Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



234. rođendan grada na Dravi uz online kampanju "Moj Osijek"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2020. 9:08 
Naslov:  234. rođendan grada na Dravi uz online kampanju "Moj Osijek"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

2. prosinca 1786. tri dijela Osijeka – Tvrđa, Gornji i Donji grad – postali su jedna cjelina. 2. prosinca ove godine, Grad Osijek slavi 234. rođendan.

Zbog trenutne epidemiološke situacija, proslava rođendana će biti nešto drugačija..

- Kada voliš grad u kojem živiš, onda je to tvoj grad!

Voliš i jutra i magle, i miris tržnice i rijeke... I hlad parkova i oštar zimski vjetar, ulice i pune i prazne... Voliš ljude koje srećeš putem do posla ili iz škole, voliš kad ti staze iz mladosti postanu šetnica u starosti. Kada parkovi gledaju na Europsku aveniju, kad ti hladan vjetar zapuše s Drave, kada Ginko pozlati Tvrđu. Voliš što si sa Sjenjaka ili iz Retfale, što odrastaš na Jugu 2 ili na Vijencu, kad je tvoja ulica u Donjem gradu ili Višnjevcu. Voliš grad u kojem živiš i tvoju ljubav opisuju samo dvije riječi - Moj Osijek!

A tvoj Osijek ove godine slavi svoj 234. rođendan! 2020. drugačija je nego smo ju priželjkivali i planirali, tako ni Dan grada Osijeka ne možemo proslaviti onako kako bismo htjeli. No, to ne znači da ga uopće ne možemo proslaviti, zato uključujemo sve drage sugrađane u rođendansku proslavu, i to kroz online kampanju pod nazivom ‘’Moj Osijek!’’

Pozivamo te stoga da ovogodišnji Dan Grada obilježimo posebnom čestitkom, onom najiskrenijom i najdirektnijom - Tvojom! Zaželi želju svome gradu i snimi jedinstvenu rođendansku čestitku. Sve čestitke javno ćemo objaviti, a za deset najpopularnijih – pripremili smo posebne osječke poklon pakete.

Više o nagradnom natječaju i nagradama donosimo uskoro, a dotad – neka kreativnost i najbolje želje krenu...
- objavili su iz Grada na svojoj Facebook stranici.






Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Daystrom
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2020. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Netko bi stvarno trebao naučiti da Osijek ne slavi 234. rođendan. Nije dovoljno što su jedan od najnebitnijih događaja u povijesti Osijeka (administrativno ujedinjenje) proglasili Danom Grada, nego sad ispada da Osijek nije stariji od ta dva i kusur stoljeća. Sramota...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: