Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kritika portala 031

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ti nećeš, ali netko drugi hoće. Live with it! A postoji i 'ignore' opcija.

Dobra poruka za autora ovog topica, ALI iako ima poveći broj ljudi na ignore listi, sam se "pohvalio", on i dalje "diskutira" s većim brojem njih, a nekima šalje i pm-ove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pratim forum već nekoliko mjeseci, međutim tek nedavno odlučih postati član. a postao sam član zato što forum JE o Osijeku, a opet ima mjesta i za obične "offtopic" fore. i to je draž ovoga cijelog sajta. uostalom, koji još osječki web portal vrijedi pogledati. na većini su viejsti stare po nekoliko tjedana, a ovdje se barem redovito izmjenjuju.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bekemen
Offline
Ukupno postova: 24
Lokacija: U komšiluku...
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam se prijavio zato sto sam covjek seljak iz naroda, mali, bog me i ne vidi....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korisničko ime
Offline
Ukupno postova: 64
Lokacija: sarajevo-osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bekemen je napisao/la: ›
ja sam se prijavio zato sto sam covjek seljak iz naroda, mali, bog me i ne vidi....


potpisujem Very Happy

_________________
umri...umri...umri....zbogom a ja ću za tobom........... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Danica,

U vecini tvojih postova na temu moderiranja se zapravo trazi opravdanje za anarhiju. Niti u jednom sustavu, makar bio i takav gdje su ljudi placeni zlatnim polugama, ne mozes ocekivati da je anarhija dobrodosla i da ce netko svoje dragocjeno vrijeme trositi na ispravljanje necijih namjernih i svjesnih gresaka/offtopicharenja/zachatavanja kvalitetnih, argumentiranih i suvislih rasprava.

Kao sto sam i u ranijim slicnim raspravama spominjao, offtopicharenje i zachatavanje tema je nesto sto unistava svaku zdravu raspravu i smatra se ponasanjem za koje ne postoji izgovor.

Naravno, portal Osijek031.com ima infrastrukturu koja podrzava i takvo ("drugarsko", chatarosko) ponasanje, takve teme i takvo dopisivanje: podforum Cavrljanja, ili jos bolje - chat 031.

Sto se tice moderiranja, vrlo rado bih to prepustio osobi koja je voljna obavljati taj posao kvalitetno i bez ego-tripanja, sto je i naznaceno u jednom od ranijih postova, za koje sam siguran da si ih (ne)svjesno preskocila.


Zadnja promjena: Leon; 31.07.2007. 19:43; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Leon,

Ne znam da li pod anarhijom smatramo isto:

"Riječ anarhija dolazi od grčkog αναρχία (anarchia), što znači 'bez vladara' (prefiks an- znači 'bez', korijen arch- se prevodi kao 'vlada ili vlast').

Anarhija je oblik društva u kojem bi se nastojalo poništiti svaki oblik nametnutog autoriteta; anarhisti vjeruju u čovjekovu prirodnu sposobnost autokontrole u društvu. Postojanje društvenih pravila i ugovora nije a priori isključeno u anarhiji, bitno je samo da je ta pravila i te ugovore slobodno odredila i prihvatila zajednica koje se ona i tiču i da nisu nametnuta odozgo, kao što se događa tamo gdje jedni ljudi imaju veću moć od drugih."

http://hr.wikipedia.org/wiki/Anarhija

Ne vjerujem u čovjekovu moć autokontrole, na žalost. Čast iznimkama. Zato sam pisala o potrebi moderiranja.
Sjećam se tvog posta u kojem si naznačio da se mogu javiti osobe voljne za bavljenje portalom i nadam se da ti se netko i javio. Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Ne vjerujem u čovjekovu moć autokontrole, na žalost.
Treba vjerovati u moc samokontrole. U suprotnom treba biti spreman prihvatiti sankcije. Osobna percepcija samokontrole (ili "autokontrole", kako ju nazivas) nije nuzno i opceprihvaceno mjerilo.

Citat: › Čast iznimkama. Zato sam pisala o potrebi moderiranja.
Kao sto sam rekao, moderatori ne sluze da bi ispravljali necije sebicno ponasanje i svjesno i namjerno krsenje pravila.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, ovo je kao da si napisao da treba vjerovati u Boga.

Voljela bih vjerovati u moć samokontrole, ali život me poučio da većina ljudi to nije u stanju i to ne samo kad je net u pitanju, nego sva moguća područja.

Ljudi se uglavnom ponašaju kao dio gomile kojom je lako manipulirati i koja neme svijesti, samokontrole, i samo je pitanje tko se i kako se poigrava tom gomilom.
Iznimke koje imaju svoje mišljenje uglavnom su crne ovce u društvu u kojem žive. Ni to mišljenje ne mora biti pozitivno&konstruktivno, naprotiv.

Nemam ništa protiv sankcioniranja lošeg ponašanja u društvu, pa tako ni na net-u.
Ali da je pravilo za sve jednako. I da kazna baš nije smrtna. Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
ono što je napisao fatcatu u ovom topicu najslikovitiji je, najsvježiji, a subjektivno se nadam i zadnji primjer toga o čemu pišem..

ja sam pokušao naći neku uvrjedu koju je u ovom postu 8 uputio fatcatu (ili bilo kome drugome), ali nisam uspio. naime, nešto sam skromnije inteligencije, ali svejedno...

CatCloe je napisao/la: ›
budući se radi o onome o kome se radi, mislim da je on zadnji koji bi trebao osuđivati vrijeđanje, etiketiranje i personaliziranje tema, jer to definitivno nitko od njega nije radio više! zato je i dobio to što je dobio u ovom topicu, a mislim da je to i sam tražio...
u gotovo svim podforumima imaš bezbroj primjera njegovog okomljavanja na razne članove foruma u kojima zadaje vrlo niske udarce i spominje puno toga što nema veze sa zadanom temom.. nešto zna ili samo nagađa, a definitivno spada u kategoriju vrijeđanja.

istina je da 8-ica ima specifičan način izražavanja, ponekad vrlo direktan, za neke prekompliciran (pa im to valjda i smeta), ali, koliko se ja sjećam, to vrlo rijetko prijeđe u uvrjedu! neke stvari koje kaže možda i zabole, ali ne zato što su uvrjeda, nego zato što su istinite!

CatCloe je napisao/la: ›
slažem se djelomično... a slagala bih se u potpunosti da je otvorio topic i dokazao taj point bilo tko drugi.

po meni je ovo uvrjeda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije direktno vezano uz ovaj topic, pa čak ni uz portal, ali vrijedno je čitanja:

http://www.codinghorror.com/blog/archives/000906.html

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lejla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stekla sam dojam da je ovdje određena ekipa koja brani autora topica,možda griješim Rolling Eyes .
Rijetko sam ovdje,ali portal mi je O.K.,forum kao i svaki drugi ima uspone i padove,primjetila sam jednu stvar a to je da dva određena nicka zapale dobru vatru kad god forum padne u letargiju.
Ili možda opet griješim?
Od mene imate osijek031.com smile !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lejla je napisao/la: ›
Stekla sam dojam da je ovdje određena ekipa koja brani autora topica,možda griješim Rolling Eyes .

mislim da vrlo griješiš, jer je tu jedna ekipa koja inače, opravdano ili neopravdano, napada autora ovog topica, a sad se samo našlo 2-3 ljudi koji podržavaju to što je rekao, bez ulaženja u to kakav je on inače.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lejla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
lejla je napisao/la: ›
Stekla sam dojam da je ovdje određena ekipa koja brani autora topica,možda griješim Rolling Eyes .

mislim da vrlo griješiš, jer je tu jedna ekipa koja inače, opravdano ili neopravdano, napada autora ovog topica, a sad se samo našlo 2-3 ljudi koji podržavaju to što je rekao, bez ulaženja u to kakav je on inače.

U principu podržavam dosta toga što je u prvom postu autor rekao,ali ovdje se prije svega gleda tko je rekao,a rijetko što.
Što se tiče autora topica,nema potrebe napadati nekoga tko je suprotnog mišljenja,ali tko je napadnut ima pravo da se i brani,bar mislim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Osam je dokazao svoj point, to se vidi iz aviona ako čitate topic od početka do kraja. Prve replike na njegov post došle su od ljudi koji ga inače ne podnose, a svoje argumente zasnivaju na onome tko je napisao post, a ne na sadržaju posta. Kak' bi Dalaj Lama (Pervanova sinkronizacija) rekao: "U čem' je problem? U faci je problem, kuiš' ono..."
Dalai Lama je isto rekao: Budi prijazan kad god je moguce. Uvijek je moguce.

Nisam jedan od onih koji ga ne podnose. Na prvom mjestu ne podnosim njegov nacin postupanja (sto nije isto), na drugom mjestu ne podnosim daljnju inakciju admina koja je doprinela ovoj situaciji. Moguce je biti objektivan iako se ne slazemo u nekim stvarima. Primjer objektivnosti:
fatcat je napisao/la: › @8 doprinosi forumu svojim komentarom, to je bez argumenta. Ali... sa druge strane svojim ponasanjem odbija mnogo ostalih koji jednostavno ne zele ucestvovati i biti ispljuvani zbog suprotnog misljenja.

DonQuijote je napisao/la: ›
ja sam pokušao naći neku uvrjedu koju je u ovom postu 8 uputio fatcatu
Stvarno je tesko bilo naci...
8 je napisao/la: › Jel' tebi znaju kod kuće što ti pišeš maloljenticama po netu?


bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Nije direktno vezano uz ovaj topic, pa čak ni uz portal, ali vrijedno je čitanja:
http://www.codinghorror.com/blog/archives/000906.html
Citanje je uvijek vrijedno...

This legendary essay demonstrates the fine art of disagreement: the ability to respect the people you disagree with, and to earn their respect in turn. The only way to do that is to be civil, reasonable, and rational.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
ja sam pokušao naći neku uvrjedu koju je u ovom postu 8 uputio fatcatu
Stvarno je tesko bilo naci...
8 je napisao/la: › Jel' tebi znaju kod kuće što ti pišeš maloljenticama po netu?


ja bih to prije nazvao zajebancijom, nego uvrjedom. ali, to sam možda samo ja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: