Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kritika portala 031

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BiglBagl je napisao/la: › jednostavno nema mjesta za sve i svakoga, pogotovo ne za one koji bi htjeli mjenjati stvari na ovom portalu bar ne dok je uređivačka politika takva kakva je. Mislim da bi bilo lakše kada bi to priznali.
Prijedloge o onome sto bi htio mijenjati, ili (jos bolje) sto bi htio novo vidjeti mozes dati odmah. Ovdje, kao privatnu poruku, mozemo se naci na cugi.... pick any...

Ovo se odnosi i na druge korisnike... slobodno saljite prijedloge, ideje, zelje za sudjelovanjem u kreiranju sadrzaja. Dapace...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BiglBagl
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala na ponudi no ja sam samo iznio svoje mišljenje, ništa drugo! Ako ima onih koji su me razumjeli - super! Ako, nema...jebat ga!
Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BiglBagl je napisao/la (Pogledaj post): › Hvala na ponudi no ja sam samo iznio svoje mišljenje, ništa drugo! Ako ima onih koji su me razumjeli - super! Ako, nema...jebat ga!
Pozdrav


Razumjeti je jedno, a prihvatiti još 100 stepenica iznad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2007. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, svi samo nešto rekli, a nitko ne bi djelovao...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › S druge strane, svaku ad hominem logicku pogresku u argumentiranju se trudimo uociti i prebaciti na odgovarajuce mjesto (offtopic). Dok se rasprava igra po pravilima "play the ball, not the man", nema razloga za brigu. S druge strane, svako (uoceno) vrijedjanje ili "evil" ponasanje se uklanja. Ukoliko netko od korisnika primjeti da je netko iz redakcije propustio uociti takvo ponasanje - slobodno nas moze privatnom porukom uputiti "na nj".
Offtopicarenje, zachatavanje i "lake teme" se ne nalaze u istoj kategoriji kao vrijedjanje i nergumentirano pljuvanje, iako ih moze snaci jednaka sudbina. ;-)


Iako poznata praksa, ovo je maksimalno apologetski i ja imam pravo pozivati na strožu primjenu pravila. Tradicija tolerancije prema kršenju pravila (sjetimo se domaćih krilatica "iznimka koja potvrđuje pravilo" i "pravila su zato da se krše") je nešto duboko ukorijenjeno u mentalite i toga se maksimalno gnušam. Zato pozivam na promjenu.
PM neću pisati na svaku uvredu, moji "mentori" nisu zaslužili tolike puste sekunde. Radije protrči časkom kroz ovu nit i pogledaj dijagnoze koje sam dobio!

Bara smrdi zato što stoji, a rijeka je svježa zato što teče, ima svoj cilj i nikad nije ista.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BiglBagl je napisao/la: › jednostavno nema mjesta za sve i svakoga, pogotovo ne za one koji bi htjeli mjenjati stvari na ovom portalu bar ne dok je uređivačka politika takva kakva je. Mislim da bi bilo lakše kada bi to priznali.

čekaj malo... prigovarao si zbog uređivačke politike zbog koje, navodno, "jednostavno nema mjesta za sve i svakoga, pogotovo ne za one koji bi htjeli mjenjati stvari na ovom portalu", a kad je ispalo da to baš i nije tako, da ti ili svatko drugi s kreativnim prijedlogom ili zanimljivom idejom imate mjesto na portalu, kao i mogućnost kreiranja i mijenjanja sadržaja, onda odgovoriš s ovim:
BiglBagl je napisao/la: ›
Hvala na ponudi no ja sam samo iznio svoje mišljenje, ništa drugo! Ako ima onih koji su me razumjeli - super! Ako, nema...jebat ga!
Pozdrav

mislim, wtf?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ti ili svatko drugi s kreativnim prijedlogom ili zanimljivom idejom imate mjesto na portalu, kao i mogućnost kreiranja i mijenjanja sadržaja, onda odgovoriš


Čekaj, kako se to onda ova rasprava pretvorila u pitanje demokratičnosti redakcije i nadriliječničke profilacije nečije prirode - a nitko nije nijednom i nigdje prokomentirao ono što sam rekao u prvom postu?

Ovo je borba za civilizaciju. To je suprotno od besklasnog društva u kojem kreteni dirigiraju, jer im je netko ubacio internet u njihove virtuelne štale bez poda, pa uz svjetlo baklje na kozji loj seru do besvijesti i pretvaraju ovaj forum u usrani spomenar!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: › Čekaj, kako se to onda ova rasprava pretvorila u pitanje demokratičnosti redakcije i nadriliječničke profilacije nečije prirode - a nitko nije nijednom i nigdje prokomentirao ono što sam rekao u prvom postu?
Mozda zato sto je shvaceno da izmedju dvije stvari u tvom prvom postu postoji znak jednakosti.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...od cijele ove price ispada da je najbolje kad bi se na ovom forumu okupili samo filozofi koji ce onda na miru bez bojazni od upadanja obicnih ljudi....moci raspravljati o samo njima poznatim temama.....

....nitko od nas ne mora isto razmišljati....al isto tako nitko od nas nije jednako inteligentan.....ili ima onih koji možda bi i mogli nešto kvalitetno napisati.....al eto jednostavno to ne znaju prenjeti u tekstualni oblik.....

ljudi na ovaj forum dolaze iz razno raznih razloga....kao jedan od razloga je taj što je forum otvorenog tipa.....znaci....svatko može napraviti profil i sudjelovati u svim temama koje su na forumu.....nelogicno je ocekivati....da ce se svi pridržavati striktnih pravila foruma....u smislu da nece zachatavati teme....ili nešto okreniti u offtopic.....
...ako je netko toliko "alergican"....na tuđe mišljenje....ili na to kad netko nešto napiše u stilu.... bubne pa ostane živ....onda nek odmah u uvodnom postu napiše....molio bi da se samo javljaju oni koji imaju fakultet ili u najmanju ruku doktorat....
...smatram da je ovo ipak furum za sve građane.....a ne za intelektualnu elitu......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2007. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
8 je napisao/la: › Čekaj, kako se to onda ova rasprava pretvorila u pitanje demokratičnosti redakcije i nadriliječničke profilacije nečije prirode - a nitko nije nijednom i nigdje prokomentirao ono što sam rekao u prvom postu?
Mozda zato sto je shvaceno da izmedju dvije stvari u tvom prvom postu postoji znak jednakosti.

Možda se trebaš zapitati zašto ljudi komentiraju tebe, a ne tvoje postove.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: › Možda se trebaš zapitati zašto ljudi komentiraju tebe, a ne tvoje postove.
Hm, vjerujem da bi rasprave bile puno bolje (iako su i sada vecinom kvalitetne) kad bi ljudi komentirali postove, a ne jedni druge.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Čekaj, kako se to onda ova rasprava pretvorila u pitanje demokratičnosti redakcije i nadriliječničke profilacije nečije prirode - a nitko nije nijednom i nigdje prokomentirao ono što sam rekao u prvom postu?

istina, ali da ispravimo...

8 je napisao/la: ›
1. Od mjesta na kojem su se skupljao onaj dio osječke on-line scene koji ima soli u glavi i godine na grbači; od mjesta na kojem se moglo reći sve, kritizirati društvo, grad i jednostavno stvarati, modelirati ili nuditi mišljenje - ovu stranicu su privatna ispreplitanja "kavičarskih" odnosa pretvorila u "matching site" drugarsko-jaransko-rodijačke profilacije.
Kao što je već potvrđeno, svatko zna sve o svakome i tuđu brigu vodi, a prazne rupe u vlastitom dnevnom rasporedu popunjava pozivima i odzivima na kave. Nemam ništa ni protiv ni za privatnog vremena bilo koje individue, ali kvaliteta je dobrano narušena skrupulama koje su iz birtija i privatnih sladolednih druženja prenijete amo. To jednostavno ne gre skupaj.

stvari se mijenjaju, i to ne uvijek onako kako bi mi željeli. pozivaš se na razliku između bare i rijeke, ali i sam kažeš da se nešto promijenilo, dakle - nije bara. to što se trenutno stanje nekome ne sviđa, to je druga stvar. slažem se da su nastali neki "klanovi" te da je sve veći pritok novih ne-toliko-kritičkih likova, ali to je realnost, to se uvijek događa u otvorenim društvima, gdje nema nametnute ekskluzivnosti. nametnuta ekskluzivnost implicira određene ograde, manju toleranciju na nešto novo i vanjsko. to ne mora nužno biti loše, ali ovaj portal to jednostavno nije, i to je koliko njegova snaga, toliko i njegova slabost. pitanje je samo što se u određenom trenutku ili kontekstu više ispoljava. s obzirom na prirodnu sklonost mijeni ovakvog tipa okupljališta, nije nemoguće da se uskoro nametne neki sasvim drugi, manje ili više kvalitetan profil posjetitelja.

8 je napisao/la: › 2. Ova kritika odnosi se na uređivačku politiku. Molim manje vijesti u kojima se hvali, npr., postavljanje netom iščupanih dvjestapedeset metara tračnica i primanje različitih faksova! Ja dnevno sam preko leđa prebacim oko 5 tona tereta, primim 90 faksova i 700 mejlova. Molim dakle više napada i pritisaka na vlast, upravu, državu, političare.
Želio bih češće čitati o socijalnim pitanjima, običnom Homo Mursiensisu i njegovim problemima. Poželjna oštrija retorika prema kreteno-balkanoidnim formama ponašanja. Poželjno je pozitivno potkrjepljivanje hvalevrijednih gesti, događaja. Želio bih i da se iz vijestiju eliminira izvjestitelj i dopusti činjenicama da pričaju priču. Trebalo bi više pozornosti posvetiti analizi i socioanamnezi našeg društva te određivanju i postavljanju naše lokalne vizije i misije, te u sklopu toga, kratkoročnih ciljeva.


Vaš vjerni čitatelj i budno oko koje nad kvalitetom bdije,
8

s ovom se kritikom slažem kad se radi o nekim vijestima, uglavnom prenošenim iz drugih medija, ali za to mislim da treba više ljudi angažiranih oko portala. s obzirom na brzinu i smjer razvoja portala, čini mi se da bi uskoro moglo i do toga doći.


Zadnja promjena: DonQuijote; 27.07.2007. 15:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa tamnim. Mislim da je dosta vas zabrijalo o važnosti ovog ili bilo kojeg foruma na internetu. Mislim ono, ovdje je aktivno 15-20 ljudi i što oni predstavljaju u gradu Osijeku? Ništa! Ako netko misli nešto mijenjati neka se uključi u "pravi život" pa tamo vježba svoje intelektualne mišiće a ovaj virtualni svijet ostavi nama običnim smrtnicima. Nemam ja ništa protiv "dubokoumnih" replika ali imam kada si pojedinci uzmu za pravo "maltretirati" druge svojim beskonačnim replikama jer im se ne sviđa nečije tuđe mišljenje. Još kad nanjuše da ga mogu "intelektualno pregaziti" njihovoj sreći nema kraja...A u normalnom životu trube pa im ovo dođe kao ispušni ventil gdje liječe svoje frustracije iz svakodnevnog života u okrilju anonimnosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Slažem se sa tamnim. Mislim da je dosta vas zabrijalo o važnosti ovog ili bilo kojeg foruma na internetu. Mislim ono, ovdje je aktivno 15-20 ljudi i što oni predstavljaju u gradu Osijeku? Ništa! Ako netko misli nešto mijenjati neka se uključi u "pravi život" pa tamo vježba svoje intelektualne mišiće a ovaj virtualni svijet ostavi nama običnim smrtnicima. Nemam ja ništa protiv "dubokoumnih" replika ali imam kada si pojedinci uzmu za pravo "maltretirati" druge svojim beskonačnim replikama jer im se ne sviđa nečije tuđe mišljenje. Još kad nanjuše da ga mogu "intelektualno pregaziti" njihovoj sreći nema kraja...A u normalnom životu trube pa im ovo dođe kao ispušni ventil gdje liječe svoje frustracije iz svakodnevnog života u okrilju anonimnosti...


bolje nisi mogao napisat, slažem se s tobom!
Ja osobno se neuključujem u ovakve rasprave jer se izgubim u pola rečenice. Ne da mi se toliko razmišljat da bi znala o čemu se piše i još shvatit točno na što se mislilo.
A još kad se koriste neke riječi za koje nisam ni u rječniku našla što znači, onda pogotovo odustanem.

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2007. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje bi bilo da par filozofa otvori nekoliko nickova pa vodite prepametne rasprave sami sa sobom... Wink
neki ovdje dođu samo s toga da bi se promuvali i opustili i neda im se raspravljati o nekim-nekima vrlo bitinim pitanjima...toga imamo dosta u svakodnevnici...
što se tiče forumaških kava na njih su pozvani da dođu svi koji to žele(nikog se ne proziva zašto nije došao),ne slažem se da to ubija tijek rasprave,to bi značilo da s ljudima s kojima radim ne raspravlja jer svaki dan na poslu popijemo kavu?ili što?
s nekim popila kavu ili ručala svejedno reći ću što imam...
malo se ucmarilo na portalu istina ali ljeto je ljudi su vani ,kupanja,druženja,putovanja...e sad nekima je dosadno nemaju osobni život pa im to malo smeta.....

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: