Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Doniranje organa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Doniranje organa?

Nosi sve!
81%
 81%  [ 26 ]
Ne dam!
6%
 6%  [ 2 ]
Meni sve treba!
0%
 0%  [ 0 ]
Samo bliznjima
12%
 12%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 32


Autor Poruka
aggy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo ono sta sam htjela reci. nista na ovom svijetu nije besplatno, a ovdje se radi o dijelu tebe koji ti mos i ne moras dati za pisljivu pizzu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Hm,humanosti više nema...A gdje je humanost bolnica i države npr. kad ljudi nemaju novaca za doktore. Mi koji smo dobrovoljni davatelji krvi svojim davanjem državi uštedimo milione kuna koje druge zemlje plaćaju svojim građanima za krv. Ja osobno 15 godina dajem krv, upravo danas 47. davanje. Kada sam počeo a i dugo poslije, nikakve povlastice nisu bile. A da danas dođem u bolnicu jer sam bolestan, jel bi me netko pitao imam li ja novaca za te preglede, doktore??? Koga je onda briga jesam li ja dugogodišnji davatelj krvi i imam li novaca za lijekove? Gdje je humanost prema ljudima koji nemaju novaca za liječenje? A ja i svi mi koji dajemo svoju krv, dajemo najveći lijek koji možemo dati, dio sebe nekome nepoznatom.


Ne kažem da si sve mašio ali čini mi se kao da ti je žao što daješ krv. Pa nemoj brate davati. Najgori su mi oni koji mi učine neku uslugu koju i nisam nužno tražio , a onda mi to cijeli život nabijaju na nos. Ako češ davati krv dobrovoljno davaj. Ako nečeš nemoj. Samo molim te ne kukaj.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Hm,humanosti više nema...A gdje je humanost bolnica i države npr. kad ljudi nemaju novaca za doktore. Mi koji smo dobrovoljni davatelji krvi svojim davanjem državi uštedimo milione kuna koje druge zemlje plaćaju svojim građanima za krv. Ja osobno 15 godina dajem krv, upravo danas 47. davanje. Kada sam počeo a i dugo poslije, nikakve povlastice nisu bile. A da danas dođem u bolnicu jer sam bolestan, jel bi me netko pitao imam li ja novaca za te preglede, doktore??? Koga je onda briga jesam li ja dugogodišnji davatelj krvi i imam li novaca za lijekove? Gdje je humanost prema ljudima koji nemaju novaca za liječenje? A ja i svi mi koji dajemo svoju krv, dajemo najveći lijek koji možemo dati, dio sebe nekome nepoznatom.


Ne kažem da si sve mašio ali čini mi se kao da ti je žao što daješ krv. Pa nemoj brate davati. Najgori su mi oni koji mi učine neku uslugu koju i nisam nužno tražio , a onda mi to cijeli život nabijaju na nos. Ako češ davati krv dobrovoljno davaj. Ako nečeš nemoj. Samo molim te ne kukaj.



Jel ti imaš oči ili šta? Znaš čitati? Tko kuka? O čemu ti pričaš čovječe? Tu se priča kako "nema više humanosti u davanju krvi" jer eto ljudi daju krv zbog ovog ili onog. Ja sam lijepo napisao koliko dugo dajem krv i kakve su onda "povlastice" bile kada sam počeo davati krv. Niti kome nabijam na nos moje davanje niti kukam. Nemoj pričati gluposti! Tu je netko spomenuo kako "više nema humanosti u davanju krvi" a ja kažem gdje je humanost države za one koji nemaju novaca za liječenje? Mi koji dajemo krv državi godišnje uštedimo milione kuna koje bi morala odvojiti da se krv plaća. A kad netko tko npr. daje krv dođe u situaciju da se razboli, jel ga netko pita ima li novaca za liječenje, jel ga netko pita za "humanost"?? I da završim, ja stvarno ne znam ljude koji daju krv zbog bona pizze, gpp-a ili ne znam čega niti tko traži da mu se zahvaljuju takvi kao ti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Mi koji smo dobrovoljni davatelji krvi svojim davanjem državi uštedimo milione kuna koje druge zemlje plaćaju svojim građanima za krv. (hočeš da ti plate)

Kada sam počeo a i dugo poslije, nikakve povlastice nisu bile. (hočeš povlastice)

A da danas dođem u bolnicu jer sam bolestan, jel bi me netko pitao imam li ja novaca za te preglede, doktore??? (daješ krv, a nemaš poseban tretman koji bi valjda trebao zbog toga imati)

Koga je onda briga jesam li ja dugogodišnji davatelj krvi i imam li novaca za lijekove? (zato što dugo godina daješ krv svi bi trebali brinuti o tebi i tvojim financijama)

A ja i svi mi koji dajemo svoju krv, dajemo najveći lijek koji možemo dati, dio sebe nekome nepoznatom. (daješ dio sebe, a još neznaš kome to daju pa da tu osobu poslije moš' prcati u znak zahvalnosti)


Eto, brate mili to su rečenice zbog kojih sam pomislio da kukaš. I da ne bi stekao krivu sliku: I ja dajem krv. Dao sam puno puta i nagrađivan sam zbog toga (ne financijski nego raznim poveljama i zahvalnicama) ali ne razmazujem to po zidovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Mi koji smo dobrovoljni davatelji krvi svojim davanjem državi uštedimo milione kuna koje druge zemlje plaćaju svojim građanima za krv. (hočeš da ti plate)

Kada sam počeo a i dugo poslije, nikakve povlastice nisu bile. (hočeš povlastice)

A da danas dođem u bolnicu jer sam bolestan, jel bi me netko pitao imam li ja novaca za te preglede, doktore??? (daješ krv, a nemaš poseban tretman koji bi valjda trebao zbog toga imati)

Koga je onda briga jesam li ja dugogodišnji davatelj krvi i imam li novaca za lijekove? (zato što dugo godina daješ krv svi bi trebali brinuti o tebi i tvojim financijama)

A ja i svi mi koji dajemo svoju krv, dajemo najveći lijek koji možemo dati, dio sebe nekome nepoznatom. (daješ dio sebe, a još neznaš kome to daju pa da tu osobu poslije moš' prcati u znak zahvalnosti)


Eto, brate mili to su rečenice zbog kojih sam pomislio da kukaš. I da ne bi stekao krivu sliku: I ja dajem krv. Dao sam puno puta i nagrađivan sam zbog toga (ne financijski nego raznim poveljama i zahvalnicama) ali ne razmazujem to po zidovima.


E stvarno mi se ne da razglabati o tvojim "pametnim" zaključcima iz mojih rečenica. Moje reagiranje je na pisanje zerosa da više nema ljudi koji daju krv iz humanih razloga.Nitko tu nikome ne nabija ništa na nos niti "maže po zidovima". Tu citiraš moje rečenice i pišeš gluposti. Kako te samo nije sramota napisati da ti nečiju krv nisi ni tražio? Ako tebi nije trebala ima masa ljudi kojima je darovana krv spasila život.Ja osobno imam slučaj u obitelji u kojem je darovana krv doslovno spasila život i znam to cijeniti. Da meni trebaju nekakve povlastice odavno bi otišao po besplatnu participaciju na koju imam pravo kao davatelj krvi umjesto što plačam kao da ju nemam. Ili moja šala da uskoro imam bespla prijevoz u GPP-u. Moš mislit što mi to znači. Zadnji put sam se vozio GPP-om dok sam išao u srednju školu. I zato nemoj meni pričati te gluposti koje pišeš o meni jer me ne znaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Kako te samo nije sramota napisati da ti nečiju krv nisi ni tražio?


Ti lega izmišljaš rečenicu (ajde nađi gdje sam napisao ovo što si citirao), nakon toga se svađaš s njom, razvijaš fabulu i donosoš zaključak. Da nije stupidno bilo bi genijalno.

Što se mene tiče EOD.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Kako te samo nije sramota napisati da ti nečiju krv nisi ni tražio?


Ti lega izmišljaš rečenicu (ajde nađi gdje sam napisao ovo što si citirao), nakon toga se svađaš s njom, razvijaš fabulu i donosoš zaključak. Da nije stupidno bilo bi genijalno.

Što se mene tiče EOD.


Počeo sam ti pisati odgovor ali umjesto da budem bezobrazan kao ti, lagano ću iskoristiti mogućnost koju su pametni ljudi dali na ovom forumu i ignorirati tebe i tvoje zlobne upise.Adio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davanje krvi i organa je samo po sebi human čin.. pa ako će se netko i hvaliti s tim, nek se hvali.. taj je bar nekako to zaslužio.. ima ljudi koji ti ne bi koricu kruha dali da im pred očima umireš od gladi..
.. a ovo za bonove za pizzu i to.. pa i jadan Al Bundy je krv za hranu prodavao, pa šta sad.. Wink

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...heh...sad sam se sjetio.....jedno vrijeme...ne znam da li to još rade....onaj tko je dao krvi....njegovo ime je bilo objavljeno u jednoj rubrici u glasu slavonije.....
....3 godine sam nosio i pokazivao taj isjecak iz novina.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.10.2007. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
...heh...sad sam se sjetio.....jedno vrijeme...ne znam da li to još rade....onaj tko je dao krvi....njegovo ime je bilo objavljeno u jednoj rubrici u glasu slavonije.....
....3 godine sam nosio i pokazivao taj isjecak iz novina.....Cool

Rubrika i dalje postoji, imena se uredno objavljuju

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›


Hm,humanosti više nema...A gdje je humanost bolnica i države npr. kad ljudi nemaju novaca za doktore. Mi koji smo dobrovoljni davatelji krvi svojim davanjem državi uštedimo milione kuna koje druge zemlje plaćaju svojim građanima za krv. Ja osobno 15 godina dajem krv, upravo danas 47. davanje. Kada sam počeo a i dugo poslije, nikakve povlastice nisu bile. A da danas dođem u bolnicu jer sam bolestan, jel bi me netko pitao imam li ja novaca za te preglede, doktore??? Koga je onda briga jesam li ja dugogodišnji davatelj krvi i imam li novaca za lijekove? Gdje je humanost prema ljudima koji nemaju novaca za liječenje? A ja i svi mi koji dajemo svoju krv, dajemo najveći lijek koji možemo dati, dio sebe nekome nepoznatom.


ma o cemu ti pricas...oces reci da su doktori humani ljudi?...
Kao prvo, danas doktoru ne možeš otici ako nemaš novaca...zar si zaboravio da ti je potrebno 30 kn kako bi te oni pregledali???....možda 30 kn nije puno ali neko nema jednostavno ni toliko, šta onda da ta osoba radi???....
Drugo, jel ti znaš da HZZO na kraju godine poklanja 10 000kn (kao nagradu) doktoru koji je najmanje izdao lijekova....zato ti lijepo doktori kažu koje lijekove da si KUPIŠ...a u rijetkim situacijama ti propišu recept.
Jesil gledo sinoc Latinicu, ako nisi šteta, jer se baš o tome govorilo, tema je bila: ZDRAVLJE SVIMA, A NE SAMO NJIMA
Tko ima neka plati, tko nema neka umre. Tako bi se nekako mogla opisati razina na koju je, nakon niza reformi, dovedeno hrvatsko zdravstvo. U hrvatskome zdravstvu vladaju nered, nerad i neodgovornost, ne poštuju se zakoni i krši Ustav koji svakom građaninu jamči zdravstvenu zaštitu. Zdravlje ni u kojem slučaju ne smije postati roba, nego bi trebala biti najveća vrijednost u društvu. Dva temeljna načela iz Zakona o zdravstvenoj zaštiti - dostupnost i sveobuhvatnost - uopće nisu realizirana. HDZ-ova je vlada uvela obvezno plaćanje administrativne pristojbe. Pokazalo se da je ona financijski neučinkovita jer čini manje od dva posto ukupnog fonda zdravstvenog osiguranja, socijalno je neosjetljiva jer je plaćaju stariji, kronično bolesni i siromašni građani, etički je neprihvatljiva u hitnim slučajevima, a zdravstvenim djelatnicima oduzima 10 posto radnog vremena. SDP najavljuje da u izbore ulazi s revolucijom u zdravstvu. Uz nekoliko dobrih ideja koje bi trebali uvesti, ako im netko donira nekoliko milijuna dolara, namjera im je ukinuti administrativnu pristojbu. Međutim, ne spominju ukidanje dopunskog osiguranja koje su uveli u svom zadnjem mandatu. Kako ponovno ostvariti ideal solidarnosti bogatih sa siromašnima i zdravih s bolesnima i izgraditi sustav koji će biti svima jednako dostupan i transparentan.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2007. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la (Pogledaj post): › što se tiče krvi, nisam nikad donirala i vjerovatno da neću dok god i meni samoj ne bude potrebna nečija tuđa,,,
hm, nadam se da će se tvoj stav ipak promijenit, ali ne zbog tog razloga .

Ma da znam...u pravu si,,,ali mislim da svatko ima svoj način za realiziranje nekakve svoje (ljudske) humane strane...recimo sudjelujem u akcijama kada se skuplja novac da se nekome pomogne tko je bolestan ili je jako siromašan i rijetko da prođem pored nekoga tko prosi,a da mu ne dam nešto novca,,,et tako ja pomažem,,,,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2007. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la (Pogledaj post): › što se tiče krvi, nisam nikad donirala i vjerovatno da neću dok god i meni samoj ne bude potrebna nečija tuđa,,,
hm, nadam se da će se tvoj stav ipak promijenit, ali ne zbog tog razloga .

Ma da znam...u pravu si,,,ali mislim da svatko ima svoj način za realiziranje nekakve svoje (ljudske) humane strane...recimo sudjelujem u akcijama kada se skuplja novac da se nekome pomogne tko je bolestan ili je jako siromašan i rijetko da prođem pored nekoga tko prosi,a da mu ne dam nešto novca,,,et tako ja pomažem,,,,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›


Hm,humanosti više nema...A gdje je humanost bolnica i države npr. kad ljudi nemaju novaca za doktore. Mi koji smo dobrovoljni davatelji krvi svojim davanjem državi uštedimo milione kuna koje druge zemlje plaćaju svojim građanima za krv. Ja osobno 15 godina dajem krv, upravo danas 47. davanje. Kada sam počeo a i dugo poslije, nikakve povlastice nisu bile. A da danas dođem u bolnicu jer sam bolestan, jel bi me netko pitao imam li ja novaca za te preglede, doktore??? Koga je onda briga jesam li ja dugogodišnji davatelj krvi i imam li novaca za lijekove? Gdje je humanost prema ljudima koji nemaju novaca za liječenje? A ja i svi mi koji dajemo svoju krv, dajemo najveći lijek koji možemo dati, dio sebe nekome nepoznatom.


ma o cemu ti pricas...oces reci da su doktori humani ljudi?...
Kao prvo, danas doktoru ne možeš otici ako nemaš novaca...zar si zaboravio da ti je potrebno 30 kn kako bi te oni pregledali???....možda 30 kn nije puno ali neko nema jednostavno ni toliko, šta onda da ta osoba radi???....

Drugo, jel ti znaš da HZZO na kraju godine poklanja 10 000kn (kao nagradu) doktoru koji je najmanje izdao lijekova....zato ti lijepo doktori kažu koje lijekove da si KUPIŠ...a u rijetkim situacijama ti propišu recept.
Jesil gledo sinoc Latinicu, ako nisi šteta, jer se baš o tome govorilo, tema je bila: ZDRAVLJE SVIMA, A NE SAMO NJIMA
Tko ima neka plati, tko nema neka umre. Tako bi se nekako mogla opisati razina na koju je, nakon niza reformi, dovedeno hrvatsko zdravstvo. U hrvatskome zdravstvu vladaju nered, nerad i neodgovornost, ne poštuju se zakoni i krši Ustav koji svakom građaninu jamči zdravstvenu zaštitu. Zdravlje ni u kojem slučaju ne smije postati roba, nego bi trebala biti najveća vrijednost u društvu. Dva temeljna načela iz Zakona o zdravstvenoj zaštiti - dostupnost i sveobuhvatnost - uopće nisu realizirana. HDZ-ova je vlada uvela obvezno plaćanje administrativne pristojbe. Pokazalo se da je ona financijski neučinkovita jer čini manje od dva posto ukupnog fonda zdravstvenog osiguranja, socijalno je neosjetljiva jer je plaćaju stariji, kronično bolesni i siromašni građani, etički je neprihvatljiva u hitnim slučajevima, a zdravstvenim djelatnicima oduzima 10 posto radnog vremena. SDP najavljuje da u izbore ulazi s revolucijom u zdravstvu. Uz nekoliko dobrih ideja koje bi trebali uvesti, ako im netko donira nekoliko milijuna dolara, namjera im je ukinuti administrativnu pristojbu. Međutim, ne spominju ukidanje dopunskog osiguranja koje su uveli u svom zadnjem mandatu. Kako ponovno ostvariti ideal solidarnosti bogatih sa siromašnima i zdravih s bolesnima i izgraditi sustav koji će biti svima jednako dostupan i transparentan.


A o čemu ti pričaš??? S kim se ti svađaš? O Bože... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
A o čemu ti pričaš??? S kim se ti svađaš? O Bože... osijek031.com smile


ja sam samo objasnio kako ljudi nece dati krv iz humanih razloga, nego zbog povlastica koje dobivaju zbog toga.

i dosta o tome....otišli smo u offtopic....

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: