Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
ned 31. 05. 2026.
GISKO: Izložba s...
Young Leaders Fe...
Jug II slavi Dan...
Plesni klub &quo...
CineStar Osijek ...
pon 01. 06. 2026.
Gimnastički klub...
Young Leaders Fe...
Plesni klub &quo...
CineStar Osijek ...
uto 02. 06. 2026.
EFOS: Konferenci...
"POZOR! Pli...
Knjižnica Centra...
Plesni klub &quo...
CineStar Osijek ...
sri 03. 06. 2026.
I. gimnazija Osi...
FFOS: Predavanje...
Glazbena škola F...
Plesni klub &quo...
CineStar Osijek ...
čet 04. 06. 2026.
Trodnevni spekta...
Plesni klub &quo...
pet 05. 06. 2026.
Trodnevni spekta...
13. FarmShow Osi...
Galerija Kazamat...
Plesni klub &quo...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zamjenik gradonačelnika i predsjednik Organizacijskog odbora Osječkog ljeta kulture 2023. Dragan Vulin i ravnatelj Kulturnog centra Ivan Kristijan Majić u srijedu su na konferenciji za novinare najavili najveću kulturnu manifestaciju istočne Hrvatske te predstavili njezin program.

Nakon prošlogodišnjeg ljeta i iskustva programa u raznim kategorijama u čitava dva ljetna mjeseca, OLJK je i za 2023. pripremio 86 raznolikih programa, kojima Osijek kao kulturna metropola istoka Hrvatske nudi sadržaje za oko 800.000 stanovnika i posjetitelja Slavonije, Baranje i Srijema.

OLJK je projekt Grada Osijeka za čiju je realizaciju zadužen Kulturni centar Osijek, a uz ovu ustanovu, u provođenju programa uključene su i sve druge kulturne ustanove u gradu – HNK u Osijeku, Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku, GISKO, Muzej likovnih umjetnosti, Muzej Slavonije, Arheološki muzej u Osijeku, Gradske galerije Waldinger te Državni arhiv u Osijeku.

Proračun ovogodišnjeg OLJK-a iznosi 200.000 eura, od čega trećinu sredstava osigurava Grad Osijek, trećinu Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, a ostatak osigurava Osječko-baranjska županija, Turistička zajednica Grada Osijeka te sponzori i donatori među kojima valja posebno istaknuti Hrvatsku poštansku banku.

Svečano otvorenje bit će 27. lipnja 2023. (utorak) u 21 sat, a sa zadovoljstvom najavljujemo da će tom prilikom nastupiti nacionalni ansambl LADO sa svojim programom Ladom po svijetu kojega će premijerno izvesti upravo na OLJK-u
“, naveo je Dragan Vulin.

Ovogodišnji OLJK nastavlja s programskim usmjerenjem ka popularizaciji i razvoju publike. Programi komuniciraju jako široku publiku, od djece, ljubitelja filma, glazbe, klasičnijih ili modernijih izričaja, tradicije, likovne umjetnosti i kazališta. Po ovome pristupu Osječko ljeto kulture jedinstvena je manifestacija u Hrvatskoj.

Lokacije koje aktivira Osječko ljeto kulture raznolike su i atraktivne te šalju sliku Osijeka kao ambijentalnog, povijesnog grada punog potencijala. OLJK će tako programe održati na Trgu Vatroslava Lisinskog u Tvrđi, u dvorištu Stare pekare, u Galeriji Waldinger, Barutani, Muzeju Likovnih umjetnosti, Galeriji Knifer, na krovu i u maloj dvorani Kulturnog centra Osijek, Dječjem kazalištu, Donjodravskoj obali kod Kožare, Platou Eurodoma, Katakombama, Državnom arhivu, Parku kralja Tomislava, Muzeju Slavonije i Arheološkom muzeju u Osijeku.

OLJK će i ove godine imati međunarodne programe ostvarene u suradnji s Francuskim institutom i Veleposlanstvom kraljevine Maroko te Institutom Liszt iz Zagreba
“- rekao je Ivan Kristijan Majić.

Ulaz na sve programe OLJK-a i ove godine je besplatan, a za programe s ograničenim brojem mjesta, uz prethodnu rezervaciju putem telefona ili e-maila, bit će osigurane besplatne ulaznice koje će se moći preuzeti u Kulturnom centru Osijek ili na lokacijama izvedbe uoči predstave.

[klik za uvećanje]


[klik za uvećanje]


[klik za uvećanje]


[klik za uvećanje]


[klik za uvećanje]


[klik za uvećanje]


[klik za uvećanje]




Tekst i foto: Grad Osijek


 Stranica prilagođena ispisu