Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Peračice stakala na benzinskim crpkama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2007. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shadow Striker je napisao/la (Pogledaj post): › Ma treba dat ljudima priliku da zarade. Ko ne želi nemora dat ništa, al onda nek i ne gunđa. Najviše se žale ti koji ništ nedaju pa imaju moralnu potrebu kritizirat. Naravno da bi bilo lijepo dat priliku djeci iz doma ili djeci nezaposlenih itd. ali o tome bi trebale voditi brigu nesposobne državne institucije koje nemaju interesa tražiti posao onima kojima je stvarno prijeko potreban

Bravo osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2007. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMHO, Ciopa je dala iznos koji je primjeren takvom poslu/radu. Dobro, moze se tu zaletiti i koji mrkson... ;-)

@Shadow, to s djecom iz domova nije losa stvar, ali se onda postavlja jedno drugo pitanje. Poticanje na rad djece o kojoj se brine drzava moglo bi biti protumaceno kao krpanje neucinkovitosti te iste drzave.

Sto se tice INA-e, ta je tvrtka u privatnom vlasnistvu i moze raditi sto zeli i kako zeli. Doduse, prije 10tak godina, kada sam bio pican koji je grebao svalu lipu za more, je jos uvijek bila u drzavnom vlasnistvu, ali su prednost i tada imala djeca zaposlenika. Osim te nepravde, primjetih i onu koju je uzrokovala cinjenica da nemam picu_na_shaltanje. Empirijski je dokazano da zenski spol ima mnogostruko veci uspjeh u autostopu i naplati pranja sajbi - samo i iskljucivo zahvaljujuci posjedovanju picke.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2007. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shadow Striker je napisao/la (Pogledaj post): › Naravno da bi bilo lijepo dat priliku djeci iz doma ili djeci nezaposlenih itd. ali o tome bi trebale voditi brigu nesposobne državne institucije koje nemaju interesa tražiti posao onima kojima je stvarno prijeko potreban

kao što sam navela u prošlim komnetarima trebalal bi raditi prvenstveno djeca iz domova a zatim oni slabijeg imovinskog statusa...

iapk kad se pogleda koliko roditelji ovih što rade imaju plaće....

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inuit
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Lokacija: Igloo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2007. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›


Sto se tice INA-e, ta je tvrtka u privatnom vlasnistvu i moze raditi sto zeli i kako zeli. Doduse, prije 10tak godina, kada sam bio pican koji je grebao svalu lipu za more, je jos uvijek bila u drzavnom vlasnistvu, ali su prednost i tada imala djeca zaposlenika. Osim te nepravde, primjetih i onu koju je uzrokovala cinjenica da nemam picu_na_shaltanje. Empirijski je dokazano da zenski spol ima mnogostruko veci uspjeh u autostopu i naplati pranja sajbi - samo i iskljucivo zahvaljujuci posjedovanju picke.


Ina potiče zapošljavanje djece svojih djelatnika, dok recimo CO ima izričit policy da ne zapošljava djecu djelatnika. Što je bolje, a što lošije - ne znam.

A osobno mi je draže pogledat zgodnu mačkicu na vjetrobranskom staklu, pa ju malo poštrcati štrcaljkom, pljusnit po guzi i uvalit joj medeka Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jeftine neke za medu se daju

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2007. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inuit je napisao/la: ›
Ina potiče zapošljavanje djece svojih djelatnika, dok recimo CO ima izričit policy da ne zapošljava djecu djelatnika. Što je bolje, a što lošije - ne znam.


za mene je ispalo bolje, iako sam posao čekala dvije godine.. no barem nisam još jedan dipl. oec. na birou.. i btw, nas dvoje koji smo primljeni prije malo više od dvije godine kao pripravnici VSS bili smo prvi ekonomskog smjera nakon 22 godine.. e, to je tragično..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inuit
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Lokacija: Igloo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2007. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
za mene je ispalo bolje, iako sam posao čekala dvije godine.. no barem nisam još jedan dipl. oec. na birou.. i btw, nas dvoje koji smo primljeni prije malo više od dvije godine kao pripravnici VSS bili smo prvi ekonomskog smjera nakon 22 godine.. e, to je tragično..


Drago mi je zbog tebe.. i kolege. Roditelji stari ina djelatnici ? A što ste vas dva VSS ekonoma napravili u te dvije godine !? ne vidjeh ni jednu novu pumpu u gradu, dok konkurencija stavlja svakih 50m novu pumpu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2007. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....mane te peracice...zaobilaze u širokom luku.....jer kad vide da treba oprati 4 kvadrata stakla na 2 metra visine....na kojem se nakupila jedna cijela generacija mušica.....definitivno im nisam zanimljiv.....a s obzirom da auto tenkiram isklucivo na OMV-u.....pošteđen sam gledanja sisa i guzica......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2007. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam vozač tako da mi ne mogu prati stakla...jedino na naočalama osijek031.com smile
btw što se tiče zarade,ja sam na početku srednje radila na ininoj tamo u donjem gradu neka vukojebina i kontala da neće bit posla....kurac...svaki dan cca 250 i to prva dva tjedna,onda je netko odustao pa sam radila još dva tjedna i to je dosta novaca Embarassed i upala sam preko veze....jer drugačije nisam mogla....

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2007. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inuit je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: ›
za mene je ispalo bolje, iako sam posao čekala dvije godine.. no barem nisam još jedan dipl. oec. na birou.. i btw, nas dvoje koji smo primljeni prije malo više od dvije godine kao pripravnici VSS bili smo prvi ekonomskog smjera nakon 22 godine.. e, to je tragično..


Drago mi je zbog tebe.. i kolege. Roditelji stari ina djelatnici ? A što ste vas dva VSS ekonoma napravili u te dvije godine !? ne vidjeh ni jednu novu pumpu u gradu, dok konkurencija stavlja svakih 50m novu pumpu.


i moj i kolegin stari su tragično preminuli a preko 35 godina su radili u Ini..
a što se novih bp tiče, provozaj se do Đakova ili Koške ili Kneževih Vinograda ili samo posjeti www.ina.hr

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2007. 2:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ih, socijalista ovdje. Kuna, dvije? Pa gdje vi živite? Hajd' nek meni netko za bilo koji posao da kunu ili dvije, pa za toliko ni hitnu ni bi mogao zvati kad ga dobavim!

Ja razmišljam ovako: te djevojke odrađuju posao koji inače sam moram. Za to što one obave u 30 sec, ja trebam odvojiti 10 min slobodnog vremena. Te radna odjeća, razvlačenje šlaufa, mrljanje... Sve to meni vrijedi 10 minuta moga vremena plus resursi. Ako inače zarađujem 50 kn na sat, onda ću i njoj dati barem 10 kn.

I nema veze je li obučena ili sisama polira blatobran - to se, drugovi i drugarice, zove marketing u uračunali su vam ga u cijenu proizvoda.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2007. 7:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma klinci rade da nešto zarade, a šta će s tim parama nije naša briga... Ni nas nitko ne pita šta radimo sa svojom plaćom..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2007. 7:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd samo zamislite kako bi bilo da se na svim mogućim radnim mjestima zapošljavaju samo djeca djelatnika ili preko štele ( što nije daleko od istine ).
I podupirem mišljenje da takve poslove trebaju dobijati djeca bez roditelja ili djeca loše imovinske situacije.
Svaka benza pošalje u Centar za socijalni rad zahtijev za djelatnicima, ovi pošalju klince i onda nas briga kuda će oni sa parama Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2007. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nemamo šta zamišljati kad je nažalost tako..
Ako i dobiješ posao bez štele i boga za ujaka to je uglavnom kod privatnika koji te na kraju izlevati, ne prijavi i ne plati ili još gore, prijavi te na minimalac pa tek onda niki ku.. ne možeš..
Bar su takva moja iskustva i onih oko mene..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2007. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa šta onda ak tolko zarađuju?
Tim bolje...
Ako imaju priliku tolko zaraditi u tim godinama, zašto ne?
Oni koji nedaju su iskompleksirani što klinci dobiju više od prosječne HR plaće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: