Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slovenci

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2009. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živjela sam u Ljubljani 5mjeseci za vrijeme rata, išla sam tamo u školu, provela mjesec dana u njihovoj bolnici, živjela u stanu sa obitelji...

Dakle, 1.razred srednje škole - klupe poredan u krug, na jednom mjestu sjedi učenik, pa jedno prazno, pa drugi učenik, pa prazno mjesto...i tako...u srednjoj školi govore ti VI...cure i dečki imali su odvojeno tjelesni, iako mislim da je to zbog majušne dvoranice u dotičnoj školi...a opet,u mom razredu je bilo samo 4 dečka, tako da...

odeš u trgovinu pod odmorom, oni kupe 1 pivo njih trojica i dijele pare, a nije da baš nisu imali...drženje u školi - ok, iako su pomalo uštogljeni, ali van škole - ništa...istina, od 20tak nas u razredu, samo 2je ih je bilo iz Ljubljane i ovi ostali bi odmah svi vikendom zbrisali kući...oni koji su živjeli u domu, više su se družili, ali kao da su to morali, a ne htjeli, to je barem dojam koji sam ja stekla...

dvije cure koje su se najviše družile sa mnom i oćenito bile najotvorenije za bilo kakav oblik druženja i zabave bile su, zamislite iz miješanog braka - očevi Bosanci.

Inače, kad sam spomenula Bosance, sve fizičke poslove radili su Bosanci, niste mogli naći Slovenca bauštelca, čistača ulice i sl. Već tada je po ulicama bio velik broj beskućnika, čega sam se užasno plašila, jer su neki spavali u cijevi pored moje zgrade..

Da, držali su se osta izdignuto od nas, i gledaju nas s omalovažavanjem...što, s druge strane i nije čudno, jer su oni pedantni, a opnekad i picajjzle, uređenje okoliša, općenito urednost, predanost poslu i sl. su im na daleko većoj razini od naše...

ne jebu živu silu i misle uglavnom na sebe, što zapravo za njih nije loše, naprotiv...

što se tiče bolnice - ležala sam po mjessec dana u 4 navrata...njihova bolnica '91 i naša 2008, ne mogu se uspoređivati...

u jednoj sobi 3 kreveta, na 2 sobe (6 ljudi) 1 WC i još dodatno kupaonica s tušem, kupaonica sa kadom u svakom hodniku na katu, a bilo je 4 hodnika...sve čisto, uglancano...sloboda kretanja pacijenata...ma ono...

međutim, što se tretmana tiče - mislim na ljude, hm...njihovom greškom išla sam na 3 operacije, umjesto na jednu... Sad
liječnik je bio vrhunski, ali ljbomora i zavist čuda rade...no toga ima svuda

svjesna sam da ne bi ni njihove bolnice bile takve da nije gomiletine para koja se slijevala, ali ipak...

u svakom slučaju, Ljubljana kao grad mi se sviđa i legla mi je ono, ali Slovenci mi nisu ostali baš u predobrom sjećanju...

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2009. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uhvatili srbin, slovenac i hrvat zlatnu ribicu
i sad će njima ribica ispunit želju bla bla...
zaželi srbin: ja oću da moja zemlja bude najbolja i najveća na svijetu!
i ribica ispuni
kaže slovenac: ja oću da isteraš sve ove šugave srbe i hrvate iz slovenije i podigneš visoke zidove na granicama da nemogu više unutra.
i ribica ispuni
dođe hrvat na red: ribice jel ti zidovi propuštaju vodu?
ribica: ne
hrvat: puni!

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2009. 20:21 
Naslov:  Re: Slovenci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karmen_du
Offline
Avatar

Ukupno postova: 57
Lokacija: Iza Monitora
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2009. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la (Pogledaj post): › ..ja gdje god sam bila na moru, svi koji iznajmljuju nesto kazu da su Slovenci najgori gosti, da naprave najveći nered i da su baš bahati.
To je ono što su mi rekli...osobno, ne znam baš nikog..



jer misle da su bolji od nas, i uz put janezi su škrti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2009. 12:39 
Naslov:  Re: Slovenci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.index.hr/vijesti/clanak/crnogorci-darovali-slovencima-podmornicu/416054.aspx
sad će dobit i više od piranskog zaljeva Laughing


iste one koje su OTETE iz splitske luke "Lora". i sada, zamislite, ono što su oteli i UKRALI sada velikodušno poklanjaju. Rolling Eyes

srećom, put me nikada nije nanesao u ili kroz Sloveniju. od više ljudi koji su putovali preko njihovih granica sam čuo da im je carina koma, a osoblje bezobrazno i problematično...
inače, u Teatru su svojedobno gostvala dva slovenska benda i bili su vrhunski zajebanti i ti ljudi su se pokazali kao ful ispravni... kontam da će se i inače ljudi, bez obzira na vjeru, nacionalnost ili nešto treće uvijek moći složiti kada je o hrani i pijači riječ XD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dnovak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi koji misle da su bogom dani
pogledajte samo kako voze po našim cestama kamikaze jer kod sebe ne smiju,prokleti na našu lijepu Hrvatsku,ljuti jer ne mogu igrati tenis jer ako zamahnu reketom prelaze preko granice pa zato hoće dio lijepe naše i zaboravljaju da smo im pomogli da se riješe hijena rata koje smo MI pustili da prođu kroz našu lijepu ,samo me zanima kako EU može dozvoliti takvo što da ih mini članica sputava i određuje ko če u uniju i kada te još fantjeki hoće da im platimo ulazak djelom lijepe naše za koju smo se krvavo namućili i izborili bolje neka traže djed Bedaneca da im da savjet koje gljive smiju jesti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...podaci sa Wikipedije o čistoj slovenskoj krvi....

"Prema popisu stanovništva iz 2002. Slovenija je imala 1.964.036 stanovnika. Etnički sastav je bio sljedeći: Slovenci 83.1%, Srbi 2%, Hrvati 1.8%, Bošnjaci 1.1% i drugi.

Velike razlike u broju stanovnika srpske, hrvatske i bošnjačke nacionalnosti između zadnja dva popisa imaju izvor u činjenici da su slovenske vlasti 26. veljače 1992. brisale iz registra stalnih stanovnika 18.305 građana navedenih nacionalnosti s popisa stanovnika, oduzele im državljanstvo te ih proglasile stranim državljanima. Slučaj je dospio i do Europskoga suda za ljudska prava u Strasbourgu. "Izbrisani" već preko desetljeće i pol ne mogu ostvariti svoja građanska i ljudska prava u Sloveniji."

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2009. 17:51 
Naslov:  Re: Slovenci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jocika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: Ljubljana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2009. 7:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa što prića ova Mara? Zbunj, zbunj Kako joj policajac pokazao da i drugima udaraju ovako, jel im ih oduzeo? ReadThatFuckingManual Pa gdje da joj udari žig, nego u vize, kada ima svaka stranica vize, jedino poslednje dvije bilješke!? I stara i nova putovnica. Neka nastavi dupe pa da joj udare žig. Ova Mara Vjestica podsječa me na Joško Jorasa!!!!!!

_________________
Evo ti ga na osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2009. 13:45 
Naslov:  Re: Slovenci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=114247&_no_browse=1
Kamo sreće da naši granični policajci svoj slovenčadi ovako žigove udarali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.05.2009. 14:17 
Naslov:  Re: Slovenci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja iskustva sa slovencima:
Radila sam na Rabu 2003. i 2004. g. dok sam studirala i slovenci su uz talijane bili najgori gosti. Nemaju poštovanja, s tim da se radi o hotelu sa 4 zvijezdice gdje baš ne dolaze sitne ribe, puni primjedbi... Najjača primjedba mi je bila da je salatni bar slab, a bilo je 20 vrsta svježeg povrća i 5 različitih dressinga.
Svaki put u Sloveniji pri prijelazu granice su tražili sve moguće dokumente, vozačku dozvolu, prometnu dozvolu, slali da čekam sa strane, pregledali automobil... I da, žigovi su im apsolutno prevlažni jer su i meni zabrljali kod i sliku.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.05.2009. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ae šta se zapjenili.. treba komšije zvat na prasetinu, svinjske šnicle, svinjske kobasice i pršut i ine (izgleda internacionalne) svinjske specijalitete i lijepo ih ugostit!

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2009. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
ae šta se zapjenili.. treba komšije zvat na prasetinu, svinjske šnicle, svinjske kobasice i pršut i ine (izgleda internacionalne) svinjske specijalitete i lijepo ih ugostit!

ostavite frustracije negdje u septičkoj i bavite se ozbiljnim problemima... politika je jedno, obični ljudi, građani su sasvim druga priča... jeb* mi se tko ima kakve krvi...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.05.2009. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
ae šta se zapjenili.. treba komšije zvat na prasetinu, svinjske šnicle, svinjske kobasice i pršut i ine (izgleda internacionalne) svinjske specijalitete i lijepo ih ugostit!

ostavite frustracije negdje u septičkoj i bavite se ozbiljnim problemima... politika je jedno, obični ljudi, građani su sasvim druga priča... jeb* mi se tko ima kakve krvi...


neam ja niš protiv janeza.. jasna je stvar da ovakve međunacionalne netrepeljivosti kreiraju oni tamo gore, a da sitne ribe nemaju nešto puno jedne protv drugih...
zato ja kažem da ih treba pozvat na svinjske specijalitete Very Happy

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2009. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
ae šta se zapjenili.. treba komšije zvat na prasetinu, svinjske šnicle, svinjske kobasice i pršut i ine (izgleda internacionalne) svinjske specijalitete i lijepo ih ugostit!

ostavite frustracije negdje u septičkoj i bavite se ozbiljnim problemima... politika je jedno, obični ljudi, građani su sasvim druga priča... jeb* mi se tko ima kakve krvi...


neam ja niš protiv janeza.. jasna je stvar da ovakve međunacionalne netrepeljivosti kreiraju oni tamo gore, a da sitne ribe nemaju nešto puno jedne protv drugih...
zato ja kažem da ih treba pozvat na svinjske specijalitete Very Happy

misliš političare i nacionaliste ili obične građane?

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: