Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



slavonci - licemjeri i potrošači

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.10.2005. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako!malo sam lutala po ovim postovima i moram reći da ste svi vi malo u pravu, a pomalo i ne!Za mrtvilo u gradu smo većinom zaslužni mi - osječani! Kad se usporedimo s nekom selendrom ili manjim gradom pa vidimo da se ljudi tamo uvijek ludo zabavljaju strašno nam zasmeta što kod nas kao nema sadržaja. A što mislite da kod njih ima nekih velikih događanja!?Recimo da naspram takvih mjesta imamo privilegiju velikog grada pa očekujemo da se nas treba animirati i zabavljati, a ne da mi sami moramo tražiti i organizirati zabavu i sl.Jednostavno, tako smo navikli....da se nas doslovno vuče za rukav. Eto na ovu me je teoriju upozorila legica koja by the way studira već 4 godine u Zagrebu i isto se tako ponaša i tamo!

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2005. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@nevia, potpuno si u pravu. Osjecani su razmazeni. Pogotovo su razmazeni kada je nesto besple. Hebote, najveci grijeh je otici na dzaba koncert, valjda se ljudi boje da ih netko ne bi vidio. Zamisli, dzaba koncert!

A onda takvi najvise kenjaju za shankom kako u Osijeku nicega nema, blabla... pa im dodje Laibach, pa im je skupo dati 6 puta manje novaca nego sto je inace upad na njihove koncerte.

Ljudi se ne znaju opustiti, a za to su najvise krivi mediji i godine u kojima se dodjoshi studenti (cast iznimkama) nisu urbanizirali, vec su pravila o ponasanju citali u Cosmu, Ellu, po kojekakvim OKSovima i Biserima Slavonije.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2005. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@nevia, potpuno si u pravu. Osjecani su razmazeni. Pogotovo su razmazeni kada je nesto besple. Hebote, najveci grijeh je otici na dzaba koncert, valjda se ljudi boje da ih netko ne bi vidio. Zamisli, dzaba koncert!


Bolje bit viđen besple u kazalistu nego na koncertu ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2005. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@nevia, potpuno si u pravu. Osjecani su razmazeni. Pogotovo su razmazeni kada je nesto besple. Hebote, najveci grijeh je otici na dzaba koncert, valjda se ljudi boje da ih netko ne bi vidio. Zamisli, dzaba koncert!


Bolje bit viđen besple u kazalistu nego na koncertu ;-)


leteći mungosu/ice drago mi je da se netko slaže sa mnom Very Happy
A besple stvari uvijek dobro dođu! ja recimo visim na svim koncertima, a isto tako mi nije bed pogledat nešto u kazalištu....čista uživancija! No istina je da će većina ljudi (tobože ljubitelji kaze) posjetiti kazalište tek kad im je upad besple.A da ne govorim o tome kako se ponašaju...seljačine jedne!ponašaju se kao u tramvaju,mobiteli pršte na sve strane...a da ne spominjem kako ne znaju odreagirati kad je to poželjno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2005. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@nevia, a i ti se sada pravis hoch. Smile

Ok, ima slucajeva da ljudi zazvoni mob, ali nije to za najvecu sablazan Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2005. 4:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljubitelji kazalista (i koncerta) bi pogledali odlican program bez pitanja na cijenu ... ako je besplatno onda jos bolje ... na kulturu se ne stavlja cijena

Ili na kulturu se ne stavlja cijena, dok ne vidis Hrvatsko narodno kazaliste i McDonalds skupa u istoj zgradi, sramota ...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2005. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Ljubitelji kazalista (i koncerta) bi pogledali odlican program bez pitanja na cijenu ... ako je besplatno onda jos bolje ... na kulturu se ne stavlja cijena

Ili na kulturu se ne stavlja cijena, dok ne vidis Hrvatsko narodno kazaliste i McDonalds skupa u istoj zgradi, sramota ...


Na kulturu se itekako stavlja cijena.
Neke majke i neki oci baš zbog toga nikad si ju nisu mogli priuštiti. Ni svojoj djeci. Otkad postoje avioni koji vide simboliku u McDonald'su i HNKu. Takvi su i pretvorili kulturu u instrument politike.
Po meni, šalje se dobra poruka. Kultura je jednako važna čovjeku kao i hrana. Bez kulture, nismo ljudi. A kad nismo ljudi, ne treba nam ni hrana.
Sit sam ja hohštaplera...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2005. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Na kulturu se itekako stavlja cijena.
Neke majke i neki oci baš zbog toga nikad si ju nisu mogli priuštiti. Ni svojoj djeci. Otkad postoje avioni koji vide simboliku u McDonald'su i HNKu. Takvi su i pretvorili kulturu u instrument politike.
Po meni, šalje se dobra poruka. Kultura je jednako važna čovjeku kao i hrana. Bez kulture, nismo ljudi. A kad nismo ljudi, ne treba nam ni hrana.
Sit sam ja hohštaplera...



Materijalisam i kultura nisu ista stvar

Moji roditelji nisu mogli priustiti karte za kazaliste ali me to nije zustavilo citati knjige (besplatno u knjiznici) a neki koji su mogli priustiti su citali crtane romane

Kultura je kad se covijek navikne biti zadovoljan najfinijem i zna zasto.

PS. Sta je to "hohstapler"?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2005. 19:04 
Naslov:  Re: slavonci - licemjeri i potrošači
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HOHŠTAPLER – njemački Hochstapler 1.čovjek koji si pomoću spretnog nastupanja i otmjenih manira pribavlja pristup u društvo u svrhu vršenja raznih prijevara; varalica velikog stila
2. čovjek koji tjera luksus a nema za to sredstava: čovjek koji se izdaje za nešto više nego što jest
hohštaplerski, hohštaplerka, hohštapleraj - postupak hohštaplera, njegov način života, obmanjivanje drugih vanjskim sjajem
Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2005. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala drugu iz vladajuće garniture na podrobnu odgovoru.
ti, debeli, vidim pustim mudrosklepinama obmanjuješ siroti puk razmećući se svojom hinjenom pismenošću.
kad bi češće upražnjavao muk, češće bi ostajao pismeniji.
kako drukčije objasniti da kulturčik, kano se ti predstavljaš, ne umije točno napisati materijalizam ili primjerice čovjek?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2005. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@8, lik je ia Australije, vjerojatno tamo zivi vec godinama... nije da mu treba odvjetnik, ali cemu picajzlirati po pismenosti nekoga tko se hrvatskim ne sluzi svaki dan...

Inace, primjetih da je to navlacenje oko pismenosti i macehinsko propisivanje pravila dosta znamenito obiljezje Hrvata. Zar smo toliko nesigurni u vlastiti jezik?!

A bas me zanima posto bi svaki Hrvat prodao vlastiti jezik... Ono, dodje ti netko na ulici i kaze "evo, dam ti to to to i to" a ti vise ne smijes pricati hrvatski. E, to bi bila zanimljivo...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2005. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: › hvala drugu iz vladajuće garniture na podrobnu odgovoru.
ti, debeli, vidim pustim mudrosklepinama obmanjuješ siroti puk razmećući se svojom hinjenom pismenošću.
kad bi češće upražnjavao muk, češće bi ostajao pismeniji.
kako drukčije objasniti da kulturčik, kano se ti predstavljaš, ne umije točno napisati materijalizam ili primjerice čovjek?
nema na cemu "druze" (cekaj da nadem pionirsku knjizicu)...
imas pravo i bolje mi je sutjeti, nije potreba govoriti gluhim ljudima. "kulturcik" po tvome nije napisao nista na hrvatskom u zadnjih 25 godina, jos nesto da ti objasnim?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2005. 4:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
A bas me zanima posto bi svaki Hrvat prodao vlastiti jezik... Ono, dodje ti netko na ulici i kaze "evo, dam ti to to to i to" a ti vise ne smijes pricati hrvatski. E, to bi bila zanimljivo...


majcin jezik nije na prodaju (u stranoj zemlji ga niko nebi ni kupio)...
kad dodes u stranu zemlju onda nije stvar sto nesmijes pricat hrvatski nego je stvar imati sa kim... svugdje slusas jel bi cuo nekoga ko govori tvoj jezik, ajde zamisli to... nekad imas srece pa nades nekoga ko ima kulture i malo slobodnog vrijemena a nekad nades nekoga ko ti kaze da su samo krompiri zemljaci...
vjeruj mi to se moze zvati punio stvari ali ne zanimljivo

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2005. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Inace, primjetih da je to navlacenje oko pismenosti i macehinsko propisivanje pravila dosta znamenito obiljezje Hrvata. Zar smo toliko nesigurni u vlastiti jezik?!


Kad sam pisao trol s jednim l, mislio na sam na sve riječi koje nastaju kao rezultat politike uvoza stranih rječi preko noći.
Mišljenja o jeziku su različita. Tvrdim da jezik mora imati okvir, inače ga nema.
To ti je kao da imaš litru vina, proliješ ju u pijesak i tvrdiš da je ona još tu.
Nad jezikom se vršilo nasilje. Prije možda nije bilo uputno regairati, ali danas kad se može, nikoga zapravo nije briga. Iako je, dopustit ćeš, ijekavica bila dominantan govor u SFRJ (u apsolutnim brojevima) službeni jezik brojnih institucija pa i vojske bio je - srpski.
Tebi sintagma "Jugoslovensko ratno vazduhoplovstvo" uopće ne odzvanja kao nešto patvoreno?
Ono, nebo nad Negotinom paraju dva bela vazduhoplova. (?)
Gade mi se seronje koji pljuju svoje, samo zato što njihov neistomišljenik to svojata.
I nisam jedini, primjetit ćeš isti refleks kod javnih osoba danas. Sjećaš se kako je Tomson svojevremeno vješto iskoristio nešto što potpisuje Jakov Gotovac?
Pet godina prekasno, ali sinoć si mogao čuti što o tome misli Let3.
Ono pitanje ti je neumjesno. Nestaje te malograđanštine kojoj je iz različitih razloga primitivno služiti se hrvatskim.
Samo malo pomoli glavicu iz Osijeka, čut ćeš nešto drukčije riječi od "kašika", "viljuška", "šlafrok", "gepek", "šeflja", "kibicfenster"...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2005. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Leon je napisao/la: ›
A bas me zanima posto bi svaki Hrvat prodao vlastiti jezik... Ono, dodje ti netko na ulici i kaze "evo, dam ti to to to i to" a ti vise ne smijes pricati hrvatski. E, to bi bila zanimljivo...


majcin jezik nije na prodaju (u stranoj zemlji ga niko nebi ni kupio)...
kad dodes u stranu zemlju onda nije stvar sto nesmijes pricat hrvatski nego je stvar imati sa kim... svugdje slusas jel bi cuo nekoga ko govori tvoj jezik, ajde zamisli to... nekad imas srece pa nades nekoga ko ima kulture i malo slobodnog vrijemena a nekad nades nekoga ko ti kaze da su samo krompiri zemljaci...
vjeruj mi to se moze zvati punio stvari ali ne zanimljivo


Dragi moj prijatelju iz djetinjstva i davni susjede, važno je da dobro misliš. Osobno te mogu samo pohvaliti što nisi zaboravio jezik ni nakon svih tih godina i da se Osijeka sjećaš s ljubavlju te što si odrastao u materijalno bogatijem svijetu, a ipak ostao mali i tako veliki Čovjek.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: