Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



lpg ugradnja autoplin

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heh
Imam plin u Vectri 1.6 16 v, i troši ko sumanuta.
Mala ispravka kod motora sa karburatorom instalacija ovisno o spremniku se kreće od 2.800 - 4.500 kn.
Kod motora sa direktnim ubrizgavanjem od 6.500- 9.000 kn
Kod motora sa plastičnim granama od 8.000 - 14.500 kn.
Sve dakako ovisi i o spremnicima, tako da su oni ovalni i veći u pravilu i skuplji.
Koji sustav instalirati BRC, Landi Renzo, Lovato...
Jebga ja imam Lovato kod Košćaka i radi ok kožtalo me 7000 kn na 12 rata, atest sa ukupnim davanjima oko 1700 kn (jer slijedi nova prometna i nova registracija i sve traje oko 20 -tak dana), tako da se plin u pravilu ugrađuje odmah nakon registracije i atestira 20-dana prije slijedeće. Godišnje radim oko 15-tak tisuća i vjeruj mi kada 550 km pređem za 170 kn a za tu lovu bi na benzin prešao 230 km onda mi se itekako isplati ugradnja. Istina paljenje mora biti savršeno inače slijede neugodne detonacije. Preporučam ugradnju u Capriceu (Donji grad) rade dva lika koja samo rade na ugradnji plina. Inače imate dobre domaće forume o LPG-u o problemima i prednostima. Istina je da japanska vozila imaju neko sranje sa ventilima pa postoji posebni lubrikant za podmazivanje i hlađenje ventila koji se svakih 4000 km mora mjenjati (80kn) kažu.
Eto pošto često tenkiram plin mogu slobodno primjetiti kao su u zadnje vrijeme sve češće gužve na benzama za točenje plina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2007. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Eto pošto često tenkiram plin mogu slobodno primjetiti kao su u zadnje vrijeme sve češće gužve na benzama za točenje plina.


Upravo to i kažem. Nije da nemam iskustva sa plinom, dosad u obitelji 3 automobila išla, neki i dalje idu na plin. Ja sam nedavno kupio Nissan-a, istina rabljenog, ali opet mi se ne isplati. Moja je prognoza da će plin poskupjeti sa povećanom potražnjom i brzo dosegnuti europske cijene (Hrvatska ima jako jeftin LPG, razloge zašto naveo sam u jednom postu gore).

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.09.2007. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vozim octaviu 1.4, 55 kw troši mi 7-7.5 l/100km
prešao 135k i nema teorije da si ugradim, i ovako ima slabi motor još da ugradim plin tek onda nebih mogao ni preticati, a kamoli viziti 120 km/h.
Plin je jeftin i ekološki, slažem se. Ali da je možda veća kubikaža vozila, onda MOŽDA.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.09.2007. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
vozim octaviu 1.4, 55 kw troši mi 7-7.5 l/100km
prešao 135k i nema teorije da si ugradim, i ovako ima slabi motor još da ugradim plin tek onda nebih mogao ni preticati, a kamoli viziti 120 km/h.
Plin je jeftin i ekološki, slažem se. Ali da je možda veća kubikaža vozila, onda MOŽDA.

Sa modernim (nesto skupljim) instalacijama nema gubitka snage i performanse vozila ostaju iste...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kiwi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4
Lokacija: Os.Bar. županija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel zna netko kolko košta ugradnja plina za Renault Megan 1.4 16v. Hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PICK-UP
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Našice
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.01.2008. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čovječe vidim da je ova tema podosta stara ali ovdje se priča o nebuloznim cijenama ugradnja i atesta za vozila. Imam Škodu Feliciju 1,3 Ugradnja je došla 4800kn sa bocom u obliku rez. kotača i ulazom za tankanje pod poklopcem za gorivo a atest 1250kn. Ako ugrađuje plin stručnak nema nikakve razlike ni u potrošnji ni u snazi. Ja sam ugrađivao u Našicama u AQUA PLIN-u i auto je bio gotov isti dan (dovezen je u 8 a bio gotov u 17 sati). Izgleda da su se sve ove naše osječke "LEGE" osilile jer imaju puno posla pa se hoču nabrzinu obogatit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Seljakboy
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2008. 15:17 
Naslov:  Re: lpg ugradnja autoplin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijene se razlikuju.
Ako je ta tvoja Felicija starija, normalno je da je cijena ugradnje jeftinija.
Cijena ugradnje za novije automobile (Ubrizgavanje plina u više točaka "SEQUENTAIL SYSTEMS"Smile sa 4, 5, 6 ili 8 cilindara se kreću od 9.800kn do 12.700kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: