level u Farmville i barem u svezu koji je najmanje 4. u Khan warsu

#30:   Autor: Coca Cola Post Postano: 25.02.2012. 0:20

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › @francika ne znam zašto bi Escape bio jadan ili bijedan A ako ta mlada osoba stvarno vrijedi i ako je stvarno potencijal, opet ne vidim zašto da Escape plaća njene doprinose da je pripremi za novog poslodavca i sjajnu karijeru. Pa nek' uloži u sebe ako je potencijal.
@kurbla outsource-amo čistačicu tako da mi je žao za sada
@mungos hvala za stav


A zasto nebi? Zato postoji ugovor dakle vi tu osobu naucite i ona nece otici samo tako prvo raditi ce kod vas i uciti jedno vrijeme odnosno onako kako se dogovorite i kako pise u ugovoru ako toj doticnoj osobi se prdne neka ostatak novaca koji ste ulozili u nju vrati i to je to ako su obje strane zadovoljne suradnja bi se mogla nastaviti.. to je nesto kao princip vojske sto nudi kandidatima obrazovanje ali i odredjeno vrijeme privrzenost odnosno vezani su ugovorom odnosno da se poslodavcu vrati novac koji je ulozio u radnika.. a sobzirom da vi ne trazite radnika ovo sto cinite je totalno ne eticno odnosno mislite na sebe bez obzira sto vi naglasavate da imate namjeru nauciti he polaznika koji sam sebi placa doprinose btw. tko jos moze danas tako sto si i priustiti govorim o prosjecnim ljudima i ne nije usporedba sa studentima jer jedna skolska godina (redovna) zavisi od fakulteta 3-4x puta manje nego sto vi nudite svoju cijenu.. a ovo sto vi nudite je korupcija i mito svakako posao za inspekciju btw. tko jos vidio da poslodavac placa radniku doprinose! pozz

#31:   Autor: koskinjo Post Postano: 25.02.2012. 4:11

Coca Cola je napisao/la: ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › @francika ne znam zašto bi Escape bio jadan ili bijedan A ako ta mlada osoba stvarno vrijedi i ako je stvarno potencijal, opet ne vidim zašto da Escape plaća njene doprinose da je pripremi za novog poslodavca i sjajnu karijeru. Pa nek' uloži u sebe ako je potencijal.
@kurbla outsource-amo čistačicu tako da mi je žao za sada
@mungos hvala za stav


A zasto nebi? Zato postoji ugovor dakle vi tu osobu naucite i ona nece otici samo tako prvo raditi ce kod vas i uciti jedno vrijeme odnosno onako kako se dogovorite i kako pise u ugovoru ako toj doticnoj osobi se prdne neka ostatak novaca koji ste ulozili u nju vrati i to je to ako su obje strane zadovoljne suradnja bi se mogla nastaviti.. to je nesto kao princip vojske sto nudi kandidatima obrazovanje ali i odredjeno vrijeme privrzenost odnosno vezani su ugovorom odnosno da se poslodavcu vrati novac koji je ulozio u radnika.. a sobzirom da vi ne trazite radnika ovo sto cinite je totalno ne eticno odnosno mislite na sebe bez obzira sto vi naglasavate da imate namjeru nauciti he polaznika koji sam sebi placa doprinose btw. tko jos moze danas tako sto si i priustiti govorim o prosjecnim ljudima i ne nije usporedba sa studentima jer jedna skolska godina (redovna) zavisi od fakulteta 3-4x puta manje nego sto vi nudite svoju cijenu.. a ovo sto vi nudite je korupcija i mito svakako posao za inspekciju btw. tko jos vidio da poslodavac placa radniku doprinose! pozz


Mislim da je mvarga najpoštenije i najkorektije objasnio okolnosti po kojima oni mogu legalno prenositi znanje.
Koji bi Escape-ov interes bio obučavati osobu koja svojim znanjem i entuzijazmom i ne zadovoljava kriterije it stručnjaka ???
koliko bi upoće ljudi došlo i tražilo obuku bez ovakvog filtera???

Ljudi, vrijeme je novac, ako vjerujete u sebe uložite pare, nažalost fakulteti vam neće dati konkretne vještine, eventualno formalni okvir.

#32:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 8:31

koskinjo je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je mvarga najpoštenije i najkorektije objasnio okolnosti po kojima oni mogu legalno prenositi znanje.
Koji bi Escape-ov interes bio obučavati osobu koja svojim znanjem i entuzijazmom i ne zadovoljava kriterije it stručnjaka ???
koliko bi upoće ljudi došlo i tražilo obuku bez ovakvog filtera???

Ljudi, vrijeme je novac, ako vjerujete u sebe uložite pare, nažalost fakulteti vam neće dati konkretne vještine, eventualno formalni okvir.
Hvala za komentar. Nekako se svodi na to.
Coca Cola je napisao/la: ›
A zasto nebi? Zato postoji ugovor dakle vi tu osobu naucite i ona nece otici samo tako prvo raditi ce kod vas i uciti jedno vrijeme odnosno onako kako se dogovorite i kako pise u ugovoru ako toj doticnoj osobi se prdne neka ostatak novaca koji ste ulozili u nju vrati i to je to ako su obje strane zadovoljne suradnja bi se mogla nastaviti.. to je nesto kao princip vojske sto nudi kandidatima obrazovanje ali i odredjeno vrijeme privrzenost odnosno vezani su ugovorom odnosno da se poslodavcu vrati novac koji je ulozio u radnika.. a sobzirom da vi ne trazite radnika ovo sto cinite je totalno ne eticno odnosno mislite na sebe bez obzira sto vi naglasavate da imate namjeru nauciti he polaznika koji sam sebi placa doprinose btw. tko jos moze danas tako sto si i priustiti govorim o prosjecnim ljudima i ne nije usporedba sa studentima jer jedna skolska godina (redovna) zavisi od fakulteta 3-4x puta manje nego sto vi nudite svoju cijenu.. a ovo sto vi nudite je korupcija i mito svakako posao za inspekciju btw. tko jos vidio da poslodavac placa radniku doprinose! pozz


Tu se radi o stavovima i stoga želim reći i svoj stav. Da li je etično što netko naplaćuje vodu? Pa voda je nasušna potreba i trebala bi biti besplatna svima. Tako je na Kubi.
Mi ne tražimo radnika. Mi od osobe koja nije sposobna konkurirati na tržištu rada napravimo radnika za kojim se tvrtke otimaju. I naravno, putem uvjeta koji im nudi prilikom zaposlenja, vraćaju uloženo.
Mi nismo javna ustanova koja se financira iz proračuna. Dakle, postoje neki troškovi koji se moraju podmiriti. Zašto da Escape podmiruje troškove za nekoga?

Fakultetska godina je oko 5000 kn, kako gdje. Uspješnost fakulteta je mjerljiva na HZZZ. VERN naplaćuje 3 godine studija 15000€, i tvrdi da im je uspješnost 90%. Mi naplaćujemo ono što je stvarni trošak i uspješnost nam je 100%. Najkraća obuka koju smo imali trajala je 4 mjeseca i osoba je našla svoj dream job.
Nama ne treba zaposlenik! Mi pomažemo ljudima da se zaposle. Ali ne pokrivamo troškove koji nastanu za to vrijeme. Ako je netko htio da mu Majka Tereza pomogne, ona je to napravila besplatno, kao i mi. Ali avionsku kartu do Indije je morao platiti sam. Mi smo registrirani za konzalting i savjetovanje, ne za besplatno obučavanje i izobrazbu. Da li je to etično ili ne, stvar je stava. Samo tvrdim da je kod nas sve jasno i definirano.
Stoga, ako nemate dovoljno znanja ni vremena da sami naučite što poslodavcima treba, morate potražiti nekoga da Vam pomogne. Mi pomažemo svakome tko nas pita. Odradio sam do sada bezbroj besplatnih edukacija. Ali to nije dovoljno.
Tko si to ne može priuštiti, sve može naći besplatno na internetu.
A priča o mitu ili korupciji je potpuno promašena jer mi sklapamo ugovor, registriramo taj novac kod porezne uprave i plaćamo sve obaveze. To je isto kao da netko tvrdi da je porezno savjetovanje neetično jer se uči ljude kako da plate manje poreza. Jeli i tu u pitanju mito?

Mislim da je vrijeme da počnete tiskati javno ovlaštene ustanove (fakultete i škole) da Vas nauče vještinama koje se traže na tržištu rada, a ne da se skanjujete što netko legalno, na tržištu, nudi neku uslugu. Nitko nije obavezan prihvatiti naše uvjete. Mi nismo HTV pretplata.

#33:   Autor: francika Post Postano: 25.02.2012. 9:06

Stvarno jadno i bijedno, u toliko uspješnoj branši Vi ne želite platiti plaću perspektivnim pripravnicima.

Čak ni država nije toliko jadna i bijedna!

#34:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 9:44

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno jadno i bijedno, u toliko uspješnoj branši Vi ne želite platiti plaću perspektivnim pripravnicima.

Čak ni država nije toliko jadna i bijedna!


Da, ne želimo.
Mi nismo ni Karitas, ni Država! Osim toga to nisu pripravnici. Pripravnike zapošljavaš za sebe. Mi školujemo za druge. Platite si znanje sami ili neka Vam budući poslodavac plati.

Jadno i bijedno je od nas da naplaćujemo legalnu uslugu na tržištu, a nije jadno i bijedno tražiti od nas da to radimo besplatno i još plaćamo nekome troškove?
Mislim da imaš problem sa svojim stavom.

#35:   Autor: mario15 Post Postano: 25.02.2012. 10:07

Koje su ovo gluposti!!! Ako me zaposliš, dobivaš poticaje od države i ne moraš plaćati doprinose 2 godine, ako i moraš plaćati dio doprinosa oni sigurno ne iznose 3500 jeb... kuna!!!

#36:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 10:11

mario15 je napisao/la (Pogledaj post): › Koje su ovo gluposti!!! Ako me zaposliš, dobivaš poticaje od države i ne moraš plaćati doprinose 2 godine, ako i moraš plaćati dio doprinosa oni sigurno ne iznose 3500 jeb... kuna!!!

Nažalost nisi upućen. Informiraj se.
Država potiče zapošljavanje pripravnika. Mi ne zapošljavamo pripravnike!
Minimalna bruto plaća je veća od 3.500,00kn, ali nema smisla raspravljati. Kada se informiraš, vrati se s komentarom.

#37:   Autor: francika Post Postano: 25.02.2012. 10:11

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno jadno i bijedno, u toliko uspješnoj branši Vi ne želite platiti plaću perspektivnim pripravnicima.

Čak ni država nije toliko jadna i bijedna!


Da, ne želimo.
Mi nismo ni Karitas, ni Država! Osim toga to nisu pripravnici. Pripravnike zapošljavaš za sebe. Mi školujemo za druge. Platite si znanje sami ili neka Vam budući poslodavac plati.

Jadno i bijedno je od nas da naplaćujemo legalnu uslugu na tržištu, a nije jadno i bijedno tražiti od nas da to radimo besplatno i još plaćamo nekome troškove?
Mislim da imaš problem sa svojim stavom.

Čovječe pa nitko od Vas ništa nije tražio. O čemu ti pričaš?

Pa ne možeš nekom reć da skine gaće i onda da mu kažeš da ga nećeš natezat. Čitava Vaša priča se svodi na to i nema nikakvog smisla!

#38:   Autor: mario15 Post Postano: 25.02.2012. 10:14

mvarga je napisao/la: ›
mario15 je napisao/la (Pogledaj post): › Koje su ovo gluposti!!! Ako me zaposliš, dobivaš poticaje od države i ne moraš plaćati doprinose 2 godine, ako i moraš plaćati dio doprinosa oni sigurno ne iznose 3500 jeb... kuna!!!

Nažalost nisi upućen. Informiraj se.
Država potiče zapošljavanje pripravnika. Mi ne zapošljavamo pripravnike!
Minimalna bruto plaća je veća od 3.500,00kn, ali nema smisla raspravljati. Kada se informiraš, vrati se s komentarom.

Nezaposlene!!!! Ne pripravnike

#39:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 10:18

mario15 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nezaposlene!!!! Ne pripravnike

Da si čitao od početka, možda bi shvatio. Mi ne zapošljavamo. Mi te učimo onome što moraš znati da bi te neka IT firma zaposlila i to naplaćujemo. Kako nismo obrazovna ustanova, moramo te zaposliti. To plačaš!
francika je napisao/la: ›
Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.


To si tražio! Da plaćamo ljude koje obućavamo? Pa zašto ne tražiš od škola i fakulteta da ti plate što se obučavaš kod njih?

#40:   Autor: francika Post Postano: 25.02.2012. 10:24

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
To si tražio! Da plaćamo ljude koje obućavamo? Pa zašto ne tražiš od škola i fakulteta da ti plate što se obučavaš kod njih?

Evo sad ti već treći put kažem da Vas nitko nije ništa tražio što ti stalno govoriš.

Zašto to radiš?

#41:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 10:28

@francika Nazvao si nas jadnim i bijednim jer naplaćujemo obučavanje. Drugim riječima ne bi bili jadni i bijedni da to radimo besplatno odnosno da im plaćamo obučavanje. Dakle tražiš implicitno da plaćamo ljudima što ih obućavamo. Pa pročitaj svoj komentar Smile

#42:   Autor: h3lld Post Postano: 25.02.2012. 10:36

@mvarga

Shvacam tvoje stajalište i u jednu ruku mi je ok, ali mi nije jasno kako dođete do cifre od 3500kn doprinosa mjesecno, na koliko plaću je on prijavljen? Pa da radi na minimalcu ili nešto bilo bi puno manje. Tako da mi je to u prvu ruku sumnjivo. Ali gle shvaćam da niste charity. Osobno vjerujem da za puno manje novaca se da obučiti sebe za takav posao. Jer ako ti moraš biti tamo par mjeseci ili godina onda u startu nisi za takav posao jer su ti predznanja debelo premala da bi bio iole uspješan u tom poslu.

U današnje doma ljudi nemaju ni da plate režije, a kamoli 3500kn mjesečno za obrazovanje koliko god vi obećavali brda i doline nakon toga. Ako upecate nekoga koga će te pod takvim uvjetima obučavati svaka čast, ali bi ja radije taj iznos novaca ( koji naravno nemam ) uložio negdje dalje.


Bolje ću 2-3 godine raditi nekakav nevezan pozao uz to da skrpam kraj s krajem pa se sam obučavati, jer to obično poluči najbolje rezultate, nego, bez ljutnje baciti novac na vas, jer je po meni to, čisto bacanje novaca ljudi koji nisu sposobni se sami podučiti, a nije da nemaju informacija gdje god se okrenu.

Lijep pozdrav Smile

#43:   Autor: ludica_05 Post Postano: 25.02.2012. 10:40

@mvarga:
Sve si rekao kako jest i sve je crno na bijelo.
Na tvom mjestu ne bih se više uopće trudila objašnjavati sa francikom jer ili je netko tko te osobno zna i previše ne ljubi ili ti je neki konkurent koji te očito hoće isprovocirati. Ako nije to, onda je jednostavno isfrustrirana i/ili neobrazovana osoba koja ne zna voditi konstruktivnu raspravu kojoj je cilj rješenje i razumijevanje, nego mu je cilj da se pravi pametan i da ponizi, uvrijedi i isprovocira sugovornika.

Svaka čast na dobroj poduzetničkoj ideji i želji da pomognete ljudima u traženju kvalitetne obuke i posla. Samo tako nastavite!

#44:   Autor: francika Post Postano: 25.02.2012. 10:49

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › @francika Nazvao si nas jadnim i bijednim jer naplaćujemo obučavanje. Drugim riječima ne bi bili jadni i bijedni da to radimo besplatno odnosno da im plaćamo obučavanje. Dakle tražiš implicitno da plaćamo ljudima što ih obućavamo. Pa pročitaj svoj komentar Smile

Ja ne tražim ništa, a isto nisam vidio da Vas je bilo tko tražio da ih obućavate.
Zašto bi Vi besplatno obučavali nekoga tko Vam ne treba i tko Vam neće trebati.
Ako će netko nekome trebati neka ga onda stipendira, a ne navlačiti ljude da potroše svoju ušteđevinu na nešto od čega neće moći živjeti.

Ja stvarno ne znam tko je ovdje lud a tko zbunjen?

#45:   Autor: Stella1989 Post Postano: 25.02.2012. 10:53

Cijena je previsoka. Neki jedva zarade koju tisuću kuna za akademsku godinu, a mogu misliti kako bi za ovo.

Ne kažem da ovo nije dobra stvar, ali kao i obično, ovo bi si mogli priuštiti oni dobro potkoženi ili bi morali dići kredit kako bi se obrazovali na ovaj način.

#46:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 11:04

h3lld je napisao/la (Pogledaj post): › @mvarga

Shvacam tvoje stajalište i u jednu ruku mi je ok, ali mi nije jasno kako dođete do cifre od 3500kn doprinosa mjesecno, na koliko plaću je on prijavljen? Pa da radi na minimalcu ili nešto bilo bi puno manje. Tako da mi je to u prvu ruku sumnjivo. Ali gle shvaćam da niste charity. Osobno vjerujem da za puno manje novaca se da obučiti sebe za takav posao. Jer ako ti moraš biti tamo par mjeseci ili godina onda u startu nisi za takav posao jer su ti predznanja debelo premala da bi bio iole uspješan u tom poslu.

U današnje doma ljudi nemaju ni da plate režije, a kamoli 3500kn mjesečno za obrazovanje koliko god vi obećavali brda i doline nakon toga. Ako upecate nekoga koga će te pod takvim uvjetima obučavati svaka čast, ali bi ja radije taj iznos novaca ( koji naravno nemam ) uložio negdje dalje.


Bolje ću 2-3 godine raditi nekakav nevezan pozao uz to da skrpam kraj s krajem pa se sam obučavati, jer to obično poluči najbolje rezultate, nego, bez ljutnje baciti novac na vas, jer je po meni to, čisto bacanje novaca ljudi koji nisu sposobni se sami podučiti, a nije da nemaju informacija gdje god se okrenu.

Lijep pozdrav Smile


Cifra je iznos bruto plaće, ne doprinosa. Trebaju li reference koje potkrepljuju naša brda i doline, pošaljem ti. Ne pecamo nikoga, ljudi sami dolaze. Nažalost ne možemo primiti koliko ima zanimanja.
Sam si dijelom odgvorio na svoj komentar: ...Bolje ću 2-3 godine raditi .... kod nas plaćaš vrijeme koje ćeš uštedjeti. Ako si predan, treba ti nekoliko mjeseci.
Razmisli: npr. za 6 mjeseci dobiješ dobar posao i viskoku plaću, a ovako 2-3 godine gubiš vrijeme, živce i taljigaš se za neki minimalac.
Kod nas dobiješ i feed back što ti ne valja i gdje moraš poraditi. Kad radiš sam, to ti fali i onda to traje dugo. Nemoj bacati novac na nas. ali nemoj bacati ni na IVORU ili slične beskorisne tečajeve.

@ludica_05 Hvala za komentar. Isto mislim da francika ima nešto protiv, samo da bi imao nešto protiv. Ali to je OK. Samo da ne koristi ružne pridjeve.

@Stella1989 Cijenu ne određujemo mi, nego je to propisano Zakonom. Bruto plaća je tolika. Naravno mi moramo osobi isplatiti od toga i neto plaću. Tako je prema zakonu. Stoga mu se od uplaćenih 3500 plaća neto plaća od cca 1800,00kn. Učenje je bespla.


Zadnja promjena: mvarga; 25.02.2012. 11:14; ukupno mijenjano 1 put.

#47:   Autor: h3lld Post Postano: 25.02.2012. 11:11

@mvarga

Ne treba hvala, prvo treba fakultet završiti pa ćemo onda dalje. Samo kažem u današnje vrijeme ljudi će radije raditi 2-3 godine sa strane jer realno nemaju da vama plate tih par mjeseci, a do kredita teško doći.

Sretno vam s daljnjom obukom, ali za sada ćemo okolnom putevima do željenog posla Wink

Lijep pozdrav

#48:   Autor: francika Post Postano: 25.02.2012. 11:14

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
@Stella1989 Cijenu ne određujemo mi nego je to propisano Zakonom. Bruto plaća je tolika. Naravno mi moramo osobi isplatiti od toga i neto plaću. Tako je prema zakonu. Stoga mu se od uplaćenih 3500 plaća neto plaća od cca 1800,00kn. Učenje je bespla.

Pa kak će netko onda od Vas nešto naučiti kad ne znate ni da to onda nekog košta samo 1.700 kn mjesečno odnosno godišnje 20.000 kn, a ne 50.000 - 110.000 kn, kako si ti napisao.
Dakle ako netko Vama plati 3.500 kn a Vi njemu platite 1.800 kn minimalac 3.500 kn - 1.800 kn = 1.700 kn.

Ja stvarno mislim da ako ovako budete nekoga obučavali u kojem kažete da Vam netko mora platiti najmanje 50.000 kn za 20.000 kn, da oni koji Vam povjeruju da ćete ih lako prevesti žedne preko vode. Pa čak i da su Vaše namjere korektne mislim da sa takvom logikom niste sposobni nikoga nečemu podučiti ili još gore mogu od Vas samo krivo naučiti.

#49:   Autor: Coca Cola Post Postano: 25.02.2012. 11:18

Citat: › Cifra je iznos bruto plaće, ne doprinosa. Trebaju li reference koje potkrepljuju naša brda i doline, pošaljem ti. Ne pecamo nikoga, ljudi sami dolaze. Nažalost ne možemo primiti koliko ima zanimanja.
Sam si dijelom odgvorio na svoj komentar: ...Bolje ću 2-3 godine raditi .... kod nas plaćaš vrijeme koje ćeš uštedjeti. Ako si predan, treba ti nekoliko mjeseci.
Razmisli: npr. za 6 mjeseci dobiješ dobar posao i viskoku plaću, a ovako 2-3 godine gubiš vrijeme, živce i taljigaš se za neki minimalac.
Kod nas dobiješ i feed back što ti ne valja i gdje moraš poraditi. Kad radiš sam, to ti fali i onda to traje dugo. Nemoj bacati novac na nas. ali nemoj bacati ni na IVORU ili slične beskorisne tečajeve.

@ludica_05 Hvala za komentar. Isto mislim da francika ima nešto protiv, samo da bi imao nešto protiv. Ali to je OK. Samo da ne koristi ružne pridjeve.

@Stella1989 Cijenu ne određujemo mi, nego je to propisano Zakonom. Bruto plaća je tolika. Naravno mi moramo osobi isplatiti od toga i neto plaću. Tako je prema zakonu. Stoga mu se od uplaćenih 3500 plaća neto plaća od cca 1800,00kn. Učenje je bespla.



Sto god ti reko tecajevi su ok za pocetnike koji nista ne znaju.. istina imaju malo skolskih sati da bi bio ekspert ali ko sto uvijek bude na tebi je koliko ces se truditi i nauciti.. osobno i ja sam bio polaznik tih tecajeva prije par godina i nisam bacio novac vratilo mi se sve btw. ivora ako nisi znao pomaze polaznicima da pronadju posao..


Zadnja promjena: Coca Cola; 25.02.2012. 11:20; ukupno mijenjano 1 put.

#50:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 11:20

francika je napisao/la (Pogledaj post): › ....Pa kak će netko onda od Vas nešto naučiti kad ne znate ni da to onda nekog košta samo 1.700 kn mjesečno odnosno godišnje 20.000 kn, a ne 50.000 - 110.000 kn, kako si ti napisao.
Stvarno je teško s nekim raspravljati tko ne čita što napišeš. Napisao sam 15.000 - 110.00,00kn!
francika je napisao/la: › Dakle ako netko Vama plati 3.500 kn a Vi njemu platite 1.800 kn minimalac 3.500 kn - 1.800 kn = 1.700 kn.
Da, to si dobro shvatio.
francika je napisao/la: › Ja stvarno mislim da ako ovako budete nekoga obučavali u kojem kažete da Vam netko mora platiti najmanje 50.000 kn za 20.000 kn, da oni koji Vam povjeruju da ćete ih lako prevesti žedne preko vode. Pa čak i da su Vaše namjere korektne mislim da sa takvom logikom niste sposobni nikoga nečemu podučiti ili još gore mogu od Vas samo krivo naučiti.
Smiješ vjerovati što god želiš. Namjere nam jesu korektne, uspjeh 100%, a da li smo sposobni to procjenjuju oni koji prilikom zapošljavanja osobu uzimaju bez straha kada im kaže da je naučila posao kod nas.

#51:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 11:23

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Sto god ti reko tecajevi su ok za pocetnike koji nista ne znaju.. istina imaju malo skolskih sati da bi bio ekspert ali ko sto uvijek bude na tebi je koliko ces se truditi i nauciti.. osobno i ja sam bio polaznik tih tecajeva prije par godina i nisam bacio novac vratilo mi se sve btw. ivora ako nisi znao pomaze polaznicima da pronadju posao..
Raspitaj se koliko će te IT tvrtki zaposliti kada im dođeš na razgovor i kažeš da si završio tečaj u IVORI. Vjerujem da Ivora pomaže, jer je to i njima cilj. Mi ne pomažemo, mi sve koje osposobimo i zaposlimo. Nerijetko već znamo i kod kojeg poslodavca.

#52:   Autor: Coca Cola Post Postano: 25.02.2012. 11:27

mvarga je napisao/la: ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Sto god ti reko tecajevi su ok za pocetnike koji nista ne znaju.. istina imaju malo skolskih sati da bi bio ekspert ali ko sto uvijek bude na tebi je koliko ces se truditi i nauciti.. osobno i ja sam bio polaznik tih tecajeva prije par godina i nisam bacio novac vratilo mi se sve btw. ivora ako nisi znao pomaze polaznicima da pronadju posao..
Raspitaj se koliko će te IT tvrtki zaposliti kada im dođeš na razgovor i kažeš da si završio tečaj u IVORI. Vjerujem da Ivora pomaže jer je to i njima cilj. Mi ne pomažemo, mi sve koje osposobimo i zaposlimo. Nerijetko već znamo i kod kojeg poslodavca.


Nemoj biti smjesan ja sam zavrsio tecaj u ivori i da dolazio sam sa uvjerenjima i dipomom iz ivore i nisu poslodavci vrtili ocima kad su vidjeli moje radove nego su me pitali kad mogu sto prije poceti raditi.. btw. poslodavcima je to plus kad vide da ljudi nesto zele uciniti za sebe i da se trude..

#53:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 11:30

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Nemoj biti smjesan ja sam zavrsio tecaj u ivori i da dolazio sam sa uvjerenjima i dipomom iz ivore i nisu poslodavci vrtili ocima kad su vidjeli moje radove nego su me pitali kad mogu sto prije poceti raditi.. btw. poslodavcima je to plus kad vide da ljudi nesto zele uciniti za sebe i da se trude..
OK, koliko te koštao tečaj, koliko je trajao i koliko si uložio svog vremena? Koliko je Vas nakon Ivore našlo posao?
Kada to staviš u korelaciju s našim poslovnim modelom nije kompatibilno. Mi smo svakog zaposlili. I to u top IT tvrtke u RH od kojih su neke vodeće i u Svijetu.

#54:   Autor: Coca Cola Post Postano: 25.02.2012. 11:53

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Nemoj biti smjesan ja sam zavrsio tecaj u ivori i da dolazio sam sa uvjerenjima i dipomom iz ivore i nisu poslodavci vrtili ocima kad su vidjeli moje radove nego su me pitali kad mogu sto prije poceti raditi.. btw. poslodavcima je to plus kad vide da ljudi nesto zele uciniti za sebe i da se trude..
OK, koliko te koštao tečaj, koliko je trajao i koliko si uložio svog vremena? Koliko je Vas nakon Ivore našlo posao?
Kada to staviš u korelaciju s našim poslovnim modelom nije kompatibilno. Mi smo svakog zaposlili. I to u top IT tvrtke u RH od kojih su neke vodeće i u Svijetu.


Kostao me je preko 5000kn ali ja sam to isplato vec davnih dana a reko sam vec da broj sati nije dovoljan za eksperta nego za pocetnika je ok dovoljno da ga uvede u tu vrstu posla i da nauci kako funkcionira a na tebi je sve ostalo koliko ces se razvijati kasnije.. znam barem 10 ljudi kojima je pomogao tecaj i nasli su posao u toj struci..i opet sam jeftinije prosao nego da sam tebi npr. dao 100 000kn.. a o tome i ja govorim kod tebe ce doci ljudi koji su ljeni sjesti i sami nauciti a imaju novaca ili ce prodati sve sto imaju jer znaju da cete mu vi naci posao znaci ja tebi dam lovu da mi das neko znanje i posao u nekoj tvrtki (btw. sam sebi platio doprinose) a sta sam tada napravio to ti se zove mito podmitio sam te da mi nadjes posao.. ne hvala! tako sam mogao doci kod svakoga poslodvaca i reci evo imam u djepu 100 000kn zaposli me na godinu dana i u tih godinu dana bio bi tuka doista da nebi naucio posao..

#55:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 11:59

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Nemoj biti smjesan ja sam zavrsio tecaj u ivori i da dolazio sam sa uvjerenjima i dipomom iz ivore i nisu poslodavci vrtili ocima kad su vidjeli moje radove nego su me pitali kad mogu sto prije poceti raditi.. btw. poslodavcima je to plus kad vide da ljudi nesto zele uciniti za sebe i da se trude..
OK, koliko te koštao tečaj, koliko je trajao i koliko si uložio svog vremena? Koliko je Vas nakon Ivore našlo posao?
Kada to staviš u korelaciju s našim poslovnim modelom nije kompatibilno. Mi smo svakog zaposlili. I to u top IT tvrtke u RH od kojih su neke vodeće i u Svijetu.


Kostao me je preko 5000kn ali ja sam to isplato vec davnih dana a reko sam vec da broj sati nije dovoljan za eksperta nego za pocetnika je ok dovoljno da ga uvede u tu vrstu posla i da nauci kako funkcionira a na tebi je sve ostalo koliko ces se razvijati kasnije.. znam barem 10 ljudi kojima je pomogao tecaj i nasli su posao u toj struci..i opet sam jeftinije prosao nego da sam tebi npr. dao 100 000kn.. a o tome i ja govorim kod tebe ce doci ljudi koji su ljeni sjesti i sami nauciti a imaju novaca ili ce prodati sve sto imaju jer znaju da cete mu vi naci posao znaci ja tebi dam lovu da mi das neko znanje i posao u nekoj tvrtki (btw. sam sebi platio doprinose) a sta sam tada napravio to ti se zove mito podmitio sam te da mi nadjes posao.. ne hvala! tako sam mogao doci kod svakoga poslodvaca i reci evo imam u djepu 100 000kn zaposli me na godinu dana i u tih godinu dana bio bi tuka doista da nebi naucio posao..
Ne znam zašto raspravljaš kada ne čitaš postove. Kod mene bi naučio, ako si vrijedan i predan možda već za 5 mjeseci. To bi te koštalo oko 9000kn. Ali bi ispekao zanat, dobio portfolio i imao bi referentnu tvrtku u portfelju. Ovako si dobio samo potvrdu da si pohađao Ivoru ili neki drugi tečaj. Stvarno mi je bedasto odgovarati na komentare koji upadnu napola i ne čitaju o čemu se radi.

Ali moram, da drugima ne ostane dvojba.

#56:   Autor: Coca Cola Post Postano: 25.02.2012. 12:11

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Nemoj biti smjesan ja sam zavrsio tecaj u ivori i da dolazio sam sa uvjerenjima i dipomom iz ivore i nisu poslodavci vrtili ocima kad su vidjeli moje radove nego su me pitali kad mogu sto prije poceti raditi.. btw. poslodavcima je to plus kad vide da ljudi nesto zele uciniti za sebe i da se trude..
OK, koliko te koštao tečaj, koliko je trajao i koliko si uložio svog vremena? Koliko je Vas nakon Ivore našlo posao?
Kada to staviš u korelaciju s našim poslovnim modelom nije kompatibilno. Mi smo svakog zaposlili. I to u top IT tvrtke u RH od kojih su neke vodeće i u Svijetu.


Kostao me je preko 5000kn ali ja sam to isplato vec davnih dana a reko sam vec da broj sati nije dovoljan za eksperta nego za pocetnika je ok dovoljno da ga uvede u tu vrstu posla i da nauci kako funkcionira a na tebi je sve ostalo koliko ces se razvijati kasnije.. znam barem 10 ljudi kojima je pomogao tecaj i nasli su posao u toj struci..i opet sam jeftinije prosao nego da sam tebi npr. dao 100 000kn.. a o tome i ja govorim kod tebe ce doci ljudi koji su ljeni sjesti i sami nauciti a imaju novaca ili ce prodati sve sto imaju jer znaju da cete mu vi naci posao znaci ja tebi dam lovu da mi das neko znanje i posao u nekoj tvrtki (btw. sam sebi platio doprinose) a sta sam tada napravio to ti se zove mito podmitio sam te da mi nadjes posao.. ne hvala! tako sam mogao doci kod svakoga poslodvaca i reci evo imam u djepu 100 000kn zaposli me na godinu dana i u tih godinu dana bio bi tuka doista da nebi naucio posao..
Ne znam zašto raspravljaš kada ne čitaš postove. Kod mene bi naučio, ako si vrijedan i predan možda već za 5 mjeseci. To bi te koštalo oko 9000kn. Ali bi ispekao zanat, dobio portfolio i imao bi referentnu tvrtku u portfelju. Ovako si dobio samo potvrdu da si pohađao Ivoru ili neki drugi tečaj. Stvarno mi je bedasto odgovarati na komentare koji upadnu napola i ne čitaju o čemu se radi.

Ali moram, da drugima ne ostane dvojba.


Citam ja postove samo ti zelim reci da ti je to mito ja tebi dam 9000kn da bi ti mene zaposlio kod sebe kuzis? Nisi dobar primjer ma koliko god ti tupio kako imate dobru namjeru.. ako vec zelite ljude obrazovati otvorite obrazovnu ustanovu drzite tu cijenu koju nudte ako treba i 100 000kn i recite da garantirate poslje skolovanja posao i to je to.. ali kao poslodavac nekoga obrazovati direktno na racun radnika nikako nije dobro a znam da u danasnjoj situaciji bi ljudi prodali i vlastitu mater da dodju do posla kad cuju ovakve reklame poput vase.. pozz

#57:   Autor: francika Post Postano: 25.02.2012. 12:18

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › ....Pa kak će netko onda od Vas nešto naučiti kad ne znate ni da to onda nekog košta samo 1.700 kn mjesečno odnosno godišnje 20.000 kn, a ne 50.000 - 110.000 kn, kako si ti napisao.
Stvarno je teško s nekim raspravljati tko ne čita što napišeš. Napisao sam 15.000 - 110.00,00kn!

Nažalost ti ne čitaš što ja pišem i ponavljaš stalno jedno te isto.
Priznajem da sam se zabunio u ovoj cifri od 50.000 kn, ali opet kakva je to logika da ćete Vi naći posao nekome kome treba 110.000 kn da ga nauči. Kako će takva osoba uopće moći raditi taj posao kad ga je jedva naučila, a da ne kažem da će morati stalno učiti jer se tehnologija mijenja iz godine u godinu, pa trebat će joj 99 godina da nauči posao a Vama platiti 1.090.000 kn i opet neće naučiti.
Dakle Vi ćete ovima koji mogu naučiti posao za 15.000 kn naći posao, a ovi kojima treba 110.000 kn da se sami nauče posao kod Vas će morati ići na bauštelu da bi se kod Vas učili 5 godina i na kraju da ne mogu naći posao.

Pa stvarno, takvo milosrđe još nisam vidio. Ako nekom sjebete par godina života sam će si biti kriv, a ako netko može to i sam naučiti želite se kititi njegovim perjem i to još za đabe.
Ovakvo blamiranje i sramoćenje stvarno treba tražiti povećalom, ali pošto ste se sami izložili na ovom forumu očito je da nemate ni trunke savjesti.


Zadnja promjena: francika; 25.02.2012. 12:19; ukupno mijenjano 1 put.

#58:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 12:19

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Citam ja postove samo ti zelim reci da ti je to mito ja tebi dam 9000kn da bi ti mene zaposlio kod sebe kuzis?....
Ne kužim, jer ne zapošljavam te ja. Meni ne trebaš.
Ja te učim poslu i nađem ti posao nakon toga. Sasvim si pobrkao lončiće kad spominješ mito, jer mito nije registrirana djelatnost i ne prijavljuje se poreznoj Sad

#59:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 12:26

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › ....Pa kak će netko onda od Vas nešto naučiti kad ne znate ni da to onda nekog košta samo 1.700 kn mjesečno odnosno godišnje 20.000 kn, a ne 50.000 - 110.000 kn, kako si ti napisao.
Stvarno je teško s nekim raspravljati tko ne čita što napišeš. Napisao sam 15.000 - 110.00,00kn!

Nažalost ti ne čitaš što ja pišem i ponavljaš stalno jedno te isto.
Priznajem da sam se zabunio u ovoj cifri od 50.000 kn, ali opet kakva je to logika da ćete Vi naći posao nekome kome treba 110.000 kn da ga nauči.

Ne to su troškovi koje ima. Mora znati unaprijed koliko će ga koštati certificiranje!
francika je napisao/la: › ...Kako će takva osoba uopće moći raditi taj posao kad ga je jedva naučila, a da ne kažem da će morati stalno učiti
Da ga je jedva naučila, ne bi je drugi poslodavac poželio!
francika je napisao/la: › ...jer se tehnologija mijenja iz godine u godinu
Dalje uče kod poslodavca. I istina, tehnologija se mijenja jako brzo.
francika je napisao/la: › .. pa trebat će joj 99 godina da nauči posao
Može biti da će nekome trebati toliko, ali taj neće biti kod nas duže od mjesec dana
francika je napisao/la: ›
a Vama platiti 1.090.000 kn i opet neće naučiti.
Dakle Vi ćete ovima koji mogu naučiti posao za 15.000 kn naći posao...
Nećemo im naći posao, nego ćemo ih naučiti i naći posao
francika je napisao/la: ›
Ovakvo blamiranje i sramoćenje stvarno treba tražiti povećalom, ali pošto ste se sami izložili na ovom forumu očito je da nemate ni trunke savjesti.

To je stav na koji imaš pravo. I potpuno je promašen.

#60:   Autor: Coca Cola Post Postano: 25.02.2012. 12:29

mvarga je napisao/la: ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Citam ja postove samo ti zelim reci da ti je to mito ja tebi dam 9000kn da bi ti mene zaposlio kod sebe kuzis?....
Ne kužim, jer ne zapošljavam te ja. Meni ne trebaš.
Ja te učim poslu i nađem ti posao nakon toga. Sasvim si pobrkao lončiće kad spominješ mito, jer mito nije registrirana djelatnost i ne prijavljuje se poreznoj Sad

Pa da mojim novce si me prijavio! Haha nevjerojatno! A da sam ti dosa sa 0kn i reko ajde nauci me i ti kazes moze naciti ces ali ces raditi kod mene sljedecih 2godine e to nije mito.. a sve ostalo je mito barem ono sto ti zagovaras..

#61:   Autor: francika Post Postano: 25.02.2012. 12:56

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › ....Pa kak će netko onda od Vas nešto naučiti kad ne znate ni da to onda nekog košta samo 1.700 kn mjesečno odnosno godišnje 20.000 kn, a ne 50.000 - 110.000 kn, kako si ti napisao.
Stvarno je teško s nekim raspravljati tko ne čita što napišeš. Napisao sam 15.000 - 110.00,00kn!

Nažalost ti ne čitaš što ja pišem i ponavljaš stalno jedno te isto.
Priznajem da sam se zabunio u ovoj cifri od 50.000 kn, ali opet kakva je to logika da ćete Vi naći posao nekome kome treba 110.000 kn da ga nauči.

Ne to su troškovi koje ima. Mora znati unaprijed koliko će ga koštati certificiranje!
francika je napisao/la: › ...Kako će takva osoba uopće moći raditi taj posao kad ga je jedva naučila, a da ne kažem da će morati stalno učiti
Da ga je jedva naučila, ne bi je drugi poslodavac poželio!
francika je napisao/la: › ...jer se tehnologija mijenja iz godine u godinu
Dalje uče kod poslodavca. I istina, tehnologija se mijenja jako brzo.
francika je napisao/la: › .. pa trebat će joj 99 godina da nauči posao
Može biti da će nekome trebati toliko, ali taj neće biti kod nas duže od mjesec dana
francika je napisao/la: ›
a Vama platiti 1.090.000 kn i opet neće naučiti.
Dakle Vi ćete ovima koji mogu naučiti posao za 15.000 kn naći posao...
Nećemo im naći posao, nego ćemo ih naučiti i naći posao
francika je napisao/la: ›
Ovakvo blamiranje i sramoćenje stvarno treba tražiti povećalom, ali pošto ste se sami izložili na ovom forumu očito je da nemate ni trunke savjesti.

To je stav na koji imaš pravo. I potpuno je promašen.

Daj ne seciraj moj tekst i daj neke normalne odgovore u jednom postu.

Koja je onda razlika između ovoga što kod Vas nauči posao za 9.000 kn i ovoga koji kod Vas nauči posao za 110.000 kn. Kako će ovaj koji je morao platiti 110.000 kn obuku uspjeti pratiti trendove kad mu je trebalo 5 godina da "nauči" posao, a ne 6 mjeseci kao ovome koji je obuku platio 9.000 kn.
I kako možeš reći da ove kojima treba 5 godina da "nauče" posao će poslodavac tražiti i dati im posao kad neće, a Vi ćete ih uništiti lažnim obećanjima.
Nitko se neće kladiti na najgoreg konja, i sam radim s konjima pa to dobro znam.

I opet ponavljam, Vi samo želite da pokupite vrhnje i to besplatno na sposobnim ljudima koji će izgubiti 9.000 kn kod Vas bezveze i svoj ugled, i ne samo besplatno jer bi svi besplatni radnici digli ugled Vaše firme i omogućili Vam da zadovoljite kriterije koji se očekuju od ozbiljnih poduzetnika, a ne od mutikaša.
Vaše licemjerstvo je bezgranično, želite varati državu ali na način da tuđe živote iskoristite kao prljavo rublje a Vi da tražite rupe u zakonu umjesto da budete korektni i ponašate se kako "Bog" zapovijeda. Ali izgleda da Vi zato niste sposobni pa morate na ove podle neljudske načine poslovati.

Pa kako Vas nije sramota takvo što raditi?

Dakle, Vama će netko uplaćivati novce za obuku a Vi se ne bavite obučavanjem a neće kod Vas raditi jer Vi ne primate pripravnike već će se obučavati, a pošto su pripravnici kod Vas jer ih ne smijete obučavati i nisu stipendisti jer Vi ne trebate pripravnike, a onima koji nisu nadareni za taj posao odmah kažete i ne primate ih na obuku jer Vi obućavate samo nadarene koji nisu stipendisti koje ne trebate i zato nisu pripravnici jer ne rade kod Vas nego se obučavaju a Vi nemate namjeru da se bavite obučavanjem jer niste učilište itd. Što ste onda Vi? Majka Tereza ili niste ni to kako ste rekli, što ste onda nitko i ništa ili možda duh Casper (aahaaa otkrio sam Vas) ili ste najobičniji licemjerni prevaranti koji žele iskoristiti i državu i naivne nezaposlene osobe radi svoje promocije?

Strah me je kad vidim na kakav način posluju naši poduzetnici umjesto da se bave poduzetništvom?
Normalni poslodavci ako pričaju da ima nedostatka radne snage onda stipendiraju uspješne, a ne kao Vi zapošljavaju neuspješne nezaposlene osobe radi Vlastitih sitnih strasti.
Ajme ljudi pa Vi ne da lažete jadne nezaposlene mlade ljude, pa Vi lažete i sami sebe, ali ne znači da ako Vi sami vjerujete u svoje laži da i svi drugi trebaju vjerovati Vašim lažima.


Zadnja promjena: francika; 25.02.2012. 13:15; ukupno mijenjano 4 put/a.

#62:   Autor: !nnovation Post Postano: 25.02.2012. 12:56

Zar samo ja vidim sarkazam u uvodnom postu gospodina Varge?
Dobro, mozda se i varam..

inicijativa je super i siguran sam da nije posljednja.
Pohvale organizatorima!

#63:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 13:11

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › ...A da sam ti dosa sa 0kn i reko ajde nauci me i ti kazes moze naciti ces ali ces raditi kod mene sljedecih 2godine e to nije mito.. a sve ostalo je mito barem ono sto ti zagovaras..
Ne, kažem ti da odeš na internet i tamo se naučiš.

#64:   Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 13:14

!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): › Zar samo ja vidim sarkazam u uvodnom postu gospodina Varge?
Dobro, mozda se i varam..

inicijativa je super i siguran sam da nije posljednja.
Pohvale organizatorima!


Ne, ne varaš se. Ali mi je zanimljivo kako na forumu uvijek ima par trollova koji se navuku. U drugom postu sam napisao da je jedino Don Quijote shvatio. Ali nije ni bitno.

Jedino što mi je zanimljivo to što tržišno razmišljanje još nije u glavama. Ovo mi je sve trebalo za novi post o ulaganju u znanje i učenje. Čitajte na blogu nastavak escapestudio.hr/blog.

@!nnovation Hvala za post. Dežurih blatitelja ima uvijek Smile I ja se slažem da je inicijativa Osijek software city super i siguran sam da će se nastaviti.

@coca cola i @francika Jasno Vam je da neću dalje komentirati.

#65:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: Coca Cola Post Postano: 25.02.2012. 13:32

osijek031.com smile

#66: Gniark ! Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: mvarga Post Postano: 25.02.2012. 13:34

Laughing

#67:   Autor: Dino8090 Post Postano: 25.02.2012. 15:46

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Svima koji su bili tamo htio bih reći da mi je jako žao što nisam, iako pozvan, mogao biti tamo. Oni koji su se pitali kako naučiti vještine da bi se zaposlili u IT tvrtkama poručio bih slijedeće - Javite se u ESCAPE. Mi smo do sada pripremili 3 developera koji rade u tvrtki Inchoo, 1 voditelja internet marketinga u Njuškalo, 1 voditelja internet marketinga u KG mediju, 2 developera u NetGen, 1 freelancera u dizajnu i uspjeli smo otjerati 1 suvlasnika da osnuje Inchoo. Stoga nam je uspješnost 100% i jamčimo da ćemo Vas pripremiti za posao u tim firmama po vrlo prihvatljivoj cijeni.

Ja vam predlazem da odustanete od IT tehnologije. Tj. da prosirite djelovanje (ili da to zdravo seljacki kazem, postanete "gospodin Zdravko Mamic" na podrucju IT tehnologije).
Uz Escape osnujete lijepo licenciranu manager agenciju, lovite IT wunderkinde po Slavoniji i potpisete ugovor s njima. U godinu-dvije od talentiranih klinaca napravite od njih prave igrace i prodate ih nekim IT mangama za masne pare. Ne bi li vam to bilo unosnije?

Laughing

#68:   Autor: Stella1989 Post Postano: 25.02.2012. 17:38

mvarga je napisao/la: › Stoga mu se od uplaćenih 3500 plaća neto plaća od cca 1800,00kn. Učenje je bespla.

To ste trebali odmah napomenuti jer onda Vaša edukacija zapravo košta 1700, a ne 3500 kn. Wink

#69:   Autor: MUGDIM Post Postano: 25.02.2012. 18:26

@mvarga

kad ce post na blogu ? Smile

#70:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: Ed Wood Post Postano: 25.02.2012. 18:36

Vjerujem da bi umjesto samohvale sa jedne strane i neutemeljenih napada sa druge, javnosti bilo zanimljivo podastrijeti i objektivne podatke o Escape-u.

Kao što se može vidjeti iz službenih podataka o poslovanju, sa 2009. na 2010. prihod je rapidno pao.
Rekordna dobit od niti 8 tis.Eura ostvarena je 2006.g.

Nije baš da su Microsoft. Wink



untitled.GIF
 Opis:
PREGLED PODATAKA
 Veličina:  24.46 KB
 Pogledano:  201 put(a)

untitled.GIF



untitled 2.GIF
 Opis:
DOBIT

Skini
 Datoteka:  untitled 2.GIF
 Veličina:  9.7 KB
 Skinuto:  114 put(a)


#71:   Autor: muvifrik Post Postano: 25.02.2012. 21:01

Moram odmah napomenuti da dugo nisam vidio ovako neinteligentnu osobu kao što je francika, pogotovo što blebeće o stvarima o kojima očito nema pojma, još manje na koji način radi i djeluje IT tržište. Ono što ja mogu napisati o tom tržištu, nešto kasnije.

Idem prvo probati rezimirati mvargu i njegove uslove:
- voljan je uložiti svoje vrijeme (a vrijeme je novac) i znanje da bi nekoga naučio određeni posao, iako mu radnici trenutno nisu potrebni
- ako sam dobro razumio mjesečno naplaćuje znanje 3500 kn, od toga, 1800 kn ide u doprinose istog tog koji je dao tih 3500, a 1700 se tom istom isplaćuje plaća - gdje je tu onda zarada ESCAPE-a, o kakvom mitu , plavim kovertama i korupciji pričate?
- ako spomenutoj IVORI dam 6000 kn za određeni tečaj (kao što sam dao) za 5-6 mjeseci predavanja, naučim (jedva) osnove, a za ostalo mi kažu da guglam, a od tih 6000 kn mi se u tih 6 mjeseci predavanja ništa ne vraća u džep, zar nije bolja mvargina solucija?

Svi ti tečajevi po raznim školama su jednostavno - sranje. Moram napomenuti da sam tečaj završio prije jedno 6-7 godina, stvari su onda bile drugačije, nije bilo brzih internetskih veza, ni toliko stranica sa tutorijalima kao što ih ima danas, i ono što sam platio na tečaju, danas se može naučiti i bez plaćanja istih. Odabereš područje koje te zanima i zguglaš sve u svezi toga. Na takvim tečajevima, obično ima (pre)više polaznika, pa je individualni pristup predavača polazniku sveden na minimum, dok kod mvarge je 1 na 1, ako se ne varam.

Kad sam završio tečaj tamo negdje 2005.-2006. osjećao sam se kao da mi se svinja posrala na glavu. Kao idijot, jer sam shvatio da sam platio previše novaca za premalo znanja. Isto tako sam i shvatio da mi jedino preostaje uzeti stvar u svoje ruke, i krenuti se usavršavati sam. Jedno 10-tak poslova sam odradio besplatno, da bi stekao nekakav portfolio.

Platite tečaj, naučite osnove, usavršavate se sami kod kuće, tražite posao, tražite posao, tražite posao...

Platite mvargi, postanete stručni u određenom IT području, čovjek vam nađe posao odmah...što je isplativije?

E sad, kako IT tržište funkcionira, glede zapošljavanja?

1. Ako nemaš portfolio - nemaš šanse.
2. Ako imaš portfolio - imaš 50% šanse.
3. Ako imaš solidan portfolio - imaš šanse.

Dakle, tu nema muljanja. Odmah se vidi da li znaš posao ili ne, da li znaš crtati, dizajnirati, kodirati...i tu ti nikakva diploma tečaja ili fakulteta neće pomoći. Imati papir ne znači apsolutno ništa. Bitno je znanje i vještine. Znam ljude koji nemaju nikakve škole, tečajeve, ni fakultete a rasturaju posao.

mvarga prodaje znanje i danas kad sagledam situaciju objeručke bi prihvatio njegov način prenošenja znanja, jer bi mi vjerojatno uz njegovu pomoć bilo potrebno godinu-dvije a ne sedam, da budem ono što sam danas.

I da, nemam pojma tko je mvarga, nisam mu frend, ujak ni mamina mama.

#72:   Autor: Bilke Post Postano: 25.02.2012. 21:14

Ajde hvala Bogu da je još netko skužio zajebanciju te ironiju stvarnosti Smile

#73:   Autor: Coca Cola Post Postano: 26.02.2012. 0:03

na stranu mvarga i escape

muvifrik da te ne kvotam pitat cu te samo jel ti razlikujes ugovor o radu i ugovor o skolovanju ? ti poslodavcu das odredjenu sumu novaca da bi ti on dao da potpises ugovor o radu sta je to? Na zalost takvih sitacija je sve vise i vise ako ne dodjes poslodavcu sa lovom u djepu nema nikakve sanse da se zasposlis ili steknes neko znanje a svi znamo da to nije rjesenje jer oni koji nemaju novaca mogu odma na most i bacit se u dravu..

#74:   Autor: muvifrik Post Postano: 26.02.2012. 0:44

Coca Cola je napisao/la: ›
na stranu mvarga i escape

muvifrik da te ne kvotam pitat cu te samo jel ti razlikujes ugovor o radu i ugovor o skolovanju ? ti poslodavcu das odredjenu sumu novaca da bi ti on dao da potpises ugovor o radu sta je to? Na zalost takvih sitacija je sve vise i vise ako ne dodjes poslodavcu sa lovom u djepu nema nikakve sanse da se zasposlis ili steknes neko znanje a svi znamo da to nije rjesenje jer oni koji nemaju novaca mogu odma na most i bacit se u dravu..


Od drveća ne vidiš šumu.

#75:   Autor: francika Post Postano: 26.02.2012. 10:08

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la: ›
na stranu mvarga i escape

muvifrik da te ne kvotam pitat cu te samo jel ti razlikujes ugovor o radu i ugovor o skolovanju ? ti poslodavcu das odredjenu sumu novaca da bi ti on dao da potpises ugovor o radu sta je to? Na zalost takvih sitacija je sve vise i vise ako ne dodjes poslodavcu sa lovom u djepu nema nikakve sanse da se zasposlis ili steknes neko znanje a svi znamo da to nije rjesenje jer oni koji nemaju novaca mogu odma na most i bacit se u dravu..


Od drveća ne vidiš šumu.

Ja bi prije reko da su tebi od batine ispale oči!

#76:   Autor: KaktusDzek Post Postano: 26.02.2012. 10:46

I na kraju jel ta ponuda stvarna ili zajebancija?

#77:   Autor: mvarga Post Postano: 26.02.2012. 11:32

KaktusDzek je napisao/la (Pogledaj post): › I na kraju jel ta ponuda stvarna ili zajebancija?

Pročitaj blog-post:
http://escapestudio.hr/blog/kako-nauciti-internet-marketing/
i sve će biti jasno Smile


Ed Wood je napisao/la: › ... Nije baš da su Microsoft. Wink
Nismo Smile
Za informaciju 1: Tomislav Bilić, suosnivač Escape d.o.o. je otišao i osnovao Inchoo. Stoga ako uspoređuješ Escape prije toga i nakon toga morao bi zbrojiti Inchoo i Escape zajedno Smile

Za informaciju 2: ja nisam ni suvlasnik, ni menedžment u Escape-u, nego tamo samo radim. Štono bi se reklo - zaposlenik. Tako da mi podaci o bilanci ne znače baš nešto. Mene više zanima moja plaća Smile

#78:   Autor: antifriz Post Postano: 26.02.2012. 11:53

Odličan blitz sociološki eksperiment! Hvala @mvarga na ustrajnosti mimo prve stranice.

#79:   Autor: !nnovation Post Postano: 26.02.2012. 17:23

antifriz je napisao/la (Pogledaj post): › Odličan blitz sociološki eksperiment!.


Odlican, samo je promasen forum Very Happy

Ali moram samo malo prokomentirati.
Ljudi su se stvarno uvrijedili zbog "ponude" i to dovoljno govori o nacinu razmisljanja kod nas.

osobi koja ima odredjeno polazno znanje i zeli se u buducnosti baviti programiranjem/developmentom, model koji je ironicno prezentirao mvarga, nemjerljivo je bolje rijesenje od fakulteta.

Znanje- suvislo je uopce usporediti..rad uz 5-10 strucnjaka ili slusanje asistenta koji ne zna sto znaci "oop".
novac- pa kad se svi hvataju tih doprinosa, koliko novca jedan student utuce na 4-5 godina studiranja?
vrijeme- u 1 godinu rada u nekoj tvrtki dobiti ces puno vise znanja nego u 4-5 godina studiranja + vremenska usteda u vidu razlike izmedju studiranja i ovakvog modela.
Networking- opet nemjerljivo..upoznati i biti okruzen strucnjacima, siriti krug poznanstava ili poznavati Maricu iz sinja koja ima dobre dude.

Sigurno sam propustio istaknuti jos 100-tinjak bitnih stvari Smile

#80:   Autor: MUGDIM Post Postano: 26.02.2012. 17:38

Sta ste se uhvatili svi francike wannabe trolla kojem je najveci doseg racunalnog znanja crtanje šarenih crta ( cesta i tramvajskih pruga u osijeku ) u paintu Very Happy

#81:   Autor: francika Post Postano: 26.02.2012. 18:15

MUGDIM je napisao/la (Pogledaj post): › Sta ste se uhvatili svi francike wannabe trolla kojem je najveci doseg racunalnog znanja crtanje šarenih crta ( cesta i tramvajskih pruga u osijeku ) u paintu Very Happy

Oprosti to nisu crte nego vijuge.
I nadam se da nije nitko lud ići negdje raditi kao pripravnik gdje ga ne trebaju niti će ga trebati i svojim radom stvarati nekom kapital, a državi plaćati doprinose za rad.

#82:   Autor: MUGDIM Post Postano: 26.02.2012. 18:23

Zašto ?

Dobiješ super znanje , iskustvo , i nešto da upišeš u CV.

Ne vidim ništa loše tu...

#83:   Autor: !nnovation Post Postano: 26.02.2012. 18:51

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
I nadam se da nije nitko lud ići negdje raditi kao pripravnik gdje ga ne trebaju niti će ga trebati i svojim radom stvarati nekom kapital, a državi plaćati doprinose za rad.


Postavljas stvar na krivi nacin i jasno je da uopce pojma nemas o cemu pricas.
Svojim znanjem ne mozes takvim firmama osigurati nikakav kapital, niti bi radio na aktivnim projektima.
Uostalom, nije uopce bitno sto ces njima dati i osigurati nego sto ces dobiti zauzvrat.
Tamo si zbog sebe a ne zbog njih.

#84:   Autor: francika Post Postano: 26.02.2012. 18:59

Jadna developerska industrija s Vama takvima.
Čak bi bilo šteta da i kad budete zarađivali 15.000 kn mjesecno da ne nastavite plaćati doprinose državi i da i dalje ne radite u slobodno vrijeme besplatno za Escape. pa čak i da im to ne donosi prihode.

#85:   Autor: shofersole Post Postano: 26.02.2012. 19:02

Evo rego sam se cist da malo sudjelujem u ovom topicu Smile

ova akcija mvarge mi zvuci fantasticno. naucis nesto radit kroz par mjeseci i dobijas preporuke i znanje koje su najbitnije u IT svijetu.
najgora je stvar sto si nemozemo svi prisutiti tako nesto, a po tome ne mislism tih 1700 kn za 6 mjeseci sto bi recimo ja cak i platio bez problema, nego je skupa stvar kad ti imas obitelj i ona ocekuje da doneses kuci neku placu . treba platit sve tekuce racune , pojest i popit nesto Smile i tako 6 mjeseci , to za mene nije PLACA X 6 mjeseci - 6X1700 nego 6X(5000+1700) pa mene to ispadne 40k kn a takav luksuz si nazalost nemogu dopustit . malo cu jos pratit mvargu i preko bloga i ostalog a svima koji su u slicnoj situaciji kao ja preporucio bi internet , skripte, e knjige i ostalo.

#86:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: !nnovation Post Postano: 26.02.2012. 19:08

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Jadna developerska industrija s Vama takvima.
Čak bi bilo šteta da i kad budete zarađivali 15.000 kn mjesecno da ne nastavite plaćati doprinose državi i da i dalje ne radite u slobodno vrijeme besplatno za Escape. pa čak i da im to ne donosi prihode.

Vec smo odavno zakljucili da je model cista ironija i da tvrtke to ne rade.

Student isto tako placa fakultet, isto tako osigurava kapital tom fakultetu...sve je isto uz jednu razliku: u tvrtki ces doista nesto nauciti, i to za manje vremena.
pa sad, tko je tu lud Very Happy

#87:   Autor: francika Post Postano: 26.02.2012. 19:09

Ovaj Escape je stvarno magnet za nesposobnjakoviće.

Uopće nije ni čudo što nema stručnih developera kad im je bolje čuvat ovce nego radit za đabe, pardon, da si sami plaćaju za rad a njihov rad će Escape sebi naplatiti.

Nevjerovatan je ovakav način prikupljanja besplatne radne snage i kao besplatno obućavanje.

Ako uzmeš da obuka na učilištu košta 5.000-6.000 kn za 6 mjeseci, to se Escape-u ne isplati. Više im se isplati da im ti napraviš posla za 10.000-100.000 kn mjesečno i da te još ne plate kako se ne bi otkrilo koliko su na tebi zaradili.

Ali nije mi uopće čudno što tako razmišljate. I prethodne generacije Hrvata su radile za đabe, to je takav mentalitet ovce. To se nažalost ne može promijeniti dokle god gospodarstvo vode prevaranti i lažljivci poput ovih iz Escape-a, a ne strpa ih se u zatvor jer izigravaju Zakon.

Ali dokle god čobani imaju vlast dotle će građani biti ovce za šišanje a vukovi klati gdje stignu i kolko stignu.

Nitko Vama ne brani da idete besplatno raditi, a kad budete inzistirali da Vas zaposle onda će Vas otjerati, a za sebe naći druge ovce za šišanje. Pa već u startu Vam kažu da Vas neće zaposliti al jebiga svaki ovan kad ga šutneš opet trči prema tebi umjesto da pobjegne.

#88:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 26.02.2012. 19:27

@francika, naporan si u svom neshvacanju pocetne ironije.

!nnovation ti je dobro objasnio - ovakav zamisljeni obrazovni koncept se docekuje na noz, a on je takav da realno dugorocno donosi stvarnu vrijednost u obliku primjenjivog znanja.

S druge strane, imas fakultete ili one tecajeve, koji kostaju jednako ili vise, a ne donose realnu vrijednost (ljudi ne steknu potrebne vjestine - barem u IT sektoru).

I drzava, umjesto da se zapita o neefikasnosti takvog sustava - i dalje tapka u mraku i placa fakultete, ili sufinancira obrazovanja kroz te smijesne (barem kad je IT u pitanju) tecajeve.

Sto se tice volontiranja po firmama i ucenja uz rad - lijepo ti je mvarga napisao da to nije dozvoljeno. No, cak i da je dozvoljeno, to je realni trosak za firmu.

Na obrazovanje nekog "segrta" bi neki developer morao potrositi dnevno 2-3 sata, mozda i vise. To je 2-3 sata manje za njegov redovni rad u kojem stvara vrijednost i zaradjuje. I tako kroz najmanje 6 mjeseci ili godinu dana, koliko je potrebno da se nekog nauci do razine gdje bi njegovo znanje i vjestine mogle biti primjenjive. Naravno, postoje i oni s predznanjem i slicno, ali o njima se ne prica, oni ce se ionako zaposliti i bez ovoga ;-)

Zato sve one price o tome kako bi netko "radio besplatno, ali ga nitko ne zeli primiti" treba gledati kroz prizmu realnog troska koji firma zbog tog "volontera" ima. To mozda je besplatno iz perspektive volontera, ali nije iz perspektive firme.

Idealno rjesenje bi bilo kad bi drzava imala programe kojima bi se pokrivao ovakav oblik edukacije.

Ali takvi programi nisu u interesu ovoj drzavi, cini se. Nazalost zupaniji i gradu su u interesu poticaji za seljake i beznadno sijanje psenice i kukuruzu i ostalih neisplativih kultura s kojima drustvo gubi novac na svaki kilogram gotovog proizvoda, na svaki zasijani metar.

#89:   Autor: shofersole Post Postano: 26.02.2012. 19:28

@francika

ajd mi samo objasni kako ces bez znanja biti u mogucnosti odraditi taj posao od 10k do 100k kn i gdje ces naci taj posao ? ?

#90:   Autor: pandora Post Postano: 26.02.2012. 20:14

Nevjerojatno da je samo nekolicina ljudi shvatila prvi post mvarge u ovom topicu. Ja sam ga nekidan pročitala i samo se glasno nasmijala.
Zašto?
Zato jer je to bio sarkazam u smislu kako su u Escape-u radili odlični radnici, međutim kako Escape nije imao novaca da isplati plaće istima, dogodilo se da su ljudi potražili bolje radno mjesto.

Nadam se da sada vidite ironiju u prvom postu na ovom topicu... pretpostavljam da nakon vaših komentara mvarga nije mogao odoljeti negoli nastaviti u istom smjeru, iz čega je na kraju nastao i mali projekt/ideja Escape-u. Wink

#91:   Autor: Stella1989 Post Postano: 26.02.2012. 20:21

pandora je napisao/la: ›
Nevjerojatno da je samo nekolicina ljudi shvatila prvi post mvarge u ovom topicu. Ja sam ga nekidan pročitala i samo se glasno nasmijala.
Zašto?
Zato jer je to bio sarkazam u smislu kako su u Escape-u radili odlični radnici, međutim kako Escape nije imao novaca da isplati plaće istima, dogodilo se da su ljudi potražili bolje radno mjesto.

Nadam se da sada vidite ironiju u prvom postu na ovom topicu... pretpostavljam da nakon vaših komentara mvarga nije mogao odoljeti negoli nastaviti u istom smjeru, iz čega je na kraju nastao i mali projekt/ideja Escape-u. Wink

Pročitavši njegov prvi post u ovoj temi skontala sam na što je mislio, ali me je poslije zbunio uplaćivanjem onih doprinosa pa nisam znala je li to šala ili ne. Wink

#92:   Autor: pandora Post Postano: 26.02.2012. 20:34

@Stella1989, pa baš zato je i napomenuo kako si sami trebate platiti plaću i doprinose, jer Escape to ne može. Ako ste dovoljno dobri zaposlit će vas sigurno, ali plaće i doprinose si trebate sami osigurati, kako taj isti Escape ne bi dobio kaznu od države za neisplatu istih. Oni su na dobitku jer imaju radnika koji radi za džabe a vi ste na dobitku jer učite kroz projekte i rad u tvrtci koja ima stručnjake u tim područjima... Kada naučite dovoljno naravno da ćete posao potražiti drugdje gdje ćete biti plaćeni i naravno da nije mala stvar imati u CV-u Escape.

#93:   Autor: !nnovation Post Postano: 26.02.2012. 20:35

Ma to je protuzakonito, ne bi sigurno javno ponudio tako nesto za ozbiljno.
Malo se poigrao covjek:)

pandora je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ste dovoljno dobri zaposlit će vas sigurno,

hm, mislim ipak da pricamo o zaposljavanju segrta, ne radnika.
Ne moze segrt odraditi neku marketing kampanju, ili napisati aplikaciju..on uci i placa znanje koje dobiva kroz doprinose.

#94:   Autor: pandora Post Postano: 26.02.2012. 20:42

@!nnovation, ma to nije bila ponuda to je bio sarkazam! Sada prema toj činjenici čitaj ponovo moj post... Wink

#95:   Autor: !nnovation Post Postano: 26.02.2012. 20:59

Ma razumijem to, napisao sam odavno da je rijec o sarkazmu..pa i reklami(ipak znamo sto radi mvarga:))

ja sam dalje usao u raspravu(tko me tjerao) oko toga koji model skolovanja je bolji za pojedinca koji zeli IT karijeru..
nema to sad vise veze s mvargom i njegovom ponudom.

#96:   Autor: francika Post Postano: 26.02.2012. 21:33

Jaooooo, koji krivi kod!

Bježte Vi iz programiranja bolje Vam je. Mislim da Vas ni mr.varga ne bi htio obučavati jer bi prihode odveli u minus. Ne traži on baš tolke ovce. On ipak traži Pašku janjetinu za šišanje. Kažu da Paška janjetina ima puno vune za šišati.

#97:   Autor: mvarga Post Postano: 27.02.2012. 18:31

Bila je vrlo zanimljiva rasprava i htio bih se zahvaliti svima na sudjelovanju. Poručio bih jedino @francika i @coca cola da je napadati puno lakše od ponuditi rješenja.

Kako je ovaj koncept o kojem smo raspravljali izazvao veliko zanimanje i kako je bilo puno dobrih komentara i ovdje i na našem blogu, zaista mislim da je tema pun pogodak i da je Osijek Software City odličan projekt.

Također i obuka i izobrazba onih koji na tržištu rada traže svoju priliku. Vidimo se na nekom od budućih OSC skupova.

#98:   Autor: francika Post Postano: 27.02.2012. 20:45

Znam da je lakše napadati, zato sam ti i rekao da ne napadate ljude bezveze radi vlastite promocije i da ih ne iskorištavate da Vam besplatno donose profit varajući državu na takav način.

Ta konferencija je samo paravan da imate što staviti na YouTube, a ionako nikoga nećete zaposliti, osim da Vam rade za đabe i da Vi varate državu uzimajući novce od radnika da im od toga plaćate plaćui još da zarađujete na njihovom radu, a onda noga u dupe kad budu pitali za plaću.

Pravi Hrvatski način mafijaškog poduzetništva, kako prevariti državu, uzeti poticaje i isplatiti plaću radniku! Ako ima išta gore od toga da ne dobiješ plaću valjda je da si sam moraš platiti plaću. Stvarno je evolucija "ljudskog" uma nenadjebiva. Al što ćeš, ljudi i služe da čuvaju ovce a ne obrnuto. Ni premjer Milanović nije drugačiji pa Vam nemam što zamjeriti!

#99:   Autor: Defiant Post Postano: 27.02.2012. 22:43

francika je napisao/la: › Znam da je lakše napadati, zato sam ti i rekao da ne napadate ljude bezveze radi vlastite promocije i da ih ne iskorištavate da Vam besplatno donose profit varajući državu na takav način.

Ta konferencija je samo paravan da imate što staviti na YouTube, a ionako nikoga nećete zaposliti, osim da Vam rade za đabe i da Vi varate državu uzimajući novce od radnika da im od toga plaćate plaćui još da zarađujete na njihovom radu, a onda noga u dupe kad budu pitali za plaću.

Escape nije sudjelovao u organizaciji OSC već 4 vrlo uspješne firme koje trebaju djelatnike kakve sadašnji sustav naobrazbe nije u stanju iznjedriti pa su eto objasnili ljudima što trebaju učiti. No Escape je sudjelovao kao "donor organa" nekima od tih firmi odnosno sudjelovao je u naobrazbi/obuci nekih njihovih djelatnika na način da su oni prije bili djelatnici Escape-a pa je mvarga na osnovu toga u šali predložio "novi sustav naobrazbe".

#100:   Autor: francika Post Postano: 28.02.2012. 0:21

Defiant je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: › Znam da je lakše napadati, zato sam ti i rekao da ne napadate ljude bezveze radi vlastite promocije i da ih ne iskorištavate da Vam besplatno donose profit varajući državu na takav način.

Ta konferencija je samo paravan da imate što staviti na YouTube, a ionako nikoga nećete zaposliti, osim da Vam rade za đabe i da Vi varate državu uzimajući novce od radnika da im od toga plaćate plaćui još da zarađujete na njihovom radu, a onda noga u dupe kad budu pitali za plaću.

Escape nije sudjelovao u organizaciji OSC već 4 vrlo uspješne firme koje trebaju djelatnike kakve sadašnji sustav naobrazbe nije u stanju iznjedriti pa su eto objasnili ljudima što trebaju učiti. No Escape je sudjelovao kao "donor organa" nekima od tih firmi odnosno sudjelovao je u naobrazbi/obuci nekih njihovih djelatnika na način da su oni prije bili djelatnici Escape-a pa je mvarga na osnovu toga u šali predložio "novi sustav naobrazbe".

A zašto si izostavio u citiranju mene dio u kojem sam rekao da ako ima nešto gore od rada gdje ne dobiješ plaću za svoj rad nego moraš biti sretan što imaš posao, da je to onda model mvarge u kojem ne da ne dobiješ plaću za svoj rad kojim donosiš profit nego još moraš i platiti sam sebi plaću.
Samo mvarga nije objasnio što se dešava ako zaposlenik nije u mogućnosti sam sebi isplatiti plaću odnosno još gore platiti poslodavcu da mu isplati plaću, da li onda ostane bez plaće kao što privatnici ne isplate plaću a zaposlenici moraju biti sretni što imaju posao.
Pa zar ne bi bilo korektno da barem u Konzumovim bonovima platite doprinose za svoje radnike pa čak i bez plaće, ako ste već bjedni i nemate love, ili je stvarno dotle došlo da radnici moraju sami sebi plaćati i doprinose i plaću dajući Vama novce da to učinite umjesto njih.
Bilo bi fer da im ne date plaću kao što i još neki poslodavci ne isplaćuju plaću ali osiguravaju rad i profit poduzeću kroz taj rad, ali da Vam se još mora plaćati da ih prijavite na minimalac, pa kako to nazvati drugačije nego mitom i modernim ropstvom. Ako je dotle došlo, da čovjek mora raditi na baušteli da bi si mogao isplatiti plaću da bi mogao raditi kao developer, onda ste stvarno jadni.

Al izgleda da Vama i je cilj svima pokazati koliko ste bjedni, ne bi li izvukli koju kintu od Grada ili Županije, i usput se bogatiti na račun besplatne robovske radne snage, a ne daj Bože da im još i ne uplatite doprinose za radni staž i socijalnu zaštitu, nego da i to zadržite za sebe, a robovi ako se razbole tada mogu samo na groblje implozijom čistiti grobnice.

#101:   Autor: Coca Cola Post Postano: 28.02.2012. 1:00

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Bila je vrlo zanimljiva rasprava i htio bih se zahvaliti svima na sudjelovanju. Poručio bih jedino @francika i @coca cola da je napadati puno lakše od ponuditi rješenja.

Kako je ovaj koncept o kojem smo raspravljali izazvao veliko zanimanje i kako je bilo puno dobrih komentara i ovdje i na našem blogu, zaista mislim da je tema pun pogodak i da je Osijek Software City odličan projekt.

Također i obuka i izobrazba onih koji na tržištu rada traže svoju priliku. Vidimo se na nekom od budućih OSC skupova.


Ja nisam nikoga napao niti sam imao protiv Osijek Software City iako sam misljenja da je to cista reklama tvrtki a svi znamo dobro sto oni traze kakvo zanje i vjestine govorim za one koji su zainteresirani za taj posao..

a sto se tice escape ja sam govorio o samom cinu odnosno da radnik isplati odredjenu svotu novaca da bi dobio u ruke ugovor o radu a svi znamo sta to znaci bez obzira na pozadinu sto bi oni nekoga nesto naucili ili uveli u neki krug ljud gdje bi se mogli probiti za svoje dobro..

ovo je moj zadnji post na ovoj temi jer nema smisla raspravljati sobzirom da autor ove teme izigrava ljude jer neki nisu znali jel to istina ili nije sto pise mvarga..

#102:   Autor: DonQuijote Post Postano: 28.02.2012. 1:04

Coca Cola je napisao/la: ›
Ja nisam nikoga napao niti sam imao protiv Osijek Software City iako sam misljenja da je to cista reklama tvrtki a svi znamo dobro sto oni traze kakvo zanje i vjestine govorim za one koji su zainteresirani za taj posao..

reklama prema kome? pa te firme rade gotovo isključivo za vanjsko tržište, baš im je u interesu reklamirati se prema osječkim subjektima! Very Happy

#103:   Autor: Coca Cola Post Postano: 28.02.2012. 1:20

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la: ›
Ja nisam nikoga napao niti sam imao protiv Osijek Software City iako sam misljenja da je to cista reklama tvrtki a svi znamo dobro sto oni traze kakvo zanje i vjestine govorim za one koji su zainteresirani za taj posao..

reklama prema kome? pa te firme rade gotovo isključivo za vanjsko tržište, baš im je u interesu reklamirati se prema osječkim subjektima! Very Happy


sad me vuces za jezik pa ce mi ovo biti definitivno zadnji post! Smile

svaka reklama je dobro dosla bili oni igraci stranog trzista ili domaceg pri samom pocetku tog predavanja\prezentacije svaki predstavnik tvrtke imao je dovoljno vremena da prezentira svoju tvrku i cime se bave sto opet cine reklamu jer to su culi ne samo prisutni nego preko interneta i tv a koliko vidis mnoge ljude su fascinirali svojom pricom znaci poslo im je za rukom jedino sto vidim dobru stranu toga svega je sto daju ljudima prilku da kazu nesto i pitaju samo na zalost odgovor ce uvijek biti isti ..

#104:   Autor: DonQuijote Post Postano: 28.02.2012. 1:24

Coca Cola je napisao/la: ›
svaka reklama je dobro dosla bili oni igraci stranog trzista ili domaceg pri samom pocetku tog predavanja\prezentacije svaki predstavnik tvrtke imao je dovoljno vremena da prezentira svoju tvrku i cime se bave sto opet cine reklamu jer to su culi ne samo prisutni nego preko interneta i tv a koliko vidis mnoge ljude su fascinirali svojom pricom znaci poslo im je za rukom jedino sto vidim dobru stranu toga svega je sto daju ljudima prilku da kazu nesto i pitaju samo na zalost odgovor ce uvijek biti isti ..

ovo tvoje bi donekle i stajalo da je sve to bilo na engleskom. ovako...
a što se tiče toga da će odgovor uvijek biti isti, vjerujem da hoće: morate sami ulagati u sebe i sami učiti!

#105:   Autor: muvifrik Post Postano: 28.02.2012. 9:28

Coca Cola je napisao/la: ›
...pri samom pocetku tog predavanja\prezentacije svaki predstavnik tvrtke imao je dovoljno vremena da prezentira svoju tvrku i cime se bave sto opet cine reklamu...


Normalno da će reći nešto o svojoj firmi, jer kako će potencijalni zaposlenik znati čime se bave ako prije nikad nije čuo za njih i može li se svojim znanjem i sposobnostima uklopiti u profil tvrtke. Argument ti je stvarno stupidan.

#106:   Autor: Stella1989 Post Postano: 03.03.2012. 10:05

Coca Cola je napisao/la: ›
ovo je moj zadnji post na ovoj temi jer nema smisla raspravljati sobzirom da autor ove teme izigrava ljude jer neki nisu znali jel to istina ili nije sto pise mvarga..

@Coca Cola, mvarga nije autor teme. Ovo je vijest koju je objavila redakcija portala, a mvarga je pokrenuo raspravu u vezi tvrtke Escape.

#107:   Autor: MissTake Post Postano: 04.03.2012. 13:30

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno jadno i bijedno, u toliko uspješnoj branši Vi ne želite platiti plaću perspektivnim pripravnicima.

Čak ni država nije toliko jadna i bijedna!


država je najjadnija i najbijednija!!!
dokle god neka firma posluje država je sretna jer joj se uplaćuje PDV, za radnike ju boli rac-ku... znam xy primjera tvrki koje ne uplaćuju plaće, a država počne nešto trkeljisati tek kad se ljudi pobune i izađu na ulice, a to radi samo zato da smiri novinare koji će ionako za par dana pisati o j*** Simonici ili Soraji. Kad je država zatvroila neku firmu jer radnici nisu dobili 3mj plaću? Kad je država zatvorila neku firmu jer nije godinama uplaćivala doprinose?
Onda se postavi pitanje a što ljudi šute??? Šute jer su stari, imaju djecu i ne mogu ništa uvjetovati i sretni su jer dobiju plaću, a mirovina??? To ide politikom "jbg o tome ću razmišljati kad dođe vrijeme za to, a valjda će do tada biti bolje, izvući ćemo se iz krize i država će uplatiti"


mario15@ poticaji su "mazanje" očiju. većina poslodavaca koji su jednom pokušali ostvariti te poticaje i vidjeli koje uvjete trebaju ispunjavati, su odustali


ako escape stvarno nudi znanje za taj novac, ne vidim zašto ne bi radili za njih. 15 000 - 110 000 kn za obučavanje je jako skupo
ali ako gledaš npr 4 godine faksa gdje svaka dođe barem 5000kn pa kvazi tečajeve po raznoraznim školama u Osijeku gdje i piljarica dobije diplomu da je završila samo ako uplati školarinu iznos nije velik. Samo opet ne znam koju osnovicu prijavljujete radnike, ako uzmete državni minimalac 2814 bruto (i nema prekovremenih), godina ne može izaći toliko puno.

mene fascinira kad otvorim stranice od škola i pogledam tečajeve, 15 000kn, 3 mj i postaneš ovlašteni računovođa. Pa umiiiireeeeeeem od smijeha. TRenutno se time bavim i samo mogu konstatirati da nema šanse da se nauči nešto više od osnova u 3mj, upoznata sam sa predavanjima u nekim školama, one nude samo teorijsko znanje. Ono što ljudi trebaju je driblanje po firmama, dakle da te neki računovodstveni servis uzme i da ti se pokazuju računi itd. Sve ostalo ne dolazi u obzir (govorim konkretno o mojem području)

još mi je nešto nelogično... dakle vi uzmete nekoga i obučavate, on uplaćuje sma sebi plaću, radi za vas besplatno, a vi na njemu zarađujete jer prodajete gotov proizvod kupcima, koja je onda logika da kad dobijete kompletnu osobu tj radnika on ode u bolju firmu? Po mojoj logici poanta firmi je stvoriti kompetentnog radnika i onda ga zadržati.

dakle ovdje ispadne:
platiš
dobiješ znanje
radiš na pravim projetkima
dobiješ drugdje bolje plaćeni posao i odeš

što i nije loše (govorim sa stajališta escapea) ako se postaviš kao firma koja obučava

realno jel' bolje platiti kvazi tečaj gdje se uči tako što gledaš powerpoint prezentacije ili odeš npr u knjigodstveni servis i oni ti daju par komitenata na kojima ti učiš i netko te nagleda???

meni ne pada ni napamet plaćati tečajeve po raznoraznim školama, radije radim besplatno, ali da dobijem neko znanje. Svi koji su pokušali dobiti i volonitranje u ozbiljnim firmama samo da dobiju neko znanje shvaćaju o čemu govorim.


ako ćemo govoriti da li je protuzakonito to što escape radi, ajmo se onda zapitati koliko je ljudi iz pravne struke sretno da negdje odradi svoj pripravnički i sami sebi uplaćuju plaću i doprinose minimalno 18mjeseci da steknu pravo izlaska na pravosudni ispit? gdje je sad tu država???? s time da je njihov minimalac duplo veći od državnog minimalca.




http://www.hzz.hr/
Trenutačni broj nezaposlenih
340280
Broj slobodnih
radnih mjesta
5537


Zadnja promjena: MissTake; 03.05.2012. 21:14; ukupno mijenjano 2 put/a.

#108:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: francika Post Postano: 12.03.2012. 20:27

Evo mvarga, pogledaj ovaj link i zaposli ljude a ne da ti rade na crno kao robovi i donose ekstra profit.

#109:   Autor: Nandino Post Postano: 12.03.2012. 22:22

Osijek Software City, prilog na HRT-u, u emisiji "Hrvatska uživo" 12.03.2012.


#110:   Autor: PEGY Post Postano: 13.03.2012. 10:35

Very Happy

Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 21:24; ukupno mijenjano 1 put.

#111:   Autor: francika Post Postano: 13.03.2012. 11:15

To im nije u interesu.

#112:   Autor: steam Post Postano: 12.04.2012. 19:40

Miroslave, čini se da imate dobre veze u novoj vlasti, Vaš se prijedlog ozbiljno razmatra. Smile

#113:   Autor: francika Post Postano: 12.04.2012. 20:24

Jebiga, mvarga je zaboravio patentirati robovski rad. Smile

#114:   Autor: francika Post Postano: 15.04.2012. 19:11

Evo kako Vas je mvarga htio prevariti.

Htio Vam je uzimati čak do 110.000 kn pa i više da Vam uplaćuje doprinose i isplaćuje minimalac od 1.600 kn.

Na kraju godine država mvargi vrati novce uplaćene za doprinose, a plaću koju si sami plaćate tj. plaćate mvargi zapravo bi Vam plaćala država, a svi novci bi ostajali firmi mvarge.

Dakle, da to nije tako, mvarga bi to već odavno demantirao ali nije jer je država upravo otkrila način na koji Vas je mislio varati (pljačkati) i uzimati Vam novce.
Sad šuti ko bubica i ne pravi se više pametan, valjda je skužio kakav je prevarant pa ga je sramota. Čak se i njegov direktor sada sprda s njim jer nije predvidio razotkrivanje gnjusne prevare od strane države Hrvatske.

#115:   Autor: !nnovation Post Postano: 15.04.2012. 21:15

Uf, dobro da si nas upozorio.

#116:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao Autor: francika Post Postano: 16.04.2012. 16:02

Evo mvarga, propao Vam je plan da pokradete mlade i naivne ljude.

Osijek031.com » Vijesti » Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::