Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



opuštanje tijela

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Dakota
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok ne nadjes maserku, navecer prije spavanja, pogotovo ako ne mozes spavati, opusti cijelo tijelo sljedecom vjezbom:
Mentalno si reci - opusti se, opusti se, opusti se prijatelju moj, opusti se bar na tren.
Mentalno opustaj redom od glave do nožnih prstiju. To činiš tako da se koncentriraš na dijelove koje opuštaš i izgovaraš u sebi sljedeće riječi ili možeš sam izmisliti svoje:
Glavo opusti se, u potpunosti se opusti.
Vrat opusti se....
Desno rame, opusti se, samo se opusti...budi opušteno.
Lijevo rame, lopatice, čitava leđa, križa, desna ruka, nadlaktica, lakat, podlaktica....
Stražnjica, prednji dio tijela, prsa, trbuh, ošit, svi unutrašnji organi, samo se opustiteeee, lagano. Dok to radiš, ponekad, ako ti to samo tijelo ne traži, udahneš duboko dva tri puta. S vremenom ćeš osjetiti kako će to samo tijelo tražiti, odnosno ti ćeš znati prepoznati da ono to čini.
Duboko udahni, duboko izdahni.
Zatim opusti bokove, desnu nogu, but, bedro, koljeno, list, zglob, stopalo, petu, prste na nogama.
Povremeno možeš i čitavo tijelo preći tako da kažeš opusti se od vrha glave do nožnih prstiju i od nožnih prstiju do vrha glave.
Zatim opusti i lijevu nogu na isti način.

Najvažnije je da ti je opuštena vilica (kad opuštaš glavu možeš opuštati i čelo, oči, obraze, vilicu), ramena, laktovi, trbuh i koljena. Ako ti je to opušteno opušteno je cijelo tijelo.

Ovo je vježba iz yoge, zove se Anandasana ili Mrtvački položaj, ali taj način opuštanja se najčešće prakticira i u svim ostalim "sportovima".

Enjoy.

p.s. što više budeš radio ovo opuštanje biti ćeš uravnoteženiji i bliži sa samim sobom - po iskustvu.

_________________
otvoren je vegetarijanski (i veganski) catering u sklopu udruge "Biosfera". Svakodnevni meni (osim četvrtka - rezerviran za eko štand na glavnoj tržnici i nedjelje - day off) možete vidjeti na fejsu http://www.facebook.com/pages/Silenzio-vege-catering/218159104913225 ili na newsletteru: [email protected] .
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2007. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isla sam na te vježbe....... ali me nisu nešto opuštale.
Naročito ono kad kaže - "otpustite" misli, ako koja i naiđe..... pustite da prođe. A mozak počne raditi ko lud.

Masaža cijelog tijela, plus ulje i dobra aroma. osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2007. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolja vježba koja je ujedno i jako zdrava je seks.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2007. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lucija je napisao/la (Pogledaj post): › Meni je Stevo Kuric zakon za masažu...
Je da je malo skup-250 kn,ali vrijedi svake kune.Čovjek me masira po po sat i pol,od malog prsta na nozi do vrha glave.Proradi mi cirkulacija,pokrene limfu...Ma čovjek je odličan.Imam već godinama problema s kralježnicom,a kako je čovjek i kiropraktičar lijepo mi to sve namjesti i ko' nova sam narednih 2-3 mjeseca.Radi kao fizioterapeut za hrvatsku vaterpolo repku.I masira sve sportaše našeg grada.


Potpisujem...i dodala bih - hvala Stevi Kuricu što danas hodam!! Poslije teške saobraćajke povratio me je iz mrtvih, je da sam se bojala kad je pucalo k´o vrag dok me je vrtio po stolu, ali... Stevo je zakon!!

I, da, bio je u Atlanti službeni fizioterapeut naše olimpijske repke!! Stevo - osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2009. 21:23 
Naslov:  Re: opuštanje tijela
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Efreak
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2011. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio u Salisu, Anina ulica, bilo je vrhunski. Maserka je odlična, izmasirala me je temeljito i sad idem dva puta mjesečno jer su me prije stalno leđa bolila. Kao novi sam, još imaju akciju 120kn medicinska masaža cijelog tijela... Najbolja kombinacija mi je sauna pa onda masaža, to je 150kn, vrhunska 2 sata opuštanja... U subotu sam opet tamo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: