Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kritika portala 031

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2007. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će da ipak nešto ima u toj izblajhanoj kosi jer ja zbilja ništa ne razumijem... Zbunj, zbunj

U čemu je problem?! Ja ne vidim problem...

U forumašima?! Nedovoljno smo "angažirani" ?! Ne osjećam bilo kakvu dužnost bavit se na ovom forumu pitanjima od općenarodnog značaja. Nije da smo članovi neke udruge! S veseljem ću za sebe reć da sam forumašica osječkog foruma, ali ne mislim da sam zato obvezna raspravlajat o problemima grada. Ne kažem da to ne činim ako me nešto zainteresira, ali to nije moja dužnost. Pogotovo što naše rasprave ionake služe samo za izbacivanje bijesa i frustracija, a ne mijenjaju ništa, čak i kad smo oko nečega suglasni i predstavljamo glas naroda.

Što se tiče admina... Godinu dana sam skoro svakodnevno na forumu i nisam niti jednom stekla dojam da kroji neku svoju politiku. Češće sam pomislila da je previše tolerantan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2007. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
Što se tiče admina... Godinu dana sam skoro svakodnevno na forumu i nisam niti jednom stekla dojam da kroji neku svoju politiku. Češće sam pomislila da je previše tolerantan.

Potpisujem...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Ako netko misli nešto mijenjati neka se uključi u "pravi život" pa tamo vježba svoje intelektualne mišiće a ovaj virtualni svijet ostavi nama običnim smrtnicima. Nemam ja ništa protiv "dubokoumnih" replika ali imam kada si pojedinci uzmu za pravo "maltretirati" druge svojim beskonačnim replikama jer im se ne sviđa nečije tuđe mišljenje. Još kad nanjuše da ga mogu "intelektualno pregaziti" njihovoj sreći nema kraja...A u normalnom životu trube pa im ovo dođe kao ispušni ventil gdje liječe svoje frustracije iz svakodnevnog života u okrilju anonimnosti...

tako je. gledajući iz vlastite perspektive - doživljavam forum kao zabavu (uglavnom dok mi je na poslu jedna ruka slobodna), kao zajebanciju i tu i tamo izrazim poneko svoje mišljenje, ukoliko mi tema zapne za oko. mislim da ga dosta ljudi ovdje shvaća na sličan način. ukratko - neobavezno.
ali isto tako postoji nekolicina forumaša koja ga shvaća kao poligon za intelektualno dokazivanje i iživljavanje, nerijetko putem nisko upućenih udaraca i rasprave često krenu u krivom smjeru (a pod tim mislim na hard core vrijeđanje) zbog više manje istih... razloga. da ne ispadne opet da nekoga prozivam... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To koliko je tolerancije ovdje, govori i činjenica da sam samo zato što sam taksativno naveo što mislim dobio petsto šamarčina od onih koji se nisu spremni mijenjati.

E pa, bilo mi je drago, izvolite si vaš "nobavezni forum", za neobavezno začetavanje i drkanje.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....i cijela ova zajebancija.....proizlazi zbog preozbiljnjog shvacanja foruma......2-3 ljudi koji misle da se ovdje upravlja događajima vezanim u Osijeku....a u stvarnom životu nisu kurcem mrdnili da bi na bilo koji nacin potaknili neki dobar događaj vezan za naš grad......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korisničko ime
Offline
Ukupno postova: 64
Lokacija: sarajevo-osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
To koliko je tolerancije ovdje, govori i činjenica da sam samo zato što sam taksativno naveo što mislim dobio petsto šamarčina od onih koji se nisu spremni mijenjati.

E pa, bilo mi je drago, izvolite si vaš "nobavezni forum", za neobavezno začetavanje i drkanje.


Lega ne daj se
Prepametan si za ovaj forum
Načitan i ozbiljan ali sa mrvicom humora
Neki ne znaju prihvatiti takve
Meni si OK
I ti i tvoji postovi
Samo nastavi.
Drž se Wink

_________________
umri...umri...umri....zbogom a ja ću za tobom........... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: › ....i cijela ova zajebancija.....proizlazi zbog preozbiljnjog shvacanja foruma......2-3 ljudi koji misle da se ovdje upravlja događajima vezanim u Osijeku....a u stvarnom životu nisu kurcem mrdnili da bi na bilo koji nacin potaknili neki dobar događaj vezan za naš grad......Cool


Forum031, koji je samo dio portala Osijek031.com, svatko shvaca na nacin na koji zeli ili moze. Uzimati si za pravo proglasavati ga eknlavom nekakve intelektualne elite ili pak mjestom sprdanacije interne ekipe - na zalost jednih i drugih - nije moguce.

Forumi su tehnicki rijeseni na nacin da je moguce otvoriti vise tema, na vise razlicitih (strogo tematskih, ili cavrljaroskih) mjesta. Svatko temu otvara i u temi sudjeluje gdje mu se svidja i gdje se osjeca ugodnije.

Upravo tome i sluzi tolerancija. Stvarni svijet dijelimo s ljudima koji se uglavnom razlikuju od nas. Kao sto u stvarnom svijetu biramo prijatelje i osobe s kojima cemo provoditi vrijeme, tako i ovdje mozemo birati mjesto i teme u kojima cemo sudjelovati. Mislim da nitko ne ocekuje da svatko napise sto misli o nekoj temi, ili sudjeluje u toj temi.

Oni koji zele sudjelovati u tematskim raspravama, iznositi vlastito misljenje i argumente, citati tudje i onda promisljati sve skupa - za takve postoje tematski forumi.

Oni koji misle da mozda nemaju dovoljno dobre argumente, ili nemaju izgradjeno misljenje o nekoj temi - takvi ce onda upijati i promisljati ono sto je napisano u tematskim forumima.

Za one kojima je potrebna zabava i zezanje s virtualnim legosima - postoji Cavrljanje. Mjesto opustanja u koje onda ne treba unositi ocekivanja velikih promisljanja i argumentiranja.

Dakle, infrastrukturni okvir je ovdje, jos samo treba izbaciti crno-bijele sablone iz glava.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.07.2007. 7:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › To koliko je tolerancije ovdje, govori i činjenica da sam samo zato što sam taksativno naveo što mislim dobio petsto šamarčina od onih koji se nisu spremni mijenjati.

E pa, bilo mi je drago, izvolite si vaš "nobavezni forum", za neobavezno začetavanje i drkanje.



...bash sam se trudila ne ulaziti uopce u ovu temu, ali eto...dobio si petsto samarcina, a podijelio si tisucu udaraca nogom u straznjicu....pravis tu neke popise uvreda upucenih tebi, a kako bi bilo da malo citiras svoje uvrede upucene drugima....kritiziras druge kako se nisu spremni mijenjati...pa sto se ti ne bi promijenio...
...i receno ti je vec stotinu puta, ako ti se ne svidja ovdje, sto se stalno onda vracas?....
..."neobavezni forum"...meni osobno sluzi kao vid mog opustanja, ne zivim ovdje....osim ovog virtualnog, imam itekako pravi zivot sto se moze vidjeti i kroz neke druge stvari na ovom forumu...osim "neobaveznog zacetavanja i drkanja"....
...i isto tako i vecina drugih korisnika se trudi dati svoj doprinos, sto kroz fotografiju, sto kroz pricu, sto kroz kreiranje postova...da se pomalo razvodnilo sve skupa, je....ali daj osim negativne kritike i neki input koji nece biti samo pljuvanje i vrijedjanje na koje smo tako navikli s tvoje strane....
...kazu stare babe: pometi prvo ispred svojih vrata....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2007. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

persona non grata je napisao/la: › Ja, ja i ja...
Nemam pojma zasto vise odgovaram na tvoje postove. U svom vokabularu upotrebljavas i cujes samo tri rijeci, ja, ja i ja. Argument ti je postavljen odavno na lijepi nacin ali uposto selektivno citas, evo nas opet...

Verbalni Proljev, kritika je usmjerena tvom nacinu govora a ne tebi.
Persona Non Grata, opca terminologija koja predstavlja osobu koja nije dobrodosla.
Village Idiot, opca terminologije koja u tom kontekstu nije bila usmjerena tebi.
Vrijedjanje po osnovi pripadanja? To ti je sve, zar nemas nista bolje?

Moje staro, izlizano i deprecirano misljenje vrijedi jedan glas, niti manje niti vise od ostalih. Iako je to misljenje izlizano na nasoj kaldrmi (asfalta u Tvrdji nije bilo) nisam dobio "petsto samarcina" od onih koji nisu spremni mijenjati svoje vlastito misljenje da bi zadovoljili jednog (1) gluhog i slijepog egomanijaka.

Ono za maloljetnice se nadam da nije usmjereno meni, ne vjerujem da si tako nisko pao.

CatCloe je napisao/la: › Ali isto tako postoji nekolicina forumaša koja ga shvaća kao poligon za intelektualno dokazivanje i iživljavanje, nerijetko putem nisko upućenih udaraca i rasprave često krenu u krivom smjeru...
Osječanin je napisao/la: › Pojedinci uzmu za pravo "maltretirati" druge svojim beskonačnim replikama jer im se ne sviđa nečije tuđe mišljenje. Još kad nanjuše da ga mogu "intelektualno pregaziti" njihovoj sreći nema kraja...


Cinjenica... forum se ofuco i tu se vecina slaze. Za admina neznam sto bi rekao, nadam se da je jasno kao i u proslim slucajevima da je kritika konstruktivna.

Glodjemo istu stvar vec od @gazda777 afere i jos se to gura ispod tepiha. @8 doprinosi forumu svojim komentarom, to je bez argumenta. Ali... sa druge strane svojim ponasanjem odbija mnogo ostalih koji jednostavno ne zele ucestvovati i biti ispljuvani zbog suprotnog misljenja. Tu dolazi pitanje moderatora...

Eto i pitanje moderatora se isto glodje od... tko zna kad. Moderatori su potrebni na svakom forumu. Argument da administrator/moderator ima neku posebnu moc koju treba pametno upotrebiti nekako ne pliva. Svaki forum ima pravila i kad se zanemare, mislim da je rezultat ocevidan.

Komercijalni portal (nova?) tema. Kao sto je @BiglBagl spomenuo razglasenost portala je uvijek dobra stvar, a kazu "there is no such thing as a bad publicity". Bilo bi interesantno kad bi usporedili teme i datume na kojima se @8 zapali sa prometom (ili nedostatkom prometa) portala. Ne predpostavljam da je ovo neka zavjera.

Leon je napisao/la: › Dakle, infrastrukturni okvir je ovdje, jos samo treba izbaciti crno-bijele sablone iz glava.

Only those who practice have the right to preach.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.07.2007. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odi s foruma ak ti sta smeta, ili se prilagodi, sta bi se vecina prilagodavala tebi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2007. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bara, rijeka?
Ovaj sajt je postao BOSUT - nekad gore nekad dole no najčešće si na istom mjestu, zasran do lakta tolerancije i međusobnih nadmetanja "tko će više prelistati milog Bratoljuba Klaića i drugom to nabiti na nos" .
S druge strane koristiš ga za vezu s voljenim gradom da znaš što te čeka doma... Eto u informiranosti imate od mene skoro cijeli plus ili to onda liči na križ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratim se s mora i nabasam na ovaj topic. Sreća moja što ga ne čitam i ne sudjelujem u njemu od početka, jer se tek sada vidi u kojem se smjeru razvila 'ozbiljna' rasprava o kvaliteti postova na ovom forumu.
Osam je dokazao svoj point, to se vidi iz aviona ako čitate topic od početka do kraja. Prve replike na njegov post došle su od ljudi koji ga inače ne podnose, a svoje argumente zasnivaju na onome tko je napisao post, a ne na sadržaju posta. Kak' bi Dalaj Lama (Pervanova sinkronizacija) rekao: "U čem' je problem? U faci je problem, kuiš' ono..."
Ovo je jako tolerantan forum i to je razlog zašto je ovo u jedini forum na kojemu (aktivno) sudjelujem. Primjer forum.hr dokazuje u koju krajnost mogu ići tematski raspodjeljeni moderatori, elem postoji bezbroj rasprava u kojima trolanje vrše upravo oni. Dakako da isti (veličinom) nije za uspoređivanje sa osijek031, ali analogija vrijedi.

@DanicaV - moderator (u pravilu) nije plaćena funkcija. Postoje neke privilegije, ali one ne donose pare. Jako je teško pronaći dobrog moderatora, a još teže istoga 'kontrolirati'. A redovni check-up se mora raditi, jer stvari ubrzo izmaknu kontroli...
A tko nadzire nadziratelje? Mi!

@ekipa_koja_svako_malo_napušta_forum - odrastite, zaboga! Vaš su argument 'uvredljive replike egotripaša', a poseban topic otvara Vaš uvaženi alter ego svaki puta kad pravom egu pukne u glavu da ga britki, surovi cinizam vrijeđa. Ako ćete i dalje čitati Modru Lastu, Smib ili Mak, samo dajte, ali ne trošite onda hosting i bandwidth na ja_želim_biti_u_centru_pažnje proljeve po forumu.

Nemojte me krivo shvatiti, nemam ništa protiv nikoga. I ja volim 'oftopičarenje', ali u određenoj mjeri. Ja ne uliječem u topic o politici, ne pišem 'potpisujem!' replike, a kamoli one dobro nam znane izljeve sjete sa nekakve kave za koju nitko ne zna sa ljudima koje nitko ne zna. To je za mene pravi offtopic, postoji PM za takve stvari. Isto kao što za zabavu postoje topici, flash igrice i slične dumine. Oni koji misle da su forumi zabava, nisu očito nikada vidjeli niti jedan (od bezbroj) stručan forum, a oni koji misle da su blogovi debilana nikada nisu čitali coding horror ili neki sličan blog.
U polju žita lako je naletjeti na kukolj, na mak još lakše, ali i dalje je to polje - žita.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Osam je dokazao svoj point, to se vidi iz aviona ako čitate topic od početka do kraja. Prve replike na njegov post došle su od ljudi koji ga inače ne podnose, a svoje argumente zasnivaju na onome tko je napisao post, a ne na sadržaju posta. Kak' bi Dalaj Lama (Pervanova sinkronizacija) rekao: "U čem' je problem? U faci je problem, kuiš' ono..."

slažem se djelomično... a slagala bih se u potpunosti da je otvorio topic i dokazao taj point bilo tko drugi.
budući se radi o onome o kome se radi, mislim da je on zadnji koji bi trebao osuđivati vrijeđanje, etiketiranje i personaliziranje tema, jer to definitivno nitko od njega nije radio više! zato je i dobio to što je dobio u ovom topicu, a mislim da je to i sam tražio...
u gotovo svim podforumima imaš bezbroj primjera njegovog okomljavanja na razne članove foruma u kojima zadaje vrlo niske udarce i spominje puno toga što nema veze sa zadanom temom.. nešto zna ili samo nagađa, a definitivno spada u kategoriju vrijeđanja. ono što je napisao fatcatu u ovom topicu najslikovitiji je, najsvježiji, a subjektivno se nadam i zadnji primjer toga o čemu pišem..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@bazooka_joe,
Mogu i ne moram znati je li moderator plaćen ili nije. Ovaj portal je nekada imao urednicu koja vjerojatno nije radila za kikirikije i nedostatak takve osobe se osjeti. Kao što svake novine, časopis imaju urednika, tako i portal treba imati.

Tolerancija je nešto što izuzetno cijenim, ali ne podnosim kad se na toleranciju pozivaju ljudi koji su prvi u pljuvadi i vrijeđanju. Ako se ne slažem s nečijim mišljenjem, neću reći da je glup i sl.

I konačno, na topic je prvi trebao reagirati admin, a ne Mungos.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Tolerancija je nešto što izuzetno cijenim, ali ne podnosim kad se na toleranciju pozivaju ljudi koji su prvi u pljuvadi i vrijeđanju. Ako se ne slažem s nečijim mišljenjem, neću reći da je glup i sl.


Ti nećeš, ali netko drugi hoće. Live with it! A postoji i 'ignore' opcija.

Za dio sa urednicom ne znam; urednica čega? Kojeg dijela portala? News sekcije, kulture, sporta? Ili je bitno samo to što je bila urednica, a ne urednik?
Ukoliko misliš na urednicu foruma, onda moram reći da je tako nešto nečuveno na otvorenim forumima. U kojem smislu urednica? Volim-ne volim? Argumentiraj...

Ovaj dio s Letećim ne kužim...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: