Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobačaj - abortus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Protivite li se pobačaju?

Da
27%
 27%  [ 19 ]
Ne
72%
 72%  [ 49 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2011. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma svatko zivi svoj *ebeni zivot i tko sam ja da mu u to ulazim, svi imamo svoje vrijednosti i zivimo sa svojim odlukama, ali neka baci prvi kamen istinski svetac ovdje. Puniti glavu drugima kako su nedostojni, nevrijedni, kako su zli samo zato sto su ljudi i posljedicno vjecno nesavrseni. Za nekoga ubojstvo, za drugoga rjesenje. Koga briga uopce, ne nosis ti moje ime i moju savjest i moju odgovornost. Razabiri svoje smece.. Wink

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2011. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

little_bee je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
N0name je napisao/la: ›
Zanima me gdje mogu napraviti abortus, kolika je cijena, izdaju li privatni ginekolozi uputnice za isti...? Kakva su iskustva onih koje su to radile?
Ne znam baš puno o ovome...ali mogla si biti malo određenija, npr. koliko imaš godina, koliko dugo (misliš da) si trudna, jesi li koristila kućni test za trudnoću i jesi bila već kod ginekologa, posavjetovala se sa stručnom osobom i sl...


Kakve veze ima koliko ima godina, šta ak ima 25 onda je abortus skuplji?

Ne kuzim, zasto mislite da se neplanirane trudnoce događaju samo balavicama i balavcima, kondom je 97% siguran a pilule 99%, tko vam garantira da se vi nećete naći u manjini.

Tko uopće pričao o tome? De, bolje razmisli prije nego bubneš ovako što. Rolling Eyes Očito nisi čula da za mlađe ženske osobe pobačaj može nositi sa sobom i određene posljedice, kao npr. nemogućnost imanja djece u budućnosti. Naravno da nije isto radi li se o ženskoj osobi od 16 ili 30 godina...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2011. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
little_bee je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
N0name je napisao/la: ›
Zanima me gdje mogu napraviti abortus, kolika je cijena, izdaju li privatni ginekolozi uputnice za isti...? Kakva su iskustva onih koje su to radile?
Ne znam baš puno o ovome...ali mogla si biti malo određenija, npr. koliko imaš godina, koliko dugo (misliš da) si trudna, jesi li koristila kućni test za trudnoću i jesi bila već kod ginekologa, posavjetovala se sa stručnom osobom i sl...


Kakve veze ima koliko ima godina, šta ak ima 25 onda je abortus skuplji?

Ne kuzim, zasto mislite da se neplanirane trudnoce događaju samo balavicama i balavcima, kondom je 97% siguran a pilule 99%, tko vam garantira da se vi nećete naći u manjini.

Tko uopće pričao o tome? De, bolje razmisli prije nego bubneš ovako što. Rolling Eyes Očito nisi čula da za mlađe ženske osobe pobačaj može nositi sa sobom i određene posljedice, kao npr. nemogućnost imanja djece u budućnosti. Naravno da nije isto radi li se o ženskoj osobi od 16 ili 30 godina...


To je bio sarkazam.
Naravno da sam čula, nažalost imam 2 prijateljice tj više poznanice koje su imale pobačaj tako da jako puno znam o tome.
Također znam da je to bilo najpametnije što su mogle učiniti u tom trenutku zbog situacije u kojoj su se nalazile.
Jedna je zatrudnila na glupost a druga na nesreću, tako da i s tim imam iskustva.

Naravno da nosi posljedice, pa i vađenje zuba se može zakomplicirati i donjeti negativne posljedice!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.06.2011. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Abortus je zločin. Zanemarimo religijsko gledište, jer nisu svi iste religije ali jednostavno je moje mišljenje o tome.

To je živo biće, samim time uništavanjem njega/nje je ubojstvo. Znanost kaže nisu svjesni....

Pa gospodo, iskreno rečeno, ima i djece, adolescenata, odraslih i staraca koji imaju mentalne retardacije pa nisu svjesni ničega oko sebe. Jel to znači da treba ić okolo i njih ubijati ?

Dakle ubojstvo koje treba biti kao takvo i tretirani i kažnjavano...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2011. 13:39 
Naslov:  Re: Pobačaj - abortus
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam pomalo licemjeran stav po ovom pitanju. S jedne strane podržavam pravo na izbor, s druge strane, sumnjam da bih ja mogla (htjela) napraviti to. Život bi mi vjerojatno bio uništen, pukla bi psihički.

Budući da se život žene drastičnije mijenja trudnoćom, pa rađanjem ili prekidom trudnoće (govorim o tipičnim situacijama) smatram da je žena ta koja ima više prava u odlučivanju. Iako, također smatram da bi suprotstavljeni stavovi (ako postoje) trebali ranije doći do izražaja (prije nego netko s nekim spava), barem minimumom razgovora o ''što ako ostanem trudna?''. Naravno, ja ovim idealiziram svijet iako mi statistike koje pokazuju da je visoki postotak ljudi koji su spremniji spavati s nekim i prije nego su u stanju napraviti neki ozbiljniji razgovor, ne pružaju logičnu osnovu za takve pretpostavke.

Nešto me zanima, vi koji osuđujete abortus u potpunosti, kako komentirate trudnoće do kojih je došlo silovanjem? Odnosno abortus u takvom slučaju?

Inače, neka istraživanja, u kojima su se uspoređivale razvijenije i manje razvijene države, pokazala su da što su stavovi prema seksualnosti liberalniji, seksualno prosvjećivanje solidnije, zdravstvena zaštita i usluge kontracepcije bolje, to su slučajevi adolescentskih trudnoća, abortusa i rađanja djece bez želje rjeđi. No, što očekivati u RH, ako je edukacija ovakva:http://sezamweb.net/hr/vijesti/663-hrvatskoj-prituzba-radi-seksualne-edukacije/ Umjesto da informiraju o kontracepciji, oni promiču apstinenciju, ignorirajući činjenicu da tim rade više štete nego koristi.

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fifa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 243
Lokacija: Osijek/Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2011. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
little_bee je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
N0name je napisao/la: ›
Zanima me gdje mogu napraviti abortus, kolika je cijena, izdaju li privatni ginekolozi uputnice za isti...? Kakva su iskustva onih koje su to radile?
Ne znam baš puno o ovome...ali mogla si biti malo određenija, npr. koliko imaš godina, koliko dugo (misliš da) si trudna, jesi li koristila kućni test za trudnoću i jesi bila već kod ginekologa, posavjetovala se sa stručnom osobom i sl...


Kakve veze ima koliko ima godina, šta ak ima 25 onda je abortus skuplji?

Ne kuzim, zasto mislite da se neplanirane trudnoce događaju samo balavicama i balavcima, kondom je 97% siguran a pilule 99%, tko vam garantira da se vi nećete naći u manjini.

Tko uopće pričao o tome? De, bolje razmisli prije nego bubneš ovako što. Rolling Eyes Očito nisi čula da za mlađe ženske osobe pobačaj može nositi sa sobom i određene posljedice, kao npr. nemogućnost imanja djece u budućnosti. Naravno da nije isto radi li se o ženskoj osobi od 16 ili 30 godina...


naravno dan nije isto...samo je malo obrnuto nego što ti imaš uvjerenje...puno su češće komplikacije kod starijih nego mladih žena...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2011. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sleepwalker je napisao/la: › smatram da bi suprotstavljeni stavovi (ako postoje) trebali ranije doći do izražaja (prije nego netko s nekim spava)
Pa to i je cijeli štos, vačina bi se jebala bez odgovornosti, ali kao i svaki postupak tako i jebanje nekada povlači neku odgovornost.
A ono izvlačenje jedinstvenih slučajeva da bi se time opravdavalo abortuse koje rade žene uz i bez potpore partnera čisto da nebi morali dadiljat, smatram čistokrvnim hedonizmom i totalnom neodgovornošću, a ne nikakvim "pravom na tijelo" i sl. A takvi smo i kod drugih stvari, ne samo kod pobačaja. Zato nam i je država u kurcu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2011. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fifa je napisao/la (Pogledaj post): ›
naravno dan nije isto...samo je malo obrnuto nego što ti imaš uvjerenje...puno su češće komplikacije kod starijih nego mladih žena...

Ne bih baš rekla da je potpuno obrnuto. Kod mlađih žena, pogotvo ako je prva trudnoća, može doći do nemogućnosti ponovnog začeća.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fifa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 243
Lokacija: Osijek/Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2011. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Fifa je napisao/la (Pogledaj post): ›
naravno dan nije isto...samo je malo obrnuto nego što ti imaš uvjerenje...puno su češće komplikacije kod starijih nego mladih žena...

Ne bih baš rekla da je potpuno obrnuto. Kod mlađih žena, pogotvo ako je prva trudnoća, može doći do nemogućnosti ponovnog začeća.


daleko od toga....samo je to puno ćešće kod starijih žena koje nisu rodile a pobacuju...nego kod mlađih...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2011. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Pa to i je cijeli štos, vačina bi se jebala bez odgovornosti, ali kao i svaki postupak tako i jebanje nekada povlači neku odgovornost.


Vidim da je i tebi kontracepcija nepoznat pojam. Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2011. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Pa to i je cijeli štos, vačina bi se jebala bez odgovornosti, ali kao i svaki postupak tako i jebanje nekada povlači neku odgovornost.


Vidim da je i tebi kontracepcija nepoznat pojam. Very Happy
ma on se vodi onom starom:


_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2011. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Pa to i je cijeli štos, vačina bi se jebala bez odgovornosti, ali kao i svaki postupak tako i jebanje nekada povlači neku odgovornost.


Vidim da je i tebi kontracepcija nepoznat pojam. Very Happy
Nije, samo ovdje nije rasprava o kontracepciji, nego o pobačaju.
Također postoje te "kontracepcije" koje to zapravo nisu.
Jedan od primjera je i spirala koja je zapravo abortivno sredstvo, a ne kontracepcija.
Dakle vodi se rasprava o pobačaju, a ne kontracepciji.
A opet s druge strane i dalje stojim kod toga da bi se ljudi jebali bez imalo odgovornosti, jer što u slučaju kad koristiš kontracepciju, a žena opet ostane trudna, jer onda opet ide pobačaj?! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2011. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Pa to i je cijeli štos, vačina bi se jebala bez odgovornosti, ali kao i svaki postupak tako i jebanje nekada povlači neku odgovornost.


Vidim da je i tebi kontracepcija nepoznat pojam. Very Happy
Nije, samo ovdje nije rasprava o kontracepciji, nego o pobačaju.
Također postoje te "kontracepcije" koje to zapravo nisu jedan od primjera je i spirala koja je zapravo abortivno sredstvo, a ne kontracepcija.
Dakle vodi se rasprava o pobačaju, a ne kontracepciji.
A opet s druge strane i dalje stojim kod toga da bi se ljudi jebali bez imalo odgovornosti, jer što u slučaju kad koristiš kontracepciju, a žena opet ostane trudna, jer onda opet ide pobačaj?! Wink


Ti fuqashqai u zivotu? Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2011. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
ma on se vodi onom starom:
http://www.youtube.com/watch?v=fUspLVStPbk
Nisam ti gledao clip, ali evo pošto "znaš" čime se ja vodim bilo bi lijepo da kažeš i čime se ti vodiš, možda nam mišljenja koincidiraju, ili me pak ispravi! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2011. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › Ti fuqashqai u zivotu? Smile
Nebih o privatnosti na forumu, al evo možda bi ti htio nešto podjeliti s nama, vjerujem da ima ljudi koji to željno iščekuju. Smile
PS: imaš 10 kikirikija zbog riječi fuqashqai Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: