Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neozbiljnost(odavno punoljetnih osoba) = bijeg od stvarnosti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
ma joj ja sam okružena takvima i većinom su u pitanju pripadnici muškog spola...nažalost
Nazalost sve analizirate sto puta i na kraju promasite poantu...

Na poslu se ponasam onako kako se ocekuje, sa djecom (odraslom) vecinom kao prijatelj, ako je potrebno cak i kao roditelj. U slobodno vrijeme ponasam se onako kako zelim, nisu me po kalupu napravili zasto bi zivio na taj nacin. Najljepsa stvar je kad covijek ostari, zna tko je i j**e mu se sto ostali misle...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa u tome je poanta...steći identitet,znati tko si,što si i što želiš...i nije stvar u tome sada da se "ponašaš kako želiš i boli te k... za to što drugi misle"...naravno da drugi ne bi trebali utjecati toliko na tebe pa se ponašaš po njihovim pravilima i onako kako oni misle da bi se trebalo ponašati,ali svi utječemo jedni na druge htjeli mi ili ne...a i drugi su ti potrebni u tom stjecanju identiteta i pronalasku sebe...kroz interakciju s ljudima upoznaješ sebe što je jedan od ciljeva odrastanja...
a općenito...bijeg od stvarnosti za mene ne mora značiti neozbiljnost...nekima je bijeg od stvarnosti samo lakši izlaz...i on može biti prakticiran na razne načine...ovisi o osobi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
kroz interakciju s ljudima upoznaješ sebe što je jedan od ciljeva odrastanja...

ja ne mislim da se odrastanje razlikuje od starenja, odnosno da ima neki drugi cilj osim samog starenja. sve ostalo što ti se dogodi je plus, ali osobu koja je proživila sve i svašta u konačnici čeka ista sudbina kao i osobu koja nije proživila ništa. jedini je naš prirodni cilj, kao i svim živim bićima, razmnožavanje i nastavljanje vrste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
osobu koja je proživila sve i svašta u konačnici čeka ista sudbina kao i osobu koja nije proživila ništa. jedini je naš prirodni cilj, kao i svim živim bićima, razmnožavanje i nastavljanje vrste.
nisam sigurna... ako si više proživio i više prilika iskoristio da naučiš nešto o sebi i svijetu oko sebe, onda je možda i ta starost lakša za nositi... možda zadržavanje "one neke" iskre i duha ima veze upravo s tim... a kad se jednom tijelo počne odupirati našim vlastitim željama, upravo je taj sjaj iznutra jedino što nam (eventualno) ostaje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Livin' la vida loca baby!!!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 3:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
a općenito...bijeg od stvarnosti za mene ne mora značiti neozbiljnost...nekima je bijeg od stvarnosti samo lakši izlaz...i on može biti prakticiran na razne načine...ovisi o osobi...
Indentitet se stice gledajuci sebe duboko iznutra a ne sa usporedjivanjem ostalih. Bijeg od stvarnosti... cije stvarnosti? Stvarnost je iluzija, ili zivis u svojoj ili u tudjoj.

CatCloe je napisao/la: ›
... a kad se jednom tijelo počne odupirati našim vlastitim željama, upravo je taj sjaj iznutra jedino što nam (eventualno) ostaje...
Lijepo postavljeno...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Bijeg od stvarnosti... cije stvarnosti? Stvarnost je iluzija, ili zivis u svojoj ili u tudjoj.


Njima je stvarnost očito ono što piše u cosmopolitanu. Ona, kak' se zove, Rujana Jeger?
Jedna od urednica hr izdanja ima nekoliko napisanih knjiga. Koje se hvale na veliko u cosmu. Krasne li stvarnosti.
Čitao neki dan cosmo pa sam ljut Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam iznjela mišljenje što to meni znači...a ne namećem svoje mišljenje drugima govoreći da je nešto činjenica...i btw...nije INDENTITET nego je IDENTITET...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
i btw...nije INDENTITET nego je IDENTITET...


Reci ti njemu! :p

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
ja sam iznjela mišljenje što to meni znači...a ne namećem svoje mišljenje drugima govoreći da je nešto činjenica...i btw...nije INDENTITET nego je IDENTITET...
Iznjela si svoje misljenje kao i ja svoje, gdje je problem? Ajde stvarno... znas da su mi zecevi posebno dragi, najvise u gulasu.

Confucius say... Man who keep feet firmly on ground have trouble putting on pants.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Confucius say... Man who keep feet firmly on ground have trouble putting on pants.


Pametan momak, slažem se s njim.

Mislim da si svatko treba dozvoliti onoliko ludosti koliko mu je potrebno da bude sretan. Sve manje od toga izaziva nezadovoljstvo. A sve više od toga, barem ja tako mislim, je predstava koju izvodi za neke druge ljude, a ne za sebe.

Najviše me živcira kad se netko isfurava da bi drugima dokazao kako još nije ostario ili odrastao.

Biti zreo znači znati tko si i što želiš, kako su neki ovdje već rekli. No, to ne znači da si sve naučio ili da ne možeš pogriješiti u procjeni... nisam još upoznala nikoga tko zna sve, tko nikad ne griješi i tko je prošao sve životne situacije i u svakoj zna postupiti ispravno. Upoznala sam samo one koji o sebi MISLE tako.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Iznjela si svoje misljenje kao i ja svoje, gdje je problem? Ajde stvarno... znas da su mi zecevi posebno dragi, najvise u gulasu.

Confucius say... Man who keep feet firmly on ground have trouble putting on pants.
[/quote]

ma nema problema...samo radije koristim riječi kao "mislim","po mom mišljenju" i sl kad je u pitanju neka rasprava...i uvažavam tuđe mišljenje,kao i tvoje,unatoč iznošenju vlastitog Smile
ispričavam se...s vremenom ova profesionalna deformacija postaje sve istaknutija Laughing

i daj nemoj,gulaš možeš napraviti i od nekog drugog mesa...nemoj jesti zeke

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ups,što se ovdje dogodilo Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
zeko je napisao/la: ›
i btw...nije INDENTITET nego je IDENTITET...


Reci ti njemu! :p


nije folirancija nego da zna za ubuduće Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
nije folirancija nego da zna za ubuduće Wink
Imam samo jednu za tebe, zecji gulas....
wendy je napisao/la: › Mislim da si svatko treba dozvoliti onoliko ludosti koliko mu je potrebno da bude sretan.

Biti zreo znači znati tko si i što želiš, kako su neki ovdje već rekli. No, to ne znači da si sve naučio ili da ne možeš pogriješiti u procjeni... nisam još upoznala nikoga tko zna sve, tko nikad ne griješi i tko je prošao sve životne situacije i u svakoj zna postupiti ispravno. Upoznala sam samo one koji o sebi MISLE tako.
Onoliko ludosti koliko je potrebno, samo tko odlucuje koliko je potrebno? Tko je uopce odlucio da je to ludost?

Here’s to the crazy ones.
The misfits.
The rebels.
The troublemakers.
The round pegs in the square holes.
The ones who see things differently.
They’re not fond of rules.
And they have no respect for the status quo.
You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them.
About the only thing you can’t do is ignore them.
Because they change things.
They push the human race forward.
And while some see them as the crazy ones,
We see genius.
Because the people who are crazy enough to think
they can change the world,
Are the ones who do.

Sto se tice onih sto znaju sve, mala djeca... Kad mi je god trebalo inspiracije uvijek se nadjem kraj vrtica. Jednostavna, nekomplicirana i sretna bica koja znaju sve sto im je potrebno...
Mislim da nas ima malo koji stvarno grijesimo, gledam to jednostavno kao da nemamo dovoljno informacije (i.e. terms of reference) da bi dosli do drustveno prihvacenog zakljucka. Naravno postoji i druga grupa grijesnika koji sprovedu vecinu zivota na koljenima trazeci odgovor, ali to je sasvim druga tema...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: