Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kritika portala 031

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Moja kritika je usmjerena prema "kreteno-balkanoidnim formama ponasanja".

Vecina onih koji imaju soli u glavi i godine na grbaci su napustili forum odavno! Zasto? Zbog malog mentaliteta jedne osobe, iste osobe koja sad kritizira administraciju portala. Administraciju portala koja mu je dozvolila beskrajni verbalni proljev i osobno vrijedjanje svake osobe koja bi pruzila suprotno misljenje.



Ako zelis bolje teme ili rasprave bilo bi dobro da naucis neke osnovne pojmove komunikacije koje vecina kulturnih ljudi danas posjeduje. Komunikacija je dvosmjerni put koji trazi ne samo dobar govor nego i sposobnost prihvacanja tudjeg govora. Naravno poslusati tudji govor je jedno, cuti ga je sasvim drugo.

Prema tome budi vjeran citatelj ali otvori malo te slijepe oci.

Svaka čast, lega! Bravo
Pun pogodak!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la: › forumi su uvijek krojeni po mjeri nekog drugog... najbolji način izražavanja mišljenja je blog... gdje ti pišeš što hoćeš, uređuješ kako hoćeš itd...
jer sve ovo sucks

Blogovi su za one koji misle da su najpametniji (pa se prozivaju opinion-makerima), i za agorafobe koji se boje misljenja drugih, pa vole okruzenja u kojima ce moci kontrolirati kolicinu suprotnog misljenja. IMHO, upravo su blogovi krojeni po mjeri drugoga - autora bloga.

Apsolutno točno,
Blogovi su proljevanje vlastitog sranja po glavama trenutno logiranih korisnika
dok se na forumima može čak i kvalitetno raspravljati o nekim stvarima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BiglBagl
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki pojedinačni medij (novine, radio , tv, pa i internet portal) je KONTROLIRAN od strane onoga koji ima INTERES u njemu! Tako je i sa "031".. vremenom ,interes onoga koji kontrolira ,postaje sve važniji i ISKLJUČUJE svako drugačije mišljenje osim onoga koji njemu odgovara, jer svako drugačije mišljenje NIJE U INTERESU onoga koji kontrolira, između ostalog i ovaj portal! Jedan od najvažnijih načina kontrole je i GAŠENJE, ZATOMLJIVANJE žestokih rasprava na način da se pažnja skreće ka LIGHT temama i "neobveznim" čavrljanjima te da se takve teme potiču i podržavaju! Druga i još važnija stvar je godište forumaša! Teško da će netko tko je "ozbiljnijih" godina gubiti vrijeme na "forumašenje" jer, na kraju krajeva, od toga nema ništa tj. nikakve "materijalne" kristi za svoj opstanak (real life) i tako se otvara prostor za "mlađe" kojima su "light" teme puno važnije od "teških". S druge strane, svaki "novopokrenuti" portal, isto kao i radio postaja, tv-postaja pa i tiskane novine, vremenom gube na svojoj aktualnosti, profiliraju se i prestaju biti "zanimljive" "oštre" "nabrijane" "nove" itd. onima koji su ih pokrenuli ili barem učestovali u njihovim prvim koracima (kreatorima) pogotovo ako su u svu tu priču uložili jako puno svojih emocija!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BiglBagl je napisao/la (Pogledaj post): › svako drugačije mišljenje NIJE U INTERESU onoga koji kontrolira, između ostalog i ovaj portal! Jedan od najvažnijih načina kontrole je i GAŠENJE, ZATOMLJIVANJE žestokih rasprava na način da se pažnja skreće ka LIGHT temama i "neobveznim" čavrljanjima


To te ja pitam... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@BiglBagl, imas neki konkretan slucaj "gasenja" i "zatomljivanja" zestokih rasprava (pri tome mislim na RASPRAVE, a ne na vrijedjanje) od strane urednistva/redakcije portala? Volio bih znati gdje se grijesi, zato pitam.

Nazalost, ono sto zavrsi u Offtopicu se tesko moze nazvati raspravom, a jos manje zestokom raspravom.

Urednistvo portala se trudi poticati kvalitetne rasprave o temama koje gradjani Osijeka smatraju bitnima.

Sto se tice godista, tu si samo djelomicno u pravu. Ljudi s misljenjem svih godista obicno imaju sto za reci i rado to cine. Oni bez misljenja i stava citaju, uce, promisljaju, kreiraju vlastito misljenje i onda ga kasnije pocinju iznositi. IMHO, sasvim prihvatljiva drustvena pojava.

P.S. Sto se tice kontrole, vjerujem da te nesto svrbi, ili si samo obicni agent provocateur, ali cu ti svejedno odgovoriti. Portal Osijek031.com je politicki i financijski potpuno nezavisan portal, kojem je misija "trajno trajno osmisljavanje, razvoj i implementacija interaktivnih servisa i sadrzaja koji povecavaju socijalnu isprepletenost i informiranost gradjana Osijek".


Zadnja promjena: Leon; 27.07.2007. 14:03; ukupno mijenjano 4 put/a.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BiglBagl
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molim da mi se ne citira izvan konteksa cijelog "posta" !!! Ono što sam htio poručiti svima je da NE POSTOJI RAZUMIJEVANJE između različitih mentaliteta i inteligencija (ja na primjer ne razumijem one koji vole narodnjake) ali zato postoji TOLERANCIJA (iako je to rijetka biljka na ovim prostorima ) koju treba razvijati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BiglBagl
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LEONE!! Ništa mene tu ne svrbi, niti sam provokator! Jednostavno NEMOŽEŠ me uvjeriti u SVOJU NEZAVISNOST NIT NEZAVISNOST PORTALA bilo ona financijska ili politička jer NEŠTO TAKVO NE POSTOJI U DANAŠNJEM SVIJETU! No meni osobno to nije ni važno! Ono što meni smeta je to da svi..apsolutno SVI mediji koriste istu priču koju si ti meni sada ispričao,a to je "MISIJA"!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@BiglBagl, djelomicno se slazem s onim o cemu govoris, ali smatram da nisi dovoljno precizno definirao pojam nezavisnosti.

Portal Osijek031.com je i komercijalni projekt i s te strane ovisi o financijama (novcu). To je ista ona ovisnost i "sloboda" koja obiljezava gotovo sve pojedince, vjerojatno ukljucujuci i tebe (novac za vezu na Internet i racunalo s kojeg si napisao ove poruke si morao platiti i vjerojatno zaraditi).

Komercijalni dijelovi portala su jasno naznaceni i detaljno opisani i objasnjeni na marketing stranicama.

Portal Osijek031.com nema politicke i drugointeresne sponzore. S te strane je policiki i financijski nezavisan.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BiglBagl
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle...polako stižemo do točke "g".. a to su financije! Da li ti misliš da bi bilo puno više "onih koji se reklamiraju" (financijera) na ovim stranicama kada bi one dozvoljavale pljuvanje, vrijeđanje itd,itd. ili bi ih bilo više kada bi stranice bile bezbrižne, "light", vesele, radosne bez teških tema ili još bolje tek sa ponekom teškom temom koja bi samom portalu dala "ozbiljnost".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BiglBagl je napisao/la (Pogledaj post): › LEONE!! Ništa mene tu ne svrbi, niti sam provokator! Jednostavno NEMOŽEŠ me uvjeriti u SVOJU NEZAVISNOST NIT NEZAVISNOST PORTALA bilo ona financijska ili politička jer NEŠTO TAKVO NE POSTOJI U DANAŠNJEM SVIJETU! No meni osobno to nije ni važno! Ono što meni smeta je to da svi..apsolutno SVI mediji koriste istu priču koju si ti meni sada ispričao,a to je "MISIJA"!!!

Osvrt na boldani dio teksta...
Nitko od ljudi koji su u stalnoj postavi ekipe portala nisu ni na koji način uključeni u rad ili razmišljanje neke pojedine stranke! Slažem se da je u današnje vrijeme to dosta rijetka pojava, ali eto, dogodilo se.
Što se financija tiče, tu također nismo ovisni o nekim sponzorima, jer nemamo fiksnu plaću koju si isplaćujemo, pa ne postoji ni određena financijska konstanta koju moramo zadovoljiti u određenom razdoblju, osim one minimalne za samo funkcioniranje portala, a to se namiče iz oglasnog prostora, koji je vidljiv svim posjetiteljima, ali i dostupan svima zainteresiranima za oglašavanje.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › @BiglBagl, imas neki konkretan slucaj "gasenja" i "zatomljivanja" zestokih rasprava (pri tome mislim na RASPRAVE, a ne na vrijedjanje) od strane urednistva/redakcije portala? Volio bih znati gdje se grijesi, zato pitam.


Imam ja!
Svaka rasprava se raspline nakon prvog posta, a trolovima kojima "Pošaljite" služi kao tipka za puštanje vode ne smiješ reći ništa jer im se velika ega uvrijede!

Jebiga, mojim se stavovima zamjeralo da su populistički, ali u pitanjima kvalitete stojim kod toga da je bolje imati kvalitetno mišljenje i vlastitu unutarnju infrastrukturu, nego gomilu pseudoprijatelja s mečing sajta između kojih možeš izabrati partnera za one night stand ili jamca za kredit. To je površno i pogrešno i vrhunac populizma.

Da pojasnim. Proces dolaženja do mišljena zove se razmišljanje i uključuje par disciplina (koje se uče i stječu). Dakle, nitko se nije niti naučen rodio, niti je određen da bude lošiji od drugih. Sve je stvar treninga.
Ako se taj trening sustavno minira i tome nema kraja, logično je da ćemo uvijek imati kratku pamet.
Kvalitetna rasprava ne može proisteći iz odnosa gerila-većina.

Još jednostavnije - tolerancije za šum i buku (što se one komunikacije tiče) ima i previše, a apeli za dotjerivanjem u red završavaju vrijeđanjem!

Tolerancije ne može biti za seljačenje, prosjeke, apatiju, vrijeđanje, nazadne oblike ponašanja i mišljenja i regresiju.
Velike kulture su baš zato velike jer su tolerirale gluposti, idiotizam i lakrdiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BiglBagl
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na stranu sve..jeste li primjetili koliko je prijavljenih ON-LINE ovoga trenutka.... čini se da je cilj postignut...malo smo razbili ustajalu vodu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@BiglBagl, mislim da svoju energiju u obracunu s medijima usmjeravas u krivom smjeru.

Pljuvanje, vrijedjanje i ino "evil" ponasanje se ne smatraju konstruktivnim i pozeljnim ponasanjem. Antipod "pljuvanju i vrijedjanju" su argumentirane rasprave, a argumentirano iznosenje bilo kakvog misljenja je prihvatljivo, dapace, preporucljivo na portalu Osijek031.com.

Shvacam tvoju borbu i poimanje danasnjeg medijskog svijeta, usudio bih reci da se dobrim dijelom s tobom i slazem, ali ovdje su mashio "ceo fudbal", jer usporedjujes kruske i jabuke.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BiglBagl
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2007. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma naravno... vidi, ne borim se ja protiv medija.. ja iznosim svoje mišljenje o medijima, a ono je takvo kakvo je, uglavnom negativno.. prema nekom više prema nekom manje.. i tu nema nikakvih promašaja "fudbala" .. slažemo se da je ovaj portal medij jel tako? prema tome, kakve kruške i jabuke, ista je to priča... jednostavno nema mjesta za sve i svakoga, pogotovo ne za one koji bi htjeli mjenjati stvari na ovom portalu bar ne dok je uređivačka politika takva kakva je. Mislim da bi bilo lakše kada bi to priznali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2007. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: › Imam ja!
Svaka rasprava se raspline nakon prvog posta, a trolovima kojima "Pošaljite" služi kao tipka za puštanje vode ne smiješ reći ništa jer im se velika ega uvrijede!
Niti jedna argumentirana rasprava nije bila uklonjena/prebacena u offtopic. S druge strane, svaku ad hominem logicku pogresku u argumentiranju se trudimo uociti i prebaciti na odgovarajuce mjesto (offtopic). Dok se rasprava igra po pravilima "play the ball, not the man", nema razloga za brigu. S druge strane, svako (uoceno) vrijedjanje ili "evil" ponasanje se uklanja. Ukoliko netko od korisnika primjeti da je netko iz redakcije propustio uociti takvo ponasanje - slobodno nas moze privatnom porukom uputiti "na nj".

Offtopicarenje, zachatavanje i "lake teme" se ne nalaze u istoj kategoriji kao vrijedjanje i nergumentirano pljuvanje, iako ih moze snaci jednaka sudbina. ;-)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: