Forum: Kolumne, komentari & osvrti Topic: Kako je Bubalo minirao javno sučeljavanje ------------------------------------------------- Goran Flauder: A sve je bilo tako lijepo zamišljeno: sučeljavanje se trebalo održati u boksačkom ringu u parteru dvorane Zrinjevac, svaki bi kandidat sjedio u svome kutu i odgovarao na pitanja te polemizirao s voditeljem i suparnicima, atraktivna djevojka nosila bi po ringu oznake rundi kojima bi se odvajale tematske cjeline, dok bi se na video-zidovima prikazivali reklamni spotovi sponzora i promidžbeni filmovi kandidata. Dvorana je, zahvaljujući susretljivosti Damira Harangoze, direktora Športskih objekata, bila rezervirana za utorak od 20 do 22 sata, Agencija Koncert Domagoja Jukića, pripremila je rasvjetu i ozvučenje, mikrofone za kandidate i posjetitelje koji bi na kraju postavljali pitanja, unajmila video-zidove i kamere koje bi na njih projicirale mimiku i gestikulaciju kandidata kako bi ih dobro vidjeli i oni s tribina, a pet metara od ringa bio bi prvi red stolaca s navijačima. Hrvatski institut za lokalnu samoupravu i dr.sc. Zvonimir Lauc svesrdno su prihvatili projekt i ponudili pomoć u organizaciji, nalasku sponzora i izboru pitanja kandidatima. Na glavno pokroviteljstvo s 20.000 kuna pristala je Osječka pivovara. Uz još neutvrđenu financijsku pomoć Grada i još jednog ili dva sponzora za pokriće troška najma opreme i oglašavanja u medijima, bila bi to zabavna i nadasve poučna predstava za građane koji će u nedjelju prvi put izravno birati budućeg osječkog gradonačelnika. I sve bi to bilo tako da Krešimir Bubalo nije neumoljivo i s indignacijom odbio sudjelovati u toj svečanosti demokracije i svoj – na verbalnoj razini – „voljeni grad“ izdići iznad skromnog prosjeka hrvatskih demokratskih standarda. Jer, zašto bi Osijek u bilo čemu bio napredan, ako ga jedan kandidat za gradonačelnika može zabiti u žitkost balkanskog blata i svesti na razinu osobne zadrtosti. Produžena ruka Problem je, navodno, bio voditelj predstave koji nije institucionalno pozicioniran, nego se fura kao nezavisni novinar. A kako takvi iz perspektive Krešimira Bubala ne postoje – jer čovjek procjenjujući druge obično polazi od sebe, pa u konkretnom slučaju nitko ne može egzistirati izvan određenog miljea, klana, sljedbe ili legije – strpat će ih ondje gdje mu u tome trenutku najviše odgovara. Tako je moju malenkost (neka mi čitatelji oproste obraćanje u prvom licu, jer sam upravo ja trebao voditi to sučeljavanje) svrstao u nekakav politički milje Osječke televizije i optužio me da kao produžena ruka direktora Mate Radeljića i vlasnika Željka Biloša zastupam projekt HDZ-a i HSP-a (?!), e kako bi pogurao Antu Đapića, a minirao njega kao najopasnijeg mu konkurenta… Bubalo je, naime, čuo da na toj televiziji uređujem i vodim nekakvu emisiju – koju, uzgred, ne gleda jer se emitira na „hadezeovskoj televiziji“, pa ju je apriori otpisao kao nedostojnu njegove pozornosti, koju pak, poklanja „nepristranoj i profesionalnoj“ STV za koju iz županijskog proračuna izdvaja pola milijuna kuna – što mu je bilo dovoljno da zaključi kako sam, slijedom toga, čovjek protivničke opcije… Zaboravio je Bubalo da sam mjesecima radio kao savjetnik u Osječko-baranjskoj županiji na čelu s njim kao županom i Branimirom Glavašem kao predsjednikom Županijske skupštine, pa me bez obzira na egzistencijalnu ovisnost niti u jednom trenutku nije doživljavao kao promicatelja njihove političke opcije. Zbog toga mi je dao i otkaz čim je pripremio pravnu podlogu za to, ali mu to nisam zamjerio. I poluinteligentu bi bilo jasno da netko tko se nije pristao instrumentalizirati u takvoj situaciji, to tek ne bi pristao u okolnostima u kojima mu zbog drugih poslova egzistencija ionako nije ugrožena. Budući da Bubalo ipak nije poluinteligent, pravo je pitanje zašto je tako neuvjerljivo obrazložio odbijanje javnog sučeljavanja? To više što bi svako moje pitanje, upadicu ili komentar intoniran protiv njega, a za račun njegovih suparnika, mogao odmah javno prokazati navijačkim i politički motiviranim, mene diskreditirati, a usput još i poentirati. Greške u koracima Istina je, međutim, nešto drugo. „Mali Bubalo“ – kako ga je svojedobno nazvao Ivica Vrkić dok su još bili u NO-u Belja – svjestan je prednosti što mu daju ankete u odnosu na druge kandidate, ali i činjenice da bi se ona lako mogla istopiti u slučaju nekakve greške u koracima. S obzirom na gorak okus što ga još nosi sa sučeljavanja kod Mislava Bage na NovojTV, gdje ga je Đapić pregazio poentirajući na njegovu političkom neiskustvu, nesnalažljivosti i marionetskoj poziciji u odnosu na Glavaša („Neki moraju shvatiti da HDSSB nije dječji vrtić…“), nije čudo da Bubi izbjegava slične situacije. Posebice javno sučeljavanje pred tisuću ili više posjetitelja i medijima koji bi sve izravno prenosili ili o tomu naknadno izvještavali, a pri čemu ne bi bio privilegiran kao što obično jest. A tu je još i novinar koji ne preže od izravnih i neugodnih pitanja… Strah i nesigurnost, panika da ne pogriješi u završnici izborne kampanje obilježene presudnim događajima oko Branimira Glavaša i HDSSB-a, razlog su što Krešimir Bubalo puca po šavovima i što još nije smogao snage niti javno iznijeti svoj stav o presudi kojom je njegov politički mentor (kako ga je nazvao u razgovoru s Mirjanom Hrgom) proglašen ratnim zločincem. A to sigurno nisu osobine po kojima bi trebao imponirati budući osječki gradonačelnik. Zato bi Bubi najradije otpajkio do izbora kako ga nitko ništa ne bi pitao, a kamoli izišao na javni megdan u ring s protivnicima koji neće birati udarce kako bi ga poslali na pod. Grubijani. Do istrebljenja… Tako je „vojnik svoje stranke“, kako se također javno odredio kada se odlučivalo na kojoj će se listi natjecati, Bubalo ostao i bez vojske i bez vojskovođe, sam na minskom polju. Jedan dan mu nominalni predsjednik stranke izražava spremnost i nadu za suradnjom s Vladom RH i premijerom na dobrobit grada, a već sljedećeg dana – nakon salve uvreda preneraženog stvarnog šefa stranke iz egzila – dijametralno mijenja retoriku i Sanaderu i HDZ-u najavljuje rat do istrebljenja. Pametnome dosta da shvati u čijem interesu postoji i djeluje HDSSB i njegovi čelnici, a najomiljenijem kandidatu nedovoljno da svojim sugrađanima kaže namjerava li surađivati ili voditi rat do istrebljenja s državnom vlašću bude li uistinu postao gradonačelnik. Postavite li mu negdje u prolazu to neugodno pitanje, Bubi će nevino raširiti usne i sve pokušati svesti na šalu, nedorastao da na ozbiljna pitanja dade ozbiljne odgovore. Zato nije pomoglo niti uvjeravanje njegovih zamjenika u borbi za čelne gradske funkcije, Ivana Vrdoljaka i Danijele Lovoković, niti profesora Lauca, koje sam zamolio za pomoć i koji su mu pokušali pojasniti da bi u ring trebao ući zbog svojih Osječana i pokazati im da je dostojan gradonačelničke časti. Uzalud, strah i nesigurnost bili su jači od razuma. Autor: Goran Flauder Foto: Goran Flauder/Arhiva031 Mladjo: Goran Flauder je napisao/la : – svjestan je prednosti što mu daju ankete u odnosu na druge kandidate, ali i činjenice da bi se ona lako mogla istopiti u slučaju nekakve greške u koracima.u ovome leži cijela istina. prljav ali mudar potez essek031: A baš smo se mogli svi skupa lijepo zabaviti gledajuči to... Šteta! Bubi mora sve upropastiti... :( radivoje: a, tata mata lagano..dan po dan sve ozbiljniji.. nooky: ovo za osjecku stoji, hdzovska televizija, bas kao sto je stv glavaseva, al pratim OSTV i ako za ikog smatram da je objektivan i kvalitetan novinar onda je to Flauder...a ovaj bubala je takva prevara da je to strasno...oni koju budu popusili tu spiku o "simpaticnom momku iz susjedstva, dobrom bankaru" i slicna sranja su najvece budale...kraj njega mi i djapic ispada simpatican... nova generacija: Dobar tip ovaj Flauder. Umislio si je (kao i Pecnik) da je nezavisni novinar i da upravo on treba biti stup okupljanja kandidata. Koliko znam bilo je sučeljavanja na Novoj TV, RTL-u, Slavonski radio i biti će na Radio Osijeku i svi kadidati idu na sva sučeljavanja. Od svi navedenih, toliko zavisnih, ili toliko nezavisnih Flauder si umišlja da je on najbitniji. Ok, trebali su uzeti neku lovu Flauder i Jukić, izgleda i od grada, i potvrditi svoju neutralnost. no ovaj put nije upalilo. Jukić sve što radi, radi za grad i jako dobro živi od grada i taj tip mi polako ide na živce. Najbolje je da zaboravimo sučeljavanja na STV-u ili OSTV-u, da zaboravimo novinare koji rade na tim televizijama i tada smo koliko toliko neutralni. S obzirom na ton članka i ljutnju Flaudera na Bubala (opravdanu, s obzirom na otkaz), jasno mi je da je Bubalo odbio. Tko bi uopće došao to gledati, smiri se Gorane. essek031: nova generacija je napisao/la : Tko bi uopće došao to gledati, smiri se Gorane. Pa kako tko? Pa ja bih prvi to išao gledati. A kad bi big boss nazvao iz Ljubuškog, došli bi i svi hdsb-ovci, a došli bi i hdz-ovci i hsp-ovci, jedino ne znam tko bi Vrbošiću došao... Ali jedino bi trebalo imati kavez za hdssb-ovce, da nas kojim slučajem ne bi zapalili. :) nova generacija: Vrbošiću bi došao Bajto, a piromani ko piromani, svi u kavez i bez upaljaca, šibica, benzina, granata..... PreacheR: OSTV je 'hadezeovska televizija' reče naš Bubi (slažem se s njim), dok STV istovremeno naziva 'nepristranom i profesionalnom'!!! Da nije smiješno bilo bi žalosno. Moram primjetiti da je 'nepristrana i profesionalna'STV dobar dio svoga postojanja također bila hadezeova televizija, točnije, bila je hadezeova televizija dok je Glavaš bio u HDZ-u, sada je naravno hadeesesesesesbeova. Za sve ovo vrijeme postojanja (15-16 godina, ne znam točno) STV je najrafiniranijim metodama medijske manipulacije i indoktrinacije, kojih bi se postidio i sam Joseph Goebbels, promicala privatne interese nepravomoćno osuđenog generala Glavaša i njegovih liliputanaca.Pararelno sa svojom političkom misijom, ista ta STV za sve ovo vrijeme postojanja nije uspjela isprofilirati vlastiti TV program, pri čemu je godinama egzistirala u skromnoj produkciji, sa skromnim vizualnim identitetom i još skromnijim ali podobnim novinarima. Da se razumijemo, nemam puno veće mišljenje ni o OSTV-u, no oni su za ovo kratko vrijeme postojanja uspjeli premašiti STV bar u produkcijskim i inim standardima koje sam već nabrojao. No OSTV će morati još puno učiti da bi dostigla STV u pogledu propagande stranačkih i privatnih interesa (premda im to već jako dobro ide). asko: ovaj kineski cirkus što će biti u osijeku je nula za ovo da se desilo.bilo bi više murije nego na stadionu. to je kao da se na jednom mjestu nađu bbb,torcida,armada i kohorta ako ne i gore! amunike: Katastrofa! Parametre ne objektivnosti u hrvatskom medijskom zivotu je upravo STV dao. Tu televiziju mozes gledati i samo se smijati. Pogledajte goste u noj "Temi dana". Voditelj samo sto ne kaze, ajd malo otkopcaj slic da ti ga podudlam kada je Sisljagic gost. Taj mali ljigez Karalic koji je clan HDSSB-a je toliko bahat i zna se da se prodao. Sto se tice Bubala, odavno je dokazano da ne vrijedi pisljiva boba te da nije nista drugo nego mali Bubalko koji se zna samo idijotski cerekati. Sramota za sve nas. pernabukano: Ode Flauderu i Jukiću lijepa lova koju su mogli zaraditi. Ovdje postavljam pitanje bi li Đapić došao na "neovisno" sučeljavanje u organizaciji nekog novinara sa STV-a i agencije i čiji je vlasnik u HDSSB-u.(Jukić je član HSP-a). Svakakvih sam se gluposti naslušao, ali da je Flauder neovisan... W.M. Felt: Goran Flauder je napisao/la: sučeljavanje se trebalo[/url] održati u boksačkom ringu u parteru dvorane Zrinjevac, svaki bi kandidat sjedio u svome kutu i odgovarao na pitanja te polemizirao s voditeljem i suparnicima, atraktivna djevojka nosila bi po ringu oznake rundi kojima bi se odvajale tematske cjeline Najprije, izrazito mi je drago što se ovako neukusna priredba nije dogodila u Osijeku, neovisno o razlogu. Goran Flauder je napisao/la: Dvorana je, zahvaljujući susretljivosti Damira Harangoze, direktora Športskih objekata, bila rezervirana za utorak od 20 do 22 sata, Agencija Koncert Domagoja Jukića, pripremila je rasvjetu i ozvučenje, mikrofone za kandidate i posjetitelje koji bi na kraju postavljali pitanja, unajmila video-zidove i kamere koje bi na njih projicirale mimiku i gestikulaciju kandidata kako bi ih dobro vidjeli i oni s tribina, a pet metara od ringa bio bi prvi red stolaca s navijačima. Osim smiješno zamišljenog događaja sa "navijačima", ovdje su organizatori sve do jednog Hsp-ovci. Iole pametan čovjek naravno da će odbiti gostovanje u ovakvoj emisiji. Općenito, praksa je u Hrvatskoj da političari izbjegavaju sučeljavanja - to godinama radi Sanader, a sada i Bandić. Goran Flauder je napisao/la: u toj svečanosti demokracije i svoj – na verbalnoj razini – „voljeni grad“ izdići iznad skromnog prosjeka hrvatskih demokratskih standarda. Jer, zašto bi Osijek u bilo čemu bio napredan, ako ga jedan kandidat za gradonačelnika može zabiti u žitkost balkanskog blata i svesti na razinu osobne zadrtosti. Hvaliti svoj projekt kao "svečanost demokracije" i nekakvu priredbu koja će Osijek unaprijediti, to je u najmanju ruku neukusno. Projekt je očajan. Nadmetanje ovih kandidata rijetko tko uopće želi gledati, pogotovo u ovom aranžmanu, sa nekakvom bagrom koja će pokraj ringa urlikati. Goran Flauder je napisao/la: Tako je moju malenkost (neka mi čitatelji oproste obraćanje u prvom licu, jer sam upravo ja trebao voditi to sučeljavanje) svrstao u nekakav politički milje Osječke televizije i optužio me da kao produžena ruka direktora Mate Radeljića i vlasnika Željka Biloša zastupam projekt HDZ-a i HSP-a (?!), e kako bi pogurao Antu Đapića, a minirao njega kao najopasnijeg mu konkurenta… Bubalo više ne mora svrstavati. Novinar Flauder, ako nije dosad, svrstao se ovim tekstom. Dakako, o neovisnosti nam zasigurno ne mogu trubiti novinari bilo kojeg osječkog medija, a pogotovo ne Ostv-a ili Stv-a. Goran Flauder je napisao/la: Zbog toga mi je dao i otkaz čim je pripremio pravnu podlogu za to, ali mu to nisam zamjerio. Ovdje imamo razlog i za osobnu netrpeljivost. Kako ne znamo osnove otkaza, jednako tako možemo povjerovati i da je citirani novinar naprosto bio loš savjetnik. Uopće savjetnik? Goran Flauder je napisao/la: S obzirom na gorak okus što ga još nosi sa sučeljavanja kod Mislava Bage na NovojTV, gdje ga je Đapić pregazio poentirajući na njegovu političkom neiskustvu, nesnalažljivosti i marionetskoj poziciji u odnosu na Glavaša („Neki moraju shvatiti da HDSSB nije dječji vrtić…“), nije čudo da Bubi izbjegava slične situacije. Ovo je za mene kraj novinara Gorana Flaudera. Ujedno i posljednji komentar bilo kakvog članka istog. Navedeno sučeljavanje na Nova Tv bilo je bezvezno nadmetanje u optužbama, u kojemu je jedini efekt bio činjenica da ga je bilo ružno gledati. Tvrditi da je netko nekog samljeo, to može samo "vojnik stranke", plaćenik, dakle, klasični hrvatski novinar. Jadno. Hrvatski medijski prostor tone sve dublje. Korektno bi bilo da se ovakvi kao Flauder, u trenutku kada su izgubili šansu za dobar honorar, suzdrže izljeva antipatije. Bubalova odluka da ne gostuje u tom Hsp-ovskom cirkusu pokazuje se pametnom. Tko želi sjediti u boksačkom ringu okružen sa "nekoliko tisuća" navijača (a vjerojatno mladeži Hsp-a)? Osijek teško može potonuti niže. Kad uzmemo u obzir i rezultate najnovijih anketa, po kojima je taj isti Bubalo veliki favorit, a slijede ga Hdz-Hsp-ovci Đapić i Matković, čovjek naprosto dobije želju da se odseli na drugi kontinent. Jedini iole civiliziran kandidat Vrbošić u tom mulju nema šanse. Velik dio krivice za to snose i ovi plaćenici koji se pogrešno nazivaju novinarima. MatoTvrđa: Ma pratio sam video chat s Mirjanom Hrgom, doista Bubalov javni nastup je užasan, čovjek je u 5 minuta na 5 Hrginih pitanja odgovorio s "nemam komentara" ili pak s "to ne bih komentirao" :roll: ... Uvjerite se A VODIO BI GRAD! :roll: Što se tiče odbijanja dolaska na sučeljavanje, mišljenja sam da mu je to odličan potez jer BOLJE JE ŠUTITI PA DA LJUDI MISLE DA SI GLUP NEGO PROGOVORITI I OTKLONITI SVAKU SUMNJU:lol: anakonda: ...u čitavoj priči mi se ne sviđa jedna stvar....njegova malenkost gospodin Flauder.... ...ne smatram ga neovisnim novinarom baš zbog ovog objavljenog članka u kojem se lijepo vidi njegov stav prema Bubalu....pitam se da li bi ovakav članak izišao i da je netko drugi odbio sučeljavanje...bilo tko od ostalih kandidata.... ...i ne smatram profesionalnim ovo pljuvanje bilo koga zbog sat vremena eventualne slave koju bi njegova malenkost dobila vođenjem sučeljavanja izbornih kandidata....malo smo se ufurali da smo Mislav Bago??? dibi: Ako pogledate sučeljavanje kod Bage, onda ćete vidjeti kako se Đapiću uši crvene koliko je ljut, jer je njega Bubalo uspio matirati. Tako da Flauder koji se pokazuje kao neovisni novinar,nije uopće takav, jer sam ovaj tekst pokazujeko koga favorizira!!! Možda reakcija na anketu kod Bage!!! tko zna, Ali činjenica da ljudi ovdje pljuju po Bubalu kako je glup je stavrno dna ljudskog očaja i gluposti! S obzirom na gorak okus što ga još nosi sa sučeljavanja kod Mislava Bage na NovojTV, gdje ga je Đapić pregazio poentirajući na njegovu političkom neiskustvu, nesnalažljivosti i marionetskoj poziciji u odnosu na Glavaša („Neki moraju shvatiti da HDSSB nije dječji vrtić…“), nije čudo da Bubi izbjegava slične situacije. Posebice javno sučeljavanje pred tisuću ili više posjetitelja i medijima koji bi sve izravno prenosili ili o tomu naknadno izvještavali, a pri čemu ne bi bio privilegiran kao što obično jest. A tu je još i novinar koji ne preže od izravnih i neugodnih pitanja… amunike: MatoTvrđa je napisao/la: Ma pratio sam video chat s Mirjanom Hrgom, doista Bubalov javni nastup je užasan, čovjek je u 5 minuta na 5 Hrginih pitanja odgovorio s "nemam komentara" ili pak s "to ne bih komentirao" :roll: ... Uvjerite se A VODIO BI GRAD! :roll: Što se tiče odbijanja dolaska na sučeljavanje, mišljenja sam da mu je to odličan potez jer BOLJE JE ŠUTITI PA DA LJUDI MISLE DA SI GLUP NEGO PROGOVORITI I OTKLONITI SVAKU SUMNJU:lol: Puno je bila bolja Hrga nego Bubalo. Ali na kraju nas je Bubi nasmijao svojim osebujnim smijanjem. nova generacija: Sjetio sam se kako je Đapić nikada nije došao na sučeljavanja od STV-a. I potpuno ga razumijem isto kao i Bubala sada, jer poslje ovog "neovisnog" teksta Flaudera neznam samo od kuda mu sumnje u neutralnost. Daj malo Pecnika (vrtnog patuljka) na 031 i on je neutralan. desert eagle: Flauder je ljudski talog. Mogao bi pisati o tome kako ucjenjuje ljude prijeteći da će ih blatiti u člancima. A zgodna tema bi bila i kako je ljubio guzice u županiji da ga ne otperjaju... MatoTvrđa: BOLJE JE ŠUTITI PA DA LJUDI MISLE DA SI GLUP NEGO PROGOVORITI I OTKLONITI SVAKU SUMNJU!!! SAMO TAKO BUBI, DALEKO ĆEŠ STIĆI... Goran Flauder: Moram priznati da me W.M.Felt, jedan od najcjenjenih i najomiljenijih mi forumaša, ovoga puta razočarao - ne toliko zaključcima, koliko isključivošću i iznošenjem netočnih činjenica, što mu inače nije svojstveno. Prvo: "Ovdje su organizatori sve do jednog Hsp-ovci", kaže Felt. Ajmo redom - Domagoj Jukić nije član niti jedne političke stranke, pa niti HSP-a. Profesor Lauc, također, a isto vrijedi i za mene. Harangozo se u podjelama unutar HSP-a priklonio Matkoviću, a ostalih organizatora nema. Dakle, uvaženi Felt, ne svi do jednog, nego niti jedan. Tvrditi da je projekt očajan i neukusan, stvar je osobne procjene, ali da "nadmetanje ovih kandidata rijetko tko uopće želi gledati, pogotovo u ovom aranžmanu", to je već teza i ne drži vodu. Omogućiti svojim sugrađanima sudjelovanje u sučeljavanju kandidata uz mogućnost da im postave pitanja, ne može biti loše i neprivlačno. To što je sve skupa zamišljeno kao boksački meč, stvar je zabavne dimenzije događaja, ali dvosatno odgovaranje na pomno odabrana pitanja onih koji kandidate dobro poznaju, godinama žive pored njih i prate njihov rad, nije isto kao površan i kratak razgovor u tv programu s nekima koji o njima znaju vrlo malo. Ta neposrednost, izravnost i izloženost trebala je biti izazov onima koji znaju što hoće i sigurni su u svoj projekt, a takav bi upravo trebao biti budući gradonačelnik. Tko god da je odustao poput Bubala, imao bih što reći o njemu. Feltova tvrdnja da "o neovisnosti nam zasigurno ne mogu trubiti novinari bilo kojeg osječkog medija, a pogotovo ne Ostv-a ili Stv-a", apriori diskreditira sve novinare ovoga grada. Po takvom rezonu svi, pa i nasilno mobilizirani u JNA, bili su četnici, a u Hitlerovu vojsku nacisti. Po Feltu, dakle, onaj tko želi biti neovisan, mora izdavati vlastiti medij, pa ajmo svi sebi napraviti televiziju, radio, novine ili web portal i živjeti od milodara onih koji će nam to galantno plaćati. Da Bubalu nisam zamjerio što mi je prije 4 godine potpisao otkaz, vidi se ne samo po tomu što nisam tužio Županiju, nego i po intervjuima i izjavama što mi je potom davao i ocijenjivao ih korektno odrađenim i prenesenim, pa nema nikakve osobne netrpeljivosti, niti iz toga, niti iz drugih razloga. Tko je koga pregazio ili samljeo u sučeljavanju na NovojTv, osobna je procjena zasnovana na poznavanju tih ljudi i događaja o kojima govore, kao i ocjena je li to bilo ružno gledati ili ne. Tvrditi da suprotnu procjenu od vlastite može reći samo vojnik stranke ili plaćenik, tipičan je primjer isključivosti i ogorčenosti što svijet ne izgleda onako kako priželjkujemo. Organizatori javnog sučeljavanja bili su spremni i financijski izgubiti, o čemu svjedoči činjenica da smo dan uoči predstave imali pokrivene 2/5 troškova, bez ikakvih jamstava novih sponzora, pa niti Grada. Bio je to avanturizam s dobrim namjerama oko kojega smo se prilično naradili, pa otud moja ljutnja što je tako završilo. Zato se i ispričavam čitateljima što sam u tekst unio i dimenziju osobne povrijeđenosti. Sharon: Bubalo opet pokazuje svoje manjkavosti kao političar: neiskustvo, nepostojanje svog stava, nadmenost i pozerstvo. U našminkanim i naručenim anketama vjerojatno vodi radi manekenskih crta, ali znate kako je s manekenima i fotomodelima: samo ih ništa nemojte pitati - lijepi su samo dok poziraju. Ako otvore usta – prijeti opasnost da im više ni fizički izgled neće pomoći. Kao prvo: nije spraman za verbalne okršaje pred publikom brojnijom od 5 ljudi. On je još uvijek nesiguran na terenu koji nije dobro pripremila i organizirala njegova privatna aldžazira STV. To se opet potvrđuje. Ali, ako je i tako, onda je politički vrlo glupo ignorirati ostale medije u gradu jer se tamo prikazuju stvari koje on ne želi vidjeti. Dakle, ovim je pokazao da je nespreman na bilo kakvu informaciju, priču ili bilo što što nije prošlo filtere društva s STV-a. Nesreman na realnost da ga vani čekaju s pitanjima na koje on očito nema odgovore. On, zapravo, dobro funkcionira samo kad ga montira tvornica mašte STV... O nepostojanju vlastitog stava svjedoči držanjem ovih dana u slučaju Glavaš: on šuti. Nije se izjasnio niti protiv, ali niti za svog šefa – on bi ga sad najradije prespavao i pospremio na dno nekakve zaboravljene ladice jer mu u gradskoj priči samo visi kao kamen oko vrata (ni u doba najvećeg cirkusa oko pritvora on u samom gradu nije kupio poene). A baš u gradsku priču ubačen je mimo svoje volje... U ruralnim dijelovima županije Glavaš ima sasvim drugu težinu nego u samom gradu, zna on to. Ali sad bi bila stvar principijelnosti reći koju o tome. Pa nije vrag da je on u HDSSB-u samo fotelja radi – valjda ima i neke svoje stavove i razmišljanja? Ili je u zavadi s ostalima? Tko zna – STV to ne objavljuje... Mislim da mu je još jedan problem i koalicijski paretner Vrdoljak. Po prirodi stvari – on ne može podržati skrivanje Glavaša. Vjerujem da tu ima dosta problema s glasovima ljevice na koje je računao s njim. Vrdoljak je poprilično zapostavljeni dio ove trojke. Zaista, ne sjećam se da se pojavio više od 2-3 puta i rekao koju... I samom Bubalu doziraju pojavljivanje (što, na primjer, nije slučaj sa Šišljagićem), a kamoli Vrdoljaku. Ali: tko s vragom tikve sadi... Šteta što je odbio sudjelovanje – bilo bi interesantno gledati onu superiornu gestiku rukama kad on jednom sveučilišnom profesoru tridesetak godina starijem od sebe drži predavanja o koječemu... MatoTvrđa: Pa nemoj tako Sharon, Bubalo je ipak veliki stručnjak u bankarstvu, politici i tko zna čemu još... Pa zašto ne bi održao koje predavanje "neiskusnom" Vrbošiću, tko je on u usporedbi s Bubalozom??? Neki sveučilišni profesor? Bivši veleposlanik? Čovjek s dugogodišnjim iskustvom u politici? RKL: Goran Flauder je napisao/la : Moram priznati da me W.M.Felt, jedan od najcjenjenih i najomiljenijih mi forumaša, ovoga puta razočarao - Felt je davno izgubio kredibilitet štiteći, kroz branjenja postupaka svog Vrdoljaka, ratnog zločinca Glavaša. Flauder je pak, u zadnjih nekoliko medijskih istupa, emisija i članaka, vidno favorizirao Matkovića, pa nisam siguran koliko bi nepristrano bilo sučeljavanje, no svaki legitimni kandidat s malo mozga bi lako doskočio svim mogućim podmetanjima pa čak i iskoristio to u svoju korist. Ipak, velika Bubalova stavitva, ali sumnjam da je odluka odbijanja sučeljavanja njegova. Zna se tko razmišlja za njega. Sučeljavanje 4 osječka kandidata, mnoge bi neodlučne glasače usmjerilo. Šteta. Mladjo: vidim pojačanu najezdu hsp-ovaca zadnjih dana. biće šef naredio jer ne stoji baš najbolje. ali ajde hvala bogu moramo vas trpit još samo par dana Sharon: Osim što Felt ima problema sa slikom idealnog svijeta koju većina forumaša još nije dokučila - on ovih dana ima problema i s političkim opredjeljenjem... Još nedavno bilo je pokušaja vrlo neprirodnog lobiranja za Bubala (vjerojatno zbog Vrdoljaka) koje me iznenadilo, ali mislim da ovih dana on dolazi na svoje: vraća se izvornim političkim načelima bez obzira na dokazani pragmatizam šefa Vrdoljaka koji je pokazao da je spreman začepiti nos i zaroniti u tekilu-gerilu ako mu nešto korisno obećaju. Dakle, počinje spominjati Vrbošića. To sam i očekivala i to je o.k., ali sad nakon onog izleta s inatljivcima – više mi nije uvjerljiv... toma_os: Bubalo osim što je ljepši od Šišljagića (ipak je u pitanju bivši maneken) ispada ipametniji pa zna šutjeti kada to treba. Šišlajgić bi se pojavio u šokačoj rekli i upozorio bivše komunistei kojekakve došlje da se ne zajebavaju s njim jer on dobro zna tko ima kakve korijene i tko je što radio1991. Đapić nema nimalo srama i stida te mu nije nikakav problem reći bilo što, bilo kada i bilo gdje jer ionako na kraju sve ode u zastaru. Vrbošić nije svjestan s kakvim vukovima je zaplesao kolo, a ionako ga novi posao u Tvrđi čeka, samo u drugoj zgradi. Kako bi shvatili kakav je novinar Flauder biti će dovoljno pogledati emisiju Ostv u kojoj je gost Alen Borbaš... Sharon: Mladjo je napisao/la: vidim pojačanu najezdu hsp-ovaca zadnjih dana. biće šef naredio jer ne stoji baš najbolje. ali ajde hvala bogu moramo vas trpit još samo par dana Nikad mi neće biti jasno: tko likove tjera na topice koji su im naporni??? Mene, na primjer, vrlo rijetko ili nikako ne možeš vidjeti u folderu "seks, libido & pohota" jer mi je strašno stupidna razina samohvalisavih laži koje se tamo mogu pročitati, ali - i to je o.k. Neću tamo pisati, niti ne idem tamo, ali opet držim da ima likova koje to zanima - pa nek se prazne... A tako i mi koji volimo o politici, kućnim ljubimcima ili bilo čemu drugom - a pustite nas na miru vi koje ovo ne zanima! Budite barem demokratični. bazooka_joe: A bubu-buci,mali se srami :-) Jebo politicara kojeg je strah javnog suceljavanja. Kao,novinari pristrani,za razliku od Bage ili Hloverke,jelte. Mos' mislit,jos ce ispasti da to Flauder,clan rimskog kluba i kamuflirani reptil hoce zatvorit sve umirovljene pricuvne generale te pojest i pojebat malog bubija (znamo svi te gmazove,pedofili i ljudozderi) Mladjo: Sharon je napisao/la :Mladjo je napisao/la: vidim pojačanu najezdu hsp-ovaca zadnjih dana. biće šef naredio jer ne stoji baš najbolje. ali ajde hvala bogu moramo vas trpit još samo par dana Nikad mi neće biti jasno: tko likove tjera na topice koji su im naporni??? Mene, na primjer, vrlo rijetko ili nikako ne možeš vidjeti u folderu "seks, libido & pohota" jer mi je strašno stupidna razina samohvalisavih laži koje se tamo mogu pročitati, ali - i to je o.k. Neću tamo pisati, niti ne idem tamo, ali opet držim da ima likova koje to zanima - pa nek se prazne... A tako i mi koji volimo o politici, kućnim ljubimcima ili bilo čemu drugom - a pustite nas na miru vi koje ovo ne zanima! Budite barem demokratični.a zašto si se ti odmah prepoznala u tome? to se poglavito odnosilo na ove čije je članstvo novijeg datuma. mene samo zanima jel tako šef naredio ili se oni to samoinicijativno blamiraju? i koliko će njih ostati članovima ovog foruma nakon izbora? MatoTvrđa: RKL kaže: Flauder je pak, u zadnjih nekoliko medijskih istupa, emisija i članaka, vidno favorizirao Matkovića, pa nisam siguran koliko bi nepristrano bilo sučeljavanje, no svaki legitimni kandidat s malo mozga bi lako doskočio svim mogućim podmetanjima pa čak i iskoristio to u svoju korist. Dijelim mišljenje s RKL-om, naime posljednjih dana izlaze na vidjelo simpatije "NEPRISTRANOG" novinara Flaudera prema Matkoviću... :roll: Baudolino: Bubalo šuti. To je pametno. Daleko pametnije nego da priča. Kome uostalom? Građanima grada kojima je uvjerljiviji Matković od Vrbošića? Grada koji je instalirao lažnog ali zato nesposobnog i gramzivog magistra na gradonačelničko mjesto nakon što je ovaj doživio nacionalni debakl? Grada u kojem istom tom Bubalu poraste popularnost nakon što mu šefa osude za ratni zločin? U gradu u kojem većinu čine mutanti i mazohisti - prezirom prema javnosti se osvaja vlast. Bubalo je, dakle, učinio pravi potez. Sharon: MatoTvrđa je napisao/la: Pa nemoj tako Sharon, Bubalo je ipak veliki stručnjak u bankarstvu, politici i tko zna čemu još... Pa zašto ne bi održao koje predavanje "neiskusnom" Vrbošiću, tko je on u usporedbi s Bubalozom??? Neki sveučilišni profesor? Bivši veleposlanik? Čovjek s dugogodišnjim iskustvom u politici? Kad smo kod zanimanja Bubalovog... Postoji velika razlika između bankara i bankovnog činovnika kakav je on bio. Pod pojmom "bankar" obično se podrazumijeva većinski vlasnik nekakve velike banke ili kakav krupni menadžer u bankarstvu - a ja se ne sjećam da je on bio nešto previše visoko u bankarstvu. Po meni, više odgovara opis zanimanja: bankarski činovnik. On to voli koristiti, ali neukusno je isto kao da ličilac za sebe tvrdi da je slikar... toma_os: Sharon je napisao/la : On to voli koristiti, ali neukusno je isto kao da ličilac za sebe tvrdi da je slikar... ili kao da maneken za sebe tvrdi da je top model... Baudolino: Sharon je napisao/la :MatoTvrđa je napisao/la: Pa nemoj tako Sharon, Bubalo je ipak veliki stručnjak u bankarstvu, politici i tko zna čemu još... Pa zašto ne bi održao koje predavanje "neiskusnom" Vrbošiću, tko je on u usporedbi s Bubalozom??? Neki sveučilišni profesor? Bivši veleposlanik? Čovjek s dugogodišnjim iskustvom u politici? Kad smo kod zanimanja Bubalovog... Postoji velika razlika između bankara i bankovnog činovnika kakav je on bio. Pod pojmom "bankar" obično se podrazumijeva većinski vlasnik nekakve velike banke ili kakav krupni menadžer u bankarstvu - a ja se ne sjećam da je on bio nešto previše visoko u bankarstvu. Po meni, više odgovara opis zanimanja: bankarski činovnik. On to voli koristiti, ali neukusno je isto kao da ličilac za sebe tvrdi da je slikar... Očekivao bi čovjek da HSP-ovci ipak imaju više razumijevanja od ostalih spram ličilaca koji se smatraju slikarima... tempus031: Flauderu moj, cviliš kao malo mače. Bubalo te otpilio, pomutio ti računicu i što sad? Nije prvi puta da je netko odbio sučeljavanje znajući tko je 'direktor kuhinje'. amunike: Sharon je napisao/la: Bubalo opet pokazuje svoje manjkavosti kao političar: neiskustvo, nepostojanje svog stava, nadmenost i pozerstvo. U našminkanim i naručenim anketama vjerojatno vodi radi manekenskih crta, ali znate kako je s manekenima i fotomodelima: samo ih ništa nemojte pitati - lijepi su samo dok poziraju. Ako otvore usta – prijeti opasnost da im više ni fizički izgled neće pomoći. Kao prvo: nije spraman za verbalne okršaje pred publikom brojnijom od 5 ljudi. On je još uvijek nesiguran na terenu koji nije dobro pripremila i organizirala njegova privatna aldžazira STV. To se opet potvrđuje. Ali, ako je i tako, onda je politički vrlo glupo ignorirati ostale medije u gradu jer se tamo prikazuju stvari koje on ne želi vidjeti. Dakle, ovim je pokazao da je nespreman na bilo kakvu informaciju, priču ili bilo što što nije prošlo filtere društva s STV-a. Nesreman na realnost da ga vani čekaju s pitanjima na koje on očito nema odgovore. On, zapravo, dobro funkcionira samo kad ga montira tvornica mašte STV... O nepostojanju vlastitog stava svjedoči držanjem ovih dana u slučaju Glavaš: on šuti. Nije se izjasnio niti protiv, ali niti za svog šefa – on bi ga sad najradije prespavao i pospremio na dno nekakve zaboravljene ladice jer mu u gradskoj priči samo visi kao kamen oko vrata (ni u doba najvećeg cirkusa oko pritvora on u samom gradu nije kupio poene). A baš u gradsku priču ubačen je mimo svoje volje... U ruralnim dijelovima županije Glavaš ima sasvim drugu težinu nego u samom gradu, zna on to. Ali sad bi bila stvar principijelnosti reći koju o tome. Pa nije vrag da je on u HDSSB-u samo fotelja radi – valjda ima i neke svoje stavove i razmišljanja? Ili je u zavadi s ostalima? Tko zna – STV to ne objavljuje... Mislim da mu je još jedan problem i koalicijski paretner Vrdoljak. Po prirodi stvari – on ne može podržati skrivanje Glavaša. Vjerujem da tu ima dosta problema s glasovima ljevice na koje je računao s njim. Vrdoljak je poprilično zapostavljeni dio ove trojke. Zaista, ne sjećam se da se pojavio više od 2-3 puta i rekao koju... I samom Bubalu doziraju pojavljivanje (što, na primjer, nije slučaj sa Šišljagićem), a kamoli Vrdoljaku. Ali: tko s vragom tikve sadi... Šteta što je odbio sudjelovanje – bilo bi interesantno gledati onu superiornu gestiku rukama kad on jednom sveučilišnom profesoru tridesetak godina starijem od sebe drži predavanja o koječemu... potpisujem od riječi do riječi. Na tom sučeljavanju bi zapravo pale maske i vidjelo tko je Krešimir Bubalo. Tamo ne bi bilo mrdanja i vrdanja. Naime, kada bi se u 2-satnoj emisiji inzistiralo na odgovorima koji su činjenični, tada ga ne bi spašavalo mahanje rukama ili glupavo hihotavo-mektanje. Tada je ustvar u rukama 3 takmaca od kojih su dvojica daleko životno iskusnijih od njega. U tom slučaju teza "mladosti"bi zaista bila smiješna i irelavantna za kampanju. Ono što mene osobno interesira, na što bih molio Felta da kao očiti simpatizer(ako nije ni sam neki od istaknutih HNS-ovaca) da mi pojasni kako će se sada Vrdoljak postaviti kada je očito da je upao u žrvanj, vir HDSSB-ovih jedinih problema i zanimanja a to je Branimir Glavaš? To je upravo suprotno od svega što je HNS zagovarao. Sada stvarno, cijela priča koaliciije mi je zamućena. Branimir Glavaš je pobjegao, ostavio Slavoniju na cijedilu, HDSSB se i dalje ISKLJUČIVO bavi njime, a Vrdoljaka baš i nema. Da li je to nastao problem u "snazi grada"?! Gdje je tu jamstvo dugotrajnosti i spasa od ponovnih razbijanja koalicjia amunike: Što se tiče Flaudera, tu se nema što reći! Prvo je bio bognarov novinarčić, pa je malo lutao od Đapića, Kovačevića i sada je kod Matkovića. Njegova ne dosljednost je poznata i njegovo lođe novinarstvo se temelji na pokušaju kopiranje mlađih i kvalitetnijih kolega sa nacionalne razine. Od političkih emisijsa na OSTV-u ima smisla gledati jedio "Bez dlake", i Pecnika. Flauder je tu stvarno višak i nema objektivno potrebe za njim. Ideja toga sučeljavanja je stvarno dobra i trebalo se na njoj insistirati, pa makar i dovođenjem iskusnog novinara. Pa bi se vidjelo tko ima muda i tko stvarno želi biti gradonačelnik, tako da se makne konotacija OSTV ili STV-a Callistemon: kakvi politicari takva drzava, pa tako i s novinarima. Ak' mi gradjani moramo zivjeti sa politicarima kakve imamo (a moramo) neka onda i politicari zive sa novinarima kakve imaju (zajedno s nama)! Pripadnost, ne/objektivnost - pa sta... nek izvole parirati i protivnicima i novinarima i ne dozvole im da uzmu ulugu sudca u ringu! Vazno da mi prvi i jedni imamo stazu za nordijsko hodanje, zasto bi prvi imali ovakvo suceljavanje... grrrrr! nooky: amunike je napisao/la: Od političkih emisijsa na OSTV-u ima smisla gledati jedio "Bez dlake", i Pecnika. o cem ti pricas? pa onaj lik sto vodi "bez dlake" je takva ljiga da je to prestrasno...virio je iz guzice glavasu kad je bio na stvu, a sad isto to radi za potrebe djapica, prestrasno nesto....tipicni novinarski placenik... PreacheR: Slažem se Amunike s tobom u pogledu Vrdoljaka. Zadnjih nekoliko dana, za vrijeme svih ovih događanja oko Glavaša, Vrdoljak se primirio i ne daje nikakve izjave. Što je još interesantnije, i Vrdoljakova mentorica Pusićka, inače zakleta ljevičarka i aktivistica za ljudska prava,isuviše blagonaklono gleda na koaliciju HNS-a sa strankom (nepravomoćno) osuđenog ratnog zločinca. Ona se također primirila misleći valjda da jedino šutnjom neće još više iskompromitirati vlastite političke (loše) procjene. MatoTvrđa: Na zalost i novinari su samo ljudi, i oni zele bolje zivjeti. Pa zašto se ne bi prodavali kada to čine i političari, tipičan primjer Matković, Vrbošić itd. Šta će ljudi, nisu ludi... anakonda: toma_os je napisao/la :Sharon je napisao/la : On to voli koristiti, ali neukusno je isto kao da ličilac za sebe tvrdi da je slikar... ili kao da maneken za sebe tvrdi da je top model... ...ili diplomirani pravnik koji za sebe tvrdi da je magistar? W.M. Felt: Goran Flauder je napisao/la: Moram priznati da me W.M.Felt, jedan od najcjenjenih i najomiljenijih mi forumaša, ovoga puta razočarao - ne toliko zaključcima, koliko isključivošću i iznošenjem netočnih činjenica, što mu inače nije svojstveno. Prvo: "Ovdje su organizatori sve do jednog Hsp-ovci", kaže Felt. Ajmo redom - Domagoj Jukić nije član niti jedne političke stranke, pa niti HSP-a. Profesor Lauc, također, a isto vrijedi i za mene. Harangozo se u podjelama unutar HSP-a priklonio Matkoviću, a ostalih organizatora nema. Dakle, uvaženi Felt, ne svi do jednog, nego niti jedan. Tvrditi da je projekt očajan i neukusan, stvar je osobne procjene, ali da "nadmetanje ovih kandidata rijetko tko uopće želi gledati, pogotovo u ovom aranžmanu", to je već teza i ne drži vodu. Omogućiti svojim sugrađanima sudjelovanje u sučeljavanju kandidata uz mogućnost da im postave pitanja, ne može biti loše i neprivlačno. To što je sve skupa zamišljeno kao boksački meč, stvar je zabavne dimenzije događaja, ali dvosatno odgovaranje na pomno odabrana pitanja onih koji kandidate dobro poznaju, godinama žive pored njih i prate njihov rad, nije isto kao površan i kratak razgovor u tv programu s nekima koji o njima znaju vrlo malo. Ta neposrednost, izravnost i izloženost trebala je biti izazov onima koji znaju što hoće i sigurni su u svoj projekt, a takav bi upravo trebao biti budući gradonačelnik. Tko god da je odustao poput Bubala, imao bih što reći o njemu. Feltova tvrdnja da "o neovisnosti nam zasigurno ne mogu trubiti novinari bilo kojeg osječkog medija, a pogotovo ne Ostv-a ili Stv-a", apriori diskreditira sve novinare ovoga grada. Po takvom rezonu svi, pa i nasilno mobilizirani u JNA, bili su četnici, a u Hitlerovu vojsku nacisti. Po Feltu, dakle, onaj tko želi biti neovisan, mora izdavati vlastiti medij, pa ajmo svi sebi napraviti televiziju, radio, novine ili web portal i živjeti od milodara onih koji će nam to galantno plaćati. Da Bubalu nisam zamjerio što mi je prije 4 godine potpisao otkaz, vidi se ne samo po tomu što nisam tužio Županiju, nego i po intervjuima i izjavama što mi je potom davao i ocijenjivao ih korektno odrađenim i prenesenim, pa nema nikakve osobne netrpeljivosti, niti iz toga, niti iz drugih razloga. Tko je koga pregazio ili samljeo u sučeljavanju na NovojTv, osobna je procjena zasnovana na poznavanju tih ljudi i događaja o kojima govore, kao i ocjena je li to bilo ružno gledati ili ne. Tvrditi da suprotnu procjenu od vlastite može reći samo vojnik stranke ili plaćenik, tipičan je primjer isključivosti i ogorčenosti što svijet ne izgleda onako kako priželjkujemo. Organizatori javnog sučeljavanja bili su spremni i financijski izgubiti, o čemu svjedoči činjenica da smo dan uoči predstave imali pokrivene 2/5 troškova, bez ikakvih jamstava novih sponzora, pa niti Grada. Bio je to avanturizam s dobrim namjerama oko kojega smo se prilično naradili, pa otud moja ljutnja što je tako završilo. Zato se i ispričavam čitateljima što sam u tekst unio i dimenziju osobne povrijeđenosti. Drago mi je da forumaška rekacija nailazi na plodno tlo, te mogu odmah konstatirati da je moj post tendenciozan i brzoplet, no internet - forum komunikacija spriječava dublje analize. No post mi je tendenciozan koliko i citirani tekst. Tvrdnja da su svi organizatori Hsp-ovci potpuno je netočna, slažem se, ako ćemo vršiti uvid u članstvo pojedinih stranaka, što ja naravno ne mogu. Niti je moja ideja bila utvrđivati tko se kome priklonio, niti da li je član stranke - to nije suština - kad već forsiramo, Jukić radi za Grad svaki put kad se čuje glazba iz nekog zvučnika, a Harangozo je čovjek zbog koje se smanjivao nivo obrazovanja za mjesto direktora gradske firme Športski objekti. Moja poanta je druga - izbjegavanje sučeljavanja politički je potez, koji u pravilu koristi onom tko ga izbjegava, pa ako može Sanader, može i Bubalo. Tim više, ako sumnja da se sučeljavanje neće odvijati u njemu prihvatljivim uvjetima - u poziciji u kojoj je Bubalo, ili Sanader, morali bi biti blesavi da na sučeljavanje pristanu. Druga je stvar što Bubalo eventualno kao razlog nedolaska navodi pristrasnost voditelja, koja možda stoji, a možda i ne. Ostajem kod tvrdnje da novinari u Osijeku nisu neovisni, bez iznimke. Isto tvrdim i za 99% drugih hrvatskih medija. Slobodni su samo novinari internet izdanja, i da kojim slučajem g. Flauder ne radi za Osječku televiziju, čiji je vlasnik dobro poznati sponzor dvojice kandidata za gradonačelnika, u neovisnost bih mogao povjerovati. Novinari u Hrvatskoj nisu neovisni, a to potvrđuju i procjene međunarodnih organizacija o medijskim slobodama u Hrvatskoj. Za ilustraciju, još sam gore pisao o Jergoviću, koji bi mogao biti puno neovisniji od osječkih novinara, kada bi to htio. Trudim se ne generalizirati, te mi je žao što su ovdje krenule nekakve usporedbe sa Hitlerom i nacističkom Njemačkom. Tvrdnji g. Flaudera da nema ništa osobno protiv čovjeka koji mu je dao otkaz naprosto ne vjerujem, i tu nemam što dodati. Tvrdnja da se radi o neukusnoj ideji moje je subjektivno mišljenje, i kod njega ostajem. Ostajem i kod tvrdnje da u sučeljavanju 3 kandidata na Dnevnik.hr nitko nikog nije samljeo, što je također moj subjektivni dojam. Međutim, ja nisam novinar, i ne moram imati ni zrnce objektivnosti ako ne želim. O financijskim uvjetima projekta ne znam ništa, a pretpostavka da je g. Flauder ostao bez honorara samo je pretpostavka, koju zasnivam na ideji da malo tko ulazi u projekte osuđene na financijski gubitak. Tekst i dalje smatram tendencioznim i svrstavanjem na jednu političku stranu. RKL je napisao/la: Felt je davno izgubio kredibilitet štiteći, kroz branjenja postupaka svog Vrdoljaka, ratnog zločinca Glavaša. Osim što je ovo nonsens, istaknuo bih da meni ne treba kredibilitet. Drago mi je da netko misli da sam ga imao, ali rado ga se odričem. Naime, kako stvari stoje, moje pisanje na forumu postat će puno gore i pristranije nego što je bilo - ne krijem razočaranje osječkim i hrvatskim biračima. Ako smo već kod političkog opredijeljenja, ono ostaje kakvo je i bilo. Moja opcija je bio Vrdoljak, iz razloga 100 puta navedenih. Vrdoljak nije kandidat, a u novom odnosu snaga Vrbošića smatram uvjerljivo najboljim kandidatom - Vrbošić je ono što je trebao biti Vrdoljak, da ga, kojim slučaje, nije iznevjerila Biljana Borzan. Ako Vrbošić ne uđe u drugi krug izbora, za što još uvijek mislim da može, već sam puno puta napisao i ponovit ću - Bubala smatram boljim od dvojice Hsp-ovaca, te ću za njega glasati u drugom krugu (iako se ipak nadam da neću morati). Konstrukcija o posrednom i neposredno štićenju Glavaša je potpuno sumanuta. O potezu Vrdoljaka i koaliranju sa Hdssb-om već sam se izjasnio - ali evo, ponovit ću. Radi se očito o pukom političkom oportunizmu, i činjenici da Vrdoljak vjerojatno shvaća da "građanska opcija" u Osijeku ne prelazi 10%. Prvi dan nakon objave koalicije Hdssb-a i Hns-a napisao sam, i ostajem kod toga, da ta koalicija nema moju podršku "ako će biti opterećena osobom Branimira Glavaša" - kako vidimo, od toga ništa. Tema ovih izbora, što sam također nekoliko puta napisao, trebala je biti potrošnja silnih gradskih miliijuna, a ne '41, '91, i Domovinski rat. Međutim, zahvaljujući pametnim potezima Sanadera i Glavaša u par smo se dana vratili 20 godina u prošlost, na teren gdje su njih dvojica ii sva sila braniteljskih udruga najbolji igrači. toma_os: anakonda je napisao/la: toma_os je napisao/la :Sharon je napisao/la : On to voli koristiti, ali neukusno je isto kao da ličilac za sebe tvrdi da je slikar... ili kao da maneken za sebe tvrdi da je top model... ...ili diplomirani pravnik koji za sebe tvrdi da je magistar? nakon 12 godina studija morali su ga se riješiti, a Olujić je pisao diplomski, za što je morao imati dobre razloge :):):) Goran Flauder: Evo, Felt, još malo činjeničnih ispravaka. Domagoj jukić je profesor glazbe sa završenom Glazbenom akademijom, multiinstrumentalist i najbolji poznavatelj svih vrsta glazbe kojeg znam, osim cajki. Radili smo zajedno na dvije radijske postaje i najsretniji sam bio kada mi je on bio realizator i glazbeni urednik, jer smo se jednim pogledom i mimikom razumjeli i nikad nije bilo greške. Stoga je sretna okolnost da takva osoba za Grad organizira glazbene događaje, umjesto nekog podobnog člana vladajuće garniture, koji o glazbi nema veze. Damir Harangozo ima visoku stručnu spremu stečenu na zagrebačkom Veleučilištu, nešto vezano uz sport, te zadovoljava uvjete radnog mjesta na kojem radi, pa su neki medijski navodi da nema završen fakultet - dezinformacija. Točno je da malo tko ulazi u projekte osuđene na financijski gubitak, pa to nismo namjeravali niti mi. No, bili smo spremni i na takav rizik, nadajući se da ćemo ipak pokriti troškove i zato kažem da smo bili avanturisti. Što se, pak, tiče političke pristranosti, u nastupima uživo sve je jasno kao dan i nema manipulacije. Zato bi za politički pristranog voditelja to bilo suicidalno, a za nesigurnog kandidata krajnje kompromitirajuće. Pa ti zaključi tko bi u toj priči i kakav bio da je sučeljavanje održano. Što se mog otkaza tiče, znao sam da to slijedi čim je Glavaš dobio izbore. Prvo što je učinio kada je preuzeo funkciju, zatražio je od tajnika izradu nove sistematizacije radnih mjesta u kojoj je moje radno mjesto ukinuto, pa kako su procijenili da me ne trebaju niti na jednom drugom radnom mjestu, dobio sam otkaz. Ne zamjeram im, jer se puno bolje osjećam kao novinar, mada neki tvrde "politički pristran", nego kao savjetnik u ekipi koja me ne želi. chaknoris: :wink: anakonda: ..."nešto vezano za sport" može biti jedino trener nekog određenog sporta....što se Veleučilišta tiče... http://sportbili.kif.hr/index.php?S=5&P=0&O=0&R=0&T=0 nooky: je, Harangozo, popularno znani Guzo, je pravi intelektualac nema sta, haha...sredio mu Širkan "fakultet", malo se raspitajte... RKL: Flauder se sad odvažio okomiti žestoko i na Bubala i na Šišljagića, kad Glavaša nema ni blizu. Toliko o novinarskoj odvažnosti, a toliko i (po ko zna koji put) o tome tko je zapravo glavni u toj stranci. W.M. Felt: RKL je napisao/la: Flauder se sad odvažio okomiti žestoko i na Bubala i na Šišljagića, kad Glavaša nema ni blizu. Toliko o novinarskoj odvažnosti, a toliko i (po ko zna koji put) o tome tko je zapravo glavni u toj stranci. Netočno. Novinari Flauder i Hedl bili su rijetki primjer novinara koji su se usudili pisati protiv Glavaša u vremenu njegovog članstva u Hdz-u. No, u slučaju Hedla ta se hrabrost očito pretvorila u opsesiju, u kojoj se ne biraju sredstva, a Hedl se srozao na nivo Slobodnog Tjednika Marinka Božića. Moja reakcija na ovaj tekst odnosi se na bojazan da i novinar Flauder ne krene u tom smjeru, odgovaralo to Đapiću, Matkoviću ili Vrbošiću. mali_ivica: anakonda je napisao/la : malo smo se ufurali da smo Mislav Bago??? A dobro i Bago je svojevremeno na izborima govorio Glavaševa stranka, a ne HDSSB. :D Da je odbio Bagu ljudi bi mu više zamjerili, nego što ćemu zamjeriti to što je odbio Flaudera. ALI treba napraviti sučeljavanje u Ljubuškom! Gdje ispituje Hedl, a odgovara Glavaš i obrnuto, ja bi vrištao od smijeha! Pobili bi se tamo! To bi bilo gledanije od DERBIJA! RLOL RKL: W.M. Felt je napisao/la :RKL je napisao/la: Flauder se sad odvažio okomiti žestoko i na Bubala i na Šišljagića, kad Glavaša nema ni blizu. Toliko o novinarskoj odvažnosti, a toliko i (po ko zna koji put) o tome tko je zapravo glavni u toj stranci. Netočno. Novinari Flauder i Hedl bili su rijetki primjer novinara koji su se usudili pisati protiv Glavaša u vremenu njegovog članstva u Hdz-u. No, u slučaju Hedla ta se hrabrost očito pretvorila u opsesiju, u kojoj se ne biraju sredstva, a Hedl se srozao na nivo Slobodnog Tjednika Marinka Božića. Moja reakcija na ovaj tekst odnosi se na bojazan da i novinar Flauder ne krene u tom smjeru, odgovaralo to Đapiću, Matkoviću ili Vrbošiću. Ovo si napisao kao da nisi uopće pratio stvari. Flauder je pisao o Glavi davnih dana. Kasnije je za BBc izjavljivao kako je "italija zemlja sa mafijom, a Hrvatska mafijaška zemlja" Jer je dobio 6 puta batina. dobio je jednom. Koja to ozbiljna mafija prijeti 6 puta? Koliko se u novije vrijeme dodvoravao, danas ratnom zločincu, govori i činjenica da smo njegovo svjedočenje na Glavaševim suđenjima gledali na STV-u, koji je jako dobro, logićno, filtrirao što puštati u eter. Ja sam se na Flauderovo svjedočenje gotovo izbljuvao, ako potražiš, naći ćeš i topic na ovom forumu. To mi je sasvim dosta. Pokušaj naći jedan njegov napad na Bubala ili Šišljagića Prije presude, pa onda izjavljuj da je netočno što sam napisao. morgan: mali_ivica je napisao/la: anakonda je napisao/la : malo smo se ufurali da smo Mislav Bago??? A dobro i Bago je svojevremeno na izborima govorio Glavaševa stranka, a ne HDSSB. :D Da je odbio Bagu ljudi bi mu više zamjerili, nego što ćemu zamjeriti to što je odbio Flaudera. ALI treba napraviti sučeljavanje u Ljubuškom! Gdje ispituje Hedl, a odgovara Glavaš i obrnuto, ja bi vrištao od smijeha! Pobili bi se tamo! To bi bilo gledanije od DERBIJA! RLOL opaka ideja! LOL anakonda: morgan je napisao/la :mali_ivica je napisao/la: anakonda je napisao/la : malo smo se ufurali da smo Mislav Bago??? A dobro i Bago je svojevremeno na izborima govorio Glavaševa stranka, a ne HDSSB. :D Da je odbio Bagu ljudi bi mu više zamjerili, nego što ćemu zamjeriti to što je odbio Flaudera. ALI treba napraviti sučeljavanje u Ljubuškom! Gdje ispituje Hedl, a odgovara Glavaš i obrnuto, ja bi vrištao od smijeha! Pobili bi se tamo! To bi bilo gledanije od DERBIJA! RLOL opaka ideja! LOL ...a dobro - poveznica s Bagom je bila jer mi je on prvi pao na pamet, obzirom da vodi sad negdje na nekoj od teveja sučeljavanja.... :oops: ...a što se tiče ove ideje, zaista je dobra....čak bi se zaputila i put Ljubuškog na praćenje uživo uz kokice i gazirane sokiće.... morgan: anakonda je napisao/la: uz kokice i gazirane sokiće.... ne zaboravi pancirku...rikošeti su gadna stvar! :) kayzer soze: Mislim da su osječani ipak dovoljno odgovorni da ne glasaju za Glavaševa poltrona Bubala! Callistemon: kayzer soze je napisao/la : Mislim da su osječani ipak dovoljno odgovorni da ne glasaju za Glavaševa poltrona Bubala! sudeci po razno raznim anketama - NISU! *bemti... pa nemrem bilivit u kakvom gradu zivim i do kada ce to tako?!?!?! anakonda: morgan je napisao/la :anakonda je napisao/la: uz kokice i gazirane sokiće.... ne zaboravi pancirku...rikošeti su gadna stvar! :) ...ne brini, čuvam jednu pustinjsku baš za predizborne skupove i sučeljavanja....