Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Homoseksualnost

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 11:49 
Naslov:  Re: Homoseksualnost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › ne vidim zašto bi ikome od nas to trebalo biti bitno, ne vidim karakternu osobinu koja razdvaja homoseksualce od heteroseksualaca.


Upravo tako, neprestano to trubim.

Ipak, neke stvari još uvijek nisu na mjestu.

Opća deklaracija o ljudskim pravima, članak 16: Punoljetni muškarci i žene imaju pravo na sklapanje braka i osnivanje obitelji bez ikakvih ograničenja glede rase, nacionalnosti ili vjere. Oni imaju ista prava prilikom sklapanja braka, u braku i tijekom razvoda.

Ukoliko smatramo da se "oni" od "nas" ne razlikuju, gdje je njihovo pravo? Mene ovo i dalje neprestano bode u oči, premda se ne tiče mene osobno ni koga iz moje bliže okoline.

Masovno se govori da je gej ok, da nikoga ne treba zanimati šta tko radi između svoja 4 zida... no, kada se pokrene ovo pitanje, jako puno ljudi će reći da im to ne bi dopustilo da se njih pita.

Mislim, zašto? Koji su argumenti? Ako zbilja misle da ih se ne tiče njihov seks, zašto misle da ih se tiče njihova zajednica?

Nekima je brak samo papir, nekima nije. Zakonski gledano, postoje ogromne razlike između vanbračne zajednice i braka. Moralno, nije u redu ukinuti jednoj skupini ljudi osnovna ljudska prava.

Svi ćemo se zgroziti na sam spomen gotovo 4000 godina robovlasništva i ophođenja prema ljudima kao da su životinje. Sada smo moderni, liberalni i svi ljudi, prividno, imaju ista prava. Onda neka tako i bude.

Prokleta Crkva štiti svoje monstrume pedofile i propovijeda o dobroti i moralu, a ljudima koji svojim "drukčijim" seksualnim "opredjeljenjem" nikome ne čine ništa loše želi zabraniti disati. Pa neće to ići baš tako.

Zato ja mislim da trebaju prosvjedovati, neumorno i neprestano. Kao i svi ostali koji su zakinuti za svoja temeljna, ljudska prava.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2007. 22:48 
Naslov:  Re: Homoseksualnost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malo smijeha


_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Skakavac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.12.2007. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

homoseksualnost postoji od početka vremena,nije to nikakva "pojava današnjice" i nevjerojatno što su u vrijeme strijela više tolerirali homeseksualnost nego mi koji se predstavljamo nimalo primitivnima i pametnima

brak bi dopustila zato što razloga zašto ne,ne vidim

posvajanje djec ne bi,ne još,ne zbog toga ko šta radi u svoja 4 zida nego zato što današnje "libelarno" društvo nije spremno na to još,vjerujem da bi dijete nakon izjave da ide u kino s TATAMA bilo izopćeno iz zajednice suptilno...dakle MI još nismo spremni za to a ne homoseksualni parovi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.12.2007. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bit samog života je da budeš sretan i zadovoljan.ako je netko sretan sa pripadnikom istog spola,neka mu.
Ne osuđujem niti sam protiv toga ali ne želim da mi se to nameće..u prijevodu, kad bi mi parada prolazila ispod prozora,prvi bi bacio ciglu.
što se samih homoseksulanih prava tiće, dozvolit im istospolnu zajednicu,brak ne.
isto tako,zabraniti im posvajanje djece.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.12.2007. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › što se samih homoseksulanih prava tiće, dozvolit im istospolnu zajednicu,brak ne.


Jel možeš ovo argumentirat? Jako me zanima pozadina ovakve izjave.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2007. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): › što se samih homoseksulanih prava tiće, dozvolit im istospolnu zajednicu,brak ne.


Jel možeš ovo argumentirat? Jako me zanima pozadina ovakve izjave.

pa to ti je jedno te isto. samo se za pripadnike istog spola zove ovako a za druge onako. iz obje solucije pripadaju im jednaka prava, ona o nasljeđivanju, dijeljenju imovine i što li već...drugo je pitanje oko djece.zna se što je potrebno da bi se imalo dijete. mislim da ih po pitanju usvajanja djece ograničava pripadajući mu zakon.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2007. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma rješenje je vrlo jednostavno.
Može li se zakonom premostiti neki biološki nedostatak? Može li npr. žena tražiti umjetnu oplodnju, roditi dijete i kasnije ga odgajati u lezbo vezi? Može.
Omogućuju li joj to sadašnji zakoni u RH? Omogućuju.
Jesmo li pred ustavom isti? Jesmo.
Zato gay parovi samo trebaju otići na umjetnu oplodnju. Za usvajanje društvo još nije zrelo. dobro je to primjetio skakavac.
Iako osobno mislim da bi gay-lezbo (geyzbo) parovi bili sasvim dobri roditelji dijete nema velike šanse. Roditelji mogu biti pažljivi, odani, brižni i voljeti to dijete. Ali pitanje je da li bi u društvu ostale djece i roditelja tom djetetu bilo lako. Mislim da bi dječja okrutnost, koja je najgora jer je iracionalna, od tog usvojenog djeteta napravilo invalida.
Zato razmislite svi. Pitanje usvajanja nije samo pitanje mogu li Pero i Marko usvojiti dijete kada su u gayzbo vezi nego puno više na kom stupnju razvoja je naše društvo, koliko je spremno tolerirati različitosti i prihvaćati ih. Usvajanje djece gayzbo partnera najmanje je pitanja prava homoseksualaca.
Zato što osobno poznajem dvije gospođe koje odgajaju curicu i koja je sasvim ispravno dijete mislim da bi usvajanje djece trebalo biti civilizacijsko pitanje, a ne društveno uvjetovano.
Hoćete li dijete voljeti, brinuti o njemu, biti pažljivi prema njema njemu i hoćete li se moći dogovoriti kome će dijete pripasti ukoliko se razdvojite su ključna pitanja, a ne u koji rupu tko koga nabija.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Ma rješenje je vrlo jednostavno.
Može li se zakonom premostiti neki biološki nedostatak? Može li npr. žena tražiti umjetnu oplodnju, roditi dijete i kasnije ga odgajati u lezbo vezi? Može.
Omogućuju li joj to sadašnji zakoni u RH? Omogućuju.
Jesmo li pred ustavom isti? Jesmo.
Zato gay parovi samo trebaju otići na umjetnu oplodnju. Za usvajanje društvo još nije zrelo. dobro je to primjetio skakavac.



Nije uvijek u pitanju samo zrelost društva, i gay parovi se "razvode" tj. rastaju i onda ostaju djeca. Bez obzira jesu li usvojena ili su na svijet došla umjetnom oplodnjom.
Evo kako je nadrapao jedan tip u Engleskoj:

Skupo platio doniranje sperme

Ne bi trebalo praviti razliku između gay i hetero zajednica.
U ovisnosti od okruženja, dijete će biti prihvaćeno ili ne.
Činjenica je da sama djeca znaju biti okrutna a to su zasigurno iskusila mnoga djeca samohranih majki.
Dijete može biti sretnije u gay zajednici, nego u tzv. normalnoj obitelji u slučaju da je netko od roditelja npr. alkoholičar.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2007. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danice sve što si napisala i ja bi napisao. Ono što sam ja htio istaknuti nije problem usvajanja djece gayzbo parova nego stanje našeg durštva općenito. Razina tolerancije spram različitosti je naš ključni problem.
On se očituje kod toleriranja usvajanja djece gayzbo parova, odnosu spram invalida i hendikepiranih, stavu prema romima ili inima drukčijima, sukobu navijačkih skupina nogometnih klubova itd.
Naš problem je civilizacijski, a ne problem usvajanja. To sam htio naglasiti.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, prava riječ je civilizacijski problem.
Razvoj civilizacije ima svoje žrtve.
Došli smo do toga da više nema spaljivanja vještica.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2007. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skakavac je napisao/la: ›
homoseksualnost postoji od početka vremena,nije to nikakva "pojava današnjice" i nevjerojatno što su u vrijeme strijela više tolerirali homeseksualnost nego mi koji se predstavljamo nimalo primitivnima i pametnima

tako je.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.12.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tolerantnost
Vidim da ovdje ima puno tolerantnih kojima smeta sto gay ljudi uopce postoje. Svi su toleratntni, ali bi najradje da ne vide niti jednog gaya, da im nedaju nikakva prava iz obiteljskog prava, da oni rade sta hoce medju svoja cetiri zida.

To je tolerancija druge polovice srednjeg vijeka, kad su odlucili da mozda nije potrebno sve vjestice spaliti na lomaci, pa su ih samo zatvarali u tamnice.

parade
Nadalje, vecina vas govori da su 'protiv parade' ... da se time iritira javnost, da su tamo pederi goli, vulgarni ... bla bla bla.

I ja sam protiv parade.
Kada s druge strane policijskog kordona ne bude bilo bijesne svjetine s molotovljevim koktelima, nacistickim uzvicima, bokserima i palicama ... onda ce apsolutno nestati potreba za policijom i paradama.

stereotipi
Svi gay decki su tetkice, svi izdizu mali prst, feminiziraniji su od zena ... mislim da zaista nema ponavljati kako su stereotipi stereotipi. da, postoje takvi, ali velika vecina nije takva. Gay moze biti vas brat, susjed, kum, stric, otac ili majka, vas svecenik, vas sef na poslu. Kada im dopustimo da budu ono sto jesu, kad se ne budu plasili za svoju egzistenciju, posao, kad ih prihvati obitelj, susjedi, ... kad im dopustimo da budu ono sto jesu, nestat ce i stereotipa.

obrazovanje
netko je spomenio da su kao gay osobe obrazovanije od drugih ... djelomicno tocno.

hetero decki kad udju u pubertet pocnu izlaziti. hormoni im luduju, gledaju cure ... noci provode po birtijama, klubovima, parkovima uz crveno vino ... ne bi li se ogrebali za snosaj.

gay decki su taj svoj nagon susprezali i ucili
svakako nisu mogli loviti decke okolo.bilo ih je strah, i sebe i svojih prijatelja

posvajanje djece
niti jedna gay udruga nije u svom programu zatrazila usvajanje djece.

dobrobit djeteta se ne bi trebala utvrdjivati po sexualnoj orjentaciji roditelja, nego po mogucnostima udomljenja. dakle, kakve uvjete moze udomitelj ponuditi tom djetetu. svakako da bi nekom djetetu iz 'normalnog hetero braka' gdje majka narkomanka ne hrani djete, otac alkoholicar zlostavlja majku i djete ... bilo bolje u domu dvje zene koje bi tom djetetu mogle pruziti puno vise topline, mogucnost skolovanja, odgoja ...

dakle, prestanite o posvajanju djece govoriti kao da gay ljudi hoce OTIMATI djecu od hetero parova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve stoji i zaista se svodi na predrasude i stereotipe.
Osobe za koje znam da su gay, otprilike, jer neću čovjeka ili ženu pitati, jesi ti možda..... kao što neću pitati za nacionalnost, vjeru... (Ljudi kažu o sebi ono što žele, kome žele i ako osjete potrebu) nimalo ne liče na tetkice, nisu svi ni visokoobrazovani kao što se misli.

Protiv homoseksualnih ljudi mogu biti samo oni koji imaju predrasude ili možebitno sami sumnjaju u svoje sklonosti, pa umjesto da ih iskažu, odlaze u suprotnost.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 13:54 
Naslov:  Re: Homoseksualnost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da su ljudi puni predrasuda, ali mi je drago kada vidim da nas ima na ovom forumu tako krasno liberalnih i pogleda otvorenih širom. Na nama mladima ostaje ovaj svijet i ako se i pojedinci udruže može nastati nešto veliko i snažno te možda uspjeti da naša djeca nemaju nikakvih predrasuda. Kao što kažu u pravu: nitko nije kriv dok se ne dokaže suprotno.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempestt
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Lokacija: Nepal
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predrasude su stvorile ovakve teme u kojima mi, veliki moralni ljudi izlažemo svoja ponekad odvratna mišljenja o psihičkoj prirodi tuđih života. O homosexualnosti nemam ništa protiv niti bih mogla i željela ići kontra nje. ali muči me samo to što već nesvjesno sami sebi stavljamo predrasude i stereotipe pred nos pa ne vidimo koliko stvari propuštamo i koliko nisko padamo zbog vlastitog straha od različitosti.....

_________________
Didn't you read the tale
Where happily ever after was to kiss a frog?
Don't you know this tale
In which all I ever wanted
I'll never have
For who could ever learn to love a beast?

However cold the wind and rain
I'll be there to ease up your pain
However cruel the mirrors of sin
Remember, beauty is found within

...Forever shall the wolf in me desire the sheep in you...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: