Tomislav Marković i Robert Seligman, članovi Gimnastičkog društva Osijek-Žito, plasirali su se u finale Europskog prvenstva u sportskoj gimnastici.
Najvažnije su to vijesti nakon danas održanih kvalifikacija u francuskom Montpellieru gdje su Marković i Seligman stigli kao prošlogodišnji pobjednici iz serije Svjetskih kupova.
Za svoju vježbu na parteru Marković je dobio ocjenu 15,033 i kao četvrti se plasirao u finale. Njegova vježba bila je iznimno kvalitetna pa je za svoj nastup zaslužio i pohvale organizatora na službenom Twitter profilu natjecanja.
Drugi naš predstavnik Robert Seligman, uz ponešto rezerve, za vježbu na konju s hvataljkama, dobio je ocjenu 14,833 i kao osmi ide u finale.
Finala su na rasporedu u subotu, a Tomislav i Robert već su sada ostvarili jedan od najboljih rezultata u povijesti kluba.
Za više informacija o svim programima treniranja za djecu i odrasle, posjetite službenu Internet stranicu Gimnastičkog društva Osijek – Žita: gdosijek.hr.

Tekst i foto: Ivana Maltašić



![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)
