Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trećina Hrvata ima neki psihički poremećaj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2008. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Bravo, Pumpkin! Pogledaj samo temu zaruke, pa razapeli su me, samo zato jer nisam poštovala neke ustaljene doktrine življenja. Nitko nema pravo suditi o drugima.

..ma ti jednostavno nisi normalna.. Very Happy ..zato se i slažemo osijek031.com smile

..nešto mi je palo na pamet.. kažu, trećina Hrvata.. a što je s nama koje još nisu testirali? Smile ..vjerujem da bi se ta trećina popela na.. polovinu!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2008. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trećina Hrvata ima neki psihički poremećaj... a druge dvije trećine imaju neki drugi psihički poremećaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2008. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trećina Hrvata..blablabla..aaa kako to da ja UOPĆE NE SUSREĆEM ONA DVA "neporemećena"..´di li su se sakrili,da mi je znati! Shocked


he,he,.."Iskopaće tebe Bili"..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Draude
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2008. 11:54 
Naslov: Idea Re: Trećina Hrvata ima neki psihički poremećaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


..., da 20% odrasle populacije u EU pati od nekog psihičkog problema ili poremećaja mentalnog zdravlja, da je samoubojstvo na prvom mjestu uzroka smrti od ozljeda s udjelom od 30,4% (2005. g.) u Hrvatskoj, da se predviđa da će do 2020. godine depresija biti glavna bolest u Hrvatskoj, da SAD godišnje gubi 44 milijarde dolara zbog depresivnih poremećaja, koji privredi zemlje nanose više štete nego AIDS, tumor i ratovi zajedno, ...

Ovakvi podaci su podaci iz bolnica... podaci o ljudima o kojima se sustav „pobrinuo“. Pobrinuo jer mora, jer ugrožava osnovu današnjeg načina života. Pobrinuo - al na krivom mjestu. Na posljedici, ne na uzroku. No, ono što ja želim ovdje istaknuti nisu ovi krajnji slučajevi. Ne želim razgovarati o tim slučajevima gdje se ljudi bore za vlastiti život, gdje je život drugih ljudi oduzet ili ugrožen zbog ljudi koji imaju problema. To je zadnji stadij. Mene zanimaju oni svakodnevni problemi, uobičajeni, a skriveni i podmukli. Problemi koji se čine tako banalnim, koji su tako zanemareni a, po mom mišljenju, tako važni.

Uz činjenicu da se u društvu pojačava svjesnost potrebe za pomaganjem ljudima u njihovom mentalnom zdravlju kroz otvaranje raznih centara, da se pišu knjige, rade radijske i televizijske emisije, ljudi i dalje imaju problema. Danas su ljudi mahom nesposobni kvalitetno djelovati, razgovarati, nisu sposobni ući u vezu ili su u lošim verzijama istih. Ili se ne znaju nositi s problemima, ili, što je još gore, ne znaju da imaju problem. Rezoniranja su van zdrave pameti, ljudi se muče sa tjeskobama, strahovima, kompleksima.

Svi smo mi, bez izuzetaka, kroz odrastanje doživljavali razne stvari koje su ostavile traga na nama. To su nezadovoljstva izgledom, neprihvaćanja u društvu zbog ovog ili onog razloga, obiteljski problemi, smrti bližnjih i tako u beskraj. O jednom od izvora toga - kapitalizmu, tj. utjecaju istog na misli i osjećaje ljudi, bolje da ne pričam - poremećen sustav vrijednosti koji rađa poremećene ličnosti. Ono što me ustvari ljuti je to što se ljudi ne znaju nositi s tim i iz toga se rađaju depresije, kompleksi, tjeskobe i slično. Ne okrivljujem njih same, koji mogu ili ne moraju biti sposobni nositi se s time ovisno o tisuću raznih atributa - okrivljujem društvo. Okrivljujem državu koja nije svjesna da danas roditelji mahom ne rade dobro svoj posao, posao odgoja. Odgoj koji će stvoriti osobe koje će biti sposobne nositi se sa svim problemima koje život nosi a da ne ostave dubok ožiljak na njima, njihovom stavu prema životu, ljudima, svijetu. Tek ranicu koju će nositi sa sobom i koja će ih činiti jačom. To je začarani krug - ni njihovi roditelji nisu znali odraditi taj dio kako treba. Ni njihovi roditelji. Naravno, uvijek postoje izuzeci, oni koji uspiju prekinuti taj krug, ali kako li je to težak posao kad ga moraš sam odraditi.

Nisam siguran koji bi bio najbolji način da se situacija promijeni. Možda uvođenje obaveznih, redovnih razgovora sa psiholozima kroz odrastanje, za vrijeme osnovne i srednje škole? Zahtijevalo bi puno više psihologa, njihovo kvalitetno obrazovanje. Vjerujem da bi rodilo plodom. Ako ništa drugo, ljudi bi bili svjesni da takvi problemi postoje, ne bi se zatvarali i istancirali devijacije zbog raznih trauma ovog ili onog intenziteta.

Pitam vas, zar nije vrijeme da se osvijeste u potpunosti ti problemi? Da dignemo civilizacijski nivo na višu razinu? Da ljudi promišljaju, shvate, osvijeste, zgrabe, riješe, izađu jači. Da vole i budu voljeni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.01.2008. 3:19 
Naslov:  Re: Trećina Hrvata ima neki psihički poremećaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je, prije svega ljudi su zakazali jedni prema drugima.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2010. 16:47 
Naslov:  Re: Trećina Hrvata ima neki psihički poremećaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U vremenima gdje je zatiranje svih pravih ljudskih vrijednosti postalo poželjno, i time samo po sebi pravilo, gdje se u zraku osjeća smrad raspadajućeg morala i gdje građani skupo plaćaju jeftinu političku demagogiju, moralnog pobjednika lako je prepoznati. Izgleda kao popišan. Kako samo iskustvo moralnog pobjednika nije dovoljno za preživljavanje, građani su radi puke egzistencije prisiljeni suspregnuti svoja razmišljanja i emocije, a najbolji način za to su posjeti psihijatrima i gutanja raznih medikamenata koji „pomažu“ da postanemo stoka koja mirno drijema i preživa.

Moguća utjeha (iako ne bog zna kakva) ostaje nam u onoj biblijskoj : "Tko se god uzvisuje, bit će ponižen, a tko se ponizuje, bit će uzvišen."

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dumbaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2010. 0:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
osim što gledam veš-mašinu dok se okreće, pričam sama sa sobom kad god hodam po ulici, imam napade zavlačenja u sve napuštene zgrade i penjanja na svaku skelu i drvo koje vidim, te povremene izljeve euforije, odnosno histerije ili vrijeđanja... savršeno sam psihički stabilna! lažu dušmani... to je sve urota mamuim... a skužila sam da mi je sva hrana čudnog okusa.... znala sam da me truju... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile


Ovvvvaaajj.... ovo je sjajno! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2010. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da sam normalna ne bih preživjela. Ovako se sasvim lijepo uklapam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: