Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đerek pozlatila gredu i parter u Osijeku, Zwicker višebojska prvakinja Hrvatske

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65647
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2021. 9:39 
Naslov:  Đerek pozlatila gredu i parter u Osijeku, Zwicker višebojska prvakinja Hrvatske
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U osječkoj dvorani Gradski vrt ženskim apsolutnim programom startalo je 30. Ekipno, višebojsko i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u sportskoj gimnastici koje će do nedjelje okupiti gotovo 500 sportaša iz cijele Hrvatske.

Dvostruka hrvatska olimpijka Ana Đerek (GK Marjan) postala je dvostruka prvakinja Hrvatske osvojivši zlata na gredi (13.050) i parteru (13.350).

Završila sam zadnje natjecanje u ovoj godina koja je bila prepuna natjecanja i mislim da su sva odrađena uspješno. Kad bogledam unatrag, ništa ne bih promijenila. Imam jako malo kikseva ove godine. Sad sam opet nakon pauze od Svjetskih kupova i Olimpijskih igara pokazala dvije dobre vježbe - 13.050 na gredi i 13.300 na parteru. Odradila sam obje vježbe stvarno dobro i prezadovoljna sam. Došla sam nastupiti dvije sprave i na obje sam osvojila zlato. Presretna sam jer su i za mene stvarno dva teška tjedna i zbog obaveza na faksu i života, treninga, svega. Sutra idem na jednu svadbu, a onda imam nekoliko dana odmora. Spremna sam za odmor više nego za bilo što drugo”, rekla je dvostruka prvakinja Ana Đerek.

Višebojska prvakinja u seniorskoj konkurenciji je Christina Zwicker (ZTD Hrvatski sokol) koja je skupila 49.550 bodova, srebrna je Petra Furač (GK Sokol Karlovac) sa 48.950, a brončana Ira Benčinić (GK Rijeka) sa 36.900 bodova. Zwicker je osvojila i još 4 pojedinačne medalje - zlato na dvovisinskim ručama (12.250), srebro na gredi (12.800) i parteru (11.850) te broncu na preskoku (12.075).

S ponosom mogu reći da sam višebojska prvakinja Hrvatske. Još sam zlatna na ručama, srebrna na gredi i parteru i treća na preskoku. Odlazim doma u Zagreb sa 5 medalja s čime sam presretna, pogotovo jer je ovo natjecanje bilo nakon Svjetskog prvenstva u Japanu kad je već top forma zapravo i prošla. Doduše, imam još jedno natjecanje ove godine, na Otvorenom prvenstvu Mađarske. Pozvali su me da budem dio njihove ekipe. Ponosna sam što su odabrali mene”, rekla je Zwicker.

Još jedna standardna reprezentativka, Tijana Korent (GK MZ Macan) osvojila je naslov prvakinje na preskoku i to sa ocjenom 13.375.

Ekipni seniorski trofej pripao je gimnastičarkama GK Sokol Karlovca (84.450), juniorski pak GK Rijeci (89.350), baš kao i mlađejuniorski (112.950).

Juniorska prvakinja u višeboju je Nika Kukuljan Frleta (GK Rijeka) sa 46.200 bodova koja je osvojila i naslove na dvovisinskim ručama (10.950), gredi (10.700) i parteru (12.200), dok je preskok pozlatila Luna Sakač iz GK MZ Macana (13.300).

Kod mlađih juniorki dominirala je Antea Šikić-Kaučič (ZTD Hrvatski sokol), zlatna u višeboju (47.275), na ručama (10.500) i parteru (13.200), te brončana na gredi i preskoku. Gredu je sa 11.950 osvojila Mila Prpić (GK Vita), baš kao i preskok (12.850).

Mia Gašparin iz GK Dubrave je višebojska pobjednica među kadetkinjama (54.475), a osvojila je i preskok (12.425), ruče (12.100), gredu (15.000) i parter (14.950).












Tekst: Hrvatski gimnastički savez
Foto: Marko Banić


Najava: SD Gradski vrt: Prvenstvo Hrvatske muške i ženske sportske gimnastike

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: