Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nenad Bjelica: "Spremni smo na borbu koja nas očekuje"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2021. 14:28 
Naslov:  Nenad Bjelica: "Spremni smo na borbu koja nas očekuje"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Završni sprint jesenskog dijela HT Prve lige nogometaši Osijeka otvaraju gostovanjem kod Dinama u Maksimiru u još jednom ogledu koji će krojiti vrh prvenstvene ljestvice. Nenad Bjelica uspio je tijekom reprezentativne stanke “zavidati“ rane u svojoj momčadi, pa nakon problema s ozljedama i bolesti jedini izvan stroja su Ivica Ivušić, Adrian Leon Barišić i Ante Erceg. Dobra je vijest što se treninzima vratio Vedran Jugović, kao i da su djelomično s momčadi radili Mato Miloš i Laszlo Kleinheisler.

Neovisno o imenu suparnika ili stadionu na kojem igramo težimo uvijek istom načinu igre i tako će biti u Zagrebu. Siguran sam da će moja momčad dati maksimum, odigrati pravu utakmicu… Spremni smo na borbu koja nas očekuje, na pritisak suparnika koji će sigurno biti velik jer je njihova nogometna kvaliteta najviša u Hrvatskoj. Zbog zadnja dva mjeseca smo optimistični, vjerujemo u svoju snagu i u moć momčadi i nadamo se najboljem mogućem rezultatu, rekao je Bjelica.

Topčagić i Mierez

Za dobar rezultat u derbijima kakav je ovaj u Maksimiru u pravilu je važno da se poklopi dobra igra cijele momčadi, kvalitetan vratar i efikasan napad.

Topčagić i Mierez su pokazali da im se razina forme diže po pitanju golova. Važno je što u toj golgeterskoj suši imamo igrače poput Fiolića, Hiroša, Nejašmića i Žapera koji su dosta efikasni za vezne igrače. Važno je doći do dobrog rezultata i vjerujem da imamo dovoljno snage za to ostvariti.

Iako su ulog tri boda, strateg Bijelo-plavih smatra da bi pobjeda protiv Dinama predstavljala veliku injekciju optimizma za sve što je pred Osijekom.

Pobjeda u ovakvoj utakmici daje još više razloga za optimizam i još jači vjetar u leđa, ali na tablici bodovi isto vrijede. Pobijediti Dinamo na Maksimiru bila bi velika stvar za sve nas i veliki impuls za ono što nas čeka.

Fokus na nama

Naravno, puno toga će se pitati i domaćina.

Dinamo je protiv Osijeka sve utakmice odigrao motivirano i angažirano, takve ih očekujemo i u subotu. Zadovoljstvo je na travnjaku vidjeti nogometaše poput Petkovića ili Ademija, ne znam hoće li igrati, ali znam da ćemo biti spremni i ako budu igrali i ako ih ne bude. Fokus nam je na ono što smo mi, želimo pružiti svoj maksimum, a onda ćemo vidjeti za što će nam to biti dosta.

Specifičnost ovosezonskog HNL-a je i zanimljivo prvenstvo u kojem četiri momčadi pretendiraju na vrh ljestvice.

Draže mi je da su četiri momčadi u utrci za titulom jer onda nije, kao prošlog proljeća, fokus samo na nama. Dobro je za ligu što je ovako, ne treba otpisati ni Goricu i Lokomotivu jer su pokazali da su kvalitetni, ali ni sve ostale. Liga je dobra, kvalitetna, bit će gubljenja bodova protiv suparnika koji nisu na razini ove četiri momčadi iz vrha i osvajanja bodova u derbijima. Treba samo ići od utakmice do utakmice i maksimalno ozbiljno se pripremati za svaku iduću.

Faza obrane

Bijelo-plavima će trebati i još jedno dobro izdanje Marka Malenice koji će u Maksimiru upisati stoti prvenstveni nastup u dresu Osijeka.

Atmosfera u svlačionici je odlična, zadnja dva tjedna smo dobro radili i puni samopouzdanja očekujemo ovu utakmicu. Ima nas nekoliko igrača koji smo već osjetili kako pobijediti na Maksimiru, ali imamo dobre igrače, s uspješnim karijerama i puno velikih utakmica iza sebe tako da ne sumnjam da ćemo biti spremni.

Malenica se nada da će imati što manje posla, a za to će trebati dobro izdanje cijele momčadi.

Cijela momčad igra odlično fazu obrane, čvrsto i zrelo. Mislim da u zadnje vrijeme to stvarno dobro izgleda. Rekao bih da je važan svaki igrač koji će početi utakmicu i onih pet koji će ući, samo ako svi pružimo svoj maksimum rezultat neće izostati, zaključio je Malenica.


Tekst i foto: NK Osijek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: