Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kućni DNK test

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2010. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tristia je napisao/la: ›
haha, imam ja i tipkovnicu s kvaciama, jel me to sad kvalificira? Smile

Po tvojoj logici moze li se pisati ATF umjesto ATP? Rolling Eyes

DNA ja simbol, i kao takav se siroko koristi i prepoznatljiv je u svijetu. Ja nemam nista protiv DNK ali DNA je univerzalnije. Nekad se inzistiralo na tome, danas su se mozda stvari promijenile iako u literaturi koju sam ja imala prilike koristiti pisalo je DNA a sigurna sam da jos pise.
Moze i DNA i DNK, sve se moze Rolling Eyes


DNA je engleski naziv ( Deoxyribonucleic acid ) a DNK je hrvatski naziv ( Doksiribonukleinska kiselina ).
Nije to nikakav simbol nego skraćenica, ne znam odakle ti to...

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2010. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tristia je napisao/la: ›
Brick Top je napisao/la: ›
Nisi u pravu ti što pišeš na tipkovnici bez slova s kvačicama, a javljaš se da ispravljaš pravopisne stvari. Može i DNA i DNK, a u prilog mojoj tezi ide bezbroj udžbenika i stručne literature u kojoj se koristi i jedno i drugo.


haha, imam ja i tipkovnicu s kvaciama, jel me to sad kvalificira? Smile

Po tvojoj logici moze li se pisati ATF umjesto ATP? Rolling Eyes

DNA ja simbol, i kao takav se siroko koristi i prepoznatljiv je u svijetu. Ja nemam nista protiv DNK ali DNA je univerzalnije. Nekad se inzistiralo na tome, danas su se mozda stvari promijenile iako u literaturi koju sam ja imala prilike koristiti pisalo je DNA a sigurna sam da jos pise.
Moze i DNA i DNK, sve se moze Rolling Eyes


WTF?! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2010. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: