Forum: Kolumne, komentari & osvrti Topic: Ne bojte se, Ja je s vama --------------------------------- Redakcija 031: Bolje ideje za potrošiti 43 000 000 kuna naši političari se sigurno nisu mogli dosjetiti. Poput nazovi džokera "naručili" su dolazak Svetog Oca, baš par mjeseci prije izbora. Koja slučajnost. Kako to i biva, papa je dočekan poput svake važne osobe koja dolazi u našu zemlju, doduše, možda malo svečanije, ipak je neka vrsta popa. Oko samog njegovog dolaska stvorila se tolika halabuka kakvu preko Facebook-a nije uspio pokrenuti niti sam Pernar. Sjećate ga se? U tih 48 sati zaboravili smo da nam je struja i dalje skupa, cijena namirnica svakodnevno raste, rasprodaju se državne firme, očevi nam gube poslove, a lopovi su i dalje na vlasti. Siguran sam da ne postoji građanin koji se nije pitao koliko će nas dolazak pape Benedikta XVI. koštati. Zapravo, cijena je tu najmanji problem, ali ju svakako plaćamo mi, porezni obveznici, kroz više ni sam ne znam koje načine s kojima se svakodnevno borimo. U nekoliko desetaka sati pretvorili smo se u Big Brothera i s nestrpljenjem čekali kada će završiti ceremonija kako bismo u ispovjedaonicu pozvali drage nam političare, nominirali ih, a nekima čak dali i imunitet. Ipak smo katoličko društvo, neki od nas stvarno vjeruju da nas je papa posjetio zato jer nas voli. Njegov posjet budno će pratiti gotovo svi ukućani preko televizije koja će prokleto trljati ruke zbog gledanosti, a roditelji neće prebacivati programe čak ni u pauzi kad su reklame, da slučajno ne bi propustili kako se papa rukovao s Thompsonom. Možda Marko i papa budu i zapjevali. Sva sreća da je kvalifikacijska utakmica Hrvatske i Gruzije odigrana dan prije, inače bismo ju gledati na bosanskoj televiziji. Oni koji su pak malo bogatiji i veći vjernici od ostalih, otići će organizirano autobusima u Zagreb kako bi osjetili punu snagu vjere u istinu i život. Vratit će se puni dojmova, a neki će i samostalno održati svoju misu. Gotovo ne postoji portal na kojem dolazak pape nije vijest stavljena na naslovnu stranicu, kroz nekoliko najposjećenijih članaka s najviše klikova, tik do reklame kako uštedjeti svoje novce. Jednostavno, nemojmo davati milostinju, lukno i sve ostale izdatke koje Crkva traži od nas, ionako će nas sada opustošiti za popriličnu svotu. Naravno da vama, dragim vjernicima, beskičmenjacima i slijepim zanesenjacima u religiju koja njeguje iste običaje kao i barem 10 drugih religija nije bitno što se s tim novcem mogao napraviti novi dom za nezbrinutu djecu, kilometri autoceste, nova postrojenja za proizvodnju, zaposliti mladi ljudi koji s fakultetskom diplomom godinama sjede na birou ili, još bolje, po cijele dane rade kod arogantnih Dalmatinaca za 4000 kuna. Kad je vjera u pitanju, idete do te mjere da ste spremni svojoj djeci uzeti iz usta, ne kupiti im nove tenisice i štedjeti na hrani kako biste pozlatili popovima hramove i kupili im nove automobile. Kako biste se dokazali kao veliki vjernici, pogotovo ovi sa sela, nedjeljom se natječete tko će dati veći prilog Crkvi, što pop s lakomim osmijehom na kraju mise pročita pred okupljenim ovcama, a tu i tamo zaboravi pribilježiti, pa trag novca misteriozno nestaje. Možda me najviše boli to što ćete vi, moji dragi sugrađani, dolazak pape pribilježiti kao uspjeh ovom cirkusu od vladavine koalicijske vlade, pa se s pravom moram bojati da postoji mogućnost da vam zamažu oči i ponovno na izborima glasate za njih. Znate na koga mislim. Olako postoji mogućnost da papi slučajno izleti nemojte crveno ili da zapjeva s Thompsonom nemoj ići lijevo... Kakva bi samo strka nakon toga nastala. Vrlo vjerovatno bi Thompson dobio zeleno svjetlo za koncert u Puli. Jeste li svjesni da se u ta dva dana za sigurnost jednog zapravo nepoznatog čovjeka brine toliko policajaca i specijalaca da bismo mogli organizirati europsko prvenstvo u malom nogometu? Zašto se, recimo, toliko policajaca ne okupi kad osuđivani nasilni muž premlati ženu, prije nego ona završi 2 metra pod zemljom ili kad tatin sin pregazi 2 maloljetnice automobilom za koji nije imao vozačku dozvolu? A da ste se na tih 48 sati odlučili potpuno posvetiti svojim voljenima, bližnjima koji su tu samo i zbog vas, trpe vaše prohtjeve, brinu se za vaše zdravlje, tuguju i raduju se skupa s vama, život bi vam bio kud i kamo sretniji i ispunjeniji. Dok vi trčite u Crkvu i ližete popovima noge, pravi ispit vjere nalazi se unutar vaše obitelji. Da ste se na tih 48 sati odlučili pomoći onima koji nemaju svoje roditelje, djeci bez krova nad glavom, prihvatili ih u svoju zajednicu, pa da i oni barem na kratko osjete toplinu doma koja im je sebično uskraćena, koliko biste tada bili bliže Bogu? Zašto niste u sve te autobuse posjeli djecu koja nikada nisu vidjela more i priuštili im nešto što bi u njima izazvalo divljenje i pamćenje do kraja života? Koliko biste tek onda bili bliže Bogu? Ali ne, bitno je pokazati se vjernikom, bacati novce u vjetar, sjediti u prvom redu klecala i kupovati ulaznicu za Raj. Tekst: Hrvoje Jurić Foto: Glas Slavonije/foto-arhiv 031 Coca Cola: Napokon neki posteni tekst na osijek031! Za 43 000 000 kuna moglo se mnogo radnih mjesta spasiti a i otvoriti, ova drzava i narod ni ne zasluzuju bolje! cavino: ma koji si ti levat,Juriću..pa to je zadivljujuće...u trendu je Crkkvu zvati firmom...brojiti koliko Sveti otac ima novaca i ostale nebuloze..pa se i ti pridružio tome trendu..pa šta bi trebo Sveti otac..da ti plati ratu sruje..? da ti Crkva plati ljetovanje?koje ti nebuloze tu spominješ pa to nebi pojeo ni pass maslom..kako god,mi ćemo i dalje vjerovat Svetoj crkvi i Svetom ocu..i moliti se za izgubljene ovčice. neo091: svaka čast za članak! tamna strana: cavino je napisao/la: ma koji si ti levat,Juriću..pa to je zadivljujuće...u trendu je Crkkvu zvati firmom...brojiti koliko Sveti otac ima novaca i ostale nebuloze..pa se i ti pridružio tome trendu..pa šta bi trebo Sveti otac..da ti plati ratu sruje..? da ti Crkva plati ljetovanje?koje ti nebuloze tu spominješ pa to nebi pojeo ni pass maslom..kako god,mi ćemo i dalje vjerovat Svetoj crkvi i Svetom ocu..i moliti se za izgubljene ovčice. ne bi trebao placati struju...ne treba platiti ljetovanje....al definitivno se iz moje place ne bi trebalo izdvajati za crkvu d.o.o. no u jednom se definitivno slažem s tobom...a to je da vam pristaje taj naziv....ovcice koje slijepo vjerujete svom pastiru silvio: ...zahvljujem Bogu što takvi kao autor teksta nisu bili na susretu sa Svetim Ocem, i što takvi širitelji mržnje protiv Crkve u Hrvata nisu njezini vjernici...i što pričaju gluposti o boljem odlasku djece na more nego dolasku Svetog Oca...a čuj i ja nisam nkada išao kao djete na more i nisam imao dovoljno za život, pa ti se bivša juga nije toliko brinula o meni i mojem odlasku na more jer su uvijek išli oni " Bađe sa vrha"...u ostalom zašto se ti toliko buniš protiv toga a sam nisi ni pomakao mali prst da bi se djeca koja nisu vidjela more odvela na ljetovanje...koji klinac, nisi prosvjedovo nego tu na jednom malom portalu pišeš tekst pun mržnje i sotonizma...i ako te zanima svi koji su išli iz Hrvatske išli su besplatno, jer su se propusnice dobivale besplatno samo si se morao prijaviti da ih podigneš...i baš mi je drago što ti nisi vjernik... tonka_21: Kad netko pretjeruje, onda uistinu pretjeruje. Mislim da je bolje reci svoje misljenje nego krasti tudje i svojim tekstovima slijediti "trendove" samo da bi dobio dobre komentare..prejadno! Daystrom: http://www.fizzit.net/hr/vijesti-i-politika/komentari-i-kolumne/1715-antikatolicka-histerija- Brick Top: Koji odvratan tekst. U biti, u zadnjih par dana gotovo svaki "naš" portal je objavio na desetke antipapinskih i antikršanskih tekstova. To nije moja paranoja, negonotorna činjenica koju svatko može provjeriti posjetom na neki od portala. Očito je i ovaj portal podlegao pljuvački nastrojenim medijima. A vi neki se zapitajte tko je tu zapravo ovca: vjernici (npr. ono mnoštvo mladih koji su sinoć na Trgu bana Jelačića stvorili neopisivu atmosferu, da ti suze radosnice na oči idu, koja je prikazana u cijelom svijetu) ili oni koji nasjedaju na ove prozirne i "trendy" članke:wink: P.S. nisam vjernik. Mrky007: Portali traže čitanost, da se razlikuju od Tv koji stalno vrti Papu oni moraju ići na ovako niske i jadne napade jer samo prepirkom po forumima i fejsu dobijaju brojnije posjete. Slične su i političke svađe i zakuhavanje. Nisam ni ja neki jaki vjernik ali ovakvi tekstovi me zapravo više približavaju crkvi i vjeri nego što mi je ogade. Kolko god oni u svojim redovima imali grešaka ipak se ne mogu mjeriti sa ovom mržnjom . Bog i Hrvati! Duminske Trake: Katolik jesam,ne idem u crkvu ali se barem ponašam katolički,a ne kao većina licemjera koja se otišla slikati s papom a sutra će opet sve po starom - krasti,lagati i tako dalje. Nemam ništa protiv pape mada mislim da se moglo i s manje policije,helikoptera i drugih kerefeka,ovako više izgleda kao da je papa političar nego neki duhovni vođa s porukom mira. Nažalost kod nas se posjet pape ipak ispolitizirao i koristi se za raznorazna šepurenja političara. Kad smo već kod njih sramota je da bivši predsjednik Mesić nije bio pozvan u HNK,ako ništa drugo on je bio taj koji je uopće i pozvao papu. Vi koji ste veliki vjernici preispitajte se koliko živite katoličkim životom,koliko poštujete i volite ljude oko sebe (ali sve,pa i strance),a vi koji pljujete po svemu tome se isto preispitajte da li je to pametno raditi samo zato da bi se nekog pljuvalo. pronoob: mislio sam da bi bar redakcija 031 trebala biti ne pristrana, a ne ovakve gluposti pisati naravno da bi bilo bolje da je tih 48 000 000 kn stavljeno sa strane i da je to otišlo u džep nekih koji stvarno nemaju, ali kod nas je to nemoguće da se nije dalo za dolazak pape, sjelo bi kosorici i ostatku bande na račun tak da ne vidim u čem je problem? gadite mi se više s tim svim sranjima od tekstova koje čitam zadnja 2-3 dana po netu, skupljate neke jeftine bodove na tome što serete gluposti samo zato da bi vam se njih par divilo kako se popili pamet svijeta cavino: Tamna strana..tvoj niksve govor ;) Dylan: Protiv religioznih fanatika se ne može... Juriću, thumbs up za ovaj tekst :) Hadzo: Kao netko tko je primio sve kršćanske sakramente a potom okrenuo leđa crkvi shvativši o kakvoj se instituciji zla tu radi, moram reći da su mi ova dva dana povodom dolaska El Papinja donijela duševni odmor od svih domaćih tv programa. Eto, barem neka korist od toga, he he he. Inače prezirem i mrzim iz dubine duše i crkvu i njenog glavnog kuma i sve što oni predstavljaju tako da mi je drago što je putujući cirkus Benedikta 16. završio pa se možemo vratiti dreku u kome se nalazimo. Ostaće trag na mestu cirkuske šatre...Ili možda neće? :P :P :P Coca Cola: pronoob je napisao/la : mislio sam da bi bar redakcija 031 trebala biti ne pristrana, a ne ovakve gluposti pisati naravno da bi bilo bolje da je tih 48 000 000 kn stavljeno sa strane i da je to otišlo u džep nekih koji stvarno nemaju, ali kod nas je to nemoguće da se nije dalo za dolazak pape, sjelo bi kosorici i ostatku bande na račun tak da ne vidim u čem je problem? gadite mi se više s tim svim sranjima od tekstova koje čitam zadnja 2-3 dana po netu, skupljate neke jeftine bodove na tome što serete gluposti samo zato da bi vam se njih par divilo kako se popili pamet svijeta To nisu gluposti nego cinjenice! Tesko je vidjeti i cuti da se toliki novci trose uz veliku nezaposlenost a novci su od gradjana koji idu u Crkvu d.o.o. Papa nece zasposliti nitkoga od nezaposlenih a niti ce nahraniti gladna usta.. veliki je to biznis dolaskom pape u Hr. veliki se novci zaradjuju. A da o svecenicima ne pricam potpuno su izgubili svoju namjenu i ne rade svoj posao. Zar mislis da bi siromah trebao slusati propovjed (o bajnom zivotu) nekoga tko ima hrpetinu zlata na sebi i vozi zadnju novu mecavu (mercedes) ? Sve je vise ljudi i osvjesteno da ovo sto danas cini crkvu nije uopce ono sto bi trebalo biti! metalac-os: Jedinog papu kojeg priznajem je Papa Ivan Pavao II, ovaj papa sa prada cipelicama me ne zanima.. Tolko para utući u jedan posjet je previše suludo...Katolik jesam, no crkva i svecenici mi se gade, da oni zive od milodara naroda bez ijedne kune iz proracuna vidli bi onda kolko bi njih vozilo passate, mercedese, audije itd... PEGY: Coca Cola je napisao/la: da se toliki novci trose uz veliku nezaposlenost a novci su od gradjana koji idu u Crkvu d.o.o. Papa nece zasposliti nitkoga od nezaposlenih a niti ce nahraniti gladna usta.. veliki je to biznis dolaskom pape u Hr. veliki se novci zaradjuju. u jednoj rečenici sam sebe pobiješ-daj se odluči jeli to biznis i zarada ili uludo bačen novac? samo se oko novca vrtite, a sam papa je izuzetno skroman čovjek i nije tražio to sve preseravanje oko njega. A zamislite da mu se tek nešto i dogodilo (što nije nemoguće jer budala je svugdje oko nas),koliko bi tek onda imali štofa za sranje po forumima!? locutus of borg: metalac-os je napisao/la: Jedinog papu kojeg priznajem je Papa Ivan Pavao II, ovaj papa sa prada cipelicama me ne zanima.. Tolko para utući u jedan posjet je previše suludo...Katolik jesam, no crkva i svecenici mi se gade, da oni zive od milodara naroda bez ijedne kune iz proracuna vidli bi onda kolko bi njih vozilo passate, mercedese, audije itd... Slažem se s tobom za Papu Ivana Pavla II. ali o drugim stvarima nemoj pričati ukoliko ih ne razumiješ. slažem se da ima licemjernih svećenika i onih koji su potpuno zastranili, ali ne živi većina svećenika onako kako se tu i tamo provuče neka vijest po novinama. svećenici su skromni ljudi koji imaju radno vrijeme 0-24 i čine sve kako bi pomogli ljudima oko sebe (barem oni koje ja znam, a ima ih puno). milostinja se skuplja za redovite troškove župe (režije, održavanje i dr), te za ljude iz župe kojima je potrebna pomoć ili za pomoć različitim udrugama. ono što ostaje u crkvi za svećenika jest lukno. lukno je obvezni godišnji doprinos župljana za uzdržavanje svećenika. ne znam koliki je to točno iznos, ali nije veliki. neki svećenici i taj prihod ostavljaju u crkvi. i btw, svima vama "vjernicima" koji pljujete po svećenicima kao i nekolicina mojih prijatelja, te vam se zbog njih gadi crkva: trebali ste naučiti da se u crkvu ne ide zbog svećenika, već zbog molitve i susreta s Isusom. ponašanje crkve nebi trebalo nikako utjecati na vašu vjeru, ali najlakše je dignuti ruke od svega i smišljati isprazne izgovore. ivan_hoee: Brick Top je napisao/la: Koji odvratan tekst. U biti, u zadnjih par dana gotovo svaki "naš" portal je objavio na desetke antipapinskih i antikršanskih tekstova. To nije moja paranoja, negonotorna činjenica koju svatko može provjeriti posjetom na neki od portala. Očito je i ovaj portal podlegao pljuvački nastrojenim medijima. A vi neki se zapitajte tko je tu zapravo ovca: vjernici (npr. ono mnoštvo mladih koji su sinoć na Trgu bana Jelačića stvorili neopisivu atmosferu, da ti suze radosnice na oči idu, koja je prikazana u cijelom svijetu) ili oni koji nasjedaju na ove prozirne i "trendy" članke:wink: P.S. nisam vjernik. ovaj komentar je pogodio bit onoga što bi ja rekao! ti si jedan NAZOVI NOVINARČIĆ, i hvala ti što postojiš, puno je lakše otići na wc nakon ovog tvog 'članka' i pošteno se posrati! DonQuijote: locutus of borg je napisao/la: trebali ste naučiti da se u crkvu ne ide zbog svećenika, već zbog molitve i susreta s Isusom. ono što ja ne razumijem jest sljedeće... koja je svrha odlaska u crkvu? ne može li se vjernik obratiti bogu i izvan te građevine? treba li vjerniku posrednik između njega i boga? ako treba, je li to istinska vjera? ako ne treba, čemu onda sva ta šarada? jasno mi je zašto su crkvi potrebni vjernici, ali mi nije jasno, ako postoji istinska vjera, zašto je vjerniku potrebna crkva. poison_ivy: DonQuijote je napisao/la: locutus of borg je napisao/la: trebali ste naučiti da se u crkvu ne ide zbog svećenika, već zbog molitve i susreta s Isusom. ono što ja ne razumijem jest sljedeće... koja je svrha odlaska u crkvu? ne može li se vjernik obratiti bogu i izvan te građevine? treba li vjerniku posrednik između njega i boga? ako treba, je li to istinska vjera? ako ne treba, čemu onda sva ta šarada? Upravo tako, Franjevci ce vam uglavnom reci da mozs, dok neki drugi ce vecinom propagirati dodji, plati pa onda idi ... A bas sam jce gledao emisiju "nedjeljom u 2" gdje je bio jedan svecenik koji je sam sebe utjerivao u lazi i pricao o tome kako drzavu vode "idioti" pa onda poslije kako je on tu mislio na one koji se ne razumiju u politiku, pa onda sve poricao, da bi poslije i sam rekao kako se Crkva bazira na tome kako su nekad oni bili iznad vladara i poglavara drzava i da su oni imali najvise novca pa se vecina navikla na takav nacin zivota ... "Kako netko tko progovara o siromastvu i Isusovim stopama moze zivjeti u palaci od mramora i zlata" bilo je pitanje, a odgovor je u stilu toga da Crkva i dalje zgrce sto je njihovo. A sad malo da se vratim na ovaj prvi post, vi koji zagovarate da je sve ovo u redu, jeste li svjesni da u EU crkvu smatraju PROFITNOM organizacijom i da od svih zemalja koje nas okruzuju smo mi u manjini onih gdje Crkva NE placa porez. U vecini drugih zemalja Crkva placa porez. A da ne govorim o drugim temama gdje sam i sam svjedocio da svecenik koji vodi misu prica o tome tko treba za koga glasati, te u BiH da je jedan svecenik trebao biti izabran za gradonacelnika (pa se poslije izjasnio kako za njega nisu "ovosvjetovne duznosti jer njega cekaju duznosti na onom svijetu"). A da ne govorim da Papa dolazi kod nas u vrijeme najvece krize i naravno, odjednom imamo love ko da na drvecu raste da mu zlatom poplocamo pod, zakrcimo ljudima tramvaje i vlakove da ne mogu doci sa fakulteta doma, pogotovo ako stanuju dalje, te da par puta budu poslani u rodni kraj od strana velikih vjernika koji se svim silama trude doci sto blize Papi ... Iskreno, zao mi je nekolicine iskrenih vjernika jer ih gomila ovakvih "zaglusi" pa ih je tesko naci i onda vecina prica kao da su svi takvi "neiskreni vjernici". Mislim da je Papa (aka Sveti Otac) dosao u najgore moguce vrijeme kod nas, te da svakako nije bilo potrebe za ovolikim pripremama kolike su napravljene niti za ovakvim rasipanjem (a garantiram da ce uskoro PDV skociti gore kako bi pokrili izdatke za koje nas nisu ni pitali. Zasto ona vlada koja ga je i zvala ne plati sve ovo, prije bismo izasli iz krize da se oni odreknu i 5% koje nece ni osjetiti (ali su oni u potpunosti oslobodjeni PDV-a i ostalih 'sitnica' koje "normalan" puk u "demokratskoj" drzavi mora placati). Zakljucak: LO0L exHOP3on: nek je on nama došao, lijepo je to, mislio sam da nas za razliku od Ivana Pavla II neće ni posjetiti, no da se prisjetimo: Bozanić: Od 12 do 14 milijuna kuna za Papin posjete odakle se stvorilo dodatnih 30+/- milijuna??? ispričavam se na pogrešno postavljenom pitanju, ispravnije bi bilo "Gdje je nestalo 30+/- milijuna?" locutus of borg: poison_ivy je napisao/la: DonQuijote je napisao/la: locutus of borg je napisao/la: trebali ste naučiti da se u crkvu ne ide zbog svećenika, već zbog molitve i susreta s Isusom. ono što ja ne razumijem jest sljedeće... koja je svrha odlaska u crkvu? ne može li se vjernik obratiti bogu i izvan te građevine? treba li vjerniku posrednik između njega i boga? ako treba, je li to istinska vjera? ako ne treba, čemu onda sva ta šarada? Upravo tako, Franjevci ce vam uglavnom reci da mozs, dok neki drugi ce vecinom propagirati dodji, plati pa onda idi ... A bas sam jce gledao emisiju "nedjeljom u 2" gdje je bio jedan svecenik koji je sam sebe utjerivao u lazi i pricao o tome kako drzavu vode "idioti" pa onda poslije kako je on tu mislio na one koji se ne razumiju u politiku, pa onda sve poricao, da bi poslije i sam rekao kako se Crkva bazira na tome kako su nekad oni bili iznad vladara i poglavara drzava i da su oni imali najvise novca pa se vecina navikla na takav nacin zivota ... "Kako netko tko progovara o siromastvu i Isusovim stopama moze zivjeti u palaci od mramora i zlata" bilo je pitanje, a odgovor je u stilu toga da Crkva i dalje zgrce sto je njihovo. A sad malo da se vratim na ovaj prvi post, vi koji zagovarate da je sve ovo u redu, jeste li svjesni da u EU crkvu smatraju PROFITNOM organizacijom i da od svih zemalja koje nas okruzuju smo mi u manjini onih gdje Crkva NE placa porez. U vecini drugih zemalja Crkva placa porez. A da ne govorim o drugim temama gdje sam i sam svjedocio da svecenik koji vodi misu prica o tome tko treba za koga glasati, te u BiH da je jedan svecenik trebao biti izabran za gradonacelnika (pa se poslije izjasnio kako za njega nisu "ovosvjetovne duznosti jer njega cekaju duznosti na onom svijetu"). A da ne govorim da Papa dolazi kod nas u vrijeme najvece krize i naravno, odjednom imamo love ko da na drvecu raste da mu zlatom poplocamo pod, zakrcimo ljudima tramvaje i vlakove da ne mogu doci sa fakulteta doma, pogotovo ako stanuju dalje, te da par puta budu poslani u rodni kraj od strana velikih vjernika koji se svim silama trude doci sto blize Papi ... Iskreno, zao mi je nekolicine iskrenih vjernika jer ih gomila ovakvih "zaglusi" pa ih je tesko naci i onda vecina prica kao da su svi takvi "neiskreni vjernici". Mislim da je Papa (aka Sveti Otac) dosao u najgore moguce vrijeme kod nas, te da svakako nije bilo potrebe za ovolikim pripremama kolike su napravljene niti za ovakvim rasipanjem (a garantiram da ce uskoro PDV skociti gore kako bi pokrili izdatke za koje nas nisu ni pitali. Zasto ona vlada koja ga je i zvala ne plati sve ovo, prije bismo izasli iz krize da se oni odreknu i 5% koje nece ni osjetiti (ali su oni u potpunosti oslobodjeni PDV-a i ostalih 'sitnica' koje "normalan" puk u "demokratskoj" drzavi mora placati). Zakljucak: LO0L slažem se s tobom da se u svemu pretjeruje, te da se crkva dosta politizirala. nitko ne kaže da je to u redu. ja samo želim reći da crkva kao organizacija nebi nikako smjela utjecati na tvoju vjeru. nisam ni ja neki vjernik (uglavnom nedjeljne mise i blagdani), ali volim otići u crkvu. jednostavno se puno ljepše osjećam kada se u crkvi pomolim i pričestim , kada čujem djecu kako pjevaju u zboru i kada vidim puno mladeži na misi. lijepo je to, trebao bi otići i doživjeti to. nije isto kao molitva kod kuće, ne može nikako biti isto... ja sam kao klinac izbjegavao mise jer su samo "papci" išli na misu, ali sada vidim koliko je to zapravo lijepo kada vidim da u crkvi nisu samo babe koje su se usrale sada kada su jednom nogom u grobu... DonQuijote: locutus of borg je napisao/la: DonQuijote je napisao/la: ono što ja ne razumijem jest sljedeće... koja je svrha odlaska u crkvu? ne može li se vjernik obratiti bogu i izvan te građevine? treba li vjerniku posrednik između njega i boga? ako treba, je li to istinska vjera? ako ne treba, čemu onda sva ta šarada? nisam ni ja neki vjernik (uglavnom nedjeljne mise i blagdani), ali volim otići u crkvu. jednostavno se puno ljepše osjećam kada se u crkvi pomolim i pričestim , kada čujem djecu kako pjevaju u zboru i kada vidim puno mladeži na misi. lijepo je to, trebao bi otići i doživjeti to. nije isto kao molitva kod kuće, ne može nikako biti isto... ok, recimo da je ljepše. je li to jedina razlika? mada, ja bih rekao da je molitva (ili razmišljanje) u samoći puno "produktivnije", te se slažem da nikako ne može biti isto moliti se u crkvi ili kod kuće (ili u prirodi, nebitno). misa je zabava za narod, predstava, a ne molitva. živopisna odjeća, kulise, glazbene sekvence, radnja, rituali - sve je tu da privuče pažnju publike. baš me zanima koliko bi ljudi dolazilo na misu kad bi se ona sastojala od sat vremena tišine gdje svatko moli svoje u sebi. poison_ivy: Samo jedan citat damn. Bogznanica »Pohod Svetog Oca je dar vjernicima i Hrvatskoj jer nam dolazi najveći svjetski i moralni autoritet» A sad, koliko sam upucen, darovi se ne naplacuju niti se placaju, a da ne govorimo o onom dijelu da se pazilo na maximalne, tj. minimalne troskove i da je pola od 12 mil. platila crkva (vjernici) a sve ostlao drzava (opet ti vjernici kao i svi ostali gradjani RH). Potpuno sam suglasan sa ova dva posta gore iznad, "DonQuijote" i "locutus of borg" samosamo ogromna je steta sto to vise nije Crkva gdje se odes diviti ljepoti unutrasnjosti i gdje ces naci mir za molitvu bez osvrta na trenutnbo stanje svijeta jer kako i u samoj Bibliji pise, ne treba se zamarati ovosvjetovnim, pa zasto su onda najimpozantnije gradjevine upravo crkve, zasto su to i najskuplje i cesto najludji krik arhitekata koji zna odudarati od zakona i okoline (u narusenoj okolini nova crkva, a okolica propada), te se na svakoj misi nekoga kudi, prica o pobacajima, konkretno, recimo u mom gradu je apsolutno svaki semafor svaka 2 dana obljepljen plakatima o zabrani pobacaja kako je pobacaj cedomorstvo, te par "info telefona" koje sam nazvao i glumio da mi je djevojka trudna samo da saznam informacije kako i sta napraviti ... prvo su me izvrijedjali jer sam pricao kako mi je zao sto nisam koristio prezervative -nekoliko puta mi je doslo da im ocitam bukicu kako to pricaju s covjekom kojem navodno "pokusavaju pomoci", te sam se pravio kako nemam posla niti skole i sta da radim, dakle zakljucak, rodi makar to dijete umrlo od gladi ... ali to je vec druga prica). Onda sam nakon toga slusao na misi protiv prezervativa, protiv pobacaja, raznorazne ovosvjetovne gluposti umjesto da svecenik sa odstojanjem samo upozori (sto bi mu bila i uloga, da daje savjete, a ne da zabranjuje i proklinje i da citiram "svatko tko je ikad u zivotu masturbirao ili se iole uzbudio zbog necistih misli nije mu mjesto u nasoj biskupiji niti se on moze nazvati vjernikom i ceka ga Bozji sud i pakao, te mu je bolje da je izopcen nego da se naziva vjernikom" jedan svecenik (zapisao sam te rijeci) je to citao kao gost iz SLavonskog Broda kad je dosao, sta vise reci. Koliko samo dvolicni mogu biti ti ljudi koji nas "trebaju voditi" i kod kojih trebamo traziti savjete. Juzomachine: Glavno da crkva u ZeGeu uređuje zgradu polu-dragim kamenom :D fear of the dark: Dakle....... kad god se pojavi nešto ove tematike....ne mogu ne primjetiti nešto..... uvijek se pjene neki super vjernici i pljuju po drugima koji ne dijele njihov entuzijazam....pokušavaju ih preobratiti i slično.... e pa meni se od toga više povraća......... moj se post ne odnos na ikoga posebno....ako se netko i osjeti prozvan.... ali zbilja je odvratno to kako neki pokušavaju sebe uzdići iznad drugih... jer u stvarnom životu takvi koji ližu oltare....nabijaju drugima svoju vjeru na nos.....su u biti licemjeri koji su gori od svih po kojima pljuju.....i najmanje oni žive po Božjim zapovjedima.... a ja ipak mislim da Bog sve to vidi.....i da se na koncu ne broji tko je koliko puta bio na misi..platio lukno...i tko nije... jer ipak se broje djela..... i za mene je velika razlika između vjere i Boga...i crkve....koja je ipak priča za sebe...preduga priča....sa malo više boja od crne i bijele.... i zbilja bi bilo lijepo kad bi svi prvo počistili ispred svojih vrata.... nake_rado: silvio je napisao/la: ...zahvljujem Bogu što takvi kao autor teksta nisu bili na susretu sa Svetim Ocem, i što takvi širitelji mržnje protiv Crkve u Hrvata nisu njezini vjernici...i što pričaju gluposti o boljem odlasku djece na more nego dolasku Svetog Oca...a čuj i ja nisam nkada išao kao djete na more i nisam imao dovoljno za život, pa ti se bivša juga nije toliko brinula o meni i mojem odlasku na more jer su uvijek išli oni " Bađe sa vrha"...u ostalom zašto se ti toliko buniš protiv toga a sam nisi ni pomakao mali prst da bi se djeca koja nisu vidjela more odvela na ljetovanje...koji klinac, nisi prosvjedovo nego tu na jednom malom portalu pišeš tekst pun mržnje i sotonizma...i ako te zanima svi koji su išli iz Hrvatske išli su besplatno, jer su se propusnice dobivale besplatno samo si se morao prijaviti da ih podigneš...i baš mi je drago što ti nisi vjernik... hahaha pun mržnje i sotonizma. Svaki put kada vjernici pročitaju nešto što im ne odgovara i što nije u skladu s njihovom vjerom to znači da onaj ko piše ili štuje sotonu ili je sotona sam po sebi. Ovaj članak nije punmržnje i sotonizma, kako ti to nazivaš nego pun činjenica koje su definitivno istinite. pronoob je napisao/la: naravno da bi bilo bolje da je tih 48 000 000 kn stavljeno sa strane i da je to otišlo u džep nekih koji stvarno nemaju, ali kod nas je to nemoguće da se nije dalo za dolazak pape, sjelo bi kosorici i ostatku bande na račun tak da ne vidim u čem je problem? Znači tebi je sasvim oke da tvoji novce idu za u ovom trenutku totalno nebitne stvari i što nam državni vrh uzima kruh iz usta. Po tebi tako to mora bit i gotovo. Dok sam čitao tvoj post sjetio sam se teksta jedne osječke grupe Kad ti pišaju po glavi Ti se praviš da pada kiša I onda kad te jebu Ti si faca jer biraš pozu Boost: Očito je kako je katoličko ponašanje u našoj državi izravno povezano sa uskršnjim zečicama i playboy partyima. Licemjerno. GrgaZlatoper: S ovima što se zalažu za crkveni porez, slažem se uz jedan uvjet. Iste kriterije primjeniti i za kojekakve 'građanske' udruge, gongove, babe i sl. koje također dobiju pozamašne iznose iz proračuna. Čist račun, duga ljubav. Što se samog ovog pamfleta tiče podsjeća me na jedan tekst Hedla iz 1981.godine kada je kao obični novinarčić otkrio Stepinčev lik na mozaiku crkve u Stražemanu. Istakoličina patološke mržnje kao i u ovom tekstu, tamošnji su ljudi privođeni na miliciju, ostali bez posla, ali je zato Hedl napredovao do glavnog urednika. Kome se sada autor ovog teksta baca pod 'jaja' ili da se možda ne radi o istom autoru? Jadno da ne može biti jadnije. Da je kojim slučajem umjesto 'papa' napisano patrijarh, islam, eu, neke nacionalne manjine i sl. ovakvo što bi bilo osuđeno kao govor mržnje, šovinizam, nazadnjaštvo itd. ali kad je u pitanju papa, onda je sve dozvoljeno. zen031: Koliko je ponašanje katolika i Katoličke crkve u suprotnosti s Evanđeljem, nabolje se vidi iz načina na koji se odijevao i ponašao Isus i načina na koji se odijeva ponaša papa, te načina na koji se ponašaju prosječni hrvatski vjernici i vjernice (primjer koji oslikava nekakvu temeljnu razinu proturječnosti u ponašanju i nauku je to da su vrle katolkinje na susretu s papom redom nosile uske traperice, kratke hlače, majice na bretele; koliko li se tek onda ne drže onih zahtjevnijih propisa i prohtjeva koji su određeni njihovom svetom knjigom) - koji je u suprotnosti s Evanđeljem. Dobar primjer je i to što se na specijalnoj audijenciji moglo pobrojati daleko više lica kojima je prije mjesto u zatvoru, nego u HNK. Da nije tako, sigurno bismo bili država s mnogo manje korupcije, kriminala i nemorala. Očito da nauk Crkve ne daje plodove. Zbilja, čudno, kako su one države koje su posljednje primile a prve odbacile kršćanstvo - skandinavske zemlje - na najvišim pozicijama na ljestvici nekorumpiranosti, socijalne pravde, stope zaposlenosti... Što se tiče teksta: milijardu ih je na ovu temu izašlo ovih dana. Tako da ovaj ne donosi ništa novo ni originalno. @Grga Papa je dao svesrdnu podršku ulasku RH u EU, protiv koje si ti. Zapravo, ponaša se kao da ćemo tamo neminovno ući, bez obzira na to što narod odluči na referendumu. Trebao bi već shvatiti da je Papa dio ekipe Novog svjetskog poretka (mada ne vidim što je tu novo, trebao bi se zvati Stari svjetski poredak) kojemu je cilj ljude držati u ropstvu (otvorenom ili prikrivenom) na način da im se izmuze što više novaca i da se prihvati trenutno socijalno stanje kao zadano, kao odraz Božje volje, da se pasiviziraju narodne mase koje bi težile promjenama. Ništa više on nije. Što se tiče teksta, ovaj ne donosi ništa novo niti originalno, milijardu ih je sličnih izašlo ovih dana, a stil ovog pisca zrači nesigurnošću samoga sebe u ono što govori, tako da mi se čini da je ovo objavljeno jer nije imao ništa bolje. :) bajdvej: Hrvoje, a jesi li se ti potpuno posvetio svojim voljenima, bližnjima koji su tu samo zbog tebe, trpe tvoje prohtjeve, brinu se za tvoje zdravlje, tuguju i raduju se skupa s tobom? Život bi ti bio kud i kamo sretniji i ispunjeniji. Svi ste fora kad pišete o posjetu Pape. Smanjite doživljaje. Sve isti članci svugdje. Ok, nisam za trošenje tolikog novca, ali nemam ništa ni protiv njegovog dolaska. Tko je mogao ići otišao je, tko nije ostao je. Šta mislite da bi se taj novac potrošio na nešto bolje da nije na dolazak pape? Pa otišao bi nekome u džep. Al ne nama. Pomirite se s tim. S tolikim pesimizmom i ogorčenošću, nećete nigdje dospjeti. Imaš što imaš, budi sretan. Ako ti nije dovoljno potrudi se i pronađi načine za više i bolje. Dajte malo uživajte u životu!!! chosen: riječi nemam i još papa ode kod jace i časte se poklonima ručaju zajdno zlato joj daje...to što je ona razjebala ovu državu do maximale nikome ništa :S što 42 miliona kuna za nekog staroga prdonju koji ima svoj avion i vozi AMG mercedese nikome ništa...samo bog ustaše i vjera a ti budi "drugačiji" u ljepoj našoj pa izjasni ovakve stavove,...izjasni da nedaš novce da bi neki stari prdonja ti pričao o nečemu što nema ni jednu pametnu rečenicu u tu glupu vjeru,reci da neodobravaš to što je dao blagoslov ženi koja je razjebala sve ovo....budi ateista i imaj razuma i pamet....pa budi drugačiji i dok ustaški vjernici pokazuju prstom u tebe i deru se vidi budale što priča.....ma koga briga ionak smo narod koji je najpametniji i koji sve zna očigledno....IDEMO DALJE!!! i tako se stvori zatvoreni krug gdje svatko gleda svoju guzicu.....ovo nije normalno...baš se pitam dokle će ovo ići :S do koje granice i mislio sam da smo pali na dno dna...ovo sa papom zbilja smo nadmašili sami sebe...HDZ BOG I VJERA Archidux: Mene samo jedno zanima, jeli itko od vas čuo da ortodoksni (pravoslavni) vjernik vrijeđa ili govori nešto protiv svog patrijarha ili protiv bilokojeg popa? zen031: @Archidux Kako da ne, znam ih nekoliko. I što s tim? I o kakvom vrijeđanju se radi? Ovaj se zaogrnuo u zlato i dragulje, Isus naučavao skromnost i davanje siromašnima, to su činjenice, nikakvo vrijeđanje ili "govorenje protiv". Caleb: Da je pravi papa reko bi evo darujem 43 000 000kn siromasnima,nezaposlenima. Ja te fanatike ne shvacam sta ga idu gledati da bi on njima mahao i reko naraode zivite u siromastvu i neimastini to je normalno tako je htio Bog! Zalosno da se takve manifestacije odrzavaju kad nam je drzava na rubu bankrota! A i to sve o papi govori da nema milosti prema ljudima, kao da on nezna da nasa drzava nije na rubu bankrota. Dosao je on pobrati lovu briga njega i njegovu instituciju za neimastinu ljudi. Rum-Surfer: Ufff, koliko komentara ;) Samo ukratko: clanak je jadan jer je ocito da se radi o "trendy" clanku koji je vise manje copy-paste slicnih clanaka sa drugih stranica. Pa cak bih rekao da sam bolji tekst procitao u komentarima samog clanka nego u samom clanku. I zaista, jedno pitanje: Da bih bio vjernik da li mi je potrebna crkva? Da li mi je potreban "posrednik"? PEGY: mislim da su naši vipovci iskoristili papu, a on je došao čista srca i da narodu izrazi potporu u ovim teškim vremenima! Kada savjetnici u Vatikanu budu sve proučili i razmislili moraju uvidjeti da su ispali naivni. Dočekali su ih neki likovi koji uopće nemaju dodirnih točaka s papinim porukama. Tu mi je još najiskreniji i najprimjereniji bio predsjednih Josipović.Koliko je njih tamo razvedeno i žive ponovno s najmanje drugim partnerom po redu-to crkva ne dozvoljava, neki su došli samo da ih kamere snime, to su samo ovi koji su mi bili najupadljiviji i koje sam prepoznala, a koliko ih je bilo koje nisam ni skužila Mislim, što oni traže na posebnom primanju za svetog oca? oni nemaju veze s onim što on ući i propovjeda. Onaj lik što se razveo i živi s nekom curom još je i javno spavao na susretu s papom. Ma jbt. po kojim su kriterijima oni svi birani??? poison_ivy: Sada se postavlja jedno pitanje (ako tko razumije jaz izmedju Biblije, Crkve i crkve), vjerujete li u ono napisano (sto ne treba tumaciti, kako i pise u samom Svetom Pismu ili treba vjerovati svecenicima koji se usude sve to okrenuti u svoju korist. Ljepse je ak oimas svoju vjeru, svoj mir i odes u crkvu cisto iz postovanja prema sebi da se obrtis (razgovorom) bogu u svom miru po mogucnosti bez prekida od strane "misa Vam je zavrsila", "zasto niste dosli ranije" ili "jeste vi odavde" ukoliko ponesete recimo fotoaparat u crkvu, a u sred molitve ste. Ako nije kulturno prekidati ljude u sred razgovora, a molitva je razgovor, kako to da u takve stvari i sami svecenici nisu u puceni i moram reci da ako vec idem u crkvu, daleko mi je draze otici kod Franjevaca koji ce objasniti i da je ispovijed najbolja kroz molitvu, a nije nuzno potrebno kleknuti pred svecenika i njemu dopustiti da Vas ispituje kako ste zgrijesili, jeste li ovako ili noako zgrijesili. muvifrik: PEGY je napisao/la: A zamislite da mu se tek nešto i dogodilo (što nije nemoguće jer budala je svugdje oko nas),koliko bi tek onda imali štofa za sranje po forumima!? To mi nikad nije bilo jasno, koliko se troši na njegovo osiguranje, ima papamobil i sve to skupa...pa čega se boji? Da mu netko i naudi, ide u raj, zar ne? tonka_21: Nitko se ne pita tko daje za placu Hrvoju Juricu da pise takve tekstove?? Bitno da ste se podigli sto se placa za Papu, da nisu dali zato novce vec bi oni te novce pokrali..na krivim mjestima se jadate.. najlakse je vjernike i crkvu napadati..previse je para izgubljeno i na gorim stvarima, ali narod ko narod u biti ovce ko ovce uvijek je lakse se sloziti s vecinom iizgubiti vjeru i stavljati svecenike u isti "kos" sa vecinom, teze je opstati kao individualac i imati svoje misljenje bez utjecaja drugih. Ingo: i onda se mi cudimo talibanima :) campy: Hvala Juriću -što pljuvanjem po Papi, katoličnoj vjeri, hrvatskoj državi i Hrvatima kao narodu jača našu i vjeru i ponos na našu narodnost i identitet. Hvala ti, samo naprijed i pljujte još više, što vi više pljujete i forsirate srbe, židove, četnike, pedere, masone itd. to smo mi jači. Archidux: campy je napisao/la : Hvala Juriću -što pljuvanjem po Papi, katoličnoj vjeri, hrvatskoj državi i Hrvatima kao narodu jača našu i vjeru i ponos na našu narodnost i identitet. Hvala ti, samo naprijed i pljujte još više, što vi više pljujete i forsirate srbe, židove, četnike, pedere, masone itd. to smo mi jači. Potpisujem! poison_ivy: campy je napisao/la: Hvala Juriću -što pljuvanjem po Papi, katoličnoj vjeri, hrvatskoj državi i Hrvatima kao narodu jača našu i vjeru i ponos na našu narodnost i identitet. Hvala ti, samo naprijed i pljujte još više, što vi više pljujete i forsirate srbe, židove, četnike, pedere, masone itd. to smo mi jači. Tko tu koga forsira ? Nitko nije (do sada) ni spomenuo ni Cetnike ni Srbe ni nikog drugog, a ovo se moze nazvati primitivnim pokusajme vrijedjanja svih koji su gore dali post ako ih ovim trpas u kos sa cetnicima ... zen031: campy je napisao/la : Hvala Juriću -što pljuvanjem po Papi, katoličnoj vjeri, hrvatskoj državi i Hrvatima kao narodu jača našu i vjeru i ponos na našu narodnost i identitet. Hvala ti, samo naprijed i pljujte još više, što vi više pljujete i forsirate srbe, židove, četnike, pedere, masone itd. to smo mi jači. Zar Hrvat ne može biti i protestant, npr.? I agnostik, i ateist? Pobogu, jesu li pravi Hrvati, rodoljubi i domoljubi, ovi što su na vlasti 16 godina i pokrali su i uništili sve što se moglo? Ti kao da si se obrazovao na Tomphsonovim pjesmama: "....masoni..." Pogledaj malo bolje Vatikan koji je krcat masonskom simbolikom - što će, za ime Božje, egipatski obelisk nasred Trga Svetog Petra??? @Archidux Dobio si odgovor na pitanje koje si postavio, ali si ga (ne)elegantno obišao. Juzomachine: Crkva je odavno postala organizacija, tu vise nema nikakve veze s religijom. Zgadilo mi se sve u vezi vjere kad sam vidio svecenika iz obliznje crkve u novom autu s full opremom (recimo samo da nije bio mali autic) a crkva nije imala ni grijanje kako spada. snaša: Lijepo piše u Jakovljevoj drugoj poslanici" 2 Dođe li na vaš sastanak čovjek sa zlatnim prstenjem, u sjajnoj odjeći, a dođe i siromah u bijednoj odjeći 3 i vi se zagledate u onoga što nosi sjajnu odjeću te reknete: Ti lijepo ovdje sjedni!, a siromahu reknete: Ti stani - ili sjedni - ondje, podno podnožja moga!, 4 niste li u sebi pristrano sudili te postali suci što naopako sude?" Naši su svećenici zaboravili koga (Isusa) slijede , njemu je i magarac bio dovoljan. I naravno da se onda gubi vjerodostojnost jer :"18 Inače, mogao bi tko reći: Ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi svoju vjeru bez djela, a ja ću tebi djelima pokazati svoju vjeru. 19 Ti vjeruješ da je jedan Bog? Dobro činiš! I đavli vjeruju, i dršću. 20 Hoćeš li spoznati, šuplja glavo, da je vjera bez djela jalova? " Perem ruke...i posipam se pepelom.. DonQuijote: snaša je napisao/la: Naši su svećenici zaboravili koga (Isusa) slijede , njemu je i magarac bio dovoljan. nemoj tako, pa i našim svećenicima su dovoljni magarci! :D chosen: E nego.....ovaj....došao je papa u Hrvatsku? I što se promijenilo osim što nam je izvučeno 42 000 000 kuna iz džepa? p.s. ako postoji bog zašto se papa vozi u autu otpornom na metke? poison_ivy: Jeste li gledali dnevnik, lijepo objasnjavaju o cemu se diskutiralo otkako je papa dosao k nama, a da se osvrnemo onom s cetnicima, srbima i sl. ... Kako nam se "Jaca" preziva, tko zna ... tako da molim lijepo i ona cak ima nesto pricati o "Krscanstvu" a nema hrabrosti reci sire o "Katolicizmu". I naravno, opet je na tapet doslo to da RH MORA maknuti zakon o pobacajima i sl. toliko o tome da se CRKVA DIREKTNO UPLICE U POLITIKU i zakone nase drzave, sta vise reci nego: "Hvala ti presvijetli Oce, ali bolje da nisi ni dolazio", drago mi je da je bio, ali samo zbog ovakvih komentara ipak mislim da nikad nece (ili ne bi trebao) dostici reputaciju svog prethodnika. A i jadna nam je vlast - ali to je odavno poznato. (Steta samo sto smo mi ti magari koje jase i crkva i vlada, pa svaki magarac ima granice a ja se svima nama divim koliko smo ih u stanju pomicati i otrpjeti) poison_ivy: chosen je napisao/la: p.s. ako postoji bog zašto se papa vozi u autu otpornom na metke? Upravo tako. On prvi propovijeda da se "ne treba bojati smrti" i da nas sve ceka "kraljevstvo Bozje", zar ne ... i da cemo svi sjediti do Boga, pa zar to nije cast ... pa ako se on prvi boji i skriva kako bi zgrnuo i sacuvao sto vise ovozemaljskih dobara, sta on ima vise pricati ... a jos gore koliko ljudi to slijepo prati i ne vidi da su im oci zamazane. Jos jednom, Crkva je u svakom covjeku i Crkva je zbog ljudi, ne obratno. Da nema ljudi, Crkva bi izgubila smisao, te svaki covjek u sebi nosi neki oblik vjere (u sebe, u duha, u svoj duh, ili u Boga), tako da svakog mozemo nazvati vjernikom, ali ova Crkva to ne dopusta, vjernik je onaj koji je protiv ovoga, onoga, i koji daje milodar ... lo0l -nella-: Proćitala članak - kao da sam ga ja pisala. Živaca nemam čitati sve komentare, došla sam do pola. Ali eto da kažem svoje mišljenje. * papu i cijeli taj cirkus koji plaćamo i mi koje nas boli kita za boga, vjeru i ostale pizdarije i *vas koji pljujete po svima koji su protiv nečega što je vama sveto. Koji svako drugo mišljenje zovete sotonizmom. *Fuj. Frost: Prva stvar koja se pojavi na Youtubeu kad upišete "religion" LOL silvio: ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti... simo031: A da papu jednostavno preselimo u Hrvatsku? Ionako je više u Hrvatskoj nego u Vatikanu. :roll: zen031: @silvio Jel ti to o Papi? Jer bi se vrlo lako dalo zaključiti da je on sotonist, budući da radi sve ono suprotno što Isus i njegovo Evanđelje naučava. Ili, suprotno tome, hoćeš reći da je Papa pravi kršćanin, a Isus sotonist? Možda su onda apostoli i prvobitni kršćani bili sotinisti, jer se nisu zaogrnuli u svilu i kadifu. Pobogu, čitajte svoju svetu knjigu i uspoređujte ju s ponašanjem svećenstva. P.S. "Ću", "nećete", i tako dalje. Nauči materinji jezik. ;) nemosvjerovat: silvio je napisao/la : ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti... Još smo tu, vrebamoi čekamo! Sive lubanje svilokos, imamo moć!!! HUAAAAAAAAAAAAAAAA ATAAAAAAAK! DonQuijote: silvio je napisao/la: ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti... SOTONA!!! jeeeee! juhuuuuuu! SOTONA!!! jeeeeeeee! *. Baky: silvio je napisao/la : ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti... Nisam vjernik niti sotonist, ali većina ljudi koje poznajem i koji ne vjeruju u boga, bolji su uzor od većine vjernika. Da svi vjernici vjeruju toliko u boga, vjerojatno bi odlazili redovito u crkvu na mise, ne bi lagali, krali, psovali itd. Bog i hrvati... ( :roll: ) Ingo: silvio je napisao/la : ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti... pa glodjemo kosti jer smo potrosili 42.000.000,00 kn :( koje i tako nismo imali poison_ivy: Ingo je napisao/la: silvio je napisao/la : ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti... pa glodjemo kosti jer smo potrosili 42.000.000,00 kn :( koje i tako nismo imali Moj potpis na ovo :D A sta da kazem ja sam sebe ne smatram nekim vjernikom, ali se ne sjecam kad sam zadnbji put opsovao, znam jednog covjeka koji bi sebe proglasio nevjernikom a ni on ni njegovi prijatelji ga nikad nisu culi da je opsovao, nije isao u crkvu, ali nije zgrtao lovu, imao je koliko mu treba i znao je pomagati drufima (ne materijalno), i uvijek je bio vedar i nasmijesen, dok za vecinu vjernika koje znam isto tak omogu reci da su u jednoj recenici pas i majka "postapalica" kao i "jbt" i sl. pa nek mi netk oprica malo jos o vjeri ... dok se moze ovako nisko spustiti, Replike uvazavam samo od kompetentnih osoba. ;) NinjaTurtle: Članak je najobičnije smeće i bezobrazno vrijeđanje vjernika. aardvark: Ingo je napisao/la : pa glodjemo kosti jer smo potrosili 42.000.000,00 kn :( koje i tako nismo imali :lol: vrhunski moralni autoritet?? koji zataškava pedofilske skandale u crkvi? odličan uzor za vjernike i nas ostale. ali to je u potpunosti u skladu s radosnom vijesti, on zna, jel.. Uvidite li da je vaš bližnji pripustio dječicu k sebi, poduzmite sve da ga ne sustigne pravedna kazna. Mt 17:5-25 :roll: NinjaTurtle: aardvark je napisao/la: vrhunski moralni autoritet?? koji zataškava pedofilske skandale u crkvi? odličan uzor za vjernike i nas ostale. jel to negdje dokazano? postoje li neke konkretne optužbe? NinjaTurtle: aardvark je napisao/la: Uvidite li da je vaš bližnji pripustio dječicu k sebi, poduzmite sve da ga ne sustigne pravedna kazna. Mt 17:5-25 :roll: ovaj navod se ne nalazi u bibliji, barem ne u ovoj numeraciji koju si naveo. Odakle ti to? DonQuijote: NinjaTurtle je napisao/la: aardvark je napisao/la: vrhunski moralni autoritet?? koji zataškava pedofilske skandale u crkvi? odličan uzor za vjernike i nas ostale. jel to negdje dokazano? postoje li neke konkretne optužbe? Najutjecajniji svjetski intelektualci: Uhitite papu Ratzingera! izdvajam... Zločin za kojeg Dawkins i Hitchens terete Papu je sustavno prikrivane pedofilije i seksualnog zlostavljanja djece od strane svećenstva. Poznata je činjenica da je Ratzinger godinama bio prefekt Kongregacije za doktrinu vjere, koja bi trebala služiti kao svojevrsna crkvena "unutarnja kontrola" u lovu na svećenike pedofile. No, umjesto da zlostavljače djece izvede pred lice pravde, aktualni je Papa njihove zločine prikrivao. Dobro je, primjerice, dokumentiran slučaj iz 1992. godine, kada je tadašnji kardinal Ratzinger u svoju zaštitu uzeo svećenika iz američke savezne države Arizone, za kojeg je ustanovljeno da je desetljećima zlostavljao djecu. Usprkos svemu, Ratzinger je pedofila ostavio u službi, iako su i iz biskupskih redova dolazili zahtjevi da ga se ukloni iz svećenstva, izvijestio je prošle godine The Associated Press, pozivajući se na dokumente iz crkvene prepiske. NinjaTurtle: Da optužbe drže vodu papa bi bio uhićen jer kako se u članku navodi nema imunitet.Nadalje index ne navodi ni ime svećenika, niti neke citate iz prepiske.I kao kardinal mislim da nije imao imunitet, pa se tada mogao voditi postupak protiv njega. Ovaj Hitchens je stvarno relevantan kad je papu stavio kao najvećeg živućeg zločinca pored Gadafija, Kim il Jonga, burmanskog diktatora i brojnih drugih muvifrik: ajmo ovako: ako vjernici nisu u pravu onda su na gubitku, ali ako ateisti nisu u pravu onda su na dobitku... Leteci mungos: Dani ponosa i slave Croatia Airlinesa Prastara je ta stvar s “lakim uspjehom”, “posjedovanjem” i “materijalnim stvarima” nauštrb “nutrine” i “istine”. Papa koji nosi crvene Pradine cipele i skupocjene Moreschine mokasinke od klokanove kože zna valjda sve o tome. Dragi mladi prijatelji, ne dopustite da vas zavedu privlačna obećanja lakoga uspjeha, načinu života koji daju prednost izgledu, na štetu nutrine, rekao je Sveti otac Benedikt XVI. mladima na Trgu bana Jelačića. “Ne popuštajte kušnjama da se pouzdate u posjedovanje, u materijalne stvari, odričući se slijediti istinu koja ide dalje, poput visoke zvijezde na nebu, kamo vas Krist želi povesti”, poručio im je papa: “Dopustite da vas povede u Božje visine!” zen031: muvifrik je napisao/la : ajmo ovako: ako vjernici nisu u pravu onda su na gubitku, ali ako ateisti nisu u pravu onda su na dobitku... Ne treba puno proučavati tko je u pravu, dovoljno je okrenuti prvu stranicu Biblije i pronaći grešku: "Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama, 15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!" I bi tako. 16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde." "Manje svjetlo"- Mjesec - nije izvor svjetlosti, nego reflektira Sunčevu svjetlost, isto tako i zvijezde - a to onovremeni pisac Biblije nije znao. Još veći paradoks predstavlja kršćanska tvrdnja da je biblijski Bog svemogući, sveznajući, apsolutni, a ipak - i to na prvim stranicama Biblije - treba ODMOR nakon svega što je stvorio. Tko zna, možda Bog jede i pije, i, shodno tome, obavlja i druge fiziološke potrebe. Hajdemo malo na Novi zavjet: u dva navrata, u Matejevom i Markovom Evanđelju događa se sljedeća priča: "‘Ujutro se vraćao u grad i ogladnje. Ugleda smokvu kraj puta i priđe k njoj, ali ne nađe na njoj ništa osim lišća pa joj kaže: Ne bilo više ploda s tebe dovijeka! I smokva umah usahnu. Vidjevši to, učenici se začude: Kako umah smokva usahnu!’Matej 21:18-20 ‘Sutradan su izlazili iz Betanije, a On ogladnje. Ugleda izdaleka lisnatu smokvu i priđe ne bi li na njoj što našao. Ali došavši bliže, ne nađe ništa osim lišća jer ne bijaše vrijeme smokvama. Tada reče smokvi: Nitko nikada više ne jeo s tebe!Čuli su to Njegovi učenici.’ Marko 11:12-14." Isus, treća Božanska osoba, "Bog od Boga, Svjetlo od Svjetla, Pravi Bog od Pravoga Boga" (cit. dijelovi "Vjerovanja") NE zna da nije vrijeme smokvama? Biblija nije ništa drugo nego knjiga - pisana od mnoštva autora - koja sadrži znanja, spoznaje i nagađanja ljudi onog vremena i onog doba, ništa više i ništa manje. Zapravo, ovakav način je jedini ispravni način za pobijanje religije kao takve; nikako ne vrijeđanjem niti neargumentiranom raspravom-to samo izaziva revolt kod vjernika. Najbolji način za raspravu s Njima je korištenje njihove svete knjige; npr. kad kritizirate raskošnost Crkve, recite: (Matej 6,24) "Nitko ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu." Ne sporim da su neke knjige u Bibliji lijepe, da imaju i literarnu i duhovnu vrijednost, ali istu takvu vrijednost mogu nekome predstavljati Heraklovi podvizi ili pustolovine malih hobita koji nose prsten u Mordor. Ipak, daleko više je onoga u Bibliji što "i nije baš tako lijepo", da se blago izrazim. Jedna od takvih divota je: (Ponovljeni zakon, 22, 28-29) (28 ) Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu, (29) tada čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika. A budući da ju je oskvrnuo, neka je uzme za ženu da je ne može pustiti dok je živ." Jasno, oni koji slijepo vjeruju reći će da je ovaj odlomak metaforički, da se ne radi o tome da jadna silovana žena mora provesti život sa svojim silovateljem, nego da, metaforički, to znači da joj ovaj mora kupiti bombonjeru i mirna Bosna. Eh, volio bih jednom čuti da se ovaj odlomak čita na misi. Jednostavno, takve dijelove Biblije (a ima ih napretek) treba pročitati vjernicima, i slučaj zatvoren. poison_ivy: @zen031 Sve pohvale, ovo si lijepo i sastavio i argumentirao. Provokator: debilan tekst s još debilnijim komentarima.. situacija je takva da se novaca nema, to je općepoznato.. osobno nisam neki vjernik, crkva me već godinama nije vidjela, ali podržavam dolazak Pape u RH, čisto iz razloga što je po zadnjem popisu bilo 87% katolika u RH, tako da i dalje velika većina podržava dolazak pape i vjeruje u Boga.. dolazak Pape podržavam i čisto radi toga što poštujem to da su Hrvati katolici od 7. st. i tu tradiciju treba njegovat i čuvat. poison_ivy: Dobro, ja protiv tpoga nista nemam (2), ali imam protiv donacija papi. Ako nam on moze "pokloniti" svoj dolazak, samo nek dodje kad god hoce i na kaficu sa Jacom V. (aka Kosor), ali nek i ode bez pozamasnih rasipanja u doba "velike krize" iz koje se navodno svim silama cupamo. muvifrik: Na stranu to što su katolici zasljepljeni i ne vide dvoličnost Vatikana, crkve kao institucije i samog Benedikta (koji ne bi došao da mjere osiguranja nisu bile na nivou), od stvari koje propovijeda pa do najbanalnijeg primjera kako je obučen, jer oni su odgajani od malih nogu da sljepo vjeruju, da im netko drugi (svećenici) tumače Bibliju, a ne oni sami da malo mućnu glavom, i ako 10, 20, 30 godina slušaš istu mantru, teško se tome otrgnuti. Jer, što bi se dogodilo, kada bi katolik malo mućnio glavom i pogledao stvari iz drugog kuta? Možda mu se i ne bi toliko svidjelo to što bi vidio, pa bi došao do zaključka da crkva ima i ovce, ai novce - koje mu obezbjeđuju te iste ovce. U ostale primjere mi se neda ulaziti, zen je tu već naveo par primjera. Jedno od glupljih opravdanja koje sam pročitao na forumu je "da se nije potrošilo na dolazak Pape, svejedno bi taj novac završio u nečijem džepu, jer takva nam je država...", dakle opet ljudi priznaju da su ovce spremne za šišanje, ali ovaj put od države. Valjda katolici spokojnije spavaju kada znaju da im je crkva izmuzla pare nego država. Koliko se god potrebnih i nepotrebnih argumenata, vremena, struje i gorčine potrošilo u ovoj forumskoj raspravi mislim da je sažetak sljedeći: Nitko od ateista, agnostika i ostalih nevjernika ili pripadnika druge vjerenije protiv dolaska Pape, nego je protiv trošenja državnog novca (kojeg nema),to je trebala platiti crkva. Ako imaju novaca da si izgrade onakvo zdanje, onda imaju novaca i da pokriju troškove nastale dolaskom Benedikta. Točka. Sleepwalker: Leteci mungos je napisao/la : Prastara je ta stvar s “lakim uspjehom”, “posjedovanjem” i “materijalnim stvarima” nauštrb “nutrine” i “istine”. Papa koji nosi crvene [b]Pradine cipele[/b] i skupocjene Moreschine mokasinke od klokanove kože zna valjda sve o tome. Ček, sad sam zbunjena. Zar se taj film ne zove ''Vrag nosi Pradu?'', a ne ''Papa nosi Pradu?'' Hm. Ili je to to. bazooka_joe: Ja sam peder, mason (ozbiljno) i hrvat! Kako, Lastane, kako?! :D pronoob: ne mogu preskočiti odgovor na ove idiotluke koje čitam ovdje... samo bi se osvrnio na dragog autora teksta koji piše u ime "redakcije 031" da pročita ovaj članak i napokon nauči nešto o pisanju itd... gadite mi se http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-nine-raspudica-papa-i-papci/555557.aspx exHOP3on: @zen031, ako bibliju misliš shvaćat doslovno onda si obični neupućeni pljuvač, nadam se da ćeš jednom shvatiti da ne postoje ni vile ni Uskršnji zečevi, npr. priča o smokvi nije zapravo o smokvi nego simboličan opis tadašnjeg stanja Židovske crkve... nisam neki velk'i vjernik ali barem neke temelje svoje vjere [ne Crkve nego vjere, Crkva je zastranila] znam. isto tako stari zavjet je više prikaz tadašnjeg čovjeka, a u novom se opisuje koliko su ljudi spremni prihvatiti [moralne] promjene. zen031: Dakle, imamo knjigu koja je zapravo metafora, a svatko ima nekakvo svoje tumačenje te metafore, svatko ju na svoj način shvaća. Kakva korist onda od te knjige? "...nadam se da ćeš jednom shvatiti da ne postoje ni vile ni Uskršnji zečevi..." kaže netko tko vjeruje u to da živo biće može nastati u ženi bez seksualnog odnosa. Provokator: zen031 je napisao/la: Dakle, imamo knjigu koja je zapravo metafora, a svatko ima nekakvo svoje tumačenje te metafore, svatko ju na svoj način shvaća. Kakva korist onda od te knjige? "...nadam se da ćeš jednom shvatiti da ne postoje ni vile ni Uskršnji zečevi..." kaže netko tko vjeruje u to da živo biće može nastati u ženi bez seksualnog odnosa. lijepo ti to sve argumentiraš, al si totalno promašio temu, jer tema je trošenje državnog novca na dolazak pape, a to s biblijom ama baš nikakve veze nema. Niti je cilj branit ateizam, niti katolike, niti utvrđivati neke činjenice, vjera ima 1000 zašto i 1000 zato zen031: Rasprava je blago skrenula na tu temu, a i nije skroz nevezano uz temu. Ne da mi se više, dosta sam rekao. GrgaZlatoper: pronoob je napisao/la: ne mogu preskočiti odgovor na ove idiotluke koje čitam ovdje... samo bi se osvrnio na dragog autora teksta koji piše u ime "redakcije 031" da pročita ovaj članak i napokon nauči nešto o pisanju itd... gadite mi se http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-nine-raspudica-papa-i-papci/555557.aspx Svaka mu čast. Fenomenalan tekst za razliku od ovog. zen031: A ti, Grga, čitaš samo ono što ti se svidi? Nego, hoćeš li ti u tu EU (zajedno s Papom) ili ipak ne bi? Leteci mungos: Hehe, Nino Raspudic - sociolog s kvakom. Odlucio se Nino pridruziti svim tim autorima koji su kritizirali dolazak Pape, ali ucinit ce to na svoj nacin - na nacin da ga se mater i caca ne odreknu. Zato ce se nas Nino koncentrirati na politicare i ispast heroj koji nije hrackao po brutalnom trosenju novca, klerikalizaciji drzave i tako to. Gugu-gaga. I puca nas Nino u zicer - ravno medju politicarske hulje, o kojima u javnostima ionako vec kruzi vrlo ruzna slika. Bas je hrabar taj nas Nino, jer pise o politicarima onako kako do sada nitko nije, a brani ono sto se braniti treba - Papu i papinski cirkus koji su platili svi porezni obveznici. Bravo Nino, pravi si hrabri jebac, skoro k'o zupnik! Bravo Nino hrabri, vole te tvoji mater i caca! Nego, sva ova buka i halabuka se moze rijesiti jednim jedinim zakonom - zakonom o financiranju vjerskih/religijskih skupina/grupa/ustanova/sekti/whatever. I kad se covjek zaposljava negdje pitaju ga lijepo kome zeli davati 100 ili 150 kuna mjesecno i on zaokruzi katolicku, pravoslavnu, islamsku ili koju god hoce crkvu/vjeru/pokret. Ima i opciju da zeli sebi zadrzati u dzepu tih 100 ili 150 kuna jer je ateist. Dodati u taj zakon i oporezivanje svih ostalih primitaka vjerskih skupina i imamo jedno posteno i dobro rjesenje. Jedino fer i ispravno rjesenje. Tada ce biti mirni svi vjernici, jer ce znati da financiraju ono u sto vjeruju, bit ce mirni i ateisti jer nece imati osjecaj da se njihovim novcem financira nesto u sto ne vjeruju i njima ne pripada. Nece biti razloga za kritike i svi ce tada biti sretni su u HR dolaze poglavari bilo koje vjerske zajednice - znacit ce to u Hrvatskoj doista postoje ljudi koji u to vjeruju i drugacije razmisljaju. Svima super. Eto, ja cu biti prvi koji ce tih svojih 100 ili 150kn (koje bi mi kao nevjerniku ostale) umjesto usvoj dzep dao nekoj humanitarnoj organizaciji po vlastitom izboru. Duminske Trake: Boost je napisao/la : Očito je kako je katoličko ponašanje u našoj državi izravno povezano sa uskršnjim zečicama i playboy partyima. Licemjerno. Hahahahhahahahahahahaha lega pa ti još uviješ ne odustaješ! LOL tranquilize: pronoob je napisao/la : ne mogu preskočiti odgovor na ove idiotluke koje čitam ovdje... samo bi se osvrnio na dragog autora teksta koji piše u ime "redakcije 031" da pročita ovaj članak i napokon nauči nešto o pisanju itd... gadite mi se http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-nine-raspudica-papa-i-papci/555557.aspx al ih je oprao :=)mora da je vecini ovdje mucno citati doticnu kolumnu (iako sumnjam da ce je takvi procitati ) , nakon vasih silnih matematickih kalkulacija, generaliziranja, govora mrznje... :) poison_ivy: Lo0l, zasto smo mi jedina zemlja u kojoj Crkva navodno stoji iza onog "EKSKOMUNICIRAJMO IZ CRKVE SVAKOG TKO I POMISLI NA ABORTUS", a u drugim zeljmana ce se to potajice cuti, http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/ovo-bi-bila-fotografija-mog-djeteta-da-ga-majka-nije-ubila.html kao sto vidite, Crkva se u ovom slucaju nije niti oglasila, cak su i pobjegli brze bolje, a i kod nas tko je vec napisao onaj gore link ... "Zašto je država dala za film Jasmile Žbanić tri i pol milijuna kuna,a može za papu?" mislim da nitko me ne treba matematika da vdi ocitu razliku izmedju 3 mil i CETRDESET I DVA MIL kuna, tako da je neusporedivo i ovo je (po obicaju za index), neusporedivo i van konteksta, a istina je da je nasa vlada prvak u trosenju novaca koji ne postoje na stvari koje su nam bespotrebne. poison_ivy: P.S. Svi koji navodite index.hr, proguglajte malo prvo njihove paradoxe, pa onda nesto relevantno pustite u optjecaj: http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=7&idt=330348&p=1 ili evo i jedan pomalo komican pokusaj, gdje ne znam je li smjesno to sto su se "vjernici pobunili" a nitko ziv se skoro nie bunio zbog oglasa koji je imao "RADIO 101" na vise lokacija u ZG gdje su potpuno goli ljudi (a i to bi trebalo pogoditi te navodne vjernike kao i ovo) ili bih se smijao tome kako je policija samo oprala ruke od ovoga. http://www.index.hr/sport/euro2008/default.aspx?rubrika=clanak&id=553513 http://www.forum.hr/showthread.php?p=33843817 DonQuijote: tranquilize je napisao/la: pronoob je napisao/la : ne mogu preskočiti odgovor na ove idiotluke koje čitam ovdje... samo bi se osvrnio na dragog autora teksta koji piše u ime "redakcije 031" da pročita ovaj članak i napokon nauči nešto o pisanju itd... gadite mi se http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-nine-raspudica-papa-i-papci/555557.aspx al ih je oprao :=)mora da je vecini ovdje mucno citati doticnu kolumnu (iako sumnjam da ce je takvi procitati ) , nakon vasih silnih matematickih kalkulacija, generaliziranja, govora mrznje... :) oprao?! LOL ako pročitaš s razumijevanjem, vidjet ćeš da nije on nikoga oprao. samo je kao činjenice iznio niz tvrdnji koje "ne drže vodu". npr. Citat: Na hipodromu je na misi bilo deset tisuća puta (dakle milijun posto!) više ljudi nego na Cvjetnom trgu na prosvjedu protiv papinog dolaska. ako ćemo tako, prema istom popisu stanovništva na kojega se naš nino poziva (iz 2001., 88% katolika), zagreb ima 779.145 stanovnika. 88% od 779.145 jest 685.647 katolika. procjene posjećenosti hipodroma kreću se od 200.000 do 400.000 ljudi iz cijele hrvatske. zašto ostali zagrebački vjernici, njih preko 300.000 nisu došli na predstavu najvećeg autoriteta svoje vjere?! i ovo... Citat: Smiješno je da se o troškovima papinog dolaska priča kao da je to novac koji će nekud odlepršati iz zemlje. Pa gdje će radnik koji je angažiran na montiranju pozornice, policajac iz osiguranja ili vozač hitne potrošiti svoju dnevnicu zaređenu na hipodromu? Izgledno je da je neće odnijeti u neku banku u Zürichu ili investirati na Wall Streetu, već će zaradu vrlo vjerojatno potrošiti u svom kvartu. pa idemo onda zaposliti što više ljudi na državnu sisu (kao da ih već nema dovoljno), pa neka ljudi nešto pretovaraju, sastavljaju i rastavljaju, ionako će to kasnije kod nas potrošiti (ili u mađi, srbiji ili bosni, gdje je hrana jeftinija). ima još niz napisanih budalaštinina, no i ovo mi je sasvim dovoljno da ninu zaboravim kao ozbiljnog kolumnista. GrgaZlatoper: tranquilize je napisao/la: pronoob je napisao/la : ne mogu preskočiti odgovor na ove idiotluke koje čitam ovdje... samo bi se osvrnio na dragog autora teksta koji piše u ime "redakcije 031" da pročita ovaj članak i napokon nauči nešto o pisanju itd... gadite mi se http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-nine-raspudica-papa-i-papci/555557.aspx al ih je oprao :=)mora da je vecini ovdje mucno citati doticnu kolumnu (iako sumnjam da ce je takvi procitati ) , nakon vasih silnih matematickih kalkulacija, generaliziranja, govora mrznje... :) A sada ova 'unučad' Nikoletine Bursača pokušava nešto smisleno odgovoriti, ali opet ostaju na nivou nižerazrednog (čitaj zaglupljujućeg) polit kursa iz tzv. JNA. Milina ih čitati, heheRLOL DonQuijote: GrgaZlatoper je napisao/la: A sada ova 'unučad' Nikoletine Bursača pokušava nešto smisleno odgovoriti, ali opet ostaju na nivou nižerazrednog (čitaj zaglupljujućeg) polit kursa iz tzv. JNA. Milina ih čitati, heheRLOL ako nemaš argumenata za raspravu (a dosad ih nisi imao), bolje se drži one stare narodne - bolje šutiti i biti smatran glupim, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju. zen031: Grga definitivno nema argumenata, čovjek se jadan pogubio. On ne bi u EU (da se razumijemo, ne bih ni ja), Papa bi rado Hrvatsku u EU, a njemu drag Papa - pa kome ne bi popucale kapilare u mozgu? Kako jaadni ne bi bili zbunjeni - Papa bi nas u EU - kandidati za EU će, kad tad, biti i Srbija i Bosna - a njima nije drago ništa s istoka (osim cajki, jel). Nadalje, u vezi navedenog forumaša, primjećujem da vrlo rado izbjegava odgovor kad ga se uhvati u proturječnosti ili kad izvali nešto netočno. Eh, vezano uz temu, načinih jedan mali eksperiment s pripadnicima moje šire obitelji: pročitah ove divotne dijelove Biblije pred njima, rekavši im da se radi o knjizi jedne druge religije (koja kod njih baš ne uživa simpatije): "22 Ako li se uhvati na djelu jedan čovjek kad legne s jednom udanom ženom, oni će oboje umrijeti, čovjek koji je legao sa ženom, i žena sama. Ti ćeš ukloniti zlo iz Izraela. 23 Ako je jedna mlada djevica vjerena za jednog čovjeka, a jedan ju drugi čovjek sretne u gradu i legne s njom, 24 oboje ćete ih dovesti na vrata tog grada, vi ćete ih kamenovati i oni će umrijeti: djevojka, zato što budući u gradu, nije zazvala u pomoć; a čovjek zbog toga što je posjedovao ženu bližnjega svoga. Ti ćeš ukloniti zlo iz sred sebe. 25 Ako je to u polju da jedan čovjek sretne mladu zaručnicu, zgrabi ju i legne s njom, čovjek koji je legao s njom bit će sam za pogubiti; 26 djevojka, njoj nećeš učiniti ništa, ona nije počinila grijeha koji zaslužuje smrt. Isti je slučaj ako jedan se čovjek baci na bližnjeg svog i ubije ga: 27 bilo je to u polju da ju je susreo; mlada zaručnica je zajaukala, a nitko joj nije pritekao u pomoć. 28 Ako jedan čovjek susretne mladu djevicu koja nije vjerena, dočepa je se i legne s njom, i uhvati ih se na djelu, 29 tad čovjek koji je legao s djevojkom dat će njenom ocu 50 sikala srebra; jer ju je posjedovao, ona će biti njegova žena, a on ju neće moći otpustiti dok je god živa. " Nisu mogli vjerovati da tako nešto postoji. Kad sam im za koju minutu rekao da se radi o Bibliji - tajac. I tko ih onda ne bi razumio da su zbunjeni i pogubljeni. :) tranquilize: hahha kako se samo koprcate opet umatematickim kalkulacijama :D epic :D ta bi vasa logikakoju pokusavate proguriati drzala vodu kada se ne bi primjenjivala samo na vama mrske stvari , tipa u ovom slucaju religiju pogotovo ovu koju toliko mrzite (da se razumijemo bmk za crkvu) no eto, opet na kraju dana ostajete samo mali umisljeni forumski diktatori, koji mogu samo sanjati da ce oni odredjivati model financiranja doceka jednog (htjeli vi to ili ne) od najmocnijih i najutjecajnijih ljudi u svijetu GrgaZlatoper: “Ne dajte svetinje psima! Niti svoga biserja bacajte pred svinje da ga ne pogaze nogama pa se okrenu i rastrgaju vas.” Isus (Matej 7, 6) zen031: Samo što tvoje izjave nisu nikakva svetinja - ne podupireš Hrvatsku u EU (u redu), a iz vlastite neinformiranosti nisi znao da Papa svesrdno podupire ulazak u RH u EU. Pa se praviš blesav da si se prosro. "Prodajte svoje imanje i to dajte kao milostinju". (Lk, 12, 33) Dragi vjernici, dragi kleru, drage pape, znate što vam je činiti. Eh, poznavaoče Biblije, možeš li mi odgovoriti na ovo pitanje: treba (tj. mora) li žena prilikom molitve imati pokrivenu glavu? edit: Da ti malo pojasnim, da ne bude zabune - nisam protiv "pristojnog" odjevanja, dapače, smatram da žene ne bi trebale previše svima pokazivati svoju ljepotu, a posebno one djelove tijela koji u pravilu muškarca najviše uzbuđuju - grudi, stražnjica, noge, bokovi itd. Što, nažalost, mnoooogo "vjernica" čini - ako si gledao Papin posjet, i sam si se u to mogao uvjeriti. Štoviše, ni samom mi ne pada na pamet paradirati gradom bez majice (ne, nisam debeo, normalno izgledam :D). Nadalje, ni na seks prije braka ne gledam s pretjeranim odobravanjem - ali ne iz religijskih, nego iz socioloških i moralnih razloga (duga i druga tema, ovo navodim samo da me se ne shvati kao protivnika svih vrijednosti koje - igrom slučaja - promiče kršćanstvo). edit 2.: Sve ovo što ovdje "nevjernici" govore protiv raskalašenosti Pape, njegove Crkve, njegovog dočeka, moglo bi biti protumačeno kao napad, da to isto ne govore - privatno - i neki svećenici (osobno sam se uvjerio), ali i javno - don Ivan Grubišić. Tako da se ovi "napadi" nikako ne mogu isključivo protumačiti kao napadi "nevjernika". poison_ivy: Daj mu lakse pitanje ili natukni odgovor, opet ce odgovoriti nekom besmislicom Brick Top: Leteci mungos je napisao/la : Nego, sva ova buka i halabuka se moze rijesiti jednim jedinim zakonom - zakonom o financiranju vjerskih/religijskih skupina/grupa/ustanova/sekti/whatever. Bre mungose, promašio si ceo fudbal kao i mnogo puta do sada. I upravo o tome piše Nino, kojeg očito nisi s razumjevanjem pročitao. Evo samo jedna njegova rečenica: "Što bi bilo s našim društvom kad bi svatko plaćao samo za "svoje"? Što bi ostalo od zajednice?" Dakle, slažem se, može zakon o financiranju vjerskih "whatever" (u formi u kojoj ga ti zastupaš, da svatko odluči hoće li plaćati porez ili ne), ali onda molim i zakon o financiranju sporta, kulture (filmova, baleta), obrazovanja (za ono koje ja smatram da je nepotrebno, kao npr. "za profesore koji palamude o Danteu i Hegelu"), raznih nevladinih udruga itd. itd. poison_ivy: definitvno zakon koliko se moze izdvajati za ceste, popravke, nover ssportsko - rekreativne objekte (namijenjene svjetskim i slicnim prvenstvima), da jos samo dodam (koje ce poslije vecinom zjapiti prazne) Leteci mungos: Brick Top je napisao/la: Bre mungose, Vec ovo te karakterizira kao kreaturu nevrijednu komentara, jer bilo kakav argument ne moze biti shvatljiv osobi kojoj su krvna zrnca, vjerska uvjerenja i boja koze iznad sadrzaja. No, cisto da vise ne spominjes i ne sramotis se - posaljem ti bocicu s malo svoje krvi pa ju nosi na analizu Primorcu i dr. Gajgeru i skupa brojte zrnca. Citat: promašio si ceo fudbal kao i mnogo puta do sada. I upravo o tome piše Nino, kojeg očito nisi s razumjevanjem pročitao. Procitao sam, ali Nino je okrenuo tezu, odnosno cijeli tekst se temelji na okretanju teza. Citat: Evo samo jedna njegova rečenica: "Što bi bilo s našim društvom kad bi svatko plaćao samo za "svoje"? Što bi ostalo od zajednice?" I to je jednom neukom covjeku sasvim dovoljno. No, cim se zagrebe ispod povrsine, jasno je da nije moguce usopredjivati stvari poput uvjerenja u postojanje necega (za sto nitko nikada nije dokazao da postoji) s necim sasvim konkretnim i stvarnim kao sto su ceste, umjestnost, zabava, napredak, istrazivanje. S obzirom da zivimo u drustvu parlamentarne demokracije, onda je jasno da biramo one koji ce odlucivati o prioritetima koji bi trebali voditi napretku (nazalost, u primjeru Hrvatske, zbog neobrazovanosti, zatucanosti i zadojenosti uglavnom nas vode u smjer suprotan napretku). No, koliko god nas kljakako vodili u provaliju, jos uvjiek su prioriteti sasvim opipljivi, stvarni, racionalni i s njima se mozemo ili ne moramo sloziti, ali je sigurno da postoje. S druge strane, vjera, odnosno religija, nije nista opipljivo, nista stvarno. To je uvjerenje u nesto sto je istripao netko prije nekoliko tisuca godina, dok nije bilo pismenosti, struje i dok je ljudski rod bio daleko od onoga sto nazivamo civilizacijskim napretkom. Doista dozvoljavam svakom da vjeruje u kakve god pizdarije zeli, ali neka to cini za vlastiti racun. A ja cu i dalje izdvajati za stvarne i opipljive prioritete, makar ih i drugi definirali, kao sto su obrazovanje, infrastruktura, istrazivanje, socijala, stvaranje... Brick Top: Leteci mungos je napisao/la : A ja cu i dalje izdvajati za stvarne i opipljive prioritete, makar ih i drugi definirali, kao sto su obrazovanje, infrastruktura, istrazivanje, socijala, stvaranje... Izdvajat ćeš ti i dalje i za religiju koliko god ti to ne bilo po volji :wink: Usput rečeno, moja teza da si promašio "ceo fudbal" na ovoj temi i dalje stoji. Zamisli, ti si se sad našao kompetentan mjeriti što je opipljivo, a što ne, za 88% stanovnika Hrvatske (a ako nadodamo i druge vjere, onda je taj postotak još i veći). Umjetnost i zabava su nešto opipljivo, daj molim te :roll: Što je to točno opipljivo u filmu spomenute Jasmile Žbanić pa da je vrijedno 3 i pol milijuna kuna (naših novaca), za čiji ću film (ako ga se nekim čudom odlučim pogledati) još morati platiti i kartu? Što to ima opipljivo kad se neki samozvani umjetnik odluči prošetati gol po ulici u sklopu svog performansa, ili pak instalirati dnevnu sobu na pol trga? Što je opipljivo u tome što grad Osijek daje xy milijuna kuna godišnje za NK Osijek da bi taj isti NK Osijek završio 8. u HNL-u? Što je to opipljivo u milijun takvih sličnih stvari? exHOP3on: zen031 je napisao/la: Dakle, imamo knjigu koja je zapravo metafora, a svatko ima nekakvo svoje tumačenje te metafore, svatko ju na svoj način shvaća. Kakva korist onda od te knjige? kao i svakog književnog djela. shvati da je to pisano u drukčije doba, ljudi su imali drukčije razmišljanje i poimanje svijeta, i Biblija i Kur'an i Vede su pisane na takav način, a sad što mnogi danas to izokreću kako žele, problem je naivnih ljudi koji to slušaju. Kršćanska vjera se ne bazira na Starom zavjetu nego Novom, Stari je Židovski [oko za oko, zub za zub i slično]. ne možeš mi ti kao neki kvaziateist objašnjavat teologiju, pročitaj sve to nabrojano, shvati o čemu se tu zapravo radi i onda možemo pričati ;) ONTOPIC: sad sam se i ja zapitao tko je prvi rekao da je to koštalo 43 milijuna [42 po indexu :hmm: ] želim vidjeti račun! zen031: Hej, nije osoba koja ne priznaje BIbliju, Kuran ili bilo koju drugo svetu knjigu nužno ateist - ako ćemo se već služiti negativnim definicijama (ateist, agnostik, abiciklist, atenisač, amesojed, acrnokos). Zbilja, lijepo bi bilo vidjeti račun, da dobijemo uvid je li bilo ikakvih apoštenja i atransparentnosti. A-rivederči. :) poison_ivy: zen031 je napisao/la : Zbilja, lijepo bi bilo vidjeti račun, da dobijemo uvid je li bilo ikakvih apoštenja i atransparentnosti. Bilo bi lijepo da ovi s vrha nesto tako pokazu, samo tesko moguce, pa cak ni tad GrgaZlatoper: Brick Top je napisao/la: Leteci mungos je napisao/la : A ja cu i dalje izdvajati za stvarne i opipljive prioritete, makar ih i drugi definirali, kao sto su obrazovanje, infrastruktura, istrazivanje, socijala, stvaranje... Izdvajat ćeš ti i dalje i za religiju koliko god ti to ne bilo po volji :wink: Usput rečeno, moja teza da si promašio "ceo fudbal" na ovoj temi i dalje stoji. Zamisli, ti si se sad našao kompetentan mjeriti što je opipljivo, a što ne, za 88% stanovnika Hrvatske (a ako nadodamo i druge vjere, onda je taj postotak još i veći). Umjetnost i zabava su nešto opipljivo, daj molim te :roll: Što je to točno opipljivo u filmu spomenute Jasmile Žbanić pa da je vrijedno 3 i pol milijuna kuna (naših novaca), za čiji ću film (ako ga se nekim čudom odlučim pogledati) još morati platiti i kartu? Što to ima opipljivo kad se neki samozvani umjetnik odluči prošetati gol po ulici u sklopu svog performansa, ili pak instalirati dnevnu sobu na pol trga? Što je opipljivo u tome što grad Osijek daje xy milijuna kuna godišnje za NK Osijek da bi taj isti NK Osijek završio 8. u HNL-u? Što je to opipljivo u milijun takvih sličnih stvari? lega, uzalud se trudiš. to ti isto dođe kao da gluhom opisuješ 5-u Betovenovu simfoniju. dovoljno ti govori činjenica kako ovdje dižu dreku zbog troškova papinog dolaska, a financiranje 'Zajedničkog veća opština' i onog pamfleta od njihovih novina iz proračuna RH im je vjerojatno jako 'opipljivo'. poison_ivy: Svaka cast na uzporedbi, ali je upravo taj Beethoven i kao gluh skladao, tako da je onda po tome moguce (i onda ostatak nema smisla) ;) zen031: Grgice, nema odgovora od tebe na moje postavljeno pitanje, a odgovor se ne nalazi u Starom, nego u Novom zavjetu. Bit će da ideš u crkvu da, između ostalog, i škicneš koju curicu u trapericama ili tajicama, ne znajući, jadan, da kosa mora biti pokrivena. Joooj, gdje će ti duša. Ovo za Beethovena i gluhe je provala desetljeća. :D A uporno imputiranje da je svatko tko se protivi Crkvi Srbin, pače četnik ("Zajedničko veće opština", cit.) ti stvarno više ne drži vodu. Papu i Katoličku crkvu ne uvažavaju (kao autoritet) ni protestanti, pa opet - i među njima ima Hrvata, i to kakvih. Leteci mungos: Brick Top je napisao/la: Izdvajat ćeš ti i dalje i za religiju koliko god ti to ne bilo po volji :wink: Ah, kako si to slavodobitno izrekao, kao da si ti osobno zasluzan za takav nakaradni zakon. A zapravo si mali pajac i po potrebi topovsko meso. Neka, i takvih terba biti, a ti se busaj i ponosi svime kao da je tvojih ruku djelo. Citat: Zamisli, ti si se sad našao kompetentan mjeriti što je opipljivo, a što ne, za 88% stanovnika Hrvatske (a ako nadodamo i druge vjere, onda je taj postotak još i veći). Opipljivo je opipljivo svakom racionalnom bicu. Citat: Umjetnost i zabava su nešto opipljivo, daj molim te :roll: Što je to točno opipljivo u filmu spomenute Jasmile Žbanić pa da je vrijedno 3 i pol milijuna kuna (naših novaca), za čiji ću film (ako ga se nekim čudom odlučim pogledati) još morati platiti i kartu? Što to ima opipljivo kad se neki samozvani umjetnik odluči prošetati gol po ulici u sklopu svog performansa, ili pak instalirati dnevnu sobu na pol trga? Što je opipljivo u tome što grad Osijek daje xy milijuna kuna godišnje za NK Osijek da bi taj isti NK Osijek završio 8. u HNL-u? Što je to opipljivo u milijun takvih sličnih stvari? A sto nije opipljivo i stvarno u svemu sto si nabrojao?! Kao sto vec rekoh, politicari odlucuju o prioritetima i zbog toga se mozemo slagati s tim izborima, ili ne moramo, ali se i dalje financiraju vrlo opipljive i za javnost korisne stvari (nazalost, usput se napune i privatni dzepovi, ali to je jedna druga prica). S druge strane, religije i vjerovanja su apsolutna apstrakcija temeljena na apstrakciji. Osim sto se radi o potpnoj apstrakciji, radi se o necemo sto je apsolutno nekreativno, zabetonirano i okruzeno dogmom. Dakle, mrtvi, zabetonirani i ishlapljeli trip. No, ne oduzim pravo ljudima da uzivaju u tome. Neka se pucaju tim tripom koliko god zele, ali ne mojim novcima. tranquilize: kakva je to onda tocno razlika izmedju odlaska u kino/kazaliste/koncert itd i odlaska u crkvu ? i za jedne i druge navedene stvari idu masni novci iz proracuna, nekoga ispunjava odlazak u crkvu i druzenje sa drugim vjernicima, zajednicka molitva itd itd (mene recimo ne) , nekoga na isti takav nacin ispunjavaju odlasci na razna kulturna dogadjanja (makar samostalno neodrziva bez drzavnih sredstava) , nekoga ispunjava i jedno i drugo... ne postoji apsolutno niti jedan realan pokazatelj (vama postoji, hrpetina ovakvih clanaka) protivljenja veceg broja gradjana posjetu poglavaru jedne drzave i religije, vidjeli smo bajne vam prosvjede od desetak ljudi sa 300 natpisa i to je to ne zivimo ni u komunizmu ni u fasizmu, meni ce biti drago da Hrvatsku posjeti poglavar bilo koje religije, pogotovo te velicine, i uvijek od toga ima neposrednih koristi ove ili one vrste... a vi patite, spamajte, pisite nebuloze, al opet na kraju dana necete nista sa time postici, cak i oni za koje cete glasati na izborima bi dali sve da ugoste takve medjunarodno utjecajne goste, i ugostit ce ih , a vi cete i dalje cmizdriti:D Brick Top: tranquilize je napisao/la : kakva je to onda tocno razlika izmedju odlaska u kino/kazaliste/koncert itd i odlaska u crkvu ? Pa naravno da razlike nema, al ajd ti to sad objasni "partizanskom mitraljescu Nikoletini Bursaću" (oliti mungosu i sličnima). GrgaZlatoper: poison_ivy je napisao/la: Svaka cast na uzporedbi, ali je upravo taj Beethoven i kao gluh skladao, tako da je onda po tome moguce (i onda ostatak nema smisla) ;) Beethoven je postupno gubio sluh u mladosti, dakle nije rođen gluh. Za razliku od onih koji normalno čuju i vide, ali im to nije od nikakve koristi da pravilno i samostalno rezoniraju. Već samo kopiraju ono za što misle da je trenutno in. poison_ivy: Bitno da si se ti uhvatio da nije rodjen gluh. A po starom, ostatak opet nema smisla. A sto se tice ovog gore, nema nikakve razliek izmedju kina i crkve, i ovdje i tmao moras platiti, samo sto u ckvi 2 puta platis, ovdje samo 1 i dobijes nesto zauzvrat osim zabrana, pokuda i slicnoga, da ne govorimo samo zadnje recenice jedne knjige Biblije "kako ono ide, nesto ala "tko nadoda ili oduzme ..." zar ne ? poison_ivy: I ja osim toga nisam rekao da je on od pocetka bio gluh, samo sam rekao da je i kad je vec oglusio on skladao, tako da ne razumijem u kojem me to dijelu izpravljas, EU ??? Leteci mungos: Decki, smirite strasti, vas nekolikostvarno slici na majmune kojima je netko u kavez dobacio elektrosoker, pa povremeno pecnu one s druge strane zice vristeci kao da su u svim podrucjima prejebali homo sapiense. tranquilize je napisao/la: kakva je to onda tocno razlika izmedju odlaska u kino/kazaliste/koncert itd i odlaska u crkvu? Doista je svejedno kako tko gleda na odlazak u crkvu/kino. Ima ljudi koji bi radije isli u kino, neki bi radije isli u crkvu. Kad hoces u kino, platis ulaznicu i onda kina rade. Kad ne platis ulaznicu, onda kina nema. Crkva ne mora naplacivati ulaz, jer joj se politicari ulizuju tako da joj daju 300-400 milijuna kuna iz drzavnog, i jos sigurno 50-100 milijuna iz proracuna lokalnih samouprava [Bubalo dijeli novce poreznih obveznika kao pijani milijarder - dok se djeci urusavaju stropovi po skolama na glavu, on daje prvo pola milijuna, pa jos 200 000 kuna za gradnju dvorca/palace]. No, ni to nije dovoljno. Dok gradska procelja izgledaju kao da smo u Bejrutu, on lovu od spomenicke rente (strogo namijenjenu za stvari poput obnove procelja) daje Crkvi za obnovu konkatedrale. Dakle, vaznije je da se restaurira konkatedrala, nego da se obnove sablasna procelja po gradu. Vratimo se na temu... No, cak i da nije tako, odlazak u crkvu je osobna stvar svakog vjernika, od crkve u koju ce ici, do tripa u koji ce vjerovati. S obzirom na broj religija i cinjenicu da ima i onih koji ne vjeruju ni u sto, jedini fer i korektan potez bi bilo uvodjenje namjenskog poreza, kod kojeg bi svaki vjernik odlucio kojoj crkvi zeli dati dio svojih mjesecnih primanja. I problem rijesen. Vjernici su sretni, jer znaju da njihov novac ostaje njima, nece vise biti ni medjureligijske netrpeljivosti (npr. kad pripadnici jedne religijske skupine misle da pripadnici druge ne trebaju dobiti novce, ili trebaju dobiti manje, ili da oni trebaju dobiti vise). Svatko ce dobiti onoliko novca koliko vjernika ima. Kao ulaznica u kino. Dok ima ulaznica - ima kina. Vise ulaznica - bolje kino. Posteno. Ako katolika ima 90% (kao sto neki tvrde) - super, mozda ce Katolicka crkva dobivati i vise nego danas dobiva. Mozda ce sve crkve biti od onyxa. Ako ima toliko vjernika spremnih dati novce - neka budu, i treba! Citat: nekoga ispunjava odlazak u crkvu i druzenje sa drugim vjernicima, zajednicka molitva itd itd (mene recimo ne) S obzirom na pisanje, zakljucujem da tebe ispunjava mrznja prema svemu sto nije pravovjerno katolicko, hrvatsko i nacionalisticko. Pokusaj kanalizirati tu negativnu energiju u nesto korisno. Mozda upravo u te razgovore s drugim vjernicima, svecenicima, ili kakvim strucnim osobljem. Citat: ne postoji apsolutno niti jedan realan pokazatelj (vama postoji, hrpetina ovakvih clanaka) protivljenja veceg broja gradjana posjetu poglavaru jedne drzave i religije, vidjeli smo bajne vam prosvjede od desetak ljudi sa 300 natpisa i to je to Zasto bi se protivio?! Ne protivim se ni dolasku U2 ili Dare Bubamare. Neka svatko slusa sto hoce. Plati i slusaj ono sto volis, pa bio to i Papa koji zaziva drzavu u drzavi, negira dijelove i pljuje po hrvatskom Ustavu, vrijedjajuci sve koji u taj Ustav i takvu Hrvatsku vjeruju. Citat: ne zivimo ni u komunizmu ni u fasizmu, meni ce biti drago da Hrvatsku posjeti poglavar bilo koje religije, pogotovo te velicine, i uvijek od toga ima neposrednih koristi ove ili one vrste... Naravno, neka dodje. Bio je i Dalaj lama. Koliko je kostao njegov posjet?! Eto, neka drzava izdvoji dio za drzavnicki posjet uz uobicajeno osiguranje, a vjernici i Crkva ostatak [sletovi, bine, ...] I sve pet... u tom slucaju bi mi bilo drago da Papa dolazi svaki drugi tjedan. Tada bi ona Raspudiceva da te pare zavrse u dzepovima hrvatskih radnika doista imala tezinu. Ovako Raspudic prodaje jeftinu demagogiju. Njegovom logikom bi i ja mogao traziti da meni drzava svake godine daje 40 milijuna kuna, a ja evo obecajem ("casna Tudjmaninova") da cu sve pare skuriti u Hrvatskoj! tranquilize: ma o cemu ti covjece pricas ? konstanto izvrces tudje rijeci i onda na temelju toga na*eres tonu teksta,ja nisam pricao o komercijalnim kulturnim dogadjajima vec o citiram se "nekoga na isti takav nacin ispunjavaju odlasci na razna kulturna dogadjanja (makar samostalno neodrziva bez drzavnih sredstava)" jel ti sad jasnije ? da otvorim paint pa ti crtam ? i ministarstvo kulture dobije preko milijardu kuna iz proracuna, zasto onda isto tako pri placanju poreza nebi birao na koji zanr glazbe zelis da se utrose tvoji novci, na koji zanr filmova , hoces li mozda radj investirati u kazaliste , za odrzavanje spomenika iz kojeg razdoblja zelis izdvojiti novce:lol::lol::lol: o cemu ti pricas , shvacas li uopce kolike gluposti valjas ? cane: Mene samo zanima podatak koliko koštaju diplomatska putovanja naših dragih predsjednika, kojima je jedina funkcija šepurit se po svijetu...:) Mrky007: tranquilize je napisao/la: ma o cemu ti covjece pricas ? konstanto izvrces tudje rijeci i onda na temelju toga na*eres tonu teksta,ja nisam pricao o komercijalnim kulturnim dogadjajima vec o citiram se "nekoga na isti takav nacin ispunjavaju odlasci na razna kulturna dogadjanja (makar samostalno neodrziva bez drzavnih sredstava)" jel ti sad jasnije ? da otvorim paint pa ti crtam ? i ministarstvo kulture dobije preko milijardu kuna iz proracuna, zasto onda isto tako pri placanju poreza nebi birao na koji zanr glazbe zelis da se utrose tvoji novci, na koji zanr filmova , hoces li mozda radj investirati u kazaliste , za odrzavanje spomenika iz kojeg razdoblja zelis izdvojiti novce:lol::lol::lol: o cemu ti pricas , shvacas li uopce kolike gluposti valjas ? Slažem se. Uostalom na izborima se biraju ljudi koji će onda iduće 4 godine kako oni misle da dijeliti novce. Vjerovatno je logično da novac ide crkvi jer velika većina građana se izjašnjava kao katolici. Vjerujem da puno veči broj ljudi nedjeljom bude po crkvama nego sto ih tokom godine posjeti razno razne kulturne događaje koji isto tako isisavaju novac a koje prati manjina zen031: "Vjerujem da puno veči broj ljudi nedjeljom bude po crkvama nego sto ih tokom godine posjeti razno razne kulturne događaje koji isto tako isisavaju novac a koje prati manjina (bez točke)" Sudeći po tome što vjeruješ, ne ideš često ni na mise nedjeljom, ni na kulturna događanja, a izgleda da si i nastavu hrvatskog jezika izbjegavao. DonQuijote: zen031 je napisao/la: "Vjerujem da puno veči broj ljudi nedjeljom bude po crkvama nego sto ih tokom godine posjeti razno razne kulturne događaje koji isto tako isisavaju novac a koje prati manjina (bez točke)" Sudeći po tome što vjeruješ, ne ideš često ni na mise nedjeljom, ni na kulturna događanja, a izgleda da si i nastavu hrvatskog jezika izbjegavao. ali, što je najtragičnije, vrlo bi lako mogao biti u pravu! Mrky007: a na vašu žalost u krivu ste. Samo, nije mi pravopis baš najbitnija stvar kad piskaram po forumu. Bitno je da je nas u ovoj državi većina, a vi stevelika manjina i to ćete zauvijek i ostati. Najsmješnije je kad neki vaši crveni nekad i dođu na vlast morat će se ulizivat još više, i davat crkvi još više a vi se možte i dalje međusobno voljeti i držat za ruke i šta već radite u tim paradama DonQuijote: Mrky007 je napisao/la: a na vašu žalost u krivu ste. Samo, nije mi pravopis baš najbitnija stvar kad piskaram po forumu. Bitno je da je nas u ovoj državi većina, a vi stevelika manjina i to ćete zauvijek i ostati. Najsmješnije je kad neki vaši crveni nekad i dođu na vlast morat će se ulizivat još više, i davat crkvi još više a vi se možte i dalje međusobno voljeti i držat za ruke i šta već radite u tim paradama a ti uživaš što se više daje za crkvu nego za kulturu! blago tebi! Mrky007: pa meni je logično da se daje više za veći broj ljudi. ako više ljudi ide u crkve nego u kazališta, izložbe slika, performanse, književne večeri.. (kad smo se već uhvatili kulture) onda treba više dati ckrvi. KAd smo već kod toga, šta se mungos hvata toga da je Bubalo dao za katedralu 200 000, 00 a da nije obnovio škole kad je baš sve škole obonovio i to sa 10 000 000 ( da, 10 mil. kn) Što spominje tih 200 000 za katedralu (kojoj treba puno više ) a ne spominje da je za OLJK dano 900 000, 00 ?? Dvosturka mjerila? Licemjerstvo? zen031: Mrky007 je napisao/la : a na vašu žalost u krivu ste. Samo, nije mi pravopis baš najbitnija stvar kad piskaram po forumu. Bitno je da je nas u ovoj državi većina, a vi stevelika manjina i to ćete zauvijek i ostati. Najsmješnije je kad neki vaši crveni nekad i dođu na vlast morat će se ulizivat još više, i davat crkvi još više a vi se možte i dalje međusobno voljeti i držat za ruke i šta već radite u tim paradama Crveni nisam i nimalo nisam naklonjen gay-paradama. Prebijedni ste što svakog tko se protivi Crkvi proglašavate komunistom (a znamo tko su nekad bili današnji istaknuti HDZ-ovci; sjetimo se tko je nekada bio Luka Bebić: http://www.nacional.hr/clanak/89907/bebic-tijekom-70-ih-u-dolini-neretve-tamanio-nacionalizam-i-sovinizam ,) i nedomoljubom, a pravi je primjer domoljuba, eto, bivši nam premijer: i ostali privatizacijski patrioti, slizani s vrhom Crkve. Mrky007: Nemoj se sekirat nego fino krenite prema splitu. trebaformirat kolonu zen031: Tvoja nepismenost pravi je primjer iskrivljenog i lažnog poimanja domoljublja - debelokošca koji zaogrnut zastavom i s debelom križinom krade onome koji jedva preživljava, koji bi domovinu prodao za tisuću kuna. Usput jedva natuca materinji jezik, slika i prilika Luke Bebića. Ili onih, koji su uništili ovu zemlju - Jure Radića i Borislava Škegre - u prvom redu na specijalnoj audijenciji. Mrky007: ma totalno si u krivu. ja se samo pravim da sam takav jer jedino se tako mogu svađati na forumu sa vama koji ste popili svu pamet svijeta. Uvijek se dobro nasmijem kako 10-20 uvijek istih ljudi svaku temu dočeka na nož i sad eto dočekali i svoj tekst da pomisle da su u pravu. Ali vi ste manjina, vi ste NEBITNI :) zen031: Onda si bezobrazan jer na takav način tratiš tuđe vrijeme. Mrky007: Nisam. muvifrik: Mrky007 je napisao/la: Ali vi ste manjina, vi ste NEBITNI :) Ali uvijek manjina pokrene i promijeni neke stvari. silence: Mrky007 je napisao/la: Ali vi ste manjina, vi ste NEBITNI :) i fejk :P i smaramo bazooka_joe: Mrky007 je napisao/la: Što spominje tih 200 000 za katedralu (kojoj treba puno više ) a ne spominje da je za OLJK dano 900 000, 00 ?? Dvosturka mjerila? Licemjerstvo? Nope, vec je prvo bullshit, a drugo cak necemu i sluzi. ;) Znao bi da nisi do jucer cuvao ovce i sevio svoju najdrazu bundevu... poison_ivy: Ocito je tko to pise, jer nasem cjelokupnom drustvu drasticno fali KULTURE, da se uzdignemo osim sto se po ovim forumima spustamo i pokazujemo svoju nepismenost (koja je ves uveliko prisutna i kod "lektora" hrvatskog knjizevnog jezika koji daju oglase sa istim ovakvim Č i Ć greskama kakve se i ovdje ucestalo pojavljuju). na zalost u pravu si, te to samo jos vise dokazuje da se u crkvu ide sve vise umjesto "nedjeljne kave" te se ne obraca paznja na rijeci ili je i ta sama Crkva prestala dijeliti kulturu i poticati kulturno uzdizanje kod svojih sljedbenika (ili barem vecine) GrgaZlatoper: Ma vidi 'mladih' skojevaca kako se dižu na zadnje noge i pokušavaju omalovažiti nešto na čemu su zube polomili i daleko veći tirani i krvožedni fanatici počev od Lenjina, Staljina, Pol-Pota, Mao, bravara i sl. bulumente iskompleksiranih kominterovskih psihopata. Ali to govori više o njima samima nego bilo kakav smisleni odgovor na njihove panične izljeve mržnje prema instituciji koja preko 2.000 godina postoji na ovom svijetu. Ali 'psi laju, a karavana prolazi', tako je bilo i tako će uvijek biti. Amen. DonQuijote: GrgaZlatoper je napisao/la: Ma vidi 'mladih' skojevaca kako se dižu na zadnje noge i pokušavaju omalovažiti nešto na čemu su zube polomili i daleko veći tirani i krvožedni fanatici počev od Lenjina, Staljina, Pol-Pota, Mao, bravara i sl. bulumente iskompleksiranih kominterovskih psihopata. Ali to govori više o njima samima nego bilo kakav smisleni odgovor na njihove panične izljeve mržnje prema instituciji koja preko 2.000 godina postoji na ovom svijetu. Ali 'psi laju, a karavana prolazi', tako je bilo i tako će uvijek biti. Amen. možeš li mi dati KONKRETAN odgovor na sljedeće pitanje: što je TEBI crkva dala u životu? ako ne možeš dati konkretan odgovor, bolje ne moraš ništa odgovarati. zen031: Pa vidiš da ne može. Mi smo i dalje za njega komunisti, iako vrlo dobro zna u kojoj je stranci bio vrh HDZ-a prije osamostaljenja Hrvatske. Nema argumenata - zapravo - njegov komentar ne bih ni vidio da ga ti nisi citirao (ignore je divna tipka). GrgaZlatoper: Mene je sramota za vas ... Biker031: Tko je uopće Hrvoje Jurić? Pratim njegove tekstove posljednjih mjeseci i uopće ne vjerujem u vjerodostojnost autora, imam dojam da je to pseudo zasve novinare kolumniste ili za sve koji se tako osjećaju. Od sladunjavih, ljubavnih, teško probavljivih, jeftinih tekstova do pokušaja inteligentnog, filozofskog, intelektualnog teksta - velike su to oscilacije i prevelik zalogaj. Možda autor poput Catherine Zeta Jones pati od bipolarnog poremećaja i ni sam ne zna tko je (doduše uz konzumaciju alkohola možda bi tekstovi bili duhovitiji ili bismo svi zajedno dodatno potonuli u ljubavne jade) Zasigurno se teško buditi u 35 m2, sam, svako jutro, sa svojih 30-ak godina i pitati tko je zapravo Hrvoje Jurić? Tko sam danas ja? Leteci mungos: @Biker, a nisi pomislio da Hrvoje Juric mozda ne pise o sebi?! Biker031: Ignore je zaista divna tipka...a ja ostajem neshvaćena poput Hrvoja Jurića. francika: pronoob je napisao/la : mislio sam da bi bar redakcija 031 trebala biti ne pristrana, a ne ovakve gluposti pisati naravno da bi bilo bolje da je tih 48 000 000 kn stavljeno sa strane i da je to otišlo u džep nekih koji stvarno nemaju, ali kod nas je to nemoguće da se nije dalo za dolazak pape, sjelo bi kosorici i ostatku bande na račun tak da ne vidim u čem je problem? gadite mi se više s tim svim sranjima od tekstova koje čitam zadnja 2-3 dana po netu, skupljate neke jeftine bodove na tome što serete gluposti samo zato da bi vam se njih par divilo kako se popili pamet svijeta E jebiga, mogli su kupiti garsonijere za 250 beskućnika. A tko zna možda i nema toliko beskućnika u Hrvatskoj a i pitanje je da li bi oni znali koristiti stan kao npr. otključati-zaključati vrata, otvoriti-zatvoriti prozor, oprati kadu i slično. Ma da u pravu je vlada, nije to za njih.