Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobačaj - abortus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Protivite li se pobačaju?

Da
27%
 27%  [ 19 ]
Ne
72%
 72%  [ 49 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
ma, sjajno je postavljeno, samo ako se malo bolje pogleda, SVE su točke isključivo vezane uz ozbiljno i trajno narušavanje zdravlja majke ili dijeteta. s nekim se točkama slažem, s nekima ne, ali to nije bitno za ono što želim reći. želim reći da je vrlo bitan razlog iz kojeg bi netko odlučio napraviti pobačaj. ja sam već prije rekao da sam generalno protiv pobačaja, ali u iznimnim situacijama ga smatram nužnim zlom te je prihvatljiv. te iznimne situacije nikako i nikad nisu financijske, vjerske ili socijalne prirode, mogu biti samo iz krajnje ozbiljnih zdravstvenih razloga.

da, mislila sam na to, da je, s tog nekog zdravstvenog aspekta odlično postavio razloge ZA pobačaj.. iako, kad se ovako pogleda, sve na okupu, kao u njegovom postu, malo se zapitaš.. stvarno, odluka bi bila.. i više nego teška..
.. još kad bi nam netko sada ovako fino šturo, logički i objektivno postavio razloge PROTIV, onda bih komunikacijom na temu bila i više nego zadovoljna.. al ne treba @malog_ivicu zazivati.. Wink


Ne znam ima li nekog tko je baš za pobačaj, kao evo super fora, malo prije su mi opet morali izvaditi fetus, to je eto već 50. put.

Nisam ja za pobačaj, već sam protiv zabrane pobačaja, što je razlika, a u kojim slučajevima bi podržao pobačaj to je sasvim individualna stvar (sva sreća pa ne slušam Crkvu, i koristim kontacepciju - iako ću možda zbog toga goriti u paklu). Protiv sam i da se rasprava o pobačaju svodi na spiku tipa "žena ima pravo", ili "to je ubojstvo i treba ga zabraniti". Zabrane su odlika primitivnog društva. I ovo je stvarno zadnji post na ovu temu.

Plus još jedan razlog-pitanje, koji je nesumnjivo nemedicinske prirode.

Biste li rodili dijete koje je začeto silovanjem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›

Biste li rodili dijete koje je začeto silovanjem?


NE (osim ako me siluje Benicio del Toro)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.10.2007. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›

Biste li rodili dijete koje je začeto silovanjem?


NE (osim ako me siluje Benicio del Toro)


ona bi sad i birala...Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Plus još jedan razlog-pitanje, koji je nesumnjivo nemedicinske prirode.

Biste li rodili dijete koje je začeto silovanjem?

ne, mislim da ne bih! na stranu uvjerenja i sve, ali dijete treba biti začeto iz ljubavi.. ! definitivno ne!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitah cijeli topic od početka do kraja i vidim puno različitih mišljenja, argumenata za i protiv.
Da vas ne citiram ili izvlačim neke riječi iz konteksta samo ću se izjasniti:
Ne protivim se pobačaju, u bilo kojoj situaciji.. Svaka žena zna zašto i iz kojeg razloga će to učiniti ili je već učinila.
Pobačaj ne smatram ubojstvom.. Čak mislim da je u nekim slučajevima, pogotovo kod obitelji koje su same po sebi socijalni slučajevi s preko nekoliko djece u obitelji koju jedva prehranjuju, pobačaj bolja opcija jer socijalni slučajevi, nažalost, rađaju još socijalnih slučajeva i jako su male šanse da će dijete iz takve obitelji postići nešto više u životu (kao npr. u romskim obiteljima).
Moja mama je također imala pobačaj kad sam ja imala već 12 godina, ja sam za to saznala koju godinu kasnije i nikada ju nisam osudila zbog te odluke jer je situacija bila takva kakva je bila i sada, kada sam starija, čak i podržavam tu njenu davnu odluku. Svaka žena ima pravo na izbor i pobačaj - pa koji god razlog za to bio.
Imam i frendicu u Zgb koja je nakon prvog seksualnog odnosa ostala trudna. Imala je 18 godina, doselila se u grad u kojem ne pozna nikoga, zatrudnila je s dečkom iz dobrostojeće obitelji ali narkomanom. Mama joj je ranije te godine umrla a ona je upisala 1. godinu faksa u Zg i shvatila da je trudna. Moja mama joj je bila druga mama. Savjetovala joj je pobačaj, i ja sam joj savjetovala pobačaj. Ona je rekla da joj to vjera ne dozvoljava. Moja mama ju je na to pitala: A jel ti vjera dozvoljava seks prije braka? Na to nije imala odgovora. Bilo kako bilo, rodila je prekrasnu curicu koja sad ide u 2. razred osnovne. Otac djeteta nije u stanju brinuti se ni za sebe a ne za nju i dijete. Nisu se nikada vjenčali, a ona je davnih dana odselila od njih. Otišla u podstanare. Još uvijek je podstanar. Radi, završava 4. godinu faksa i još nije uspjela uspostaviti niti jednu emocionalnu zapravo ljubavnu vezu s nekim dečkom.. i ja joj se divim.. njenoj snazi, volji i svemu što ju je održalo u stvarno kritičnim situacijama.. ja bih na njenome mjestu otišla na pobačaj.. ja sam u vezi skoro godinu dana, volimo se i živimo zajedno ali da sutra saznam da sam trudna - ne znam što bih učinila.. ne mogu kategorično tvrditi niti da bih pobacila niti da bih zadržala dijete.. ali odluku sigurno ne bih donijela sama.. mislim da je ženina zadnja ali treba saslušati i drugu stranu, sve dobro odvagnuti pa onda odlučiti..
Svatko mora imati pravo odlučiti što će sa svojim tijelom i životom, ne samo žene, svi..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2007. 3:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
... ali odluku sigurno ne bih donijela sama.. mislim da je ženina zadnja ali treba saslušati i drugu stranu, sve dobro odvagnuti pa onda odlučiti..
I tu lezi cijeli argument... Naravno da zena ima prava odluciti ali uposto nije u tu situaciju dosla sama i ona druga osoba ima pravo glasa. Cak i treca ima neka prava... smatrali li to osobom ili ne.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la: ›
... ali odluku sigurno ne bih donijela sama.. mislim da je ženina zadnja ali treba saslušati i drugu stranu, sve dobro odvagnuti pa onda odlučiti..
I tu lezi cijeli argument... Naravno da zena ima prava odluciti ali uposto nije u tu situaciju dosla sama i ona druga osoba ima pravo glasa. Cak i treca ima neka prava... smatrali li to osobom ili ne.


Uz rizik da dobijem žuti ili po nosu jer ne iznosim ništa posebno novog, samo kažem:

Bravo Bravo Bravo osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.06.2011. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Abortus je ubojstvo.

Zanemarimo trenutno religijske norme, jer nisu svi iste religije, ali jednostavno abortus je ubojstvo. To je živo biće bilo ono svjesno ili ne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.06.2011. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije te pitala da moraliziraš, nego gdje može napravit abortus.. ja sam osobno protiv toga... ali ne znam u kakvoj je situaciji djevojka.. dobro ti je @Provokator napisao..razmisli..dobro razmisli i odluči SAMA.. to je na kraju krajeva tvoj život...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2011. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N0name je napisao/la: ›
Zanima me gdje mogu napraviti abortus, kolika je cijena, izdaju li privatni ginekolozi uputnice za isti...? Kakva su iskustva onih koje su to radile?
Ne znam baš puno o ovome...ali mogla si biti malo određenija, npr. koliko imaš godina, koliko dugo (misliš da) si trudna, jesi li koristila kućni test za trudnoću i jesi bila već kod ginekologa, posavjetovala se sa stručnom osobom i sl...

Nije to samo obavit' i gotovo. Ovisi o dosta faktora.

Ugl, protiv pobačaja sam i po meni je to grozan čin. Pamet u glavu i stvarno dobro promisli prije nego bilo što odlučiš učiniti.

Ne znam u kakvoj se situaciji nalaziš i neću ti reći što da radiš, radi se o tvom životu i tvojoj odluci, ali svakako dobro razmisli jesi li sigurna da želiš ubiti biće koje raste u tebi...

Pozdrav

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.06.2011. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
nije te pitala da moraliziraš, nego gdje može napravit abortus.. ja sam osobno protiv toga... ali ne znam u kakvoj je situaciji djevojka.. dobro ti je @Provokator napisao..razmisli..dobro razmisli i odluči SAMA.. to je na kraju krajeva tvoj život...

Baš to, nije pitala za savjet nego gdje se može obaviti. Ako vas već zanima tuđe mišljenje ili ako želite nekom nametnit svoje onda otvorite temu o abortusu, a ne ionako vjerojatno curu u sjebanoj situaciji gazit da padne još niže. Sigurno nije donjela odluku u sekundi i sigurno je i ona pun kurac o tome razmišljala.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2011. 15:21 
Naslov:  Re: Abortus u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva je ovaj forum katastrofa postao. Neki su si umislili da su jako bitni i da je njihovo mišljenje i moraliziranje oko svega što se napiše bitno i da su popili svu pamet svijeta.

Ljudi prestanite kenjavit i jednostavno ili odgovorite curi / ženi na pitanje ili idite na next topic.

Fuj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2011. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
N0name je napisao/la: ›
Zanima me gdje mogu napraviti abortus, kolika je cijena, izdaju li privatni ginekolozi uputnice za isti...? Kakva su iskustva onih koje su to radile?
Ne znam baš puno o ovome...ali mogla si biti malo određenija, npr. koliko imaš godina, koliko dugo (misliš da) si trudna, jesi li koristila kućni test za trudnoću i jesi bila već kod ginekologa, posavjetovala se sa stručnom osobom i sl...


Kakve veze ima koliko ima godina, šta ak ima 25 onda je abortus skuplji?

Ne kuzim, zasto mislite da se neplanirane trudnoce događaju samo balavicama i balavcima, kondom je 97% siguran a pilule 99%, tko vam garantira da se vi nećete naći u manjini.

Ženu je zanimalo koliko košta i uputnica. Nije bilo pitanje što mislite o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2011. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inspektor Maska je napisao/la: ›
Kakva je ovaj forum katastrofa postao. Neki su si umislili da su jako bitni i da je njihovo mišljenje i moraliziranje oko svega što se napiše bitno i da su popili svu pamet svijeta.

Ljudi prestanite kenjavit i jednostavno ili odgovorite curi / ženi na pitanje ili idite na next topic.

Fuj.


Lol, ma samo uzmi kokice i uzivaj u predstavi. Totalno zamisljam one srednjovjekovne likove sa bakljama i vilama kako vicu "burn the witch, dieeee satan whore" xD

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.06.2011. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi uopće ne kontaju da nije danas samo rodit djete i to je to... pa dijete prije svega treba novaca i novaca, ako se to nema, onda nema potrebe ni rađat, jer stvaranej novih socijalnih slučajeva i uništavanje života sebi, a i mladosti djetetu zbog neimaštine nije riješenje, nekad je bolje i abortus napravit Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: