Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka maturantica Ivona Küfner državna prvakinja iz poznavanja talijanskog jezika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65790
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2021. 8:28 
Naslov:  Osječka maturantica Ivona Küfner državna prvakinja iz poznavanja talijanskog jezika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nepredvidiva situacija s koronavirusom poremetila je mnoge planove pa i školska natjecanja. Niz natjecanja održano je tako “na daljinu”, a nedavno pristigla priznanja za najbolje podsjećaju i na uspjehe osječkih učenika. Naime, Agencija za odgoj i obrazovanje već šesnaest godina nagrađuje najbolje učenike i njihove mentore osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj, pobjednike državnih natjecanja.

Ivona Küfner maturantica je II. gimnazije u Osijeku, a 22. i 23. travnja sudjelovala je na državnom natjecanju iz talijanskog jezika, koje se sastoji od pismenog i usmenog dijela.

- Talijanski jezik učim tek 4 godine, a pod vodstvom svoje mentorice, profesorice Vlaste Zdravčević-Vrkić, koja je uvelike zaslužna svojim trudom, radom, strpljenjem i velikom podrškom, osvojila sam 1. mjesto na ovom natjecanju. Unatoč tomu što sam jezik susrela tek u srednjoj školi, uspjela sam doseći visoku razinu znanja iz istog. Uskoro upisujem fakultet dentalne medicine, a nakon završetka fakulteta želja mi je raditi u Italiji, ističe Ivona.

Riječ je o listi B-gimnazije, odnosno učenicima gimnazija koji talijanski jezik uče tek 4 godine. Ivona posebno napominje kako joj je konkurencija bila jaka s obzirom na to da su svi natjecatelji bodovima bili vrlo blizu.

Najizazovnije od svega za mene, bio je usmeni dio ispita na kojem su bili prisutni članovi povjerenstva i jedan ispitivač. Usmeni mi je dio ispita bio najstresniji jer do tada nikada nisam razgovarala s izvornim govornikom talijanskog jezika. Situacija je sve do izlaska rezultata za mene bila krajnje neizvjesna jer sam do zadnjeg trenutka bila gotovo sigurna da sam podosta griješila.Ti su osjećaji svakako, bili potaknuti nedostatkom empirije i velikom tremom. Najveća mi je podrška u tim neizvjesnim trenucima bila moja mentorica te moja obitelj. Sebi sam kroz ovaj događaj dokazala kako se ambicije, trud, rad i strpljenje uistinu isplate, zaključila je Ivona.



Tekst i foto: Domagoj Šuster

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: