Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



paraziti drustva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2007. 9:56 
Naslov:  Re: paraziti drustva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma taj HRT je pljačka, plaćaš 70 kn za dva programa na kojima uglavnom nema ništa, stari filmovi, glupe serije i reprize repriza istih, političke emisije u kojima sprdaju Kirina, ili se svađaju i prepiru 2 sata, ako i ima neki ok film stave ga u 3 ujutro, ionda kao šlag na tortu praktički nemoš odjavit tv, možeš al plaćaš radio pristojbu, i dođu ti zapečatit tv, samo malo, jebote jes ti kupio taj tv mamicu ti da ga ti pečatiš, idijoti.
Telefon, katastrofa i pljačka, evo čitam sa svog računa,
- pretplata 60kn +
- adsl64kn +
- nacionalni promet 19 kn +
- mobitel 60kn +
- pdv 45 kn
= 250 kn,
znači telefona 79 kn i adsl 65kn i to je 145 kn a ovih 100kn mjesečno je onak nek im se nađe, da imaju za pivo, gadovi, da zaboravio sam još onaj mali račun za adsl što dolazi posebno.
Slivne vode, dimnjačari, mislim smiješno, neću se ni trudit pljuvat po njima.
Parkirališta su mi najjača, eto jedan dan sam se sjetio pa mogo bi ja naplačivat parking, čarobni štapić sa zavezanim buntom novčanica nekom u džep i voila od sada sam ja koncesionar parkirališta u Osijeku.
Jedino što se zapravo isplati plaćat je unikom, oni stvarno rade, čiste grad, i grad nam je stvarno čist, održavaju zelene površine, parkove, zološki vrt, svaka im čast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za tv: maknite tv iz kuće, kad dođe lik kažite da hoćete odjaviti, jer ste prodali tv, ne treba vam više, napričajte mu nekih new age gluposti, kad više ne bude mogao izdržati ii pribilježi da nemate tv, ode, vi vratite tv, stavite satelitsku ili zemaljsku antenu i gledajte!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2007. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
za tv: maknite tv iz kuće, kad dođe lik kažite da hoćete odjaviti, jer ste prodali tv, ne treba vam više, napričajte mu nekih new age gluposti, kad više ne bude mogao izdržati ii pribilježi da nemate tv, ode, vi vratite tv, stavite satelitsku ili zemaljsku antenu i gledajte!

i uvijek se nađe dobra duša u zgradi koja će te prijaviti da imaš tv samo zato što on plaća pretplatu a ti ne..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2007. 10:32 
Naslov:  Re: paraziti drustva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne smiju ti ući u stan, iako brojni to pokušavaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2007. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Ne smiju ti ući u stan, iako brojni to pokušavaju.

istina, samo s policijom, i to ako imaju nalog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
i uvijek se nađe dobra duša u zgradi koja će te prijaviti da imaš tv samo zato što on plaća pretplatu a ti ne..


Zašto ne? Ja bih te isto prijavio...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2007. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e jesi neki.. osijek031.com smile
ja nikad ne bih neku sirotinju ili nekog s prosječnim primanjima prijavila niti za tv niti da kradu struju - ma za ništa.. dokle ide, ide.. kad ih uhvate više neće i kraj priče.. al dokle god možeš od države ušićariti/ukrasti - samo naprijed! Oni ionako kradu od nas naveliko..
kao npr. porez i prirez koji plaćam.. oteše mi na prošloj plaći 1390 kn poreza i prireza samo zato što sam sama i nemam djece.. smradovi.. to je čisti lopovluk sakriven iza davanja državi, tj. gradu u ovom slučaju.. osijek031.com smile


Zadnja promjena: Loona; 19.09.2007. 11:00; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2007. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad bi sazno da me komšo tak zajebo odro bi ga živog i od kože si napravio kaput Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni htr nije uopce toliko los ima par emisija koje pratim, latinicu, ned u 2, reportere, shpitzzu, i da ne nabrjam sve, uglavnom nista ja htv manje ne gledam nego sto gledam ostale televizije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
kao npr. porez i prirez koji plaćam.. oteše mi na prošloj plaći 1390 kn poreza i prireza samo zato što sam sama i nemam djece.. smradovi.. to je čisti lopovluk sakriven iza davanja državi, tj. gradu u ovom slučaju.. osijek031.com smile


Čuj, mene ne zanima koliko su izdvajanja iz tvoje plaće za poreze i prireze (mislim da je to službena tajna), ali vjeruj, nisam ni ja sretan kada vidim cifre na isplatnoj listi.
No, opet, nije da se od tih silnih novaca ništa ne radi, zar ne?
A ako je plaćanje TV pretplate zakonom propisano, a netko ju ne plaća (praveći zapravo ostale platiše budalama) - ima ga se prijaviti. To ti dođe kao i foliranje za bolovanje (od toga mi je stvarno zlo)
Što se socijale tiče - postoje nadležne institucije kod kojih se može isposlovati oslobađanje od plaćanja nekih režija (ja osobno znam socijalno ugroženu obitelj kojoj država plaća struju - griju se na termo peći!!!). Taj dio isto tako pokriva ona bruto/neto razlika plaće.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2007. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
meni htr nije uopce toliko los ima par emisija koje pratim, latinicu, ned u 2, reportere, shpitzzu, i da ne nabrjam sve, uglavnom nista ja htv manje ne gledam nego sto gledam ostale televizije.

ma gledam i ja i shpitzu i F1 i neke serije i na rubu znanosti i koješta još ali HRT ne gledam preko zemaljske antene nego preko kablovske kojoj isto plaćam pretplatu i u tom slučaju plaćam za iste programe dva puta..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la: ›
kao npr. porez i prirez koji plaćam.. oteše mi na prošloj plaći 1390 kn poreza i prireza samo zato što sam sama i nemam djece.. smradovi.. to je čisti lopovluk sakriven iza davanja državi, tj. gradu u ovom slučaju.. osijek031.com smile


Čuj, mene ne zanima koliko su izdvajanja iz tvoje plaće za poreze i prireze (mislim da je to službena tajna), ali vjeruj, nisam ni ja sretan kada vidim cifre na isplatnoj listi.
No, opet, nije da se od tih silnih novaca ništa ne radi, zar ne?
A ako je plaćanje TV pretplate zakonom propisano, a netko ju ne plaća (praveći zapravo ostale platiše budalama) - ima ga se prijaviti. To ti dođe kao i foliranje za bolovanje (od toga mi je stvarno zlo)
Što se socijale tiče - postoje nadležne institucije kod kojih se može isposlovati oslobađanje od plaćanja nekih režija (ja osobno znam socijalno ugroženu obitelj kojoj država plaća struju - griju se na termo peći!!!). Taj dio isto tako pokriva ona bruto/neto razlika plaće.


joj de molim te..šta si ti? Puritanac???'???Šta kao tebi je izrazito drago da svojim radom možeš pridonijeti blagostanju i napretku bla bla, truć truć,,,i boriš se za mir u svijetu...bla bla...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2007. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Čuj, mene ne zanima koliko su izdvajanja iz tvoje plaće za poreze i prireze (mislim da je to službena tajna)

Moja plaća nije službena tajna. Ja mogu kome kod hoću reći kolika mi je plaća.. iako mi ljudi ne vjeruju da mi je plaća u takvoj firmi sa završenim faksom toliko mala..
bazooka_joe je napisao/la: ›
Što se socijale tiče - postoje nadležne institucije kod kojih se može isposlovati oslobađanje od plaćanja nekih režija (ja osobno znam socijalno ugroženu obitelj kojoj država plaća struju - griju se na termo peći!!!). Taj dio isto tako pokriva ona bruto/neto razlika plaće.

Znači ja zato što radim i primam plaću moram drugima plaćati zato što oni nemaju??!!??
Sorry, ali ni mene nitko ne pita kako ja sa svojom plaćom i kreditima uspijevam preživjeti mjesec, niti mi tko pomaže nego me samo deru - što davanjima što režijama..
u boljoj sam poziciji od većine, to je sigurno i sretna sam i zahvalna što je tako, ali pretjeraše s tim porezima i prirezima..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
joj de molim te..šta si ti? Puritanac???'???Šta kao tebi je izrazito drago da svojim radom možeš pridonijeti blagostanju i napretku bla bla, truć truć,,,i boriš se za mir u svijetu...bla bla...


Ne, nisam puritanac (?!), hehe. A ovo ostalo - da.
Iako nemam nekakvih idealističkih motiva, u igri je čista logika. Kada bi smo svi radili onako kako je i zamišljeno pri izglasavanju zakona i stvaranju države (za što su neki ginuli), društvo bi funkcioniralo puno bolje nego sada. Treba samo izbaciti tu glupost o 'krađi od države kad ona ionako krade nas' iz glave.
Naravno da imamo velik PDV i prirez i doprinose kad bi svi najrađe krali...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Znači ja zato što radim i primam plaću moram drugima plaćati zato što oni nemaju??!!??


Danas radiš - sutra ćeš možda biti na ulici. Pomoć ćeš potražiti od socijalnoga, a pružit će ti ju ostali obveznici svojim davanjima u fond.
Kada si ti u bolnici - liječenje ti plaćam između ostalih ja. Kada budem ja - red je na ostalima. To se zove socijalna država i drago mi je što je tako. Ne vidim ovdje ništa čudno, sve mi se to čini razumljivim...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: