Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



slavonci - licemjeri i potrošači

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2005. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Kad sam pisao trol s jednim l, mislio na sam na sve riječi koje nastaju kao rezultat politike uvoza stranih rječi preko noći.
Mišljenja o jeziku su različita. Tvrdim da jezik mora imati okvir, inače ga nema.
To ti je kao da imaš litru vina, proliješ ju u pijesak i tvrdiš da je ona još tu.
Nad jezikom se vršilo nasilje. Prije možda nije bilo uputno regairati, ali danas kad se može, nikoga zapravo nije briga. Iako je, dopustit ćeš, ijekavica bila dominantan govor u SFRJ (u apsolutnim brojevima) službeni jezik brojnih institucija pa i vojske bio je - srpski.
Tebi sintagma "Jugoslovensko ratno vazduhoplovstvo" uopće ne odzvanja kao nešto patvoreno?
Ono, nebo nad Negotinom paraju dva bela vazduhoplova. (?)
Gade mi se seronje koji pljuju svoje, samo zato što njihov neistomišljenik to svojata.
I nisam jedini, primjetit ćeš isti refleks kod javnih osoba danas. Sjećaš se kako je Tomson svojevremeno vješto iskoristio nešto što potpisuje Jakov Gotovac?
Pet godina prekasno, ali sinoć si mogao čuti što o tome misli Let3.
Ono pitanje ti je neumjesno. Nestaje te malograđanštine kojoj je iz različitih razloga primitivno služiti se hrvatskim.
Samo malo pomoli glavicu iz Osijeka, čut ćeš nešto drukčije riječi od "kašika", "viljuška", "šlafrok", "gepek", "šeflja", "kibicfenster"...


trol... tu stvar nisam razumio, oprosti

uvoz stranih rijeci (american english) se vec dogada godinama ne samo u hrvatskoj nego i u drugim zemljama (i u onim koje govore engleski), posebno u danasnja doba kad vecina stanovnistva ima dostup internetu... "jezik treba imati okvir"... kao i slika, objesi ju na zid ali bez okvira nema isti smisao

za seronje (usmjereno meni?) koji pljuju svoje... ako vjerujes, ja ne pljujem na tude a pogotovo ne na svoje

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dora
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2005. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kibicfenster??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2005. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
"jezik treba imati okvir"... kao i slika, objesi ju na zid ali bez okvira nema isti smisao

za seronje (usmjereno meni?) koji pljuju svoje...


nije tebi, to je slika stanja.
sto se okvira tice, slika je puno koherentnija.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.01.2008. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Ujebote! chiara dobro ti zezanje

Tako je!

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: