Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobačaj - abortus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Protivite li se pobačaju?

Da
27%
 27%  [ 19 ]
Ne
72%
 72%  [ 49 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2011. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Pa to i je cijeli štos, vačina bi se jebala bez odgovornosti, ali kao i svaki postupak tako i jebanje nekada povlači neku odgovornost.


Vidim da je i tebi kontracepcija nepoznat pojam. Very Happy
Nije, samo ovdje nije rasprava o kontracepciji, nego o pobačaju.
Također postoje te "kontracepcije" koje to zapravo nisu jedan od primjera je i spirala koja je zapravo abortivno sredstvo, a ne kontracepcija.
Dakle vodi se rasprava o pobačaju, a ne kontracepciji.
A opet s druge strane i dalje stojim kod toga da bi se ljudi jebali bez imalo odgovornosti, jer što u slučaju kad koristiš kontracepciju, a žena opet ostane trudna, jer onda opet ide pobačaj?! Wink


Ti fuqashqai u zivotu? Smile

A da nije u jpg. formatu? osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D.E.A.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2011. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Abortus je zločin. Zanemarimo religijsko gledište, jer nisu svi iste religije ali jednostavno je moje mišljenje o tome.

To je živo biće, samim time uništavanjem njega/nje je ubojstvo. Znanost kaže nisu svjesni....

Pa gospodo, iskreno rečeno, ima i djece, adolescenata, odraslih i staraca koji imaju mentalne retardacije pa nisu svjesni ničega oko sebe. Jel to znači da treba ić okolo i njih ubijati ?

Dakle ubojstvo koje treba biti kao takvo i tretirani i kažnjavano...


ja se slazem s ovim

_________________
Jebe mi se za sve vas! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje je mišljenje da je o teškim temama kao što je ova teško zauzeti stav kao za ili protiv
jer ipak život svakome zna pripremiti razno razne situacije i svatko se može naći u milijun scenarija..........
tako da uvijek treba sve sagledati sa puno strana.....i ne osuđivati u startu......
svatko je od nas kovač svoje sreće.....
i svatko se nosi sa svojim odlukama kakve god one bile.........
ali to ne znači da se nekim stvarima u životu može pristupati bezglavo i neodgovorno...
ne kaže se zalud da poslije jebanja nema kajanja....tako da ako netko nije u stanju pristupiti odgovorno onda to ne treba ni raditi i točka.....
pogotovo ovdje mislim na mlađe cure koje sve ranije sazrijevaju-doduše tjelesno, ne samim tim i psihički... i sve ranije stupaju u odnose....bez da razmišljaju o eventualnim posljedicama....
pogotovo danas kad su informacije,a bome i kontracepcija i više nego dostupni...za razliku od prijašnjih vremena...
naravno ovim automatski isključujem slučajeve silovanja.....gdje mi je pobačaj ukoliko žena to želi apsolutno opravdan...kao i ako je medicinski opravdano.....
za sve ostale slučajeve svatko radi po svom nahođenju....a tko sam ja da sudim

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
ma on se vodi onom starom:
http://www.youtube.com/watch?v=fUspLVStPbk
Nisam ti gledao clip, ali evo pošto "znaš" čime se ja vodim bilo bi lijepo da kažeš i čime se ti vodiš, možda nam mišljenja koincidiraju, ili me pak ispravi! Very Happy
pogledaj pa će ti biti jasno... ne laj u prazno...

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
ma on se vodi onom starom:
http://www.youtube.com/watch?v=fUspLVStPbk
Nisam ti gledao clip, ali evo pošto "znaš" čime se ja vodim bilo bi lijepo da kažeš i čime se ti vodiš, možda nam mišljenja koincidiraju, ili me pak ispravi! Very Happy
pogledaj pa će ti biti jasno... ne laj u prazno...

Neću Very Happy
vjerujem ionako da je neki loši stereotip.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2011. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
ma on se vodi onom starom:
http://www.youtube.com/watch?v=fUspLVStPbk
Nisam ti gledao clip, ali evo pošto "znaš" čime se ja vodim bilo bi lijepo da kažeš i čime se ti vodiš, možda nam mišljenja koincidiraju, ili me pak ispravi! Very Happy
pogledaj pa će ti biti jasno... ne laj u prazno...

Neću Very Happy
vjerujem ionako da je neki loši stereotip.


Jebemu, Ivice, trebao si odmah rechi da nisi gledao Smisao Zivota pa se ne bih ni upustao u raspravu! :\

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2011. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Jebemu, Ivice, trebao si odmah rechi da nisi gledao Smisao Zivota pa se ne bih ni upustao u raspravu! :\
a j'bga, šta nisi pitao Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Futile Existence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2011. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gade mi se raznorazne krscanske institucije i Crkva sa svojim zadiranjima u privatni zivot pojedinca. Osobito zato sto ne predstavljaju ni najmanji moralni autoritet (popovi koji pisu seksi poruke maloljetnicama i sado-mazo fratri??).

Pobacaj treba i MORA biti iskljucivo odluka zene, odnosno para. Podrzavam legalizaciju pobacaja do nekog treceg mjeseca trudnoce kada se fetus pocinje formirati.

_________________
Of my past, there remained only a heavy ruin,
Finally allowing my cold self to breath in.
Of my plans of a slow succumbing,
Silent smokes were now escaping, from their ashes dying.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Futile Existence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2011. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

D.E.A. je napisao/la: ›
Angelium je napisao/la: ›
Abortus je zločin. Zanemarimo religijsko gledište, jer nisu svi iste religije ali jednostavno je moje mišljenje o tome.

To je živo biće, samim time uništavanjem njega/nje je ubojstvo. Znanost kaže nisu svjesni....

Pa gospodo, iskreno rečeno, ima i djece, adolescenata, odraslih i staraca koji imaju mentalne retardacije pa nisu svjesni ničega oko sebe. Jel to znači da treba ić okolo i njih ubijati ?

Dakle ubojstvo koje treba biti kao takvo i tretirani i kažnjavano...


ja se slazem s ovim


Znaci kada te netko siluje i napravi ti dijete, ti ces ga sretna odgajati?

_________________
Of my past, there remained only a heavy ruin,
Finally allowing my cold self to breath in.
Of my plans of a slow succumbing,
Silent smokes were now escaping, from their ashes dying.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2011. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Futile Existence je napisao/la: › Znaci kada te netko siluje i napravi ti dijete, ti ces ga sretna odgajati?
Što je najbolje vjerojatno će mali biti bolji čovjek od nekog seronje koji bi abortirao djete sve radi vlastitog užitka.

No da se vratim s komentarom kako mi je uvijek simpatično kada vidim što kako određeni ljudi vole na ovakve teme stavljati ovakve primjere koji su jako rijetki, dok recimo je poznato kako najviše pobačaj rade situirana gospoda iz razloga što im se neda zajebavat još i sa malom djecom.

Futile Existence je napisao/la: ›
Gade mi se raznorazne krscanske institucije i Crkva sa svojim zadiranjima u privatni zivot pojedinca. Osobito zato sto ne predstavljaju ni najmanji moralni autoritet (popovi koji pisu seksi poruke maloljetnicama i sado-mazo fratri??).
Crkva ovo Crkva ono... Crkva s ovim nema veze ovo je pitanje društva i ne treba ga shvaćati tako olako. Doduše lijepo je ubaciti ovakav komentar gdje ćeš uplest Crkvu pa na račun negativnih stvari koje je eventualno napravila Crkva te zbog emotivne reakcije ljudi koji ne respektiraju Crkvu dobit neko odobravanje na tvoj komentar (glede pobačaja) koji je društveno pitanje, a ne pitanje Crkve... lijep spin.



Futile Existence je napisao/la: › Pobacaj treba i MORA biti iskljucivo odluka zene, odnosno para. Podrzavam legalizaciju pobacaja do nekog treceg mjeseca trudnoce kada se fetus pocinje formirati.

Ovaj komentar mi je najdraži iz razloga što se u startu komentara vidi kako autor Futile Existence zapravo riječima pokušava prisiliti drage čitatelje da djele njegovo mišljenje "Pobacaj treba i MORA biti..." Ovo je pravi "liberalan stav" Very Happy kad tenetko njime tjera (prisiljava) da ti misliš drugačije, naravno bez nekih suvislih argumenata.
Pobačaj ništa ne mora...
Dakle ako definiraš nešto kao živo odnosno plod i sl. a ono se kao takvo ne može braniti, niti izraziti svoje mišljenje glede nečega, onda trebaš napraviti to da "njegove" interese, život i ostalo štite institucije pomoću zakona koji je namjenjen u svrhu njegove zaštite.
Neimanje djece i je odluka žene ili para , ali pobačaj nebi trebao biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Futile Existence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2011. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Futile Existence je napisao/la: › Znaci kada te netko siluje i napravi ti dijete, ti ces ga sretna odgajati?
Što je najbolje vjerojatno će mali biti bolji čovjek od nekog seronje koji bi abortirao djete sve radi vlastitog užitka.

No da se vratim s komentarom kako mi je uvijek simpatično kada vidim što kako određeni ljudi vole na ovakve teme stavljati ovakve primjere koji su jako rijetki, dok recimo je poznato kako najviše pobačaj rade situirana gospoda iz razloga što im se neda zajebavat još i sa malom djecom.


Seres kvake. Tko to tocno abortira dijecu iz obijesti, sta pricas ti? I ovdje uopce nije bitno kakav covjek to dijete moze ispasti, nego iskljucivo pravo majke da joj raznorazni politicari i popovi ne govore sto moze, a sto nemoze napraviti sa svojim tijelom.

mali_ivica je napisao/la: ›
Crkva ovo Crkva ono... Crkva s ovim nema veze ovo je pitanje društva i ne treba ga shvaćati tako olako. Doduše lijepo je ubaciti ovakav komentar gdje ćeš uplest Crkvu pa na račun negativnih stvari koje je eventualno napravila Crkva te zbog emotivne reakcije ljudi koji ne respektiraju Crkvu dobit neko odobravanje na tvoj komentar (glede pobačaja) koji je društveno pitanje, a ne pitanje Crkve... lijep spin.


Crkva s ovim nema veze? To doista moze reci samo netko ispranog mozga, ili ogranicene inteligencije. Iz koje si ti grupe? Ako neznas kakve Crkva s ovim ima veze onda se mani ovakvih 'tezih' diskusija i gledaj teletabise i suti. Naime, zivimo u drustvu u kojemu krscani i danas cine oko barem 90% stanovnistva, a sluzbeno stajaliste crkve oko pobacaje je poprilicno jasno, i olakotnih okolnosti nema, sto svakako igra golemu ulogu za NASE drustvo. Koliko god se mi dicili nekakvom sekularnom drzavom, Crkva i dalje dobija ogromne novce iz proracuna iako je vise nego sposobna sama se financirati, a raznorazni svecenici sugeriraju svojim zupljanima za koga da, a za koga ne glasati, na sto naravno imaju pravo iako je moralnost takvih radnja vrlo upitna. Crkva se i dalje koristi za promicanje raznoraznih politickih ciljeva u drzavi i upravo je sluzbeni stav Crkve razlog zasto je pobacaj i dalje ilegalan u Hrvatskoj. Zato ne lupetati da ona nema nikakve veze s ovim molim.

I neznam za tebe, ali meni puca ona stvar ko ce se sloziti samnom, a tko nece. Ne ciljam ni na cije odobravanje, to mozes samo za sebe reci Smile

mali_ivica je napisao/la: ›
Ovaj komentar mi je najdraži iz razloga što se u startu komentara vidi kako autor Futile Existence zapravo riječima pokušava prisiliti drage čitatelje da djele njegovo mišljenje "Pobacaj treba i MORA biti..." Ovo je pravi "liberalan stav" Very Happy kad tenetko njime tjera (prisiljava) da ti misliš drugačije, naravno bez nekih suvislih argumenata.
Pobačaj ništa ne mora...
Dakle ako definiraš nešto kao živo odnosno plod i sl. a ono se kao takvo ne može braniti, niti izraziti svoje mišljenje glede nečega, onda trebaš napraviti to da "njegove" interese, život i ostalo štite institucije pomoću zakona koji je namjenjen u svrhu njegove zaštite.
Neimanje djece i je odluka žene ili para , ali pobačaj nebi trebao biti.


Mozda sam malo prenaglaseno izrazio svoj stav, ali poruka ostaje ista. Pa i komarac je ziv dok ga ne mlatnes. Milijarde bakterija u tvojoj okolini su takodjer zive. Da li pitas komarca za misljenje prije nego ga ubijes? Ne pitas. Kako uopce mozes pitati za misljenje bice koje za to nije uopce u stanju? Osim ako mislis da oplodjeni embrio izracunava slozene matematicke kalkulacije. Status necega zivog je vrlo klimav. Pa i biljke su zive takodjer. Fetus nemoze misliti jer nema razvijene organe za to, dapace, jedino je zivo zbog toga sto je organsko, druge ljudske karakteristike nema.

Nadalje, vjesto si izbjegao svoj odgovor o silovanju. Smatras li da silovane zene nemaju pravo na pobacaj?
A sto je sa neplaniranom trudnocom? Nije li vise humanije pobaciti dijete koje je plod greske i neiskustva i zaceti ga nekom drugom prigodom kada par/majka financijski bolje stoji, nego ga izdrzavati u neimastini? "Praviti djecu reda radi"?

_________________
Of my past, there remained only a heavy ruin,
Finally allowing my cold self to breath in.
Of my plans of a slow succumbing,
Silent smokes were now escaping, from their ashes dying.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2011. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Futile Existence je napisao/la: › Mozda sam malo prenaglaseno izrazio svoj stav, ali poruka ostaje ista. Pa i komarac je ziv dok ga ne mlatnes. Milijarde bakterija u tvojoj okolini su takodjer zive. Da li pitas komarca za misljenje prije nego ga ubijes? Ne pitas.
Ovdje i je problem u tome što percipiraš djecu kao komarce. Komarca ako ubiješ ne ideš u zatvor, a čovjeka ako ubiješ ideš. Za one ljude koji se ne mogu skrbiti o sebi treba brinut država svojim zakonima.
Futile Existence je napisao/la: › A sto je sa neplaniranom trudnocom? Nije li vise humanije pobaciti dijete koje je plod greske i neiskustva i zaceti ga nekom drugom prigodom kada par/majka financijski bolje stoji, nego ga izdrzavati u neimastini? "Praviti djecu reda radi"?
Humanije je neševit ili koristit kontracepciju nego ići na abortus to si htio/la pitati?!
U krajnjem slučaju skrbit za to... odnosno tu kako ti kažeš GREŠKU. Samo me zanima zašto POSLJEDICU oslovljavaš sa GREŠKA, a ne UZROK?! Dakle djete je greška, a neobavezni seks nije?!
Futile Existence je napisao/la: ›
Crkva s ovim nema veze? To doista moze reci samo netko ispranog mozga, ili ogranicene inteligencije. Iz koje si ti grupe? Ako neznas kakve Crkva s ovim ima veze onda se mani ovakvih 'tezih' diskusija i gledaj teletabise i suti. Naime, zivimo u drustvu u kojemu krscani i danas cine oko barem 90% stanovnistva, a sluzbeno stajaliste crkve oko pobacaje je poprilicno jasno, i olakotnih okolnosti nema, sto svakako igra golemu ulogu za NASE drustvo. Koliko god se mi dicili nekakvom sekularnom drzavom, Crkva i dalje dobija ogromne novce iz proracuna iako je vise nego sposobna sama se financirati, a raznorazni svecenici sugeriraju svojim zupljanima za koga da, a za koga ne glasati, na sto naravno imaju pravo iako je moralnost takvih radnja vrlo upitna. Crkva se i dalje koristi za promicanje raznoraznih politickih ciljeva u drzavi i upravo je sluzbeni stav Crkve razlog zasto je pobacaj i dalje ilegalan u Hrvatskoj. Zato ne lupetati da ona nema nikakve veze s ovim molim.
Crkva kao takva može biti protiv nečega ili za nešto, no ona s ovim nema veze jer pitanje kao takvo nije Crkveno nego društveno, dakle povrh Crkve ono okupira i ostali spektar populacije.

Nekužim čemu ovo nabrajanje postotaka tipa 90%, kada Crkva u praksi nema utjecaj na njih po pitanju njihovog razmišljanja i donošenja odluka. Odnosno ja kao katolik odluku donosim samostalno i samostalno za nju snosim odgovornost, bez obzira što meni Crkva kao takva govorila. Želiš li reči pošto se 90% ljudi koji se izjašnjava kao katolici u RH, da se poradi toga radi neke "sekularizacije" treba uzimati u obzir mišljenje samo onih 10% ljudi koji se izjašnjava drugačije?

Pošto sam ti sada ukratko dočarao (objasnio) kako Crkva zapravo s time nema veze, pretpostavljam da sam upravo postao kako ti kažeš "čovjek ispranog mozga i ograničene inteligencije iz neke grupe" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: