Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska muška seniorska reprezentacija u sportskoj gimnastici spremna dočekuje sutrašnji nastup u kvalifikacijama 34. Europskog prvenstva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2020. 12:26 
Naslov:  Hrvatska muška seniorska reprezentacija u sportskoj gimnastici spremna dočekuje sutrašnji nastup u k
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska muška seniorska reprezentacija u sportskoj gimnastici spremna dočekuje sutrašnji (četvrtak) nastup u kvalifikacijama 34. Europskog prvenstva kojemu je domaćin Mersin.

Ovo natjecanje trebalo se održati još proljetos u Bakuu, međutim, svjetska pandemija ga je odgodila, a onda prije dva mjeseca i premjestila iz Azerbajdžana u Tursku. Zemlju gdje je prije nekoliko dana tamošnja Vlada uvela policijski sat, zabranila puno toga, ali i dala zeleno svjetlo da se ovo natjecanje, pod izrazito jakim epidemiološkim mjerama, ipak održi.

Pet hrvatskih seniora sutra će se boriti za nedjeljna finala po spravama i to branitelj europskog srebra na preči, Tin Srbić, dva iskusna vježbača na konju s hvataljkama koji s ovog natjecanja također imaju medalje - Filip Ude (srebro 2008.) i Robert Seligman (srebro 2018. i bronca 2008.), najbolji hrvatski parteraš Aurel Benović, te treći vježbač na konju s hvataljkama, Jakov Vlahek. Jakov u Tursku stiže naknadno, tek danas, samo dan prije nastupa, budući da je čekao u Hrvatskoj negativan nalaz na COVID i konačno ga dočekao u utorak navečer.

Podsjetimo, Hrvatska je u svojoj povijesti od 1992. godine do danas imala 28 seniorskih europskih finala u muškoj sportskoj gimnastici, a pritom je osvojeno 6 medalja. Uz već spomenute medalje Srbića, Udea i Seligmana, današnji predsjednik Hrvatskog gimnastičkog saveza, Marijo Možnik u Montpellieru 2012. bio je viceprvak na preči, a 2015. u istom gradu postao prvakom Europe što je još uvijek naš jedini europski naslov (broncu iz Pariza 1957. na konju s hvataljkama ima Ivan Čaklec). S obzirom koliko su spremni došli u Mersin, Turska bi i te kako mogla „popraviti“ ove brojke…

Tin Srbić:
Uspjeli smo doći u Tursku unatoč svim preprekama. Uspješno smo prošli sve COVID testove i prije nego smo poletjeli i čim smo stigli ovdje išli smo na testiranje. Stigli smo u subotu rano ujutro, oko 6, već u 10 smo imali test i sve je dobro prošlo, svi smo bili negativni. Mislim da sam malo zbog cijelog tog puta i nespavanja bio malo rastresen i uspio izgubiti novčanik, odmah drugi dan. Ne znam ni gdje ni kako ni kada. Bio sam se pomirio s time da je nestao, pa sam morao „kemijati“, zvati okolo da blokiram sve kartice i eto prošla dva dana, novčanik se nekako pojavio na recepciji od hotela. Netko ga je našao, donio, naravno bez novaca, ali bitno je da su svi dokumenti vraćeni. To je OK prošlo, iako sam se malo „stresirao“ i „bedirao“, rekli bi mi u Zagrebu… Ali, na kraju je sve dobro prošlo. Odradio sam i dobar podij trening i došao je novčanik i eto, sad je sve super. S obzirom da je puno zemalja otkazalo nastup na ovom Europskom prvenstvu, iskreno, osjećam se kao favorit. Moram odraditi svoje onako kako znam i to će onda biti to. Ako napravim nekakvu grešku u kvalifikacijama i finalu, uvijek može doći do problema. Ima tu stvarno nekoliko gimnastičara koji su dovoljno dobri da bi me zbog toga „skinuli“. Iskreno, ne osjećam sad neki preveliki pritisak oko toga, cijela ova godina je nekako čudna, rekao sam si prije nego smo došli da idem ovo odraditi maksimalno profesionalno i najbolje što mogu. U dobroj sam formi, tako da ne osjećam niti pritisak niti nešto slično. Bit će vjerojatno malo teže u četvrtak na kvalifikacijama, malo se i ruke stisnu, jer nije dugo bilo velikih natjecanja, ali mislim da sam već puno takvih odradio. Samo kad kvalifikacije prođu dobro, ja sam onda miran, nakon toga će sve biti OK i onda idem loviti europsko zlato.

Robert Seligman:
Za mene je podij trening vrlo dobro prošao, odradio sam svoju najjaču vježbu od početka do kraja, s dosta sitnih pogrešaka, ali ono što me veseli je da sam se uspio prilagoditi na spravu koja je u dvorani za natjecanje kao i na ove koje su u dvoranama za treninge tako da pun samopouzdanja očekujem nastup u kvalifikacijama. Vjerujem da će sve proći u najboljem redu, ali ne samo za mene, nego i za cijelu hrvatsku reprezentaciju. Svi dečki su u odličnoj formi, odgovaraju nam sprave, uvjeti su vrhunski, od dvorane za trening do dvorane za natjecanje. Hotel nam je sjajan, epidemiološke mjere su na vrlo visokom nivou, osjećamo se maksimalno sigurno, nemamo nikakve zamjerke i vjerujem u odličan nastup naše reprezentacije u četvrtak.

Filip Ude:
Na podij treningu nisam baš briljirao, nisam uspio napraviti cijelu vježbu, bilo mi je jako, jako teško. Nadam se da u četvrtak neće biti tako. Da ću se stići odmoriti do nastupa da odradim to kako treba i da uđem u finale. Jako bih želio nastupiti u finalu i naravno boriti se za medalje. Nadam se da će mi to poći za rukom. Naravno, nisam spreman kao što sam trebao biti, nedavno sam prebolio COVID, to me dosta vratilo unatrag, ali neću kukati, idem dan po dan. Mislim da mogu, da ću to odraditi i da će sve biti u redu.

Aurel Benović:
Jako sam zadovoljan s odrađenim treninzima u Mersinu, vidim da sam doveo svoju formu na jednu visoku razinu. Ova godina je cijela bila teška zbog situacije s COVID-om, teško se treniralo, teško smo se pripremali, nismo ni znali hoće li se uopće održati ovo Prvenstvo ili ne, ali sada vidim da se rad i trud isplatio i nadam se da ću i u kvalifikacijama ponoviti jednu vrhunsku vježbu kao što sam je odradio na podij treningu u utorak i onda naravno biti u finalu, što je moja velika želja. A ako uspijem, spreman sam boriti se za postolje.

Jakov Vlahek:
Na službenom testiranju reprezentacije na COVID-19 prošlog četvrtka, bio sam pozitivan, tako da nisam otputovao s reprezentacijom u petak u Tursku. Ovih nekoliko dana dok sam čekao priliku za drugi test, bilo je jako napeto jer Europsko prvenstvo je jedino natjecanje ove godine, za to smo se svi spremali i stvarno sam htio otići. Sada sam zadovoljan jer u utorak navečer napokon je došao taj negativan test na COVID i spreman sam priključiti se dečkima u Turskoj i u četvrtak odraditi kvalifikacije.



Tekst i foto: Kristina Leovac

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: