Forum:	Kolumne, komentari &amp; osvrti
Topic:	Đapić – najjači Vrdoljakov predizborni adut
---------------------------------------------------

Goran Flauder:
Tek što su na jedvite jade prevladali iskušenja koalicijske vlasti u slučaju „kiosci“, najava raskida koncesijskog ugovora o naplati parkiranja s Elektromodulom – na čemu insistira zamjenik gradonačelnika Ivan Vrdoljak (HNS) – te protivljenje predsjednika Gradskog vijeća Ante Đapića (HSP) takvoj odluci, u posljednje vrijeme prijeti novom krizom gradske vlasti. 
Taština i kaprici 
Ne radi se tu o Vrdoljakovu predizbornom kapricu, što Đapić insinuira tvrdeći kako ne želi „da se taj ugovor, koji je na snazi godinama, raskida preko noći, samo nekoliko mjeseci uoči izbora“, jer Vrdoljak to najavljuje još od predizborne kampanje, pa je projekt ugradio i u koalicijski sporazum na koji je i Đapić stavio potpis. Stoga se postupanje u skladu s njegovim odredbama ne može smatrati ucjenom, kako Đapić naziva Vrdoljakovu izjavu „ili raskid ugovora, ili izlazim iz Poglavarstva“. Baš naprotiv! Napuštanje koalicije zbog nepridržavanja odredbe sporazuma na kojoj je temeljio svoj politički program, jedino je što Vrdoljak može napraviti želi li biti dosljedan.
Kako, pak, promatran u svjetlu kaprica izgleda taj Đapićev istup? Ima li tu povrijeđene taštine relativnog izbornog pobjednika, zbog političke dominacije koju u posljednje vrijeme ima Vrdoljak, namećući gradskoj vlasti svoje političke stavove?
Ne zaboravimo da je upravo zbog Vrdoljakova uvjeta (ucjene?) za sklapanje koalicije s HSP-om i sastavljanje gradske vlasti Đapić odustao od gradonačelničke funkcije, što mu je bila jedna od najtežih političkih odluka!
HSP je potom podržao Vrdoljakov projekt osnivanja gradske tvrtke Osječki promet i gospodarstvo te njegove kandidate za direktora i predsjednika NO-a, što je on „uzvratio“ novom pljuskom Đapiću: prijeteći s Biljanom Borzan napuštanjem koalicije, ishodio je odluku Gradskog poglavarstva o proglašavanju ugovora GPP-a o davanju u podzakup zemljišta dobivenog od Grada, protuzakonitim i štetnim. I to baš kada su Đapić i direktor GPP-a, Darko Marković, na sva zvona govorili kako je to bio odličan posao. 
Političke igre 
Mora se priznati da Đapiću, kao pobjedniku proljetnih izvanrednih izbora, nije lako promatrati uzastopna poentiranja Vrdoljaka, čija je stranka jedva prešla izborni prag i to još u koaliciji s HSU-om i Zelenima… No, protivljenjem raskidu ugovora s Elektromodulom, Anto Đapić i protiv svoje volje nabacuje Vrdoljaku još jednu loptu na volej!
Ako je gradska vlast u nečemu jedinstvena kada je u pitanju naplata parkiranja, onda je to u ocjeni da Elektromodul taj posao besprijekorno obavlja. S time se slaže i Ivan Vrdoljak, koji je to potvrdio još u predizbornom intervjuu za portal Osijek031.com, a takvog je stava zasigurno i većina Osječana. Rezultat je to kako višegodišnjeg uhodavanja i unaprjeđivanja naplate parkiranja, tako i prihvatljivih cijena, jer naš grad nudi najjeftinije parkiranje među većim hrvatskim gradovima.
Gradska vlast, a posebice Vrdoljak, itekako su svjesni odgovornosti preuzimanja tog posla od Elektromodula ne budu li ga obavljali na sadašnjoj razini, ili ne ostvare li dobit od 5,7 – 6 milijuna kuna, koliko pokazuju preliminarni rezultati studije što ju je Vrdoljak naručio od zagrebačkog ureda američke Nexie.
No, to se neće znati prije lokalnih izbora u svibnju, pa Đapić želi spriječiti novo Vrdoljakovo predizborno poentiranje na populističkoj tezi kako je Gradu vratio zlatnu koku i umanjio posljedice „štetnog ugovora“ što ga je s Elektromodulom potpisao bivši gradonačelnik Zlatko Kramarić. I upravo takvim nastojanjem Vrdoljaka spašava od najveće opasnosti – da mu se raskid koncesijskog ugovora i preuzimanje naplate parkiranja za OPG, razbije o glavu!
Uspije li Đapić u svome naumu i otjera li time Vrdoljaka iz koalicije, dat će mu samo novi vjetar u leđa na predstojećim izborima, jer će svoju kampanju izgraditi na Đapićevoj opstrukciji dobrog posla koji je htio provesti u interesu Grada. U tom bi slučaju napokon trebao iskreno zahvaliti svome najvrjednijem predizbornom adutu – Anti Đapiću. 

„Ivan Vrdoljak in: The man with two faces“ 
Da je priča o milijunskoj zaradi na naplati parkiranja neutemeljena, danas je novinare uvjeravao upravo Damir Taslidžić, osporavajući Vrdoljakovu izjavu o Elektromodulovoj zaradi 4,1 milijun kuna na tome poslu. Na njegove optužbe da je Poglavarstvu iznio lažne podatke i umanjio ostvarenu dobit, Taslidžić je odgovorio u svom stilu: parafrazirao je Vrdoljakov predizborni plakat „The man with the balls“, montirao Vrdoljakovu glavu na tijelu dječaka kojem iz čarapa vire novčanice i napisao: „Ivan Vrdoljak in: The man with two faces“.


Rekao je kako je dobit od 4,1 milijun kuna Elektromodul ostvario ukupnim poslovanjem: idejnim rješenjima i projektima naplate parkiranja u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Makedoniji te postavljanjem sustava naplate parkiranja u Beogradu, dijelom prihoda od prodaje Kabelske televizije, od zakupa, rezervacija i drugih usluga.
- Mi nismo dužni Grad izvještavati o našim prihodima, rashodima, dobiti ili gubitku. Mi smo dobili rudnik i naša je stvar hoćemo li iz njega nešto iskopati ili nećemo, rekao je Taslidžić i zatražio zaštitu Gradskog poglavarstva od Vrdoljakovih pritisaka koji traju 15 mjeseci. 
Odšteta - 15 milijuna kuna 
Taslidžić je ponudio i sporazumno povlačenje Elektromodula iz koncesijskog ugovora, za što je zatražio obeštećenje od 15 milijuna kuna (6.750.000 kn izgubljene dobiti, 3.250.000 kn vrijednost opreme, dva milijuna za autorska prava i software s naplatom putem sms-a, te 2,5 milijuna za baze podataka).
- Ako Vrdoljak tvrdi da će na tome poslu zarađivati do 6 milijuna kuna godišnje, onda je cijena raskida ugovora samo polovica te sume i Grad će time napraviti dobar posao, pa ih pozivam da prihvate moju ponudu, cinično je ustvrdio direktor Elektromodula, odbacivši procjenu iz studije Nexie prema kojoj bi odšteta trebala biti između 7,85 i 9,25 milijuna kuna. 
Taslidžić ne može izgubiti. Vrdoljak, do izbora, također. Jer, raskine li Grad ugovor s Elektromodulom, bit će to njegova pobjeda, a ne raskine li, napustit će koaliciju u džepu s novim predizbornim asom.
Jedini gubitnik u cijeloj priči mogao bi, čini se, biti – Anto Đapić, koji će biračima morati objašnjavati da u sprječavanju raskida ugovora o naplati parkiranja nije imao materijalnog interesa, kao što ga, uostalom, nije imao niti u zagovaranju javno-privatnog partnerstva pri gradnji sportske dvorane za više od 800 milijuna kuna, niti u podržavanju „odličnog posla“ GPP-a na kojem je podzakupnik za 20 godina trebao zaraditi više od 30 milijuna kuna… 
Goran Flauder
Foto: Goran Flauder, Chule

Dunba:
toooooooo rat plakatima, budimo djeca... toooooo moja firma je jaca od tvoje firme... 
bedastoce...

W.M. Felt:
Ne znam da li je ovo ikad viđeno - privatna firma lijepi plakate po gradu s kojima napada člana poglavarstva grada. Da Taslidžić zarađuje samo milijun kuna od parkinga, ne vjerujem da bi radio ovakve stvari. Jedino ne shvaćam ovu ponudu za sporazumni raskid - 15 milijuna, što je više od cijene koju će grad platiti ako jednostrano raskine ugovor. I onda računica da je zarada od 6 milijuna samo polovica te sume? Tko je tu lud?

kudjaokomtiskokom:
Tasko je lud. :S

dund0:
Goran Flauder je napisao/la: kako je Gradu vratio zlatnu koku i umanjio posljedice „štetnog ugovora“ što ga je s Elektromodulom potpisao bivši gradonačelnik Zlatko Kramarić.

zar nije Benašićev potpis na ugovoru? Koliko se sjećam, Benašić je došao svega par mjeseci na vlast i potpisao takav ugovor...

evil monkey:
sto rekose ljudi prije mene: idiotarija s plakatima - samo neka nama Taslidžić svima pokaze kolika je sirovina balkanska, sad sam jos uvjerenija da su to s elektromodulom necista posla i da se tu kupi masna zarada koja se za javnost umanjuje i do nekoliko puta: ne bi se on ovako lomio blatiti nekoga da tu nisu veliki novci u pitanju.neka grad preuzme naplatu parkiranja - pa nije bas da trebas imati dva doktorata iz astrofizike i kvantne mehanike da bi radio taj posao:roll:

dund0:
W.M. Felt je napisao/la: 
Ne znam da li je ovo ikad viđeno - privatna firma lijepi plakate po gradu s kojima napada člana poglavarstva grada.
NEMO'Š VJEROVATI! :) :) :) pa divlji zapad je za nas Budistički hram!!!

Osječanin:
Da se malo podsjetimo...
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=8545

mija:
Kako ljudi gube živce kad im se ljulja tlo pod nogama. Kad je toliko uspješan poduzetnik i bavi se i drugim djelatnostima kako sam kaže (od kojih su neke isto tako neka vrst koncesije- semafori), pa parking mu je samo kap u moru. Ne znam da li Đapić koji ga toliko voli i poštuje zna da je Tasko bio osnivač stranke Jugoslavena - ( ne znam u kojoj je sad stranci trenutno on ili sinčić- budući kako se mijenja okružje u vladajućim strukturama tako i oni mjenjaju stranke, znam samo da hns-ovu pristupnicu bi teško potpisao..............

Nave:
Ne kuzim Tasku, na koju foru on odreduje cifre ako postoji Ugovor u kojem to sve lijepo pise...:roll: Il je ugovor mozda koncipiran tako da se mozhe cjenkati?:twisted:

grslo:
Ovo je jednostavno nevjerovatno koliko tu smrdi od lopovluka. Ići ovakvim načinom na jednog gradskog čelnika ma iz koje on stranke može samo netko kome jako gori pod noktima. Mada sam uvjeren da se to tasko ne bi sam usudio napraviti(plakati) da nema podršku iz vladajućih krugova. Tko je tu u sprezi nije problem zaključiti.

bela@ufo:
osim plakata koje su ljepili stavljaju i male plakate na aute...eo ja baš jedan skinuo...plakatu su za popišat se od smijeha...ovaj tasko mi je svojim idiotarijama uljepšao dan...samo udarite...moj styling to može podnijeti!

Osječanin:
Grad je dužan Elektromodulu isplatiti odštetu od 6 750 000 kuna . Nigdje ne piše da grad mora preuzeti iplatiti njihovu opremu, software, bazu podataka i sl.
Eh da, ugovor nije potpisao Benašić nego naš "ljubljeni" Zlatko K.
http://www.elektromodul.hr/kategorija/87-koncesijski_ugovor
Zanimljivo je ovo sa kaznama. 5 kontrolora dnevno na kaznama Elektromodulu mjesečno zarade ono što moraju platiti gradu. Dakle cijela naplata parkiranja odlazi im u đep:roll:

nooky:
jooooooooooooooooj, ne poznam vrdoljaka pa ga necu komentirat, da je andjeo nije siguran sam...al taso se nasao nekom prodike drzat...pa taj covjek je NULA, svako go zna i malo ce to potvrdit...isao je napadak vrdoljaka na nekoj osobnoj razini, a covjeka sam vidio preko nekoliko puta kako pijan spava u autu u pol bijela dana, pa da ne pricamo kako guzi mlade zaposlenice...a najzanimljivije od svega da je samirus vbka, koji je ubijen pred bonusom u nerazjasnjenjom ubojstvu, prepisao pola elektromodula..tolko o tasi...

mija:
Šo reći o čovjeku koji je bio Jugosloven, HSLS-ovac, SDP-ovac, HSP-oavac i Hdz-ovac, Kameleonac- Tasko DOSLJEDAN.

av8or:
Vrdoljak LEGENDOOOO!!!!!
Bravo, moj glas si dobio na proslim izborima, a svakako dobivas i na sljedecima. 
Konacno je vrijeme da se netko i obracuna sa bagrom u ovom gradu.
A sto se tice "mini-me-a" aka Tasko...PUŠIIIII....
i za kraj evo odgovora cijenjenom minimiju.... hehehe bravo :P:P:P
Pitanja i odogovori
Skriveno:&nbsp;Pitanja i odogovori
 
Dogradonačelnik Ivan Vrdoljak je u ponedjeljak 17.11.2008. dobio 18 pitanja od strane Damira Taslidžića na koja je inzistirao brz odgovor. Sva pitanja i odgovori Ivana Vrdoljaka nalaze se u prilogu:&amp;nbsp;
PITANJA
1. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da već 7 mjeseci, koliko ste važan gradski čelnik, niste niti jednom pozvali bilo kojeg rukovodećeg djelatnika kao niti jednog od vlasnika ELEKTROMODULA na razgovor u Poglavarstvo niti se najavili da bi o temi parkiranja razgovarali u službenim prostorijama ELEKTROMODULA?
2. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste u posljednjih nekoliko godina često kršili gradski Pravilnik o organizaciji i načinu naplate parkiranja te na taj način postali obveznik plaćanja više ugovornih kazni koje niste platili unatoč opomenama dok Vam ih nije Elektromodul naplatio putem PRISILNOG OVRŠNOG POSTUPKA?
3. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina, da ste kao maloljetnik ukrali od jedne osječke radnice dio plaće iz njezine torbice, sakrili ukradene novce u čarapu nakon čega su vas otkrili zajedno s ukradenim novcima?
4. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina, da ste kao maloljetnik bili vinovnik brojnih tuča, da ste bili nasilničkogi problematičnog ponašanja te se družili s vršanjacima sklonim devijantnom ponašanju koje je uključivalo i sitne krađe putem obijanja kioska u perifernim gradskim naseljima?
5. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da je policija protiv Vas 08. svibnja 2002. godine u Osijeku podnijela prekršajnu prijavu zbog remećenja javnog reda i mira, kada ste u znatno alkoholiziranom stanju udarili Branimira Haluseka šakom u glavu?
6. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste na županijskoj sjednici HNS-a u prosincu 2003. godine u Đakovu prilikom žučne rasprave fizički napali predsjednika đakovačkog HNS-a Ivicu Mandića obrazlažući medijima da se to moralo dogoditi da bi se donijele „pametne odluke“?
7. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste u novoosnovano gradsko poduzećo (OPG), koje bi se trebalo baviti naplatom parkiranja u gradu Osijeku, postavili u nadzorni odbor samo članove svoje stranke u namjeri da bi u potpunosti stranački kontrolirali poslovanje buduće tvrtke?
8. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
 -Da li je istina da ste, uvidjevši situaciju u kojoj je vrlo teško preuzeti Elektromodul, bez privole vlasnika putem posrednika poslali jednom od vlasnika poruku da imate veze u tvrtki SIEMENS te da mu možete osigurati lažne fakture za opremu koju posjeduje Elektromodul i na taj način umjetno povećati vrijednost Elektromodula te da bi u preuzimanju firme od strane Grada Osijeka vlasnici ELEKTROMODULA mogli dobiti više novaca nego što u stvarnosti vrijedi Elektromodul?
9.Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste u medijima izjavljivali da je grad Osijek, odnosno Vi kao njegov gotovo najvažniji predstavnik, spreman za Elektromodul platiti bilo koju cijenu?
10. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste na službenim internetskim stranicama Vaše stranke objavili ugovor o koncesiji između grada Osijeka proglasivši ga štetnim te tako posredno optužili SDP i Biljanu Borzan, koja je bila potpisnica odluke gradskog vijeća o dodjeli koncesije, da je i ona umiješana u kreiranje štetnog ugovora i na taj način oslabili njezin ugled i ugled njezine stranke?
11. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste 09.11.2008. godine, saznavši da su prekratki rokovi za bilo kakvo preuzimanje Elektromodula, bili strašno razočarani te da ste se dvojici uglednih građanina Osijeka požalili kako vam sada propadaju financijska sredstva potrebna zapredstojeću izbornu kampanju?
12. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste višekratno namjerno prekršili postojeći KOALICIJSKI UGOVOR, posebno u odjeljku koji govori o POLITIČKOM OKVIRU odnosno ETIČNOSTI na taj način da ste zaposlili u Gradskoj upravi, javnim poduzećima i nadzornim odborima više osoba i na taj način doveli u neravnopravan položaj sve ostale nezaposlene djelatnike u Osijeku koji godinama čekaju na posao?
13. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da visoko rangiranim članovima vaše stranke i Grada Osijeka omogućujete da obavljaju odvjetniče poslove za grad Osijek i na taj način stavljate u podređeni položajostale odvjetnike u Osijeku kojima se ne pruža mogućnost da u ravnopravnoj utakmici i oni obave neki dio posla za Grad Osijek?
14. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da je visoko rangirani član vaše stranke u Osijeku, po profesiji odvjetnik, sudjelovao u kreiranju više ugovora koji reguliraju odnose Grada Osijeka, GPP-a, Metromedie i Smokinga nakon čega je izbila afera„KIOSCI“?
15. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste pokušali izvršiti pritisak na članove uprave Elektromodula inzistiranjem da se u registraciju nove gradske tvrtke (OPG) koja je osnovana po vašim naredbama ubaci djelatnost održavanja svjetlosne prometne signalizacije, čime ste posredno poslali poruku vlasnicima Elektromodula koja se može protumačiti kao slijedeća poruka: ako ne date parkiralište uzeti ću vam održavanje semafora?
16. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste u suradnji s Osječkim zelenim bili glavni organizator i prikupljač financijskih sredstava izložbe karikatura poznatih osječana koja se održavala u osječkom ESSEKER CENTRU, na kojoj supoznati osječki političari predstavljeni u ružnom svjetlu ismijavajući ih dok ste sebe dali prikazati kao SUPERMENA u ulozi spasitelja Osijeka?
17. Gospodine Vrdoljak, javno Vas pozivamo da odgovorite građanima Osijeka:
-Da li je istina da ste sudjelovali u preotimanju uhodanog posla tvrtke NEO INŽENJERING d.o.o. iz Osijeka, prebacivši uhodane poslove u tvrtku koju ste osnovali na ime vaše supruge, a koja se zove ATO INŽENJERING d.o.o. u kojoj ste još danas suvlasnik sa 16,67 % vlasništva i na taj način oštetili u podjeli dobiti pojedine osnivače odnosno stvarne vlasnike tvrtke NEO INŽENJERING d.o.o.?
18.PITANJA SVAKODNEVNO IZVIRU
MOLIMO VAS GOSPODINE VRDOLJAK DA VAŠE CIJENJENE ODGOVORE ŠTO BRŽE POŠALJETE NA MAIL
elektromodul@elektromodul.hr
kako bismo ih mogli prosljediti svim medijima.
U koliko ne odgovorite na postavljena pitanja ponavljati će mo vam ih JAVNO svakog ponedjeljka dok ne dobijemo vaše odgovore.
Za djelatnike Elektromodula 
Član uprave Damir Taslidžić, dipl.ing. 

ODGOVOR IVANA VRDOLJAKA
1. Oduvijek sam želio upoznati ljude koji s nevjerojatnom lakoćom i bez grižnje savjesti uzimaju lovu građana, ali su me, u zadnje vrijeme, određeni osječki superjunaci sprječavali u toj nakani.
2. Već jako dugo, gotovo cijelo desetljeće vozim se i parkiram po raznim gradovima diljem Hrvatske, ali i Europe ne plaćajući parkirne karte. Zapravo, najveći mi je gušt čekati iza ćoška da dečko prilijepi kaznu, a ja ju onda poslije ponesem kući i stavim na zid. Jedan mi je skoro cijeli popunjen, u kupaonici. Dobro je što kazne imaju one navlake pa se papirić ne vlaži.
3. Pa Superhik je već nekoliko godina prisutan u našem gradu i ljudi su se na nj već navikli. A opće je poznato da su radnici, napose osječki, iznimno bogati sloj ljudi koje vrijedi opljačkati. Također, svi znamo da je novac najsigurnije čuvati u čarapama; u bijelima eure, a u onima na prugice i sa značkom – kune.
4. «Ratnici podzemlja» su i snimljeni po predlošku iz mog maloljetničkog razdoblja, a «kiosci» nam se, eto nažalost, događaju i danas u Osijeku.
5.I drugi je film «Vatrene ulice» sniman u Osijeku samo što to znaju oni najzagriženiji ljubitelji akcije. Vi ste sigurno preko svojih pouzdanih izvora došli do tih podataka i dobili koji kadar filma koji je, zbog velike količine nasilja, izbačen iz redovitog prikazivanja.
6. Moja ljubav prema 7. umjetnosti nema granica, a vidim da ste i vi poklonici dobrih filmova, posebice komedije i znanstvene fantastike. Pa poznato je da je film «U zmajevom gnijezdu» sniman na periferiji Đakova, a u njemu je moj dubler bio, pokojni, Bruce Lee.
7. Posao kontrole povjeren je čuvenoj Grupi TNT koja bez naknade obavlja potpuni nadzor poslovanja tvrtke.
8. Kontaktirali smo i Sir Olivera, ali niti Bing nije bio zainteresiran za preuzimanje Elektromodula pa sad više jednostavno ne znam što da radim.
9. Volim sve medije i pratim zaista sve, koliko uspijem. U zadnje vrijeme me oduševljava Spužva Bob Skockani. Ali zabavljaju me i ostali likovi poput Štrumfova, Gargamela, a o onim nekim zločestim Disneyevim da i ne govorim.
10. Zaista se svašta objavljuje na internetu. Ima dosta zanimljivih foruma na razne teme, zanimljivih kolumni, raznih vijesti i fotografija, svakakvih ugovora pa je web mjesto koje dosta često posjećujem. Ovim putem pozivam sve građane, a i šire da malo prelistaju Internet stranice i pročitaju što sve ondje ima, možda mnogi progledaju.
11. Žalim se još uvijek i to svima. Od tete u cvjećarnici preko radnika na benzinskoj do poznatih naših Osječana poput Đokice, ali nešto love nikako da skupim.
12. Cijeli se moj životni habitus, što je lako provjeriti, temelji upravo na kršenju etičkih i svih ostalih civilizacijskih normi, ljudskih prava, morala, uzimanja enormnih količina novca na teret običnih smrtnika i sl. što nikako ne krasi određene gospodarske i političke krugove našeg malog grada. 
13. Ideju mi je dao, jednom zgodom, moj prijatelj Al Pacino kad smo pili kavu u pauzi snimanja na setu «Đavoljeg odvjetnika», ali još uvijek nikako ne mogu pronaći onakve cure iz filma da i one odrade neke poslove za Grad.
14. Odvjetnici su, zapravo htjeli preuzeti cijeli posao, ali su uz butre, namjeravali dilati i hot dogove, kandelabere i goblene. Nisu stigli sve nabaviti na vrijeme, navečer su ostali samo na butrama, upala policija i eto ti vraga.
15. Nisam mislio da će moja potiha adaptacija balkona u stanu biti tako brzo razotkrivena. Želja mi je bila postaviti na balkon jedan ili dva semafora, ali sad će biti dobar i neki prometni znak koji ću pokušati javno nabaviti.
16. Nisam čitao Osječke zelene, ali jesam Stendhalove «Crvene i crne», a što se tiče stripa, nekako sam najbolji sBatmanom.
17. Svi su poslovi prebačeni na Kajmanske otoke, a naplatu i dan danas obavljamo u nebrušenim dijamantima jer je istima najteže, gotovo nemoguće, ući u trag.
18. I onda je svizac zamotao čokoladu.


Alchemist:
jučer na konferenciji je Taslidžić izjavio kako je ako mu je sada dobit 850.000 a ako raskine dobivati će 1.125.000,00 kuna godišnje što je više nego što sada kaže da ima dobiti, a još kada proda svo imovinu firme od zgrada do auta i sl. sve što je kupovao i time umajnivao dobiti onda to je stvar jasna. NJemu bi onda svaki raskid išao u korist no očigledno da su drugi brojevi u pitanju...

demagog:
vdim da autor ima i neke članke na stanici HNS-a
pa tome slijedi i pitanje autoru članka..jeste li član HNS-A ??

Osječanin:
Znači mjesečno od parkiranja zarađuje 10 000 eura:lol:Dobar vicRLOL

Leon:
demagog je napisao/la: vdim da autor ima i neke članke na stanici HNS-a
pa tome slijedi i pitanje autoru članka..jeste li član HNS-A ??
Bit ce da su HNS-ovci preuzeli tekstove bez navodjenja izvora, uz navodjenje autora. Preuzeti su tekstovi vise razlicitih autora.
Molimo ih ovim putem da isprave tu manjkavost, kako ne bi dolazilo do ovakvih i slicnih zabuna.
Hvala.

mija:
Jedno pitanje za gosp. Taslidžića. Koga ste i s koliko financirali sve ove godine otkad imate koncesiju za parking?

Nave:
Prema onome sto pise u Ugovoru o ulaganju Koncesionara u infrastrukturu vrijednost ulaganja je minimalna iliti nikakva (ciscenje snijega, horizontalna signalizacija, prometni znakovi vezani uz parkiralisni prostor...) dakle onaj tko je sastavio (mozda je sastavio Tasko) i onaj tko je taj isti Ugovor u nase ime potpisao svjesno je na 10 godina dao na "uživanje" Koncesionaru bez obveze odrzavnja ili uredenja parkiralisnih mjesta... dakle sto smo/je Krama potpisao to smo i dobili..malo pa NIŠTA, e al Tasko je bome dobio PUNO.
Kakva je to pravna sluzba u Gradu ako ovakve Ugovore uopce razmatra?! :shock: 
Ugovor :
http://www.osijek-hns.com/ugovor_o_koncesiji.pdf

Leteci mungos:
Da Tasko u parkiralistima ne vidi zlatnu koku ne bi sada ovoliko grebao oko njih. Dobit od preko 4 milijuna kuna mozda doista nije dobit od parkiralista. 
Sasvim je moguce da je dobit od parliralista znatno veca i pokriva npr. investicije ili gubitke u ostalim poslovima. 
Eh, sve je dobro dok je Vrdoljak na filmskom plakatu. Da je Samba ziv, tko zna, mozda bi Vrdoljakova glava bila namontirana na citulju.
Stav SDP-a ne treba cuditi, buduci da se svojevremeno trojac Tasko-Prnjat-Samir cesto mogao vidjeti u toploj i prijateljskoj setnji gradskim ulicama.

W.M. Felt:
Zaista, čovjek za kojega je godinama radio ubijeni mafijaš Samir Nukić našao se nekoga blatiti. Strahota. 
Za Đapića smo ovo očekivali, ali se još čeka Alen Prnjat (poveznice iz gornjeg posta opće su poznate). Ovo je najviše test za Sdp - hoće li se afirmirati kao građanska opcija, ili će potonuti u mulj lopovskih kvazi-političara na čelu sa Đapićem, Glavašem i sličnima.
Izgleda da će jedini rezultat ove priče biti izlazak Hns-a iz koalicije. Na slijedećim izborima građanska opcija neće imati izbora. Čak bih se usudio reći, između kandidata Glavaša, Đapića, Vrdoljaka, Kovačevića (Šeksa?), i bilo kojeg Sdp-ovca, izbor se nameće sam od sebe. Ako u Sdp-u imaju mozga, pogurati će Vrdoljaka kao zajedničkog kandidata. U protivnom nam slijedi duga mračna noć, ali izgleda da Sdp to posebno ne zanima, jer na kraju, od stranke koja ima Bandića - vodećeg kriminalca izvan vlade - ne možemo očekivati spektakl.

Venstres:
Nadam se da je sad već jasno građanima kakva je to mafija u gradu. Jedino Vrdoljak ima muda da se usprostavi kriminalu u gradu i sigurno mu nije lako. 
"The man with the balls" tek sada dobiva svoj potpun smisao! Naprijed HNS-ovci!

Osječanin:
Po mojoj procjeni, samo od parkirališta u Županijskoj ulici, Elektromodul godišnje pokupi od 0,5 do 1 mil. kuna... :shock:

W.M. Felt:
Osječanin je napisao/la: 
Po mojoj procjeni, samo od parkirališta u Županijskoj ulici, Elektromodul godišnje pokupi od 0,5 do 1 mil. kuna... :shock:

A recimo rupa? Uzmimo da 70 auta stoji u rupi 8 sati 6 dana u tjednu po 2 kn/sat. To je prilično skromna procjena, s obzirom da se parking naplaćuje od 7-20. Rezultat: 349.440,00 kn godišnje. Samo rupa, samo 8 sati dnevno, samo 70 auta.

av8or:
W.M. Felt je napisao/la: 
Za Đapića smo ovo očekivali, ali se još čeka Alen Prnjat (poveznice iz gornjeg posta opće su poznate). Ovo je najviše test za Sdp - hoće li se afirmirati kao građanska opcija, ili će potonuti u mulj lopovskih kvazi-političara na čelu sa Đapićem, Glavašem i sličnima.
Izgleda da će jedini rezultat ove priče biti izlazak Hns-a iz koalicije. Na slijedećim izborima građanska opcija neće imati izbora. Čak bih se usudio reći, između kandidata Glavaša, Đapića, Vrdoljaka, Kovačevića (Šeksa?), i bilo kojeg Sdp-ovca, izbor se nameće sam od sebe. Ako u Sdp-u imaju mozga, pogurati će Vrdoljaka kao zajedničkog kandidata. U protivnom nam slijedi duga mračna noć, ali izgleda da Sdp to posebno ne zanima, jer na kraju, od stranke koja ima Bandića - vodećeg kriminalca izvan vlade - ne možemo očekivati spektakl.

Bravo....!!!!!
Konacno je netko progledao!
Meni je svakako interesantan komentar uvazene gospođe Borzan, zapravo nedostatak istog, na slučaj "parking". Ipak sve dodje na vidjelo i samo me zanima koliko dugo ce stititi gospodina "Jel ti znas tko sam ja?" aka mali smrdo Prnjat. A mozda je i ona sama brljala po "medu", tko ce ga znati vise.... Ni to me vise ne cudi...
Jedino me cudi kako mediji izbjegavaju imenovati ortake i skrivene jatake... A sve se zna...

magy:
Taslidjic je Musliman kao i Samir Nukic(koji su bili dobri i Samir mu je bio i cuvar...)a Muslimane bosanske znam ja jako dobro kakvi su za biznis,malverzacije,zene sa strane i kako vjetar piri po pitanju nacije,stranke.

kopile:
magy je napisao/la: 
Taslidjic je Musliman kao i Samir Nukic(koji su bili dobri i Samir mu je bio i cuvar...)a Muslimane bosanske znam ja jako dobro kakvi su za biznis,malverzacije,zene sa strane i kako vjetar piri po pitanju nacije,stranke.
Ako su njihovi preci "promijenili vjeru za večeru",ne vidim zašto bi oni bili drugačiji što se tiče principijelnosti i morala,očito im je to u genima.

radivoje:
Tasko-Prnjat-Samir..lijepi trio..nije li pravo ime gosp. Prnjata Alija..koje je naknadno postalo Alen?

Osječanin:
W.M. Felt je napisao/la :Osječanin je napisao/la: 
Po mojoj procjeni, samo od parkirališta u Županijskoj ulici, Elektromodul godišnje pokupi od 0,5 do 1 mil. kuna... :shock:

A recimo rupa? Uzmimo da 70 auta stoji u rupi 8 sati 6 dana u tjednu po 2 kn/sat. To je prilično skromna procjena, s obzirom da se parking naplaćuje od 7-20. Rezultat: 349.440,00 kn godišnje. Samo rupa, samo 8 sati dnevno, samo 70 auta.
Rupa donosi minimalno 0,5 mil. kuna... 8) 
A gdje je samo zarada od kazni? U ovom članku što sam postao link, kontrolori tvrde da je dnevna norma svakog kontrolora 20 kazni dnevno! Pa to pomnoži sa brojem kontrolora pa puta 60kn minimalno. Mislim da se samo na kaznama ubere koji milijunčić. Šta je onda Elektomodulu platiti 1,5 mil. godišnje gradu? Dim one stvari:lol:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=8545

evil monkey:
av8or je napisao/la: Jedino me cudi kako mediji izbjegavaju imenovati ortake i skrivene jatake... A sve se zna... pa da opet neki novinar bude "anonimno" pretucen ili da mu, ne daj boze, sleti glava s ramena? bome bih i ja jako pazila sta pisem da se bavim tom nezahvalnom profesijom... hocu reci: svi znamo da zivimo na balkanu, da slobode medija ima sve dok mediji ne pozele pisati o skakljivim temama, onda slobode ima malo manje, a jos ako novinar odluci raskrinkati kakvog kriminalca ili jozu mafijozu - to onda radi na vlastitu odgovornost, ne daj boze da bi ga pravna drzava nekako zastitila.

roca:
radivoje je napisao/la: 
Tasko-Prnjat-Samir..lijepi trio..nije li pravo ime gosp. Prnjata Alija..koje je naknadno postalo Alen?

Alem, a Alen je postao negdje u osnovnoj školi.

radivoje:
roca je napisao/la: 
radivoje je napisao/la: 
Tasko-Prnjat-Samir..lijepi trio..nije li pravo ime gosp. Prnjata Alija..koje je naknadno postalo Alen?

Alem, a Alen je postao negdje u osnovnoj školi.

thnx na ispravku..moj izvor nije bio u potunosti točan :)

kudjaokomtiskokom:
jeste vidjeli clanak danasnji u Glasu? Jos je malo nadodano..
Kukavica Borzanica se od svega ogradila, ali je napomenula kako zna da je "Vrdoljak u poglavarstvu zaposlio zenu nekog HNS-ovca". Onako suptilno mu ga je sterala.
A da ne kazem da se u Glasu citiraju i Taskove price o Vrdoljakovoj burnoj mladosti - kako se tukao i statijasveneznam.
Skuzili su svi da HNS za iduce izbore ima najvisi obecano/ucinjeno omjer i sada ih pokusavaju ocrniti kako stignu.
Nadam se da nismo ovce i da plakati nece utjecati na to kome cemo dati svoj glas.

toma_os:
Budalama nas prave likovi kao što je Prnjat, mijenja ime, kurči se pred policajcima jel znaju oni ko je gospodin Omer, Alija, Alem ili kako god...
Samo to bi trebalo biti dovoljno da ga se pošalje u TPM.

Dunba:
svasta,
ja neznam jel tesko, prebrojat recimo parkiralisna mjesta, i onda matematikom doci do zakljucka.
evo recimo primjera na uzorku od 200 mjesta, koliko se zaradi na godinu.
dakle, u prvoj zoni je cijena 4kn, dakle za 12 sati koliko traje vrijeme naplate, kaze se da dan kosta 48 kn za jedno parkiralisno mjesto, ako ih pomnozimo sa 200 dobijemo cifru od 9600 kn dnevno za 200 parkiralisnih mjesta, ako na to dodamo jos recimo prosjecni mjesec od 31 dan dobijemo 297600 kn mjesecno od 200 parkiralisnih mjesta i dodamo jos 12 mjeseci u cijelu pricu, dobijemo 3.571.200,00 kn godisnje.
Ajd, budimo posteni i od svega toga dajmo nasoj jadnoj drzavi PDV, opet ispadne
2.927.213,11kn godisnje zarade.
Namjerno nisam uzimao u obzir to da se nedjeljom ne naplacuje i subotom mislim, skraceno jer onda bi morao uzeti u obzor i to da neki ljudi nakon pola sata napustaju parking, al to je "visa" matematika i statistika, za koju nisam placen da radim:D
Jos bi bilo ok da se uzme u obzir da grad Osijek ima "malo" vise od 200 parkiralisnih mjesta u sustavu naplate i zone naplate.
Iz ovoga mislim dase bome vidi da je to veliki novac u pitanju.
I zato, osobno bez obzira na stranku koja potice ukidanje ugovora s Elektromodulom podrzavam to da Grad osnuje tvrtku koja ce se time baviti, jer se onda mozemo nadati da nece biti poskupljenja komunalija, da ce biti bozicnica za umirovljenike, besplatnog prijevoza, stipendija za studente i sl.
Znam, utopija, ali nada je ta koja nas jos drzi, bez obzira na sve.
Lijep pozdrav,
Mario

Plesni Centar:
Grad Heidelberg u Njemačkoj je otprilike veličine Osijeka I ima 4.500 parkirališnih mjesta. Recimo da su 1.500 privatne višekatne garaže. Isti grad sam naplačuje parking putem tvrtke koju su osnovali samo za to. Mjesečni prihod varira izmedju 980.000- 1.140.000 Eura. Cijena 1 sata je 1 euro. To je informacija od prije 4 godine.
Pa ti vidi.....

Plesni Centar:
Još nešto. Pa zar stvarno mislite da su u tome krvna zrnca toliko važna?

Osječanin:
Mislim da bi u roku 2 godine grad na parkiranju zaradio toliko da bi pokrio raskid ugovora i nabavu opreme a ostale 4 godine koliko bi još trajao ugovor sa Elektromodulom, bila bi čista višemilijunska zarada grada a za dalje da ne pričam. A ova pitanja upućena Vrdoljaku više su nego smiješna. Na tvrdnju da Elektromodul bere višemilijunske iznose na štetu grada, oni odgovaraju ne argumentima i brojkama nego protupitanjem tipa "jeste vi pokrali babu kad ste imali 15 godina i potukli se na ulici". Da karikiram... :)

Venstres:
Da, pitanja su više nego smiješna. To je potez očajnika!

ymarko:
ne volim čačića a najmanje vesnu pusić. degutantni su do boli i sve im najgore u političkom smislu zelim.
ali za vrdoljaka cu glasat i to 100% zato jer zeli raskrinkat ove lopove!!
svaka cast majstore !

hihmih:
Na tvrdnju da Elektromodul bere višemilijunske iznose na štetu grada, oni odgovaraju ne argumentima i brojkama nego protupitanjem tipa "jeste vi pokrali babu kad ste imali 15 godina i potukli se na ulici". Da karikiram... :)
[/quote] ja bih priupitao taslidžića kako je prošao incident koji je on skupa sa svojim razbijačima sa vijenca napravio prije nekoliko godina na zimovanju u italiji.jel veči grijeh potuči se sa svojih 15 godina ili kao što je on učiniosa nekih 50 god. inače incident je dospio do dnevnika RAI-a. zanima me jer još uvijek ide u italiju na skijanje ili ima zabranu ulaskau tu zemlju .inače pitanjakoja je postavio vrdoljaku su na nivou osnovnoškolca

Bastro:
Jedini je problem u cijeloj priči, što se ugovor, nažalost, neće moći raskinuti. Tasko traži 15 m, 15 m će se morati isplatiti ako se hoće preuzeti ugovor. Elektromodulova koncesija stoji 1,5 m godišnje, Tasko će je plaćati 1,5 m a ne nikakvih 5 m kako Vrdoljak predlaže kao drugu opciju, ako se ne uspije isplatiti ugovor.Znao je Kramarić, što i kako prodati, i kako napraviti ugovor...

_Jimmy_:
jel to neki unter ili devetka ?

amunike:
Cinjenica je da svako grebe i boriza svoju stranu od Taska do Vrdoljaka. Citajuci odgovore Vrdoljaka, ne mogu se oteti dojmu da taj covjek svojim stavom ponizava sve gradjane Osijeka odgovorima koji su vrlo konkretni(ne mislim na tucnjave i neke torbice ukradene). Tako biti napuhan i prepotentan nije normalno. Vrdoljak se uspancio jer je svjestan od pocetka da nece moci tek tako srusiti EM posao, pa sada ceka idealnu priliku proracuna da ima jos jedan argument izlaska iz koalicije. Sto to nije napravio u rujnu?! Mislim da je pokazao koliko je zapravo isti kao i ostali. Svidio mi se je u kampanji po nekim stavovima no nece sada sigurno imati moj glas. Proracunata kukavica

Osječanin:
Bastro je napisao/la: 
Jedini je problem u cijeloj priči, što se ugovor, nažalost, neće moći raskinuti. Tasko traži 15 m, 15 m će se morati isplatiti ako se hoće preuzeti ugovor. Elektromodulova koncesija stoji 1,5 m godišnje, Tasko će je plaćati 1,5 m a ne nikakvih 5 m kako Vrdoljak predlaže kao drugu opciju, ako se ne uspije isplatiti ugovor.Znao je Kramarić, što i kako prodati, i kako napraviti ugovor...

Čekaj malo. Jel to znači da je Tasliđić tražio 50 mil. kuna, ti bi rekao da se to mora platiti??? :) 
Postoji ugovor i u ugovoru lijepo piše koliko grad mora platiti u slučaju raskida ugovora. Nema tu šta, kako, ali...Zna se točno u kunu koliko grad treba platiti, 75% od mjesečnog iznosa koncesije pomnoženo sa trajanjem ugovora. Amen.

spajdika:
amunike je napisao/la :Cinjenica je da svako grebe i boriza svoju stranu od Taska do Vrdoljaka. Citajuci odgovore Vrdoljaka, ne mogu se oteti dojmu da taj covjek svojim stavom ponizava sve gradjane Osijeka odgovorima koji su vrlo konkretni(ne mislim na tucnjave i neke torbice ukradene). Tako biti napuhan i prepotentan nije normalno. Vrdoljak se uspancio jer je svjestan od pocetka da nece moci tek tako srusiti EM posao, pa sada ceka idealnu priliku proracuna da ima jos jedan argument izlaska iz koalicije. Sto to nije napravio u rujnu?! Mislim da je pokazao koliko je zapravo isti kao i ostali. Svidio mi se je u kampanji po nekim stavovima no nece sada sigurno imati moj glas. Proracunata kukavica
Vrdoljakove odgovore treba skužiti i oni koji slušaju Thompsona i Cecu teško to mogu, a takvih je stvarno dosta. Po svenmu što priča u javnosti možda mu se može svašta reći, ali da je kukavica - teško...

mija:
amunike je napisao/la: 
Cinjenica je da svako grebe i boriza svoju stranu od Taska do Vrdoljaka. Citajuci odgovore Vrdoljaka, ne mogu se oteti dojmu da taj covjek svojim stavom ponizava sve gradjane Osijeka odgovorima koji su vrlo konkretni(ne mislim na tucnjave i neke torbice ukradene). Tako biti napuhan i prepotentan nije normalno. Vrdoljak se uspancio jer je svjestan od pocetka da nece moci tek tako srusiti EM posao, pa sada ceka idealnu priliku proracuna da ima jos jedan argument izlaska iz koalicije. Sto to nije napravio u rujnu?! Mislim da je pokazao koliko je zapravo isti kao i ostali. Svidio mi se je u kampanji po nekim stavovima no nece sada sigurno imati moj glas. Proracunata kukavica

Vrdoljak je rekao da građani mogu dobiti odgovor na bilo koje pitanje i da ga mogu kontaktirati u grad, a što se tiče Taslidžića mogao bi on odgovoriti na pitanje koliko je novca od parkinga preusmjerio na financiranje političara i kojih. Zanima me koje novce je potrošio na izradu plakata- vjerojatno ima količinski popust budući to plaća već nekoliko godina............

spajdika:
[quote="mija";p="203933"]amunike je napisao/la: 
Cinjenica je da svako grebe i boriza svoju stranu od Taska do Vrdoljaka. Citajuci odgovore Vrdoljaka, ne mogu se oteti dojmu da taj covjek svojim stavom ponizava sve gradjane Osijeka odgovorima koji su vrlo konkretni(ne mislim na tucnjave i neke torbice ukradene). Tako biti napuhan i prepotentan nije normalno. Vrdoljak se uspancio jer je svjestan od pocetka da nece moci tek tako srusiti EM posao, pa sada ceka idealnu priliku proracuna da ima jos jedan argument izlaska iz koalicije. Sto to nije napravio u rujnu?! Mislim da je pokazao koliko je zapravo isti kao i ostali. Svidio mi se je u kampanji po nekim stavovima no nece sada sigurno imati moj glas. Proracunata kukavica

Vrdoljak je rekao da građani mogu dobiti odgovor na bilo koje pitanje i da ga mogu kontaktirati u grad, a što se tiče Taslidžića mogao bi on odgovoriti na pitanje koliko je novca od parkinga preusmjerio na financiranje političara i kojih. Zanima me koje novce je potrošio na izradu plakata- vjerojatno ima količinski popust budući to plaća već nekoliko godina............[/q
krajnje je vrijeme da se grad počne čistiti od bahatih, polupismenih lopova a jedini je problem (za njih, a za normalne je to sreća) što bi onda oni povukli sa sobom mnoge moćnike. Ovo što je Vrdoljak pokrenuo čista je matematika, ako studija i druge koje traže đapone i nesretna Borzanica pokažu da bi grad zaradio debelu lovu (a mislim da je za to dovoljan i samo zdrav razum te znanje osnovnih matematičkih operacija) onda je posve jasno što se sve ovih godina događalo...samo... trebat će graditi novi zatvor...možda pokraj nove dvorane ili u remizi gpp-a...pa bar zemlje imamo...i onda okolo nova parking mjesta...i eto ti novih radnih mjesta, svako zlo za neko dobro

epona:
Problem ovog grada je što se do sada sve toleriralo određenim gradskim moćnicima. A ja sam prva za to da novci od parkinga idu u gradsku blagajnu, a ne da netko s njima jaguare kupuje i to u poslu koji je, kako je već rečeno, apsolutni monopol.

amunike:
kao da gradjani imaju vremena odlaziti i slusati odgovore vrdoljaka
dajte se uozbiljite, taj isti vrdoljak mora odgovarati gradjanima da ga crni vrag prozove neka se udostoji i neka kaze sto misli na te napade. sto se mene osobno tice nije me razuvjerio vecje pokazao nekuluturu u ophodjenju sa gradjanima. 
taj isti vrdoljak nije niti mogao sanjati da ce uci u vlast pa je po meni pausalno dao obecanje na ce najnepopularniju tvrtku koja se bavi haracem(slazem se da su katastrofa jer kupe harac na rupi) i na taj nacin prigrabio prilican broj glasova. sada je voda do grla, nista se nije napravilo i sto sada???
izgleda da bi izborni prag za njegovu stranku mogao bit nedostizan. sto ce reci ljudima?puno je postenije revidirati ugovor, napraviti kompromis u raspodjeli novca tako da grad ima vise koristi a po isteku ugovoru raspisati novi javni natjecaj i posteno dugorocno krenuti. vrodoljaku nista ne ide na silu, pa ni ovo

Osječanin:
Puno poštenije je da grad preuzme parking pa da vidimo pravu istinu o naplati parkiranja i koja je lovica u igri. :)
Ako je istina ono što Taslidžić priča o zaradi od800 000 kuna, trebao bi biti presretan sa raskidom ugovora jer bi po godini dobio 1 125 000 kuna i tako 6 godina bez da prstom mrdne! :lol:

spajdika:
amunike je napisao/la :kao da gradjani imaju vremena odlaziti i slusati odgovore vrdoljaka
dajte se uozbiljite, taj isti vrdoljak mora odgovarati gradjanima da ga crni vrag prozove neka se udostoji i neka kaze sto misli na te napade. sto se mene osobno tice nije me razuvjerio vecje pokazao nekuluturu u ophodjenju sa gradjanima. 
taj isti vrdoljak nije niti mogao sanjati da ce uci u vlast pa je po meni pausalno dao obecanje na ce najnepopularniju tvrtku koja se bavi haracem(slazem se da su katastrofa jer kupe harac na rupi) i na taj nacin prigrabio prilican broj glasova. sada je voda do grla, nista se nije napravilo i sto sada???
izgleda da bi izborni prag za njegovu stranku mogao bit nedostizan. sto ce reci ljudima?puno je postenije revidirati ugovor, napraviti kompromis u raspodjeli novca tako da grad ima vise koristi a po isteku ugovoru raspisati novi javni natjecaj i posteno dugorocno krenuti. vrodoljaku nista ne ide na silu, pa ni ovo
pa vrdoljak je rekao što misli o dosad neviđenom istupu jednog "gospodarstvenika", da je paušalno obećavao ne bi bilo studije i pristajanja na još jednu ili dvije, hns s ovim baš i nema puno veze jer su izbori za gradonačelnika neposredni, dakle bira se osoba, a ne partija, a kompromis u raspodjeli novca s lopovima jednostavno ne ide...
drukčije mislei samo taskovi prijatelje i političari koji imaju direktne i indirektne koristi od parkinga, obični ljudi, bez obzira koga simpatiziraju a koga ne, trebali bi shavtiiti što se događa...
osim toga raskidom će tasko dobiti svoju lovu, grad početi zarađivati i svi će biti sretni...osim veeelikog broja političara iz raznoraznih partija koji ostaju bez šapa...

Osječanin:
spajdika je napisao/la :amunike je napisao/la :kao da gradjani imaju vremena odlaziti i slusati odgovore vrdoljaka
dajte se uozbiljite, taj isti vrdoljak mora odgovarati gradjanima da ga crni vrag prozove neka se udostoji i neka kaze sto misli na te napade. sto se mene osobno tice nije me razuvjerio vecje pokazao nekuluturu u ophodjenju sa gradjanima. 
taj isti vrdoljak nije niti mogao sanjati da ce uci u vlast pa je po meni pausalno dao obecanje na ce najnepopularniju tvrtku koja se bavi haracem(slazem se da su katastrofa jer kupe harac na rupi) i na taj nacin prigrabio prilican broj glasova. sada je voda do grla, nista se nije napravilo i sto sada???
izgleda da bi izborni prag za njegovu stranku mogao bit nedostizan. sto ce reci ljudima?puno je postenije revidirati ugovor, napraviti kompromis u raspodjeli novca tako da grad ima vise koristi a po isteku ugovoru raspisati novi javni natjecaj i posteno dugorocno krenuti. vrodoljaku nista ne ide na silu, pa ni ovo
pa vrdoljak je rekao što misli o dosad neviđenom istupu jednog "gospodarstvenika", da je paušalno obećavao ne bi bilo studije i pristajanja na još jednu ili dvije, hns s ovim baš i nema puno veze jer su izbori za gradonačelnika neposredni, dakle bira se osoba, a ne partija, a kompromis u raspodjeli novca s lopovima jednostavno ne ide...
drukčije mislei samo taskovi prijatelje i političari koji imaju direktne i indirektne koristi od parkinga, obični ljudi, bez obzira koga simpatiziraju a koga ne, trebali bi shavtiiti što se događa...
osim toga raskidom će tasko dobiti svoju lovu, grad početi zarađivati i svi će biti sretni...osim veeelikog broja političara iz raznoraznih partija koji ostaju bez šapa...
Upravo to!:bravo:

mvarga:
Tasko očito nije pročitao ništa o političkom marketingu. Američki političari to sažimaju u jednostavnu poruku: "Neka pišu o meni, pa makar i dobro". Što će više napadati Vrdoljaka, diže mu rejting.
Osobno sam potpuno na strani Vrdoljaka jer znam da Tasko nije mulav pa da se grčevito drži za nešto što mu donosi gubitke.
Jedino u što u postovima nisam mogao shvatiti je, u čemu je problem s Alen-Alem-Alijom i kako ste ga već nazivali. Pa on se bar nije sakrivao pred građanima kad se družio s Taskom, za razliku od čitavog niz političkih licemjera i likova. I koliko sam ja pratio nije javno zagovarao Taskovu koncesiju kao što to radi velika Hrvatina Đapić.

Super Stevica:
Ja cu glasati za BIlju. Ona jedina zna sta prica. Na osjeckoj politickoj sceni najpametniji su ovim redom:
1. Bilja
2. Nitko
3. Nitko
4. Đapić
5. Glavaš
6. Brdoljak
S time da bi se pod 2.a moglo ugurati Krampusa.
Kaže BIlja - nije važno kome plaćamo, glavno da nije skupo.
E, a ja jučer vidio Glavaša, kupuje odijelu u Mexxu.
