Forum: Kolumne, komentari & osvrti Topic: Mojih 35 kvadrata ------------------------- Redakcija 031: U 35 kvadrata skupio sam cijeli svoj život, sve što sam do sada postigao, svaku rečenicu koju sam napisao, sve sam zapakirao u ovaj stan. Svako jutro kad se probudim u svom skromnom gnijezdu od 35 kvadrata, osmjehnem se i otvorim vrata kupaonice koja sam sam načinio i postavio, perem zube i umivam se, pogledam u ogledalo i sretan sam jer živim onako kako sam oduvijek htio, sam sa sobom. Imam jedan mali ormar u koji mi taman stane sva odjeća koju sam godinama skupljao. Dobar dio stvari imam od djeda – par košulja, odijelo i njegov najdraži karirani sako sa zakrpama na laktovima, kroz koji on i dalje živi kroz mene. Kuhinja mi nije velika, ali mi ni ne treba veća, taman mi je. Svake nedjelje napravim si juhu iz vrećice i sjedim za starim stolom u kuhinjici u kojoj veliki prozor gleda na ulicu. S drugog kata zgrade imam odličan pogled na ljude, pomalo voajerski. Nekada dok sjedim tako sam, u mraku, i gledam kroz prozor kako ljudi hodaju, u meni se bude stari nemiri povezani s nekim kontaktima koje sam bio prisiljen prekinuti. Teško je s ljudima, nekada gotovo nemoguće, ali nisam taj koji će ići na silu. Nekada je najbolje skloniti se i pustiti stvari neka teku svojim tokom, polako i lagano. Gledajući ljude kako s velikim teretom hodaju gradom, pomislim na ljubav koju sam nekada davno osjetio i shvatim da i dalje poznajem taj osjećaj, ali ga više ne osjetim. Zaključao sam se iznutra, skupio poput ježa i izbacio svoje oštre bodlje tako da svakog tko mi se približi ozlijedim bez oklijevanja. Jedan pogrešan potez obilježio mi je život, ali, usudio bih se reći, ne samo moj. Poslušao sam savjete drugih ljudi, samoprozvanih prijatelja, da vrijeme liječi sve, svaku poru, ožiljak i sjećanje na sretne dane. Ne znam koliko je taj recept uspješan, ali vrijeme u mom slučaju krvavo sporo prolazi, dok su rezultati vidljivi, ali miljama daleko. Bit će bolje – rekli su mi, tješili me – nije ona jedina – da ih nitko nije ni pitao za mišljenje. Ljudi vole svuda zabijati svoj nos, pogotovo u tuđe probleme, dok svoju tvrđavicu brane sa svim mogućim sredstvima. Zato i jesam sam, bez igdje ikoga, ali sada konačno imam sebe, onakvog kakvog sam i zaslužio. Život u stanu od 35 kvadrata zapravo skroz ima smisla - potpuno je komforan i ispunjen samoćom, ali je ispunjen do posljednjeg kvadrata. Kamo god pogledam, sve odiše mnome - svaki kutak, ravan zid, čaša u regalu, stolica za stolom, posuda u kuhinji – svaki predmet je tu s razlogom postavljen od strane mene, zato jer sam ja tako htio. Kad prvi puta u životu, s 30–ak godina, radiš stvari koje želiš onako kako želiš, život opet ima smisla, bez obzira koliku si cijenu morao platiti za to. Kolika god da je, nikada nije previsoka. Iz kupaonice idem u kuhinju koja broji puna 3 elementa, s obješenim propaljenim rukavicama za pećnicu u kojoj s guštom nedjeljom pravim lasagne. Obožavam ih praviti, bez obzira kako sam naučio i svaki puta su mi sve ukusnije. Jedne nedjelje sam imao priliku da ih napravim za novu osobu u ovoj pustinji zvanoj Ja, i baš tada mi nisu uspjele. U toj cijeloj spontanoj i nadasve komičnoj situaciji, naručili smo ćevape, ali smo pojeli i lasagne, nas dvoje proždrljivaca. Znam da smo mogli i uspjeti, da nismo imali teret koji smo oboje nosili na krhkim plećima. Sada, kad smo oboje načisto sa svime, spremni za nove pobjede i poraze, bojimo se pokušati napraviti taj logičan korak, još jednom za kraj okušati sreću, samo zato jer smo u samom startu osudili sami sebe na samoću i neuspjeh. Još jedna osoba koja je prošla kroz moj život poput vihora, ali da ovaj puta nisam osjetio ni najmanju trunčicu boli i straha da ću biti povrijeđen. Da li mi je to nalagala moja ravnodušnost, nametnuta od strane prve i jedine, ili sam si ja sam dao za pravo da se više neću samouništavati? Ne znam, ali sada je i kasno za takva pitanja. Sada shvaćam koliko je život zapravo kratak, rekao bih prekratak, da bismo bili toliko povrijeđeni, puni nerazumijevanja, izgubljeni i patili za jednom osobom, dok nam drugi daruju srce na pladnju, zauzvrat ne trežeći ništa. Često se mrzim što sam čovjek. I tako, živim vam ja ne nešto previše napetim i zanimljivim životom u stanu od 35 kvadrata, oblijepljenim tapetama na sjevernom zidu, 3 slike koje sam sam naslikao i 2 lampe. Dugo godina sam si u glavi slagao kakav život želim, gdje i s kim provesti starost, koliko djece bih htio, kakav auto bih vozio, dugi niz godina sam to radio. A onda sam odlučio to provesti u djelo, pa sad živim u stanu od 35 kvadrata, sam. Da li sam sretan? Jesam, ali uvijek ima onaj "ali". Nešto me čeka iza ugla, nešto stvarno i toplo, veliko i nježno, ispunjeno emocijama i dobrotom, stvarnim problemima, porama i manama. Čeka me i želi podijeliti ovu tugu sa mnom, ujutro piti kavu u mojoj kuhinji, ležati na mom krevetu, sa mnom gledati ljude kroz prozor. Znam da želi biti u mom stanu, ispuniti ga svojom samoćom i uklopiti se u moj život u 35 kvadrata koji mi predstavljaju sve. I kako sada razmišljati hladne glave, ne misliti na posljedice i osloboditi se straha od neuspjeha? Napravit ću najbolje što znam – okrenuti se na drugu stranu, neko vrijeme zaboravljati i ne sjećati se. Ostavit ću srce zatvoreno u kutiju, tako je najbolje. Kad prođe neko vrijeme, sjest ću u kuhinju, gledati ljude kroz prozor i s teškom mukom pustiti "Wish You Were Here", baš kao što sam nekada znao. I sve će opet imati smisla, život u ovih 35 kvadrata će biti kao i prije, tužano sretan, jednostavno kompliciran i samo moj. Tekst: Hrvoje Jurić Foto: foto-arhiv 031 meduza_: Totalno prepoznajem sebe u tvojoj priči..... roogalica: da te vidim u nasih 22,85!! Coca Cola: Lega u k.... ..! Pre star si za svoje godine (netko prije stari) a cini mi se da imas 30.. ja sa 30 sigurno necu tako ocajavati i zivjeti samotnjacki zivot barem cu se potruditi da necu! I dalje ne shvacam cemu ovo zasluzuje biti na glavnoj stranici? To je samo moje skromno misljenje o tom tekstu.. zen031: Eto, sad smo saznali gdje H.J. živi i što kuha nedjeljom. Dobro, hoće mi netko objasniti čime je autor ove kolumne uopće zaslužio biti predstavljen javnosti? Mislim, što je tu toliko posebno? Đeđa_zaboravih_lozinku_od: patetično do besvjesti, ogledni primjerak čovjeka bez muda francika: zen031 je napisao/la : Eto, sad smo saznali gdje H.J. živi i što kuha nedjeljom. Dobro, hoće mi netko objasniti čime je autor ove kolumne uopće zaslužio biti predstavljen javnosti? Mislim, što je tu toliko posebno? Prije koji tjedan autor je bio djevojčica koja prosi po ulici. Nemoj da te to zabrinjava. sedmi_patuljak: Svi smo imali više manje sličnu priču, treba skupiti snagu i ići dalje. Jednom se živi stoga otvorenog srca kreni u novi život pa šta bude. Želim ti sreću i da nađeš ono za što ti srce čezne. mali od čače: who cares?!.. bolje stavite tjedni tv raspored nego ovakve gluposti.. ivan_hoee: nazovi pisac. lol. MF: Too sad :( ali sedmi_patuljak dobro reče - idemo dalje! Srce je povrijeđeno i svatko se nosi s tugom kako zna. Ali ne treba izbaciti bodlje i zatvoriti se u sebe i svojih 35 kvadrata. Ja volim napraviti upravo obrnuto :) GrgaZlatoper: Koliko samo beščutnih komentara, bože mili. Ali budite sigurni da vas ovakvo promišljanje ubuduće čeka i dao Bog da barem do tada imate ovakav stančić:molitva: Alnea: GrgaZlatoper je napisao/la: Koliko samo beščutnih komentara, bože mili. Ali budite sigurni da vas ovakvo promišljanje ubuduće čeka i dao Bog da barem do tada imate ovakav stančić:molitva: Bravo! Ako vam se ne svidja clanak, nemojte citat pobogu! nigdje ne pise da ga morate citat! Lijepo napisano! Provokator: za gospodina iz članka poruka: život je borba, bori se ne odustaj i nekukaj francika: Jadni naši intelektualci, pogledaj ih samo kako žive i ponose se. Na niske su grane pali, pa kukaju ne bi li isprosili nešto. Gangula brate: Text je ok, za one koji su shvatili poruku ;-) ciao_bao!: vrlo ugodan tekst bajdvej: .j silence: Ne svidja mi se. Posebnoiritantno jenaglašavanje pojedinih riječi u tekstu. Tu bismose trebali zadržati,zastati..zaustaviti dah i razmisliti nekoliko minuta prije nastavka čitanja ili...? NHF Duminske Trake: Hm,i ja živim sam...doduše mlađi sam od autora i živim u duplo većem stanu,ali 90% vremena jednako samujem. U toj samoći teško je ne razmišljati o prošlosti,teško je ne razmišljati o svim pogreškama i propustima...ali svejedno ipak nisam toliko zatvoren u sebe kao autor,no razumijem ga. Za vas koji ste hejteri može vas biti sram,razmažena ste djeca i nemate pojma o životu. WalterWolf: zgodna pričica :) zen031: Duminske Trake je napisao/la : Hm,i ja živim sam...doduše mlađi sam od autora i živim u duplo većem stanu,ali 90% vremena jednako samujem. U toj samoći teško je ne razmišljati o prošlosti,teško je ne razmišljati o svim pogreškama i propustima...ali svejedno ipak nisam toliko zatvoren u sebe kao autor,no razumijem ga. Za vas koji ste hejteri može vas biti sram,razmažena ste djeca i nemate pojma o životu. Daj ne ... Samo zato što mi se ne sviđa tekst, niti stil pisca, razmaženo sam dijete i nemam pojma o životu??? Prije bih rekao da su razmaženi oni poput tebe - pazi njega - živi sam u stanu od 70 kvadrata i jadan samuje, kuku lele, ne možeš zamisliti gorega života. Nemam ništa protiv Hrvoja, čak ga ni ne poznam, ali mi njegove kolumne nisu ni duhovite, ni zabavne, ni poučne. Štoviše, zbilja ne vidim smisao takve kolumne na jednom portalu koji se bavi životom grada, kad bi ona bila na nekim drugim portalima ili časopisima već bi se dao naći smisao. To je ujedno i odgovor onima koji kažu: ako vam se ne sviđa, nemojte čitati. Može li sutra svoju kolumnu imati moj mali bratić od 8 godina? Pa ako se nekom ne sviđa, nek ju ne čita. John_Doe: zen031 je napisao/la: Duminske Trake je napisao/la : Hm,i ja živim sam...doduše mlađi sam od autora i živim u duplo većem stanu,ali 90% vremena jednako samujem. U toj samoći teško je ne razmišljati o prošlosti,teško je ne razmišljati o svim pogreškama i propustima...ali svejedno ipak nisam toliko zatvoren u sebe kao autor,no razumijem ga. Za vas koji ste hejteri može vas biti sram,razmažena ste djeca i nemate pojma o životu. Daj ne ... Samo zato što mi se ne sviđa tekst, niti stil pisca, razmaženo sam dijete i nemam pojma o životu??? Prije bih rekao da su razmaženi oni poput tebe - pazi njega - živi sam u stanu od 70 kvadrata i jadan samuje, kuku lele, ne možeš zamisliti gorega života. Nemam ništa protiv Hrvoja, čak ga ni ne poznam, ali mi njegove kolumne nisu ni duhovite, ni zabavne, ni poučne. Štoviše, zbilja ne vidim smisao takve kolumne na jednom portalu koji se bavi životom grada, kad bi ona bila na nekim drugim portalima ili časopisima već bi se dao naći smisao. To je ujedno i odgovor onima koji kažu: ako vam se ne sviđa, nemojte čitati. Može li sutra svoju kolumnu imati moj mali bratić od 8 godina? Pa ako se nekom ne sviđa, nek ju ne čita. A ti zen031, koliko sam vidila samo pljuješ tu po portalu. Mora da živiš u duplo većem stanu od Duminske trake i imaš para koliko želiš, ali nemaš mozgani prilike da sam napraviš nešto ovakvo...Odi si lijepo napravi svoj sajt pa tamo pljuj koliko ti volja. Da tu i tamo nešto pročitaš shvatio bi da su tekstovi sasvim solidni a neki i odlični.... naravno da to jadnik poput tebe nikada neće moći shvatiti, a di napisati zen031: Trebaš razlikovati pljuvanje i kritiku. Inače, nisi dobro vidjela, jer ne samo da, u najvećem broju slučajeva, ne pljujem, nego i ne kritiziram. Dosta čitam, zato i mislim da mu tekstovi nisu ni dobri, a pogotovo ne odlični. Da TI tu i tamo nešto pročitaš, mogla bi naučiti da se ne kaže "vidila", da gramatički nije ispravno pisati "mora da..." (to je čisti srbizam) i da se rečenica završava odgovarajućim interpunkcijskim znakom. Pročitaj ponekad Tomićevu kolumnu, Dežulovića, Jergovića, Šolu, Vladu Bulića, itd., da stekneš dojam kako dobra kolumna treba izgledati. Ako ništa drugo, barem ne podsjećaju na zapise iz dnevnika neshvaćene tinejdžerke. Za razliku od ove. I ne, ne živim u stanu od 140 kvadrata. :D coq_au_vin: Moram se složiti sa zen031 po ovom pitanju. Povremeno pratim ovaj portal jer sam prije nekoliko godina napustio Osijek pa mi predstavlja zgodan način za ostati u toku. Ružno je vidjeti kad ljudi nekoga potpuno popljuju jer ipak je čovjek uložio nekakav trud u ovaj tekst, ali to ne znači da mu treba podilaziti. Pročitao sam par autorovih kolumna i sve pate od iste boljke - fokus je uglavnom na samom autoru. A to samo znači da, godinama usprkos, mora odrasti kako bi uspio ljudima servirati kvalitetnu kolumnu. Samosažalijevanje je ružna stvar, a ljudi danas nemaju previše strpljenja za to. Ako imaš emocionalnih problema, stvorio si oklop i ne daš da ti ne netko približi; rezerviraj si par termina u najbližoj klinici za psihološku medicinu. I ne kažem to zlobno jer u tome nema nikakve sramote. A onda kreni obrađivati neke kvalitetnije teme od lamentiranja o samoći jer živimo u zanimljivim vremenima. ;) Leteci mungos: coq_au_vin je napisao/la: Pročitao sam par autorovih kolumna i sve pate od iste boljke - fokus je uglavnom na samom autoru. Hm, mozda autor samo pise u prvom licu jednine, ali ne pise o sebi. Mijenja li to perspektivu? francika: Vrijeme je da Osijek031 pokrene Blog jer ovakvi članci stvarno nemaju nikakvog smisla zato što prisiljavaju čitatelje da ne budu sebični i suosjećaju s piscem. Naši dragi čitatelji su navikli ismijavati se s takvima i stvarno nije korektno da neko svoje frustracije liječi ovdje na forumu. Ako netko to želi neka piše svoj blog pa ko hoće neka ga sažaljeva ali ne moraju i forumaši čitati takva sranja. oftopik: sam u 35 kvadrata. pa šta će ti više? HokusPokus: Onaj tko ima neka si sjedne na jaja (da mu bude lakše) i malo si razmisli! Da li bi i meni sutra moglo biti tako? A ne jok, neće nikada. Da budem onako slikovit. Tko zna kako Vam život na kraju udjeli drugo djeljenje!? Prvo su vam dali roditelji, nekom novcem a nekom dobrim odgojem. Gomila balavaca koji komentiraju sve i svašta a nikada se ne okrenu oko sebe i malo zapitaju tko su svi ti ljudi oko mene. Poznavao sam mnoge koji su se busali o prsa. Ja ću biti ovo, ja ću imati ono a sada samo nesređen brak koji mrze i dugove što ih guše. Mrze sve oko sebe i prave se gospoda! Sramite se, neotesanci i glupani raznih profila što u Vama odavno je umrla svaka sućut. Nisam još stigao toliko blizu ali mi se sviđa sve napisano no na vama je da se razmislite zašto ne i vama! zen031: Pa čekaj, nisam baš stekao dojam da autor želi izazvati sućut. Ima svojih 35 kvadrata-što uopće nije malo za jednu osobu, i nije baš da se pretjerano žali, osim što je, kako se da iščitati iz ovog i prethodnih tekstova, imao onu jednu, jedinu i neprežaljenu koja je na njemu ostavila tako dubok i neizlječiv ožiljak. redhead: a da komentiramo temu teksta a ne stil i autora? nikad ne znaš u kakvoj ćeš se situaciji naći. u jednom trenu sve divno krasno, u drugom prekid, razvod, prijevara. s jedne strane svi smo mi ljudi isti: svi jedemo, dišemo, tražimo nešto, u ljubavi volimo, ali smo istovremeno i egoistični. s druge strane 100 ljudi 100 ćudi, što jedan rado trpi drugi ne želi, što jedan daje drugi ni ne zna da postoji. baš zbog toga za mene nema smisla zatvoriti se kao jež, barem ne trajno. stvari kojih se sada bojiš vrlo vjerovatno neće naići ponovo, već će problem biti neki drugačiji, na koji nisi pripremljen. ali to je život. koji bi smisao bio da se svi zatvorimo u svoj stan na 40 godina i onda to kao 70-godišnjaci zovemo onim pravim životom? srca se lome, pa zarastaju, pa se opet lome, tako to ide. sve je to iskustvo, i mada u tom trenutku nije ugodno, isplati se i to proživjeti. a da ne kažem da ima i gorih problema od toga, ne dao bog bolesti i sličnog, kad prođeš kroz to onda si sretan da na kraju još dišeš i hodaš. sve to ima smisla, samo glavu gore i bit će već. Inertia: Zgodna kolumna koja ustvari pokazuje boljku današnjeg društva; uvjetovanje sreće nekim apstraktnim stvarima i odbijanje mjenjanja vlastitog pogleda na svijet. Svaka situacija u životu je neutralna, hoće li ona biti dobra ili loša, ovisi prvenstveno o nama i načinu na koji ćemo ju shvatiti. Najlakše je sjeti u vlastitih N/A kvadrata i plakati nad vlastitom sudbinom, propuštenim prilikama, povrijeđenim osjećajima... Primjetio sam da se u zadnje vrijeme ljudi natječu tko će pokazati da je njegov život teži i gori od sugovornikovog. Svojevrsno natjecanje u pesimizmu. Duminske Trake: zen031 je napisao/la :Duminske Trake je napisao/la : Hm,i ja živim sam...doduše mlađi sam od autora i živim u duplo većem stanu,ali 90% vremena jednako samujem. U toj samoći teško je ne razmišljati o prošlosti,teško je ne razmišljati o svim pogreškama i propustima...ali svejedno ipak nisam toliko zatvoren u sebe kao autor,no razumijem ga. Za vas koji ste hejteri može vas biti sram,razmažena ste djeca i nemate pojma o životu. Daj ne ... Samo zato što mi se ne sviđa tekst, niti stil pisca, razmaženo sam dijete i nemam pojma o životu??? Prije bih rekao da su razmaženi oni poput tebe - pazi njega - živi sam u stanu od 70 kvadrata i jadan samuje, kuku lele, ne možeš zamisliti gorega života. Nemam ništa protiv Hrvoja, čak ga ni ne poznam, ali mi njegove kolumne nisu ni duhovite, ni zabavne, ni poučne. Štoviše, zbilja ne vidim smisao takve kolumne na jednom portalu koji se bavi životom grada, kad bi ona bila na nekim drugim portalima ili časopisima već bi se dao naći smisao. To je ujedno i odgovor onima koji kažu: ako vam se ne sviđa, nemojte čitati. Može li sutra svoju kolumnu imati moj mali bratić od 8 godina? Pa ako se nekom ne sviđa, nek ju ne čita. Pa da,jadan sam razmažen sam u velikom stanu kojeg sam naslijedio a usput sam nezaposlen pa možeš si misliti koliko uživam u svom stanu i životu... Uopće nemaš pojma o čemu pričaš zato bolje šuti,nije ni bitna jebena kvadratura stana ako se moraš snalaziti za hranu i režije,šta ti misliš da ja živim na Gornjodravskoj? Vidim da ti ionako smeta sve ovo,i kolumna i ova stranica i forum i sve,bolje onda idi na net.hr i šuti više. Duminske Trake: Ne mogu vjerovati kakvih sve plitkih komentara ima ovdje...što je zadnje što ste vi napisali? Zadaćnica o tratinčicama? Pored svih ovih redovnih sranja koja se događaju i dežurnih katastrofičara i demagoga što pišu nekada je lijepo vidjeti i nešto drugo kao što je neka kolumna,putopis i slično,ne mora se sve na ovom sajtu vrtiti oko toga tko je što i gdje pokrao,jebo i prco. Ovaj tekst je u redu,od mene dobiva solidnu četvorku ali vi idete tipa okarakterizirati kako je razmaženi kreten u velikoj luksuznoj stančini i ono baš ga boli kita za sve... Poslušajte tuđe probleme i poštujte ljude,ako nećete onda bolje šutite. zen031: Hajde se ti malo ohladi. Ako je svoj tekst odlučio objaviti javno onda mora biti spreman na kritike. A budući da si zadnja dva posta završio s "bolje šuti(te)", vidi se tko bi tu kome rado uskratio slobodu govora. p.s. Nisam ni ja zaposlen, imao sam životnih brodoloma (ah, tko nije :D), znam pisati, pa opet ne cvilim po portalu. francika: Ovaj članak je dobar, ali u duminskim trakama. Pisac članka samo kukanjem želi isprositi zabrinutost forumaša koji su prisiljeni to čitati. Neka otvori svoj blog a forum ostavi 'normalnim' raspravama. PEGY: mislim da pisac piše honorarno, a nekako mi se čini da objavljuje i u cosmopolitanu, možda se i varam ali njegovi me tekstovi jako podsjećaju na slične u tim novinama. No, nema veze. John_Doe: zen031 je napisao/la : Hajde se ti malo ohladi. Ako je svoj tekst odlučio objaviti javno onda mora biti spreman na kritike. A budući da si zadnja dva posta završio s "bolje šuti(te)", vidi se tko bi tu kome rado uskratio slobodu govora. p.s. Nisam ni ja zaposlen, imao sam životnih brodoloma (ah, tko nije :D), znam pisati, pa opet ne cvilim po portalu. Bitno da ti moraš biti svakom loncu poklopac..ako znaš pisati, zašto ne pišeš onda na naslovnoj stranici, nego tu na forumu sakriven iza nicka, dok gospon Jurić javno stavi svoje ime? I nisam nepismena, za tvoju informaciju završila sam književnost i hvala Bogu, imam posao i normalan stan. A iz tvojih riječi se vidi samo frustriranost i nemoć da nešto slično napišeš.:):) francika: John_Doe je napisao/la :zen031 je napisao/la : Hajde se ti malo ohladi. Ako je svoj tekst odlučio objaviti javno onda mora biti spreman na kritike. A budući da si zadnja dva posta završio s "bolje šuti(te)", vidi se tko bi tu kome rado uskratio slobodu govora. p.s. Nisam ni ja zaposlen, imao sam životnih brodoloma (ah, tko nije :D), znam pisati, pa opet ne cvilim po portalu. Bitno da ti moraš biti svakom loncu poklopac..ako znaš pisati, zašto ne pišeš onda na naslovnoj stranici, nego tu na forumu sakriven iza nicka, dok gospon Jurić javno stavi svoje ime? I nisam nepismena, za tvoju informaciju završila sam književnost i hvala Bogu, imam posao i normalan stan. A iz tvojih riječi se vidi samo frustriranost i nemoć da nešto slično napišeš.:):) Da si ti završila književnost onda ne bi pisala dvije točke usred rečenice već bi lijepo 'ako znaš pisati' stavila u zagrade. I što je tebi smješno u tome što je netko frustriran? To bi bilo dosta o tvom sudu o ovom članku. zen031: Poslao bih ti link pa bi se mogla uvjeriti da znam pisati (i ne samo to-što bi se dalo vidjeti iz dotičnog linka ;)), ali bi se tako razotkrila moja privatnost, a želim ju sačuvati, i ne odavati za budzašto - a autor je, vjerujem, plaćen za ovo. (Ako hoćeš mogu ti poslati na PM, ali zadrži to za sebe.) Uostalom, imam pravo, kao i svi drugi koji su to činili, izjaviti da mi se njegovo pisanje ne sviđa i osporavati pojavljivanje njegovih kolumni na portalu. A za nekog tko je završio književnost, stvarno me čudi da se koristiš izrazom "mora da". No dobro, događa se. P.S. Priznajem, nemoćan sam nešto SLIČNO napisati. :D PEGY: vaauuu!! kakvih sve pisaca ima na forumu! a znate li vi da sam ja možda unuka ernesta hemingveja? istina, pokupila sam samo gen za vino, ali i ja sam neka faca onda i znam pisati Duminske Trake: Ne mogu vjerovati da živim u istom gradu sa ovakvim seljačinama punim taštine i ljubomore...to je strašno. Da,kažem bolje šutite,budalama kao što ste vi i treba zabraniti bilo kakvu slobodu govora! majac: mnogo sviđam! držim fige da ćeš izaći iz svojih 35 kvadrata :) Ica: Koliko obitelji živi u indiji u 35 kvadrata? Ne mislim da svaka obitelj ima 35 kvadrata nego njih nekoliko živi u 35 kvadrata i ne kukaju nad svojom sudbinom, propuštenim ljubavima, životom...nit gledaju svi kroz prozor u samosažaljenju. Stvarno sam se prisilio pročitati članak do kraja...nemogu vjerovati koliko samosažaljenja se može skupiti na jedno mjesto. Samosažaljenje nad brojem kvadrata, nad vlastitim životom, odlukama, ljubavima, samoćom, štogod spomene okrene se na samosažaljenje. Osobi na koju se odsnosi JA iz članka stvarno treba stručna pomoć, bez zajebancije. Neznam čemu takvo melakolično/depresivno raspoloženje. Bolje da je autor pisao o 300 nesretnih ljubavi, 350 stanova koje je posjedovao i životu koji je živio punim plućima... Mislim da je autor osoba u pubertetu (eventualno tek izašla iz puberteta) pa zato tako dramatično shvaća svijet i uveličava svoje probleme na globalnu svjetsku razinu...biće da je to! fear of the dark: Meni je ovo sasvim ok za pročitati....... ne znam što su se svi toliko uhvatili psihoanalize autora...... većina ga nit pozna...al eto sve znaju.......iz samo par članaka..... za mene je ovo tek crtica iz nečijeg života.... kao i prethodni tekstovi.. i ipak tekst ima neku svoju poruku...kao i ostali...bar meni.... za razliku od politike...prepucavanja čiji tata je jači...i sličnoga.... ovo mi je ipak osvježenje..... MNOWAR: Iz svega se da naslutiti da je tekst srceparajući kao i sve u RH jer se bazira na emocijama, a ne na razumu. Tekst je licemjeran i kontradiktoran. ako covjek svaki dan živi po svojim pravilima, na svoj nacin onda mu se jebe za mišljenje drugih, zašto se sažaljeva nad svojim odlukama. sažaljeva se zato što je živio po tuðem receptu i kad se osvjestio vidi di ga je to dovelo. klasican primjer apatije, covjeka koji nema interesa za nicim, nebavi se sportom, nema hobi, ne svira instrument, ne slika, nesluša glazbu, ne cita, neradnik. kako je divno kad si covjek reducira život na sjedenje i gledanje kroz prozor, kuhanje i propuh misli. ovakvi tekstovi se pojavljuju kod djece 7 i 8 razreda oš. zen031: Duminske Trake je napisao/la : Ne mogu vjerovati da živim u istom gradu sa ovakvim seljačinama punim taštine i ljubomore...to je strašno. Da,kažem bolje šutite,budalama kao što ste vi i treba zabraniti bilo kakvu slobodu govora! Kako je prije par dana rekao Stazić, ljubomora se javlja prama nečemu što ti se sviđa ili voliš. A budući da se dobrom dijelu ljudi kolumna, a posebno ovaj tekst, ne sviđaju, nemoguć je nastanak ljubomore. A tvoji izljevi ružnih izraza poput: "seljačine, bolje šutite, budale, zabraniti slobodu govora" puno govore o tebi. Ne brini, mnogi su takvi u pubertetskom razdoblju ili kad su na razini pubertetskog razdoblja, kad misle da su jedino oni u pravu. Neki, eto, u to doba pišu dnevnike, ali nas ne časte svi objavljivanjem svojih prištavih muka u javnosti. Ti si izgleda jako mlad kad "ne možeš vjerovati da živiš s takvim i takvim ... u istom gradu", jer da si stariji davno bi shvatio kakvih sve ljudi ima u jednom gradu, još pritom i srednje velikom. Hrvoje (a i Duminske), uzmite nekakvu tamburu pa udrite, kupite si bicikl pa se žustro provozajte do Kopačkog (vrijeme je divno; ponesite naočale-ima puno mušica), već će biti bolje. Štoviše, mislim da se autor ne bi smio ni trebao naći uvrijeđenim ako vidi (neke) loše komentare na svoje književno djelo. To bi mu trebao biti poticaj da piše bolje. Ako sljedeća kolumna bude takva, ja ću ju podržati. Ali ako mu smetaju loši komentari, to bi bio znak, zajedno s drugim razlozima koje je sam iznio u tekstovima, da posjeti psihijatra (nije to sramota). Duminske Trake: Meni ne treba psihijatar vjeruj mi,ja sam čovjek koji može pretrpjeti kritiku ali ovo su gluposti. Znači,čovjek nema pravo biti depresivan? Tu se uopće ne radi o kvadraturi stana nego se radi o njemu kao jednom usamljenom i depresivnom čovjeku koji se ne može izvući iz toga,tu ga u potpunosti razumijem. Po čemu je onda on licemjeran? Zar ga treba ubiti što je takav? Čovjek je takav kakav je i ne stidi se to pokazati,na jedan tugaljiv način je to pokazao svima i šta sad? Gledano s njegove psihološke strane trebao bi poraditi na tome definitivno ali prema napisanome ipak se vidi da u njemu leži jedan normalan čovjek. Kao što neki imaju vječnu borbu s kilogramima tako i on ima borbu sam sa sobom,zar ga zato treba raspeti? Shvaćam ja dobro kakvih sve ljudi ima u gradu,dovoljno sam star da znam tko su lege jer sam i sam rođeni lega...i na kraju ovaj forum je odraz naših građana,mnogo je tu dežurnih hejtera,pljuvača i katastrofičara koji se kriju iza forumskih nickova a uživo su male bubice,neću dalje ni raspravljat o tome. Ovakav tekst bi vas trebao malo potaknuti na to da razmislite s kakvim ljudima živite,pričate,družite se...naočigled su svi prilično jednaki ali svatko ima neku svoju drugu stranu i ne vidim ništa loše u tome što je autor ovog teksta nama rekao sve o tome. Treba čovjeku bez obzira na to kakav jest iskazati barem neko poštovanje jer je imao muda reći ono što bi malo tko rekao. Meni osobno ne moraš predlagati nikakvu terapiju,vozim bicikl svaki dan,um mi je bistar i osjećam se sasvim u redu,ali kada vidim da postoji neka nepravda a pogotovo kada se nekog pljuje samo zato što je drugačiji onda ipak neću šutjeti. castanea sativa: bit će da je dobar neki tekst čim se nakotilo ovoliko komentatora.....od pljuvaća do voliteljaa.... zen031: Čuj, i ovaj tvoj Hitlerman s avatara je imao i pljuvaČa i volitelja, pa ne znači da je imao dobre tekstove. :D John_Doe: zen031 je napisao/la: Čuj, i ovaj tvoj Hitlerman s avatara je imao i pljuvaČa i volitelja, pa ne znači da je imao dobre tekstove. :D Ok zen031, shvatili smo da ne voliš autorove tekstove, sad možeš na miru nastaviti živjeti svoj primitivni život i pustiti nama ostalima da uživamo. Hvala! zen031: Pa zar nije istina to što sam napisao, otkad broj komentatora znači da je tekst dobar? :D A za jednu profesoricu književnosti prilično vrijeđate. Molio bih Vas da to ne činite. Hvala. a_reel: hm... a što da ja kažem sa 120m2 samoće?... :roll: castanea sativa: a_reel je napisao/la : hm... a što da ja kažem sa 120m2 samoće?... :roll: Da tražiš suprugu ili cimere?! Alnea: castanea sativa je napisao/la: a_reel je napisao/la : hm... a što da ja kažem sa 120m2 samoće?... :roll: Da tražiš suprugu ili cimere?! Ili kucnog/e ljubimca/e?